ثبت فروشگاه

کلید پریز یکی از المان‌های پرکاربرد در برق کشی ساختمان به شمار می‌آید. کلید و پریز یکی از تجهیزاتی است که برای قطع و وصل کردن جریان برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این المان‌ها می‌توانند به نورپردازی و زیباسازی دکوراسیون داخلی کمک کنند. امروزه طرح‌های متنوعی از این محصولات در بازار وجود دارد که متناسب با طرح و رنگ محیط انتخاب و به کار گرفته می‌شوند. این در حالیست که در زمان‌‌های قدیم، این محصولات فقط به رنگ سفید و کرم عرضه می‌شدند. در حالی که امروزه در رنگ‌های متنوع طوسی، یاسی، قرمز، آبی، قهوه ای و دیگر موارد در بازار وجود دارند.

کلید پریز یا Socket Switch تجهیزاتی هستند که به طور مستقیم به جریان برق متصل می‌شوند. به همین دلیل ایمنی آن‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد. بهتر است از تجهیزاتی استفاده شود که علاوه بر زیبایی، کارایی و طراحی مناسب، استاندارد ایمنی بالایی نیز داشته باشند. در گذشته این تجهیزات در مدل‌های محدودی به بازار عرضه می‌شدند اما امروزه کلید پریز لمسی، کلید پریز لاکچری و دیگر موارد نیز به بازار عرضه می‌شود. به طور کلی کلید و پریزها از دو بخش کلی قاب بیرونی و مکانیزم ساخته شده‌اند. امروزه کلید پریز لمسی نیز به بازار عرضه شده است.

تاریخچه استفاده از این تجهیزات به سال‌ها پیش برمی‌گردد. در ابتدا از این تجهیزات برای قطع و وصل کردن مدار برقی استفاده می‌شد. این تجهیزات از نوع مکانیکی بودند و ظاهر زیبایی نداشتند. پس از پیشرفت صنعت روشنایی، استفاده از این تجهیزات تنها به مدارها محدود نمی‌شد بلکه در هر مجموعه‌ای که تجهیزات روشنایی همچون لامپ و چراغ وجود داشت، این محصولات نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت.

کلید و پریز برق براساس نحوه نصبشان، به صورت روکار و توکار ارائه می‌شوند که برخی از آن‌ها را نیز می‌توان در فضای روباز مورد استفاده قرار داد. کلید پریز توکار اغلب داخل مجموعه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند از نوع درب‌دار یا بدون درب باشد. کلید پریز روکار اغلب در خارج از مجموعه‌ها و در مکان‌هایی همچون سوله‌ها، انبارها و دیگر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر این تجهیزات برای افزایش سطح ایمنی به درب مجهز شده‌اند.

از مجموعه کلیدهای برق می‌توان به کلید برق، کلید تبدیل، کلید صلیبی، کلید کولر، کلید شستی، کلید راه پله و دیمر اشاره کرد. از جمله پریزها نیز می‌توان به پریز برق ساده، پریز ارت‌دار یا پریز تلفن و شبکه اشاره کرد.

قیمت کلید و پریز

معمولاً قیمت کلیدها و انوع پریز، با توجه به نوع و برند آن متفاوت است. برای مثال، کلید کولری از سایر کلیدها گران‌تر است. پریز برق ارت‌دار نیز نسبت به پریز برق ساده، از قیمت بالاتری برخوردار است. از طرفی، برندهای تولیدکننده کلید و پریز برق در ایران نسبت به نوع وارداتی، اجناسی با قیمت پایین تر تولید و عرضه می‌کنند.

خرید کلید پریز از راندنو

  • در انتخاب کلید و پریز، به جز زیبایی و کارایی، مهم‌ترین نکته، ایمنی این وسیله‌ها است زیرا این محصولات مستقیماً به جریان برق متصل هستند.
  • روکار یا توکار بودن کلید و پریز نکته بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
  •  ارتفاع و فاصله نصب کلید و پریز بسیار اهمیت دارد. ارتفاع معمول از کف ساختمان، بین 110 تا 120 سانتی‌متر است.
  • رعایت فاصله استاندارد از لوله‌کشی گاز نیز از مهم‌ترین موارد ایمنی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
  • برند کلید و پریز و گارانتی آن حائز اهمیت است.

برای خرید کلید پریز ارزان می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید پریز خارجی و ایرانی و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند