ثبت فروشگاه

کابل قدرت

کابل قدرت یا کابل فشار قوی به کابل هایی گفته می شود که در شبکه های انتقال، تأمین و توزیع برق به کار می روند. هادی به کار رفته شده در کابل فشار قوی می تواند افشان و یا نیمه افشان باشد. عایق این کابل ها معمولاً PVC/A و روکش آن ها نیز PVC/ST1 است. کابل های قدرت عموماً از آلیاژ مس و آلومینیوم ساخته شده اند. در هنگام استفاده از این کابل ها، باید ایمنی کافی برای افراد در نظر گرفته شود. در ادامه به معرفی این کابل و عوامل مؤثر در قیمت کابل قدرت می پردازیم تا با آگاهی کامل نسبت به خرید کابل قدرت اقدام نمایید.

کابل قدرت چیست؟

ولتاژ کابل های قدرت می تواند از 600 ولت الی 20 کیلو ولت و در برخی موارد، در مقادیر بالاتر از این ها نیز متغیر باشد. کابل های فشار قوی می توانند تک رشته، دو رشته، سه رشته، چهار رشته و پنج رشته ای باشند. کابل قدرت سه رشته ای و چهار رشته ای بیشترین کاربرد را در صنعت برق دارند. استاندارد مرجع کابل های قدرت، IEC 60502 و یا ISIRI 3569 است. به کمک انواع مفصل کابل فشار قوی و دیگر تجهیزات می توان این محصولات را نصب کرد و به کار برد. همچنین در نحوه اتصال دو کابل فشار قوی خواهیم دید که به نوعی مفصل نیاز خواهیم داشت.

کابل قدرت

کاربرد کابل فشار قوی

امروزه از کابل قدرت زمینی، به دلیل دوام و استحکام بالایی که دارد، در زیر خاک نیز استفاده می شود. همچنین این کابل ها در تابلوهای توزیع، نیروگاه ها، روشنایی خیابانی، کنتور برق منازل و ... نیز بکار برده می شوند. این مدل کابل ها برای انتقال برق در ولتاژهای بالاتر کاربرد دارند.

اکثر تولیدکنندگان کابل قدرت، جهت حفاظت از کابل ها در برابر فشار و ضربه های مکانیکی، افزایش ایمنی و دوام کابل، از زره ای از جنس مفتول استفاده می کنند. از کابل قدرت شیلد دار در تأسیسات و اتصالات برق همچون کانال کابل و سینی کابل استفاده می شود. کابل فشار قوی 20 کیلو ولت در ارتباط ترانس ها و تابلوهای قدرت کاربرد زیادی دارد. 

کاربرد کابل فشار قوی

انواع کابل قدرت

این نوع سیم و کابل در انواع فشار قوی و فوق فشار قوی به بازار عرضه می شود. همچنین از لحاظ نوع هادی نیز این کابل ها دسته بندی می شوند. در ادامه انواع کابل فشار قوی ذکر شده است:

  • کابل مسی فشار قوی: کابل فشار قوی مسی دارای هادی هایی از جنس مس آنیل شده هستند. کابل های مسی انعطاف پذیری بالایی دارند و در تعداد رشته و سطح مقطع های متنوعی به بازار عرضه می شوند. این کابل ها جریان الکتریکی را به خوبی انتقال می دهند و از لحاظ رسانایی بهترین نوع کابل هستند.
  • کابل فشار قوی آلومینیومی: این کابل ها از هادی های آلومینیومی استفاده کرده اند. به همین دلیل قیمت کابل فشار قوی آلومینیومی مقرون به صرفه تر از کابل مسی است.

انواع کابل قدرت

ساختار کابل فشار قوی

این کابل ها از چند لایه تشکیل شده اند که هرکدام ویژگی خاصی دارند. به عنوان مثال هادی وظیفه انتقال جریان الکتریکی، عایق وظیفه حفاظت از هادی و جلوگیری از نشت جریان الکتریکی و روکش وظیفه حفاظت از کابل را برعهده دارد.

ساختار کابل فشار قوی

کابل قدرت تورچ CO2

در دستگاه های جوش و برش، کابلی به نام کابل تورچ به کار می رود که عضو مهمی از این سیستم ها است. کابل تورچ CO2 برای جوشکاری با گاز CO2 و همچنین انتقال برق مورد استفاده قرار می گیرد. این کابل ها در سایزهای 3 تا 4 متری به کار گرفته می شوند. این کابل ها در دو مدل هوا خنک و آب خنک عرضه می شوند. نوع هوا خنک این کابل ها کاربرد بیشتری دارد. برخی از این کابل ها برای جوشکاری با گاز آرگون نیز مناسب هستند.

کابل قدرت تورچ CO2

برترین برند کابل فشار قوی

از این کابل ها در تمامی صنایع می توان استفاده کرد. کاربرد این محصولات در حال حاضر بسیار بیشتر از سال های اخیر شده است. به همین دلیل شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند.

قیمت کابل قدرت

قیمت کابل فشار قوی سه فاز به عوامل زیادی همچون میزان تحمل کابل در برابر جریان، میزان افت و خیز ولتاژ، سطح مقطع، تعداد رشته کابل، جنس هادی، نوع شیلد، آرموردار بودن یا فاقد آرمور بودن و ... بستگی دارد. قیمت کابل ولتاژ بالا براساس متر محاسبه می شود. خریداران از جدول کابل فشار قوی برای خرید این محصول استفاده می کنند.

خرید کابل قدرت

برای خرید کابل قدرت یا خرید کابل فشار قوی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل قدرت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

سطح مقطع


تعداد رشته


جنس هادی


نوع هادی


ولتاژ


برند