ثبت فروشگاه

کلید صلیبی

کلید صلیبی یا کلید کراس یا کلید کراکس، یکی از انواع کلید برق است که امروزه به منظور روشن یا خاموش کردن یک یا چند لامپ یا حتی وسایل برقی از چند نقطه (بیش از دو نقطه) مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلید‌های صلیبی بیشتر در کارخانه‌ها، صنایع و مکان‌های بزرگ کاربرد دارد. عملکرد این گونه از کلید‌های برق تا حدودی شبیه به کلید‌های تبدیل است با این تفاوت که کلید‌های تبدیل تنها قابلیت خاموش روشن کردن یک لامپ و یا یک بخش از مدار را دارند اما کلید‌های صلیبی این قابلیت را دارند که دو یا تعداد بیشتری لامپ را از سه نقطه( بیش از دو نقطه) مختلف خاموش و روشن کنند. برای این که بتوان چند لامپ را از نقاط مختلف خاموش و روشن کرد باید در ابتدا و انتهای مدار از دو کلید تبدیل استفاده شود و در بین آن‌ها چند کلید صلیبی قرار داده شود. در نتیجه به کمک کلید صلیبی می‌توان یک مدار چند بخشی را از نقاط مختلف قطع و وصل کرد. همان طور که در قسمت بالا گفته شد زمانی که بخواهید یک یا چند لامپ را از چند نقطه روشن و خاموش کنید از کلید صلیبی استفاده می‌کنید. از این کلید‌ها بیشتر در محیط‌های وسیع مانند سوله‌ها، انبار‌ها، راهرو‌های طولانی، پارکینگ‌ها و اماکن دیگر استفاده می‌شود.

کلید‌های صلیبی به دو نوع موازی و متقاطع تقسیم می‌شوند که عملکرد آن‌ها یکی است اما ار نظر سیم کشی و ساختمان با یکدیگر تفاوت دارند. در کلید صلیبی موازی دو سیم ورودی به صورت ضربدری وارد می‌شود و دو سیم خروجی به صورت ضربدری خارج می‌شود. در کلید صلیبی متقاطع دو سیم ورودی به دو پیچ کلید که در یک امتداد هستند وارد می‌شود و از دو پیچ دیگری نیز که در یک امتداد هستند، دو سیم خارجی گرفته می‌شود. کاربرد هر دو نوع کلید صلیبی یکی است و تنها از لحاظ سیم کشی و نصب کلید صلیبی با هم تفاوت دارند.  

قیمت کلید کراکس

قیمت کلید‌های صلیبی حدوداً سه برابر کلید‌های معمولی است که بسیار کمیاب هستند و این نوع کلید‌ها بر اساس جنس بدنه، ولتاژ، روش کنترل، وزن، ابعاد،  برند و شرکت تولید‌کننده و نوع مصرف قیمت‌گذاری می‌شوند.

خرید کلید کراکس از راندنو

برای انتخاب و خرید کلید صلیبی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • ابعاد
  • روش کنترل( لمسی یا ریموت دار)
  • وزن
  • جنس بدنه
  • شدت جریان
  • ولتاژ ورودی
  • ولتاژ خروجی
  • برند و شرکت تولید کننده 
  • نوع مصرف (برای لامپ‌های رشته‌ای، فلورسنت، کم مصرف و LED)

برای خرید کلید صلیبی موازی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید صلیبی روکار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد