ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کلید کولر

کلید کولر یکی از انواع کلید پریز است که امروزه در تمامی مجموعه ها جهت تنظیم کولر به کار می رود. این کلیدها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. وظیفه اصلی کلیدهای کولر تنظیم دور موتور کولر، پمپ آب، سرعت موتور و ... است. این کلیدها همچون سایر کلیدها از دو بخش قاب و مکانیزم تشکیل شده اند. این تجهیزات تنوع ظاهری بسیار زیادی دارند و می توانید مطابق با سایر تجهیزات و دکوراسیون داخلی خود هر کدام را انتخاب کنید. قاب این کلیدها جنس های مختلفی همچون شیشه ای، فلزی، پلاستیکی، پلی کربنات و ... دارد.

انواع کلید برای کولر

کلیدهای کولر از چند نوع مختلف تشکیل می شوند. این کلیدها وظیفه های مشابهی دارند. اما در شکل ظاهری و برخی از عملکردها با هم تفاوت دارند.

کلید مکانیکی کولر

این کلیدها همان کلید کولر آبی هستند که از قدیم در مجموعه ها مورد استفاده قرار می گرفتند. این کلیدها از سه یا چهار پل تشکیل شده اند که یکی از آن ها مخصوص راه اندازی پمپ آب، دیگری مخصوص روشن کردن موتور و دکمه آخر مخصوص افزایش سرعت موتور است. در کلیدهای چهار پل کولر، کلید چهارم مخصوص خاموش و روشن کردن کلی کولر است. امروزه استفاده از کلیدهای کولر چهار پل رواج بیشتری دارد زیرا از ایمنی بیشتری برخوردار هستند.

کلید کولر هوشمند

برخی از کلیدهای کولر به صورت هوشمند عمل می کنند و به یک نوع دماسنج مجهز شده اند. این کلیدها هنگامی که دما به درجه دلخواه وارد شده رسید، کولر را خاموش می کنند. علاوه بر این به کمک این کلیدها می توان از راه دور کولر را خاموش یا روشن کرد. از این کلیدها اغلب در ساختمان هایی با تکنولوژی های هوشمند استفاده می شود. استفاده از کلید هوشمند در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی می کند. این کلیدها تنها در صورت نیاز روشن می شوند و پس از رسیدن به دمای مطلوب خود به خود خاموش می شوند.

کلید کولر تایمردار

نوعی کلید کولر وجود دارد که به تایمر مجهز شده است به کمک این کلیدها می توان میزان روشن بودن کولر را تنظیم کرد. استفاده از این کلید سبب کاهش مصرف انرژی می شود و در هزینه های مربط به برق نیز صرفه جویی می کند. برخی از کلیدها به ریموت کنترل نیز مجهز شده اند.

نصب کلید کولر

کلیدهای کولر براساس نحوه نصب به دو شکل روکار و کلید کولر توکار به بازار عرضه می شوند.

یکی از مهم ترین دغدغه های مصرف کنندگان نخوه نصب کلید کولر است. اغلب برای نصب این تجهیزات از نقشه کلید کولر استفاده می شود. زیرا کلیدهای کولر 3 پل و 4 پل مکانیکی بر خلاف سایر کلیدهای برق از 6 پیچ مجزا تشکیل شده اند. این کلیدها به دلیل این که در معرض آمپرهای بالا قرار می گیرند ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشند. استفاده از کلیدهای کولری که اتصالی دارند، ممکن است به کولر نیز آسیب وارد کنند.

نصب کلید کولر چهار پل به گونه ای است که باید یک سیم نول هم به کلید وارد شد و در مقابل یک سیم نول نیز از آن خارج شود. در نصب کلید سه پل کولر تنها فاز به کلید وارد می شود و سیم نول مستقیم به کولر می رود.

قیمت کلید مخصوص کولر

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون نوع کلید، عملکرد، نحوه بستن کلید کولر، برند، جنس و ... بستگی دارد. برای خرید کلید کولر می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و به طور مستقیم با فروشندگان و نمایندگان عضو در سایت در ارتباط باشید. از برترین برندهای کلید کولر می توان به دلند، ایران الکتریک، ویرا و ... اشاره کرد.

برند


نوع کارکرد