ثبت فروشگاه

شاسی زنگ

شاسی زنگ یکی از پرکاربردترین تجهیزات در مجموعه‌ها محسوب می‌شود. این وسیله در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تجهیزات وظیفه قطع و وصل جریان الکتریکی برای به صدا در آوردن بیزر و زنگ ساختمان را برعهده دارند. شاسی‌های زنگ به دو صورت روکار و توکار عرضه می‌شوند. این محصولات در خارج مجموعه‌ها و نزدیک درب ورودی نصب می‌شوند. این تجهیزات ظاهری شبیه به کلید‌های تک پل دارند اما عملکرد آن و نحوه سیم پیچی شاسی زنگ با کلید تک پل تفاوت دارد. اغلب کلید‌های زنگ از جنس ABS ساخته شده‌اند اما جنس بدنه کلید زنگ لمسی با دیگر کلید‌ها متفاوت است.

این محصولات ابعاد استانداردی دارند. ولتاژ ورودی آن‌ها اغلب 250 ولت و جریان عبوری از آن‌ها 10 آمپر است. برروی بدنه برخی از این کلید‌ها چراغ‌های ال‌ای دی کوچکی نصب شده است گه همواره روشن هستند این چراغ‌ها باعث می‌شود تا بتوان کلید را در تاریکی پیدا کرد. شاسی و کلید زنگ از دو قطعه اصلی به نام مکانیزم و قاب تشکیل شده است. برخی از کلید‌های زنگ به صورت قاب‌های یک تکه و برخی دیگر دارای مکانیزم و قاب مجزا هستند. قاب و مکانیزم این محصولات در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شود. پس از هربار فشرده شدن این شاسی صدای زنگ داخل مجموعه شنیده می‌شود. در زیر پل این کلید یک فنر تعبیه شده است که پس از فشرده شدن، کلید را به حالت اول برمی گرداند. این کلید‌ها جریان برق را برای چندین لحظه وصل می‌کنند. با وصل شدن جریان الکتریکی زنگ به صدا درمی آید و پس از قطع شدن صدای زنگ نیز قطع می‌شود.

برخی از کلید‌های زنگ طراحی ساده‌ای دارند و در کنار آن‌ها یک محفطه شیشه‌ای تعبیه شده است. در این محفظه شیشه‌ای می‌توان قطعه کاغذ یا مقوایی قرار داد. برروی این قطعه کاغذ می‌توانید نام واحد یا بخشی که زنگ در آن به صدا درمی آید را بنویسید. از این نوع کلید زنگ اغلب برای نگهبانی، سرایداری و بخش‌های خاص مجموعه استفاده می‌شود.

قیمت شاسی زنگ

قیمت شاسی زنگ به عواملی همچون آمپر، جنس بدنه، کیفیت مغزی کلید، ابعاد، نوع زنگ، استاندارد‌ها، توکار یا روکار بودن، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید شاسی زنگ از راندنو

برای خرید شاسی زنگ روکار و توکار می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت شاسی زنگ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد