ثبت فروشگاه

هواکش صنعتی

هواکش صنعتی یکی از تجهیزات بسیار مهم برای تمامی محیط های صنعتی است. هواکش های صنعتی بیشتر در محیط های کارگاهی، کارخانه ها، اتومبیل سازی ها، تهیه غذاها و ...  به منظور خارج کردن بوی نامطبوع و آلوده به کار می رود. البته در محیط های دیگری مانند انبارها، باشگاه های ورزشی و یا در پارکینگ ها نیز استفاده از هواکش الزامی است. به کارگیری هواکش صنعتی علاوه بر اینکه هوای محیط را از دود و گازهای مختلف پاکیزه می کند، سلامت کارکنان را نیز تضمین می کند و یک تهویه بسیار مناسب برای محیط است. استفاده از هواکش صنعتی در محیط های باشگاهی که هوا در آن به سرعت گرم و مرطوب می شود نیز امری ضروری است. البته استفاده از هواکش های صنعتی صرفاً به این مکان ها محدود نمی شود و در بسیاری از استخرها، مراکز آب درمانی، حمام های عمومی و گلخانه ها به منظور جلوگیری از بالا رفتن رطوبت از هواکش های صنعتی استفاده می شود. 

انواع هواکش صنعتی 

 • هواکش صنعتی پروانه ای 
 • هواکش صنعتی لوله محوری 
 • هواکش صنعتی پره محوری 
 • هواکش صنعتی گریز از مرکز
 • هواکش صنعتی سقفی آکسیال

هواکش پروانه ای صنعتی

هواکش های پروانه ای ساختار ساده ای دارند. هواکش های صنعتی از این نوع در اندازه های کوچک و بزرگ تولید می شوند و دارای چهار یا شش پره هستند. این فن ها مستقیماً به الکتروموتور وصل می شوند. در اندازه های بزرگ، این فن ها به کمک یک تسمه به موتور متصل می شود. 

هواکش لوله محوری

این فن فشار بیشتر و بالاتری در مقایسه با فن پروانه ای دارد. در این نوع هواکش، پروانه و الکتروموتور درون یک محفظه استوانه ای شکل قرار دارند. این هواکش برای جریان های بالا و میزان دود و گاز زیاد مناسب است. از این هواکش ها در کارخانه های تولید غذا و آشپزخانه رستوران ها و ... استفاده می شود.

هواکش گریز از مرکز (هواکش صنعتی سانتریفیوژ)

این نوع هواکش از طریق نوعی محور به تیغه ها متصل است و هوا را به درون خود می کشد و با چرخش تیغه ها آن را به بیرون منتقل می کند. از هواکش های گریز از مرکز بیشتر در محیط هایی که فشار، درجه حرارت و آلودگی بالا وجود دارد استفاده می شود.

هواکش صنعتی پره محوری

این نوع فن را می توان به جای هواکش های گریز از مرکز استفاده کرد که دلیل آن این است که این هواکش ها فضای کمتری را نسبت به هواکش های گریز از مرکز اشغال می کند. از نظر عملکرد، این هواکش ها شبیه به هواکش های لوله محوری هستند. از این تجهیزات می توان در باشگاه ها، سالن های بزرگ و ... استفاده کرد.

هواکش آکسیال سقفی

این هواکش برای محیط های کوچک و متوسط مناسب است و روی سقف نصب می شود. این هواکش ها معمولا صدای کمی تولید می کنند. هواکش سقفی آکسیال قدرت بیشتری نسبت هواکش دیواری آکسیال دارد، همچنین این نوع هواکش قابلیت نصب بر روی پشت بام را نیز دارد.

هواکش صنعتی بی صدا

امروزه با پیشرفت فناوری هواکش هایی تولید شده اند که صدای کمی از خود تولید می کنند. این کار با کوچک تر کردن اندازه پروانه هواکش امکان پذیر شده است. همچنین کاهش سرعت چرخش هواکش می تواند در کاهش صدا نیز تاثیر داشته باشد. این هواکش ها از آلودگی هوا جلوگیری می کند و سبب تولید آلودگی صوتی نمی شوند.

راهنمای خرید هواکش صنعتی

مهمترین نکاتی که قبل از خرید هواکش صنعتی باید به آن ها توجه کنید، این است؛ باید ابتدا به فضایی که برای نصب هواکش در اختیار دارید توجه کنید. گاهی اوقات شما فضای بزرگی دارید که می توانید در آن از هواکش های ایستاده استفاده کنید یا ممکن است گاهی اوقات فضای در اختیار شما محدود باشد و مجبور باشید از هواکش دیواری که باید روی دیوار نصب شود استفاده کنید. دومین نکته این است که به جنس فن دقت کنید. یک فن خوب دارای ویژگی های زیر است:

 • صدای کمی تولید کند
 • مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی داشته باشد.
 • قابلیت باز و بسته کردن هواکش در صورت نیاز به تمیز کردن داشته باشد.

البته موارد بالا بخشی از راه های انتخاب یک هواکش خوب است و بهتر از قبل خرید آن با کارشناسان و نمایندگان فروش تهویه هوا و هواکش مشورت کنید. 

مزایای استفاده از هواکش در صنعت

 • به حداقل رساندن احتمال آتش سوزی و انفجار
 • از بین بردن آلاینده های هوا و ذرات معلق در هوا
 • حفظ و ثابت نگه داشتن دما و رطوبت 

قیمت هواکش صنعتی 

قیمت هواکش های صنعتی از ملاک های مختلفی تآثیر می پذیرند، این ملاک ها عبارتند از:

 1. ابعاد فن
 2. ظاهر فن
 3. جنس ورق بدنه
 4. نوع الکتروموتور
 5. نوع طراحی پروانه
 6. ضخامت ورق پره ها

اگر قصد خرید هواکش صنعتی دارید همین حالا اقدام کنید و با تماس به شماره های درج شده در سایت راندنو با فروشندگان و نمایندگان فروش در ارتباط باشید. همچنین در سایت راندنو شما می توانید هزاران محصول دیگر را مشاهده و خریداری نمایید.

لیست مقایسه

برند


جنس


قطر پروانه