ثبت فروشگاه

پریز تلفن

پریز تلفن یکی از انواع پریز است که امروزه در تمامی مجموعه ها دیده می شود. تلفن به یک عضو جداناپذیر در سازمان های اداری و منازل مسکونی و ... تبدیل شده است. هر جا که تلفنی وجود داشته باشد، پریزهای تلفن نیز مشاهده می شوند. همچنین از پریزهای تلفن برای نصب و راه اندازی شبکه ها و سیستم های اینترنتی در برخی از مجموعه ها استفاده می شود. پریزهای تلفن انواع مختلفی دارند و جدا از سایر پریزهای برق نصب می شوند. علت متفاوت بودن پریز تلفن از سایر پریزهای مجموعه این است که سیم تلفن نیز کاربردی کاملاً متفاوت از سیم های برق دارد و تنها برای راه اندازی تلفن از آن استفاده می شود. 

انواع پریز تلفن

  • پریزهای دوشاخه خور: یکی از انواع پریزهای تلفن پریزهایی هستند که دو سوراخ جهت اتصال دو شاخه تلفن دارند و یک حفره دیگر در وسط آن ها قرار گرفته است تا پایه میانی دو شاخه تلفن را به جریان برق 220 ولت متصل کنند. برای اتصال تلفن هایی که دو شاخه دارند باید از پریز تلفن استفاده کنید در غیر این صورت دستگاه دچار سوختگی می شود. از این پریزها تنها برای انتقال صدا استفاده می شود. این پریز تلفن ضد برق است و اگر دوشاخه یک وسیله الکتریکی را به آن متصل کنید هیچ جریان برقی برقرار نمی شود. 
  • پریز تلفن دوکاره: پریز تلفن سوکت دار نوع دیگری از پریزهای تلفن هستند که توسط شرکت های تولیدکننده انواع کلید پریز به بازار عرضه می شوند. این پریزها بر خلاف پریزهای دوشاخه خور که تنها صدا را انتقال می دهند، می توانند داده را نیز متنقل کنند. پریز تلفن تک سوکت جهت اتصال سیم سوکت به سیستم اصلی و اینترنت شهری مورد استفاده قرار می گیرد. از پریز آن هم برای اتصال دوشاخه تلفن استفده می شود. امروزه استفاده از پریز تلفن دوکاره افزایش پیدا کرده است. نوعی پریز تلفن دو سوکته نیز به بازار عرضه شده است که می تواند دو سیم سوکت تلفن را در خود جای بدهد. این پریزها ولتاژهای کاری از نوع متناوب ارائه می کنند.
  • پریز سوکت تلفن: نوعی از پریزهای تلفن تنها جایگاهی جهت اتصال سوکت تلفن دارند. این محصولات نیز در انواع تکی و دو قلو به بازار عرضه می شوند و مصرف کنندگان می توانند مطابق نیازشان هر یک را انتخاب کنند. پریز تلفن سوکتی از نوع RJ11 دارد.

نصب پریزهای تلفن

این تجهیزات از لحاظ نصب به دو نوع مختلف پریز تلفن روکار و پریز تلفن توکار تقسیم می شوند. پریزهای تلفن توکار اغلب داخل مجموعه ها دیده می شوند و در اشکال مختلفی تولید می شوند. پریزهای روکار تلفن نیز اغلب در محیط های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه اتصال پریز تلفن دوشاخه خور و سوکتی با هم متفاوت است و بهتر است توسط تکنسین ها ومتخصصان این کار انجام شود. 

قیمت پریز تلفن

برای خرید پریز تلفن و شبکه می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و به طور مستقیم با نمایندگان و مراکز فروش این محصولات در ارتباط باشید. از برترین شرکت های تولید کننده این محصولات می توان به پریز تلفن دلند، ویرا، ایران، پارت الکتریک، مهستان و ... اشاره کرد. 

لیست مقایسه

برند


نوع


نوع کارکرد