ثبت فروشگاه

کلید کولر

کلید کولر یکی از انواع کلیدهای برق است که امروزه در تمامی مجموعه ها جهت تنظیم درجه کولر به کار می رود. این کلیدها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. وظیفه اصلی کلیدهای کولر تنظیم دور موتور کولر، پمپ آب، سرعت موتور و درجه خنک کردن آن است. این کلیدها همچون سایر کلیدها از دو بخش قاب و مکانیزم تشکیل شده اند. این تجهیزات تنوع ظاهری بسیار زیادی دارند و می توانید مطابق با سایر تجهیزات و دکوراسیون داخلی خود هر کدام را انتخاب کنید. قاب این کلیدها جنس های مختلفی همچون شیشه ای، فلزی، پلاستیکی، پلی کربنات و ... دارند.

کلید کولر

انواع کلید برای کولر

کلیدهای کولر از چند نوع مختلف تشکیل می شوند. این کلیدها وظیفه های مشابهی دارند. اما در شکل ظاهری و برخی از عملکردها با هم تفاوت دارند.

کلید مکانیکی کولر

این کلیدها همان کلید کولر آبی هستند که از قدیم در مجموعه ها مورد استفاده قرار می گرفتند. این کلیدها از سه یا چهار پل تشکیل شده اند که یکی از آن ها مخصوص راه اندازی پمپ آب، دیگری مخصوص روشن کردن موتور و دکمه آخر مخصوص افزایش سرعت موتور است. در کلیدهای چهار پل کولر، کلید چهارم مخصوص خاموش و روشن کردن کلی کولر است. امروزه استفاده از کلیدهای کولر چهار پل رواج بیشتری دارد زیرا از ایمنی بیشتری برخوردار هستند.

کلید کولر هوشمند

برخی از کلیدهای برق کولر به صورت هوشمند عمل می کنند و به یک نوع دماسنج مجهز شده اند. این کلید در دسته کلید کولر جدید قرار می گیرند و هنگامی که دما به درجه دلخواه وارد شده رسید، کولر را خاموش می کنند. علاوه بر این به کمک این کلیدها می توان از راه دور کولر را خاموش یا روشن کرد. از این کلیدها اغلب در ساختمان هایی با تکنولوژی های هوشمند استفاده می شود. استفاده از کلید هوشمند در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی می کند. این کلیدها تنها در صورت نیاز روشن می شوند و پس از رسیدن به دمای مطلوب خود به خود خاموش می شوند.

کلید کولر تایمردار

نوعی کلید کولر وجود دارد که به تایمر مجهز شده است به کمک این کلیدها می توان میزان روشن بودن کولر را تنظیم کرد. استفاده از این کلید سبب کاهش مصرف انرژی می شود و در هزینه های مربط به برق نیز صرفه جویی می کند. برخی از کلیدها به ریموت کنترل نیز مجهز شده اند.

کلید کولر لمسی

دسته ای از کلیدها هستند که به صورت لمسی روشن، خاموش و تنظیم می شوند. این کلیدها با لمس و حرارت دست عمل می کنند و روی صفحه آن ها هیچ دکمه برآمده ای وجود ندارد. کلیدهای لمسی کولر برای محیط های هوشمند گزینه بسیار مناسبی هستند.

کلید کولر لمسی

نصب کلید کولر

کلیدهای کولر براساس نحوه نصب به دو شکل کلید کولر روکار و کلید کولر توکار به بازار عرضه می شوند.

یکی از مهم ترین دغدغه های مصرف کنندگان نخوه نصب کلید کولر است. اغلب برای نصب این تجهیزات از نقشه کلید کولر استفاده می شود. زیرا کلیدهای کولر 3 پل و 4 پل مکانیکی بر خلاف سایر کلیدهای برق از 6 پیچ مجزا تشکیل شده اند. این کلیدها به دلیل این که در معرض آمپرهای بالا قرار می گیرند ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشند. استفاده از کلیدهای کولری که اتصالی دارند، ممکن است به کولر نیز آسیب وارد کنند.

نصب کلید کولر چهار پل به گونه ای است که باید یک سیم نول هم به کلید وارد شد و در مقابل یک سیم نول نیز از آن خارج شود. در نصب کلید سه پل کولر تنها فاز به کلید وارد می شود و سیم نول مستقیم به کولر می رود.

نصب کلید کولر

برترین برندهای کلید مخصوص کولر

برای نصب، راه اندازی و روشن یا خاموش کردن کولر به کلیدهای مخصوص نیاز خواهیم داشت به همین دلیل در هر مجموعه ای که کولر آبی وجود داشته باشد، کلید کولر نیز دیده می شود. با افزایش کاربرد این محصولات، شرکت های تولیدکننده کلید و پریز به ساخت کلیدهای مخصوص کولر نیز پرداختند. از مهم ترین این شرکت ها می توان به موارد زیرا اشاره کرد.

کلید کولر دلند

دلند نامی آشنا در زمینه تولید کلید و پریز است. این شرکت از سال 1361 فعالیت خود را آغاز کرده است. محصولات دلند دارای استانداردهای ایزو و بین المللی هستند. این شرکت در سال 1394 به عنوان واحد نمونه استاندارد کشور انتخاب شد. محصولات دلند ظاهری ساده دارند و در رنگ های مختلفی عرضه شده اند. این شرکت محصولات خود را با نام های آدا، آوا، آسا و ... عرضه کرده است.

کلید کولر ایران الکتریک

ایران الکتریک یکی از برترین شرکت ها در زمینه تولید انواع کلید و پریز است. این شرکت در سال 1361 تاسیس شده است و هدف آن تولید تجهیزات برقی و کلید پریزهای خانگی و صنعتی بوده است. این شرکت در حال حاضر توسعه یافته است و محصولات متنوعی به بازار عرضه می کند. کلید و پریزهای این مجموعه دارای استانداردهای ساخت و تولید هستند و در تمامی مجموعه ها می توان از آن ها استفاده کرد. محصولات ایران الکتریک در مدل های ارس، برلیان، ایران، الیزه و فضل الکتریک عرضه می شوند.

  • از دیگر برندهای برتر کلید برق کولر می توان به ویرا، مهسان، پارت الکتریک و ... اشاره کرد.

قیمت کلید کولر

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون نوع کلید، عملکرد، نحوه بستن کلید کولر، برند، جنس کلید، لمسی یا کلیدی بودن آن و ... بستگی دارد. برای خرید این تجهیزات می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و به طور مستقیم با فروشندگان و نمایندگان عضو در سایت در ارتباط باشید.

خرید کلید کولر

برای خرید کلید کولر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید کولر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد. 

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد