ثبت فروشگاه

جلیقه ایمنی 

جلیقه ایمنی یا جلیقه کار از الیاف مصنوعی و پلی استر همراه با نوارهای شبرنگی که خاصیت آن انعکاس نور در محیط های مختلف است، تولید و عرضه می شود. جلیقه ایمنی کار عموماً به رنگ های روشن تولید می شود. از جلیقه کار برای دیده شدن افرادی که در شب مشغول به کار هستند، استفاده می شود.

جلیقه ایمنی

کاربرد جلیقه ایمنی 

 • افرادی که در بخش راه و حمل و نقل فعالیت دارند، از جمله پلیس های راهنمایی رانندگی، کارکنان راه آهن، کارگران بزرگراه ها، کارگران فرودگاه و ... 
 • افرادی که از مکان های تاریک و کم نور عبور می کنند. 
 • دوچرخه سواران و دوندگان 
 • کارکنان انبار و رانندگان لیفتراک 
 • خدمه ساختمانی و پرسنل اورژانس
 • پاکبانان و کارگران شهرداری
 • کارکنان و کارگران معدن 
 • پرسنل رستوران، کافه و فروشگاه
 • کارمندان شرکت های اداری 

کاربرد جلیقه ایمنی

طبقه بندی جلیقه ایمنی 

جلیقه کار با توجه به محلی که افراد در آن کار می کنند، به سه کلاس مختلف تقسیم می شود: 

جلیقه کار کلاس 1

این دسته از جلیقه های ایمنی از مواد بازتاب دهنده کم تولید شده اند. این مدل برای استفاده در روز و محیط های روشن قابل استفاده است. علاوه بر آن، این نوع جلیقه در مناطق کم ترافیک توسط کارگران تعمیر و نگهداری در خارج از جاده و همراهان پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

جلیقه کار کلاس 2

این جلیقه ها قابلیت دید بالاتری دارند. این مدل در محیط ها و مکان های کم نور مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن، این جلیقه در مکان هایی که سرعت وسایل نقلیه 40 کیلومتر در ساعت یا کمتر باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب نگهبانان و مأموران کنترل ترافیک از این جلیقه استفاده می کنند.

جلیقه کار کلاس 3

این مدل جلیقه کار از قابلیت دید بالایی برخوردار است و همچون کلاس 2 است. تفاوت جلیقه های کلاس 2 و 3 در نوع کاربرد آنها است. از نوع کلاس 3 برای مکان هایی استفاده می شود که سرعت خودروها از 80 کیلومتر در ساعت بیشتر است. 

طبقه بندی جلیقه ایمنی

انواع جلیقه ایمنی 

در ادامه به معرفی انواع جلیقه کار پرداخته شده است:

جلیقه ایمنی تابستانی 

در فصل تابستان، برای جلوگیری از گرما و تنظیم دمای بدن، افراد باید جلیقه خنک کننده را خریداری کنند که در محیط های کاری گرم کاربرد بیشتری دارد و تنها محدودیت این جلیقه، شارژی بودن آن است. یعنی در بازه زمانی مشخصی برای کارگر کار می کند و باید آن را در فریزر نگه داریم تا یخ بماند.

جلیقه ایمنی جدا شونده 

همان گونه که از نام این جلیقه مشخص است، این جلیقه از چند قسمت که از یکدیگر جدا می شوند، تولید شده است. قسمت های مختلف این جلیقه شامل حلقه آستین، شانه ها، قسمت جلوی لباس و پهلوهای لباس هستند که تمامی آنها قابلیت جدا شدن دارند. این نوع جلیقه می تواند مانع گیر کردن کارگران به وسایل صنعتی و میز کار شود. به این صورت که اگر فردی بین دستگاه های صنعتی گیر کند، این قسمت ها به راحتی پاره می شوند و فرد از آسیب دیدگی در امان می ماند.

جلیقه ایمنی آبی 

جلیقه هایی با رنگ آبی، برای پرسنل واکنش های اضطراری بکار می رود. این افراد ممکن است پرسنل پزشکی و نیروی اورژانس باشند. 

جلیقه ایمنی کار با آب 

طراحی و تولید این مدل جلیقه به گونه ای است که فرد را به هنگام کار در داخل محیط های آبی، در معرض دید قرار می دهد. 

جلیقه ایمنی عمومی 

جلیقه عمومی طبق استاندارد ANSI تولید و به بازار عرضه می شود. این نوع جلیقه به گونه ای طراحی شده که همانند جلیقه جداشونده دارای قسمت های جداشونده و کمربند ایمنی است. علت این طراحی این است که افراد در محیط ها و شرایط مختلف بتوانند از آن استفاده کنند. 

جلیقه ایمنی روشن

این جلیقه برای ایجاد دید بالا، بازتابنده است و دارای منبع نوری است که باعث افزایش دید و همچنین کمک به عملکرد شغلی افراد می شود.

جلیقه ایمنی بارانی 

همانگونه که از نام این جلیقه مشخص است، از آن برای افزایش دید دیگران در محیط های بارانی استفاده می شود. 

جلیقه ایمنی ساخت و ساز 

این جلیقه در مکان های ساختمانی بزرگ بخصوص هنگام کار با ماشین آلات سنگین، دید بیشتری را برای افراد به وجود می آورد.

جلیقه کار خبرنگاری

همانگونه که از نام این کالا مشخص است، خبرنگاران از این مدل جلیقه استفاده می کنند. 

انواع جلیقه ایمنی

نکات مهم در خرید جلیقه ایمنی کار

 • نکته مهمی که در انتخاب جلیقه باید رعایت شود، نوع پارچه است که بستگی به دمای هوا دارد. جلیقه کار می تواند از جنس کتان، پارچه، پلی استر، جین، پلی کاتن، الیاف مصنوعی و طبیعی باشد. 
 • نکته دیگر وزن پارچه است که به توانایی و تحمل فرد مربوط می شود. فرد باید از سبکی و سنگینی جلیقه مطمئن شود.
 • جنس جلیقه باید به گونه ای باشد که در اثر شست و شو و استفاده مداوم رنگ آن تغییر نکند. 
 • لازم است در جلیقه شبرنگ های مناسب و قابل دید در شب و محیط های کم نور بکار رفته باشد.
 • سایز جلیقه مناسب باشد، به گونه ای که مانع انجام کار فرد نشود. 
 • جلیقه دارای زیپ و دکمه های مناسب باشد.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش از نکات مهم به هنگام خرید این محصول به شمار می آیند.

نکات مهم در خرید جلیقه ایمنی کار

رنگ جلیقه ایمنی کار 

جلیقه در رنگ های مختلفی از جملع سبز، نارنجی، سبز فسفری، قرمز، صورتی و آبی تولید می شود. رنگ آبی به منظور استفاده در شرایط خاص و اضطراری استفاده می شود. مابقی رنگ ها، رنگ های استاندارد جلیقه ایمنی به شمار می روند و برای مصارف دیگر به کار می روند. 

بهترین جلیقه ایمنی 

جلیقه کار یکی از ابزار ایمنی برای بسیاری از کارها است. شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید جلیقه کار می پردازند. از مهم ترین شرکت های تولیدکننده جلیقه کار می توان به جلیقه ایمنی رونیکس، دانلوپ، صامو پرشین، ام پی، کندور، سبلان و ... اشاره کرد. 

قیمت جلیقه ایمنی

قیمت جلیقه ایمنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرکت تولیدکننده یا برند کالا از اهمیت بالایی برخوردار است. عموماً قیمت برندهای مطرح کمی از برندهای تازه وارد بیشتر است. پارامتر مهم دیگر در این رابطه، جنس جلیقه است. جنس زیپ، آستر داخلی جلیقه، نوع شبرنگ و موارد نظیر این مسائل نیز تأثیر زیادی در قیمت محصول دارند. 

خرید جلیقه ایمنی  

برای خرید جلیقه ایمنی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت جلیقه ایمنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کاربرد


جنس