ثبت فروشگاه

مودم فیبر نوری

مودم فیبر نوری همچون رابطی میان دستگاه‌های الکترونیکی و شبکه‌های اینترنتی عمل می‌کند. این مودم‌ها می‌توانند اتصال اینترنت از نوع فیبر نوری را فراهم کنند که با نوع DSL تفاوت زیادی دارد. در واقع برای انتقال سیگنال در مودم‌های DSL از سیم و کابل مسی استفاده می‌شود اما در این مودم‌ها از کابل فیبر نوری و یا پچ کورد فیبر نوری استفاده می‌شود. مودم‌های فیبر دارای ویژگی‌های خاصی هستند و می‌توانند سرعت بسیار زیادی نسبت به شبکه‌های DSL فراهم کنند. در شبکه‌های فیبر یا FTTH مودم مستقیماً به کابل فیبر نوری متصل نمی‌شود و ابتدا باید به یک پایانه نوری ONT متصل شود. این پایانه سیگنال‌های فیبر نوری را به اترنت تبدیل می‌کنند.

برای استفاده از مودم معمولی نیاز نیست که مجدداً سیستم را کابل کشی کنید. اما برای استفاده از مودم فیبر باید کابل کشی شما از نوع فیبر نوری باشد. همچنین مودم باید در دو سمت نصب شود تا به کمک کابل‌های فیبر اینترنت از مخابرات تا منزل یا محل مورد نظر شما برسد. مودم فیبر نوری که اختصاراً به آن FOM گفته می‌شود، یکی از تجهیزات شبکه مدرن و امروزی است که از آن برای اتصال به اینترنت پرسرعت استفاده می‌شود. به کمک مودم‌های فیبر می‌توان در برخی از مناطق کشور که زیرساخت‌های مناسب آن از لحاظ مخابراتی وجود دارد، اینترنت فیبر نوری فراهم کرد. این مودم‌ها باید در سمت مشترک نصب شوند و از طریق کابل‌های فیبر نوری اینترنت را به آن مکان بیاورند.

سیگنال‌های نوری سرعت و کیفیت بیشتری دارند و کابل‌های نوری نسبت به مسی از مقاومت بیشتری برخوردار است. برای راه‌اندازی این مودم‌ها به کابل و پچ کورد فیبر نوری نیاز خوهید داشت. توجه داشته باشید که کابل یا پچ کورد مورد استفاده برای این مودم‌ها باید از نوع SC-SC و سینگل مود باشد. همچنین آی پی مودم فیبر نوری برابر با  192. 168. 100. 1 است و اگر این آی پی برای دیگر مودم‌ها صحیح نبود باید از آی پی آدرس 192. 168. 1. 1 استفاده کنید. مودم‌های فیبر نوری شباهت بسیار زیادی به هم دارند و تفاوت آن‌ها محسوس نیست. به عنوان مثال از هردو این مودم‌ها می‌توان در شبکه‌های GPON استفاده کرد

قیمت مودم فیبر نوری

قیمت مودم به عواملی همچون تعداد آنتن، تعداد باند، قدرت آنتن، سرعت مودم، نوع فیبر نوری، تعداد پورت‌ها، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. هرچه سرعت و پهنای باند مودم بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

خرید مودم فیبر نوری از راندنو

برای خرید این مودم‌ها باید به موارد مهمی توجه کنید تا بتوانید بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. زیرا مودم‌های فیبر از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید، می‌توان به آنتن فیبر نوری، سرعت وایرلس و پورت شبکه و تعداد باند اشاره کرد.

برای خرید مودم فیبر نوری می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مودم فیبر نوری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


تعداد پورت شبکه


تعداد آنتن