ثبت فروشگاه

سکسیونر

سکسیونر یا جداکننده (Sectionneur) یکی از مهم ترین کلیدهای قدرت است که در تابلو برق های فشار متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. بخشی از مدار به منظور تعمیر و نگهداری از دیگر تجهیزات باید بی برق یا خاموش شود. بنابراین یک کلید باید در مدار وجود داشته باشد که به کمک آن بتوان بخشی از مدار را از شبکه قدرت جدا کرد. برای این کار از کلید قدرت یا سکسیونر استفاده می شود.

این نوع کلیدها محفظه خاموش کننده جرقه ندارند و تیغه های آن به راحتی دیده می شود. هدف از استفاده سکسیونر در پست های برق فشار قوی و فشار متوسط جدا کردن دو بخش مختلف پست از یکدیگر است. این دستگاه قطعات و تجهیزاتی را که تنها تحت ولتاژ هستند از شبکه جدا می کند. به کمک سکسیونر می توان جریان های خازنی مقره ها، کابل های کوتاه و یا ترانسفورماتورهای با توان کم را قطع کرد. سکسیونر نوعی ارتباط‌ دهنده یا جداکننده مکانیکی بین سیستم ها به حساب می آید. این دستگاه از افزاد در برابر برق گرفتگی حفاظت می کند.

سکسیونر

اجزای Disconnector

این محصولات از سه بخش اصلی تشکیل شده اند:

  • تیغه های حامل جریان
  • مقره های اتکایی
  • مکانیسم عمل کننده و اهرم های مربوطه

جنس کنتاکت ها و تیغه های این محصول به گونه ای است که در هنگام بسته بودن مقاومت کمی از خود نشان می دهد. همچنین باید به گونه ای باشند که دمای آن ها تا حدی بالاتر نرود. مقره ها نیز باید جنس و اندازه استاندارد داشته باشند.

عملکرد سکسیونر

عملکرد این تجهیزات می تواند به دو شکل دستی و موتوری باشد. در حالت دستی مکانیسم توسط دست اپراتور تحریک می‌ شود. در حالت موتوری نیز یک موتور الکتریکی به یک سیستم گیربکس متصل می شود و به اهرم های عملکرد، نیرو وارد می کند. این کار سبب باز و بسته شدن سکسیونر می شود.

عملکرد سکسیونر

انواع سکسیونر

این محصولات در انواع غیرقابل قطع زیر بار (عمدتاً سکسیونرهای فشار قوی) و قابل قطع زیر بار (عمدتاً سکسیونرهای فشار متوسط) به بازار عرضه می شوند. همچنین با توجه به کاربرد و سطح ولتاژی نیز به چند دسته تقسیم بندی می شوند:

سکسیونر تیغه ای

سکسیونر تیغه ای یا کاردی (Blade Type Disconnector) اغلب در ولتاژهای پایین و متوسط تا 63 کیلو ولت به کار گرفته می شود.

سکسیونر کشویی

سکسیونر‌ کشویی (Drawable Type Disconnector) برای مکان هایی که عمق کم دارند مناسب‌ هستند. این محصولات به صورت میله ای در جهت عمودی قطع و وصل می شوند و در پست های فشار متوسط کاربرد دارند.

سکسیونر دورانی

سکسیونر دورانی (Rotational Type Disconnector) اغلب در ولتاژهای بالا به خصوص ولتاژهای 60 تا 765 کیلوولت کاربرد دارد.

سکسیونر قیچی‌

سکسیونر قیچی‌ (Pantograph Type Disconnector) در ولتاژ فشار قوی و فوق فشار قوی به کار گرفته می شود. به عنوان مثال در ولتاژهای بالاتر از 110 کیلوولت این محصول مناسب است. به این محصول، سکسیونر پانتوگراف نیز گفته می شود.

سکسیونر اهرمی

این محصول در سطح ولتاژی 63 تا 765 کیلو ولت کاربرد دارد.

سکسیونر زمین

از این محصول برای افزایش امنیت افرادی که روی خط انتقال و تجهیزات پست کار می کنند، استفاده می شود. این محصول سبب تخلیه بارهای باقیمانده روی خطوط می شود و در ابتدای خطوط و پست های فشار قوی نصب می شود.

انواع سکسیونر

بهترین برند Sectionneur

استفاده از سکسیونر در سال های اخیر در ایران بسیار رواج داشته است. بخشی از این محصولات به صورت وارداتی هستند و بخشی دیگر داخل ایران تولید می شوند. از بهترین شرکت ها در زمینه تولید این تجهیزات می توان به سکسیونر پارس سوئیچ اشاره کرد.

قیمت سکسیونر

قیمت این محصولات به نوع، جنس بدنه، ساختار، عملکرد، استانداردها، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید سکسیونر

برای خرید سکسیونر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سکسیونر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


جریان