ثبت فروشگاه

پریز برق ارت دار

 پریز برق ارت دار پریز برقی است که دارای ارت است که سبب افزایش ایمنی پریز می شود. پریز ارت دار نوعی ترمینال دو پیچ در ساختار خود استفاده کرده است و از این طریق حفاظت را تا حد زیادی ارتقا می دهد.

این پریزها علاوه بر این که محلی برای اتصال سیم فاز و نول را فراهم کرده اند، محلی نیز جهت اتصال به سیم ارت فراهم کرده اند تا از این طریق ایمنی مجموعه را افزایش داده و برق گرفتگی را به حداقل میزان برسانند. در حال حاضر اغلب پریزهای موجود در بازار ارت دار هستند.

پریز برق ارت دار

پریز برق ارت دار چیست

پریز برق یکی از پرکاربردترین وسیله در هر مجموعه ای است. بدون وجود پریز هیچ دستگاه الکتریکی توسط دو شاخه به برق وصل نمی شود. این تجهیزات در تمامی مجموعه ها نظیر منازل مسکونی، محیط های اداری، تجاری، هتل ها، بیمارستان ها و ... وجود دارند. انواع پریز برق با فاصله معین از کف و سقف طبق نقشه طراحی شده برای ساختمان، بر روی دیوارها نصب می شوند.

پریز برق ارت دار پریزی است که جریان الکتریکی را به زمین انتقال می دهد و ایمنی بیشتری را ایجاد می کند. این پریزها به دو صورت توکار و روکار در بازار عرضه می شوند.

 اگر ساختمانی دارای سیم‌کشی ارت باشد، اضافه بار الکتریکی تجهیزات برقی به واسطه‌ی سیم ارت به میل ارت و پس از آن به زمین انتقال پیدا می کند. این نوع پریزها به صورت سه فاز و تک فاز وجود دارند.

راهنمای نصب پریز برق ارت دار

  • برای نصب انواع پریزها مانند برق، تلفن و... باید حداقل 30 تا 40 سانتی متر از کف ارتفاع داشته باشد.
  • ارتفاع نصب پریز هود از کف باید 180 تا 200 سانتی متر باشد.
  • ارتفاع نصب پریزهای اجاق گاز و ماشین لباسشویی از کف باید حداقل 60 سانتی متر باشد.
  • ارتفاع نصب پریز یخچال از کف باید 120 سانتی‌متر باشد.
  • ارتفاع نصب پریز در کنار روشویی باید حداقل 110 سانتی متر باشد و به اندازه 30 سانتی متر به صورت افقی از آن فاصله داشته باشد.

همچنین به خاطر داشته باشید که برای مکان های مرطوب از پریزهای برق ارت دار استفاده نشود.

راهنمای نصب پریز برق ارت دار

انواع سیم های برق

سیم های برق به سه دست سیم ارت، سیم فاز و سیم نول دسته بندی می شوند که در این قسمت به معرفی سیم ارت  پرداخته می شود:

سیم ارت

سیم ارت یک سیم ایمنی به حساب می آید که وظیفه دارد تا بار اضافی را به زمین هدایت و منتقل کند. این سیم باید خطرات جریان های ناخواسته را خنثی کند. سیم ارت برای هر وسیله‌ ای که بدنه فلزی دارد ضروری است. 

تفاوت پریز ارت دار و معمولی

در  پریز معمولی دو سیم فاز و نول وجود دارد اما در پریز ارت دار، سومین سیم یعنی ارت نیز وجود دارد. پریز برق ارت دار  الکتریسیته اضافی را به جای عبور از بدن فرد، به طور ایمن به داخل زمین هدایت می کند.

توجه داشته باشید که از پریزهای معمولی برای لوازم الکترونیکی که نیاز به برق زیادی است استفاده می شود اما از پریزهای ارت دار بیشتر برای لوازم الکترونیکی استفاده می شود که نیازی به برق زیادی نیست.

تفاوت پریز ارت دار و معمولی

نکات مهم در خرید پریز برق ارت دار 

  1. نوع پریز برق
  2. سطح ایمنی محصول
  3. برند و شرکت سازنده
  4. محل نصب و نوع کاربرد
  5. طراحی و شکل ظاهری پریز

نکات مهم در خرید پریز برق ارت دار

بهترین برند پریز برق ارت دار 

 شرکت های مختلفی به تولید و ساخت  پریز برق ارت دار می پردازند. از برترین شرکت های کلید برق ارت دار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پریز برق ارت دار لگراند

محصولات ارائه شده توسط شرکت لگراند در مقایسه با دیگر نمونه ها دارای کیفیت مطلوب و قابلیت های منحصر به فردی است که باعث برتری محصولات آن در بازار شده است. پریز برق ارت دار لگراند دارای رنگ ها و مدل های متفاوتی است که به آسانی می توان برای کاربردهای متفاوت از این تنوع استفاده کرد.

پریز برق ارت دار دلند

دلند یکی از بهترین تولیدکننده های تجهیزات برقی به خصوص کلید و پریز برق ایرانی است. این شرکت از سال 1361 تاسیس شده است. محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل این شرکت موفق به دریافت استانداردها و لوح های تقدیر بسیار زیادی شده است. محصولات این شرکت پیش از ورود به بازار در بهترین آزمایشگاه ها مورد تست و ارزیابی قرار می گیرد. محصولات این شرکت متنوع هستند و کلید و پریزهای آن دارای انواع مختلفی هستند. از بهترین محصولات این شرکت می توان به پریز برق ارت دار روکار و توکار، پریز دو شاخه و رابط برق اشاره کرد.

پریز برق ارت دار ویرا الکتریک

شرکت ویرا الکتریک یکی از مشهورترین شرکت ها درحوزه تولید تجهیزات الکتریکی به خصوص انواع کلید و پریز است. این شرکت توانسته تمامی محصولات خود را به بازارهای جهانی نیز معرفی کند. این شرکت برمبنای رفع نیازهای بازار کلید و پریز و برق ایران توانسته محصولات باکیفیتی به بازار عرضه کند. تولیدات این شرکت با به روزترین تجهیزات ساخته شده اند. 

از دیگر برندها می توان به ایران الکتریک، لگراند، البرز، آسیا الکتریک و ...اشاره کرد که از کیفیت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل قیمت این پریزها ممکن است از دیگر پریزها بیشتر باشد.

قیمت پریز برق ارت دار

قیمت پریز برق ارت دار به جنس پریز، نحوه نصب آن، نوع کابل شبکه، روکار و توکار، استاندارد و طراحی آن، کیفیت ساخت، هوشمند یا ساده بودن آن، برند و شرکت سازنده، ضمانت و گارانتی و.. بستگی دارد.

همچنین کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت پریز برق ارت دار و یا آشنایی با نحوه خرید پریز برق ارت دار به سایت راندنو مراجعه کنند و کالاهای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند.

خرید پریز برق ارت دار

برای خرید پریز برق ارت دار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. 

سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست پریز برق ارت دار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند