ثبت فروشگاه

سیم ارت یا سیم اتصال به زمین که گاهاً به آن کابل ارت مسی نیز گفته می‌شود، یکی از مهم‌ترین کالاهای زیرمجموعه سیم برق در صنعت برق محسوب می‌شود. جنس هادی این سیم‌ها، مس و اغلب از نوع افشان است. این محصولات تنها از لحاظ ظاهری و بی‌برق بودن به سیم نول شباهت دارد اما کاربرد آن‌ها متفاوت است.

برای تشخیص سیم نول از ارت می‌توان به سطح مقطع یا رنگ روکش آن توجه کرد. سیم ارت ماشین لباسشویی، سیم ارت یخچال، سیم ارت اجاق گاز و... در یک ساختمان جهت افزایش ایمنی نصب می‌شوند. در واقع استفاده از سیم ارت مسی یکی از روش‌ها جهت جلوگیری از برق گرفتگی است. زیرا تمامی تجهیزاتی که دارای جریان الکتریکی هستند، ممکن است نشتی جریان برق داشته باشند.

جدول قیمت سیم ارت

در هنگام خرید سیم ارت باید نکاتی مانند سطح مقطع، نوع هادی، متراژ سیم، استاندارد، کیفیت، برند و دیگر موارد را مد نظر داشت. این عوامل برروی قیمت این محصولات نیز اثرگذار هستند. کارخانه‌های تولیدکننده سیم ارت، قیمت این محصولات را در قالب یک جدول به بازار عرضه می‌کنند. همان طور که گفته شد، سیم‌های ارت در دو نوع سیم مسی بدون روکش ارت و سیم ارت با روکش به بازار عرضه می‌شوند. سیم‌های ارت بدون روکش در جدول قیمت براساس نمره سیم مرتب می‌شوند. تعداد رشته سیم ارت و وزن سیم‌های بدون روکش نیز مهم است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. در بسیاری از مواقع سیم‌های مسی بدون روکش به صورت وزنی به فروش می‌رسند و قیمت آن‌ها در واحد کیلوگرم بیان می‌شود. در بعضی از موارد، داخل جدول قیمت سیم ارت علاوه‌بر نمره، تعداد رشته و وزن، مشخصات دیگری هم بیان می‌شود. سیم ارت مسی روکشدار نیز به صورت کلاف و متری به فروش می‌رسد. حلقه سیم مسی ارت به صورت 100 متری است.

خرید کابل ارت مسی از راندنو

راندنو یکی از بزرگترین مراجع برای خرید تجهیزات برقی و دیگر محصولات مربوط به صنعت برق است. در این سایت می‌توانید نمونه‌های مختلف از سیم و کابل به خصوص سیم ارت را مشاهده کنید. سیم‌های ارت در سایت راندنو براساس سایز مقطع، نوع هادی و برند مرتب شده‌اند. سیم ارت مسی کمان، سیمیا، تک سیم البرز، زیتون و افق البرز از برترین برندهایی هستند که در سایت راندنو می‌توانید به خرید آن‌ها اقدام کنید. برای خرید این محصولات می‌توانید به بخش کالاها مراجعه کنید و با فروشندگان کالا به طور مستقیم در ارتباط باشید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم ارت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

سطح مقطع


نوع هادی


برند