ثبت فروشگاه

هواکش صنعتی

هواکش صنعتی یکی از تجهیزات بسیار مهم برای تمامی محیط‌های صنعتی است. هواکش‌های صنعتی بیشتر در محیط‌های کارگاهی، کارخانه‌ها، اتومبیل سازی‌ها، تهیه غذاها و ...  به منظور خارج کردن بوی نامطبوع و آلوده به کار می‌رود. البته در محیط‌های دیگری مانند انبارها، باشگاه‌های ورزشی و یا در پارکینگ‌ها نیز استفاده از هواکش الزامی است. قیمت هواکش‌های صنعتی با توجه به اندازه و توان جابه‌جایی هوا و دیگر موارد متفاوت است. به کارگیری هواکش صنعتی علاوه بر اینکه هوای محیط را از دود و گازهای مختلف پاکیزه می‌کند، سلامت کارکنان را نیز تضمین می‌کند و یک تهویه بسیار مناسب برای محیط است. استفاده از این هواکش در محیط‌های باشگاهی که هوا در آن به سرعت گرم و مرطوب می‌شود، نیز موضوعی ضروری است. البته استفاده از هواکش‌های صنعتی صرفاً به این مکان‌ها محدود نمی‌شود و در بسیاری از استخرها، مراکز آب درمانی، حمام‌های عمومی و گلخانه‌ها به منظور جلوگیری از بالا رفتن رطوبت از هواکش‌های صنعتی استفاده می‌شود. اگر قصد خرید هواکش صنعتی دارید، می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت راندنو تماس بگیرید و به خرید آن اقدام کنید. بسیاری از افراد به خرید هواکش صنعتی دست دوم اقدام می‌کنند. بهتر است پیش از خرید، صحت و سلامت دستگاه را بررسی کنید.

در مکان‌های بزرگ صنعتی مانند کارخانه‌ها، سوله‌ها، پالایشگاه‌ها و محیط‌های صنعتی از هواکش صنعتی بزرگ استفاده می‌شود. کاربرد اصلی این کالا تهویه و جابه جایی هوا است. هواکش‌های صنعتی به دلیل قدرت بیشتر، از هواکش‌های خانگی تخصصی‌تر هستند و ابعاد آن‌ها بزرگ‌تر است. اگر از هواکش برای تهویه هوا استفاده نشود، احتمال آسیب به دستگاه تنفسی وجود دارد. در محیط‌های صنعتی بزرگ به دلیل حجم زیاد آلاینده‌ها، باز کردن پنجره‌های کمکی به جریان هوا نمی‌کنند. همچنین دستگاه‌ها در محیط‌های صنعتی بسیار داغ می‌شوند و برای پایین آوردن دمای محیط و جلوگیری از حرارت از هواکش استفاده می‌کنند. محیط‌های صنعتی بزرگ به هر دو هواکش صنعتی مکنده و دمنده نیاز دارند. استفاده از این کالا کمک می‌کند هوای مطبوع بیرون به داخل محیط بیاید و هوای نامطبوع داخل به بیرون فرستاده شود. انواع هواکش صنعتی شامل موارد زیر می‌شود:

 • هواکش پروانه‌ای صنعتی: هواکش‌های پروانه‌ای ساختار ساده‌ای دارند. این هواکش‌ها در اندازه‌های کوچک و بزرگ تولید می‌شوند و چهار یا شش پره دارند. این فن‌ها مستقیماً به الکتروموتور وصل می‌شوند. در اندازه‌های بزرگ، این فن‌ها به کمک یک تسمه به موتور متصل می‌شوند. 
 • هواکش لوله محوری: این فن فشار بیشتر و بالاتری در مقایسه با فن پروانه‌ای دارد. در این نوع هواکش، پروانه و الکتروموتور درون یک محفظه استوانه‌ای شکل قرار دارند. این هواکش برای جریان‌های بالا و میزان دود و گاز زیاد مناسب است.
 • هواکش گریز از مرکز (هواکش صنعتی سانتریفیوژ): این نوع هواکش از طریق نوعی محور به تیغه‌ها متصل است و هوا را به درون خود می‌کشد و با چرخش تیغه‌ها آن را به بیرون منتقل می‌کند.
 • هواکش صنعتی پره محوری: این نوع فن را می‌توان به جای هواکش‌های گریز از مرکز استفاده کرد که دلیل آن این است که این هواکش‌ها فضای کمتری را نسبت به هواکش‌های گریز از مرکز اشغال می‌کند. از نظر عملکرد، این هواکش‌ها شبیه به هواکش‌های لوله محوری هستند.
 • هواکش آکسیال سقفی: این هواکش برای محیط‌های کوچک و متوسط مناسب است و روی سقف نصب می‌شود. این هواکش‌ها معمولاً صدای کمی تولید می‌کنند. هواکش سقفی آکسیال قدرت بیشتری نسبت هواکش دیواری آکسیال دارد.
 • هواکش صنعتی بی صدا: امروزه با پیشرفت فناوری هواکش‌هایی تولید شده اند که صدای کمی از خود تولید می‌کنند. این کار با کوچک‌تر کردن اندازه پروانه هواکش امکان‌پذیر شده است. همچنین کاهش سرعت چرخش هواکش می‌تواند در کاهش صدا نیز تاثیر داشته باشد.

قیمت هواکش صنعتی

قیمت هواکش‌های صنعتی از ملاک‌های مختلفی تآثیر می‌پذیرند، این ملاک‌ها عبارتند از:

 1. ابعاد فن
 2. ظاهر فن
 3. جنس ورق بدنه
 4. نوع الکتروموتور
 5. نوع طراحی پروانه
 6. ضخامت ورق پره ها

خرید هواکش صنعتی از راندنو

مهم‌ترین نکاتی که قبل از خرید هواکش صنعتی باید به آن‌ها توجه کنید، این است؛ باید ابتدا به فضایی که برای نصب هواکش در اختیار دارید توجه کنید. گاهی اوقات شما فضای بزرگی دارید که می‌توانید در آن از هواکش‌های ایستاده استفاده کنید یا ممکن است گاهی اوقات فضای در اختیار شما محدود باشد و مجبور باشید از هواکش دیواری که باید روی دیوار نصب شود استفاده کنید. دومین نکته این است که به جنس فن دقت کنید. یک فن خوب دارای ویژگی‌های زیر است:

 • صدای کمی تولید می‌کند.
 • مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی دارد.
 • قابلیت باز و بسته کردن هواکش در صورت نیاز به تمیز کردن وجود داشته باشد.

البته موارد بالا بخشی از راه‌های انتخاب یک هواکش خوب است و بهتر است از قبل خرید آن با کارشناسان و نمایندگان فروش تهویه هوا و هواکش مشورت کنید تا بتوانید قطعات هواکش صنعتی را هم متناسب با خود هواکش خریداری کنید.

برای خرید هواکش صنعتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات آن را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت هواکش های صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


جنس


قطر پروانه