ثبت فروشگاه
دسته‌بندی‌ها : پریز برق ارت دار -

پریز برق یکی از پرکاربردترین المان‌ها در هر مجموعه‌ای است. بدون وجود پریز هیچ دستگاه الکتریکی توسط دو شاخه به برق متصل نمی‌شود. این تجهیزات در تمامی مجموعه‌ها اعم از منازل مسکونی، محیط‌های اداری، تجاری، هتل‌ها و بیمارستان‌ها دیده می‌شوند. انواع پریز برق با فاصله معین از کف و سقف طبق نقشه طراحی شده برای ساختمان، بر روی دیوار‌ها نصب می‌شوند. پریز‌ها در انواع و اشکال مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. هرچه این محصولات هماهنگی ظاهری بیشتری با مجموعه داشته باشند، زیبایی مجموعه نیز افزایش پیدا می‌کند.

تمامی پریز‌های ایران از استاندارد جهانی نوع C پیروی می‌کنند. پریز برق در 3 مدل به بازار عرضه می‌شود. مدل اول پریز برق توکار است. این پریز‌ها اغلب در داخل مجموعه‌ها مانند منازل مسکونی و اداره‌ها نصب می‌شوند. این محصولات تقریباً هم سطح با دیوار هستند و تنها چند میلی‌متر از بدنه پریز خارج دیوار قرار می‌گیرد. برخی از این پریز‌ها به کمک پیچ و مهره نصب می‌شوند و برخی دیگر مکانیزم فنری دارند. محل قرارگیری و نصب این تجهیزات از پیش مشخص شده است. مدل دوم پریز برق روکار است.  بدنه این پریز‌ها کاملاً خارج دیوار قرار می‌گیرد و اغلب در محیط‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نصب پریز برق روکار ساده است و به راحتی انجام می‌شود. سیم کشی پریز برق روکار باید هماهنگ با استاندارد‌های نصب کلید پریز باشد. مدل دیگر این پریزها پریز برق درب دار است.  پریز‌ها می‌توانند درب دار یا بدون درب باشند. پریز‌های درب دار از ایمنی بسیار بیشتری در مقابل خطر‌های خارجی برخوردار هستند و اغلب در محیط‌های مرطوب با احتمال پاشیدن آب استفاده می‌شوند زیرا درجه حفاظت بالایی دارند. درپوش پریز به راحتی باز و بسته می‌شود و مصرف‌کنندگان می‌توانند دو شاخه مورد نظر را داخل آن قرار دهند. محافظ پریز برق سبب افزایش ایمنی افراد می‌شود و از آتش سوزی نیز جلوگیری می‌کند. این پریز‌ها در انواع روکار و توکار به بازار عرضه می‌شوند. نوع روکار آن‌ها اغلب در حیاط‌ها، بالکن‌ها و سوله ها استفاده می‌شود و نوع توکار آن‌ها بیشترین کاربرد را در آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، حمام‌ها و دیگر موارد دارند.

نوعی کلید پریز هوشمند به بازار عرضه می‌شود که اغلب در فضا‌های اداری و محیط‌هایی با احتمال آلودگی توسط تماس دست مورد استفاده قرار می‌گیرد. پریز برق تایمردار نیز نوعی پریز برق هوشمند است که می‌تواند قطع و وصل برق را زمان‌بندی کند و از این طریق در مصرف برق نیز صرفه‌جویی کند. کلید پریز‌های هوشمند را می‌توان به ریموت مجهز کرد. به کمک ریموت نیز می‌توان از راه دور وضعیت کلید و پریز را بررسی کرد. برخی از پریز‌ها دارای محافظ‌هایی به نام ارت هستند که سبب افزایش ایمنی پریز می‌شود. پریز ارت دار نوعی ترمینال دو پیچ در ساختار خود استفاده کرده است و از این طریق حفاظت را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد. در حال حاضر اغلب پریز‌های موجود در بازار ارت دار هستند. کلید و پریز مدرن نوعی کلید و پریز با تکنولوژی جدید است که کارایی متفاوتی دارد. برای هر اتاق یک کلید چند بخشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در یک کلید چهار پل، بخشی از آن چراغ بالای تخت، بخشی دیگر لوستر، بخش دیگر آباژور و دیگر بخش آن نور‌های مخفی اتاق را خاموش و روشن می‌کند. به واسطه این تجهیزات می‌توانید نور تمامی تجهیزات روشنایی را با یک مجموعه کلید و پریز کنترل کنید.

قیمت پریز برق

قیمت پریز برق به جنس پریز، نحوه نصب آن، استاندارد و طراحی آن، کیفیت ساخت، هوشمند یا ساده بودن آن، ارت دار یا بدون ارت بودن پریز، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.  

خرید پریز برق از راندنو

  • نوع پریز برق
  • سطح ایمنی محصول
  • برند و شرکت سازنده
  • محل نصب و نوع کاربرد
  • ارت دار بودن یا نبودن پریز
  • طراحی و شکل ظاهری پریز

برای خرید پریز برق می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پریز برق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع پریز


نوع کارکرد