ثبت فروشگاه

سکسیونر یا جداکننده (Sectionneur) یکی از مهم‌ترین کلیدهای قدرت است که در تابلو برق های فشار متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد. بخشی از مدار به منظور تعمیر و نگهداری از دیگر تجهیزات باید بی برق یا خاموش شود. بنابراین یک کلید باید در مدار وجود داشته باشد که به کمک آن بتوان بخشی از مدار را از شبکه قدرت جدا کرد. برای این کار از کلید قدرت یا سکسیونر استفاده می‌شود.

این نوع کلیدها محفظه خاموش کننده جرقه ندارند و تیغه‌های آن به راحتی دیده می‌شود. هدف از استفاده سکسیونرها در پست‌های برق فشار قوی و فشار متوسط جدا کردن دو بخش مختلف پست از یکدیگر است. این دستگاه قطعات و تجهیزاتی را که تنها تحت ولتاژ هستند از شبکه جدا می‌کند. به کمک سکسیونر می‌توان جریان‌های خازنی مقره‌ها، کابل‌های کوتاه و یا ترانسفورماتورهای با توان کم را قطع کرد. سکسیونر نوعی ارتباط‌ دهنده یا جداکننده مکانیکی بین سیستم‌ها به حساب می‌آید. این دستگاه از افزاد در برابر برق گرفتگی حفاظت می‌کند. این محصولات در انواع غیرقابل قطع زیر بار (عمدتاً سکسیونرهای فشار قوی) و قابل قطع زیر بار (عمدتاً سکسیونرهای فشار متوسط) به بازار عرضه می‌شوند. همچنین با توجه به کاربرد و سطح ولتاژی نیز به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • سکسیونر تیغه ای: سکسیونر تیغه‌ای یا کاردی (Blade Type Disconnector) اغلب در ولتاژهای پایین و متوسط تا 63 کیلو ولت به کار گرفته می‌شود.
  • سکسیونر کشویی: سکسیونر‌ کشویی (Drawable Type Disconnector) برای مکان‌هایی که عمق کم دارند مناسب‌ هستند. این محصولات به صورت میله‌ای در جهت عمودی قطع و وصل می‌شوند و در پست‌های فشار متوسط کاربرد دارند.
  • سکسیونر دورانی: سکسیونر دورانی (Rotational Type Disconnector) اغلب در ولتاژهای بالا به خصوص ولتاژهای 60 تا 765 کیلوولت کاربرد دارد.
  • سکسیونر قیچی‌: سکسیونر قیچی‌ (Pantograph Type Disconnector) در ولتاژ فشار قوی و فوق فشار قوی به کار گرفته می‌شود. به عنوان مثال در ولتاژهای بالاتر از 110 کیلوولت این محصول مناسب است. به این محصول، سکسیونر پانتوگراف نیز گفته می‌شود.
  • سکسیونر اهرم: این محصول در سطح ولتاژی 63 تا 765 کیلو ولت کاربرد دارد.
  • سکسیونر زمین: از این محصول برای افزایش امنیت افرادی که روی خط انتقال و تجهیزات پست کار می‌کنند، استفاده می‌شود. این محصول سبب تخلیه بارهای باقیمانده روی خطوط می‌شود و در ابتدای خطوط و پست‌های فشار قوی نصب می‌شود.

قیمت سکسیونر

قیمت این محصولات به نوع، جنس بدنه، ساختار، عملکرد، استانداردها، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید سکسیونر از راندنو

برای خرید سکسیونر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سکسیونر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


جریان