ثبت فروشگاه

جلیقه ایمنی 

جلیقه ایمنی یا جلیقه کار یکی دیگر از انواع کاربردی ابزارآلات ایمنی است. این لوازم ایمنی از الیاف مصنوعی و پلی استر همراه با نوارهای شبرنگی که خاصیت آن انعکاس نور در محیط های مختلف است، تولید و عرضه می شود. جلیقه ایمنی کار عموماً به رنگ های روشن تولید می شود. جلیقه کار برای دیده شدن افرادی که در شب مشغول به کار هستند نیز کاربرد دارد.

جلیقه ایمنی

کاربرد جلیقه ایمنی

استفاده از جلیقه ایمنی در مشاغل گوناگون و برای افراد بسیاری، از کاربردهای به سزایی برخوردار است.

 • این لوازم ایمنی مورد استفاده افرادی که در بخش راه و حمل و نقل فعالیت دارند، از جمله پلیس های راهنمایی رانندگی، کارکنان راه آهن، کارگران بزرگراه ها، کارگران فرودگاه و ... قرار می گیرد.
 • مناسب برای افرادی که از مکان های تاریک و کم نور عبور می کنند.
 • دوچرخه سواران و دوندگان 
 • کارکنان انبار و رانندگان لیفتراک 
 • خدمه ساختمانی و پرسنل اورژانس
 • پاکبانان و کارگران شهرداری
 • کارکنان و کارگران معدن 
 • پرسنل رستوران، کافه و فروشگاه
 • کارمندان شرکت های اداری و ...

کاربرد جلیقه ایمنی

طبقه بندی جلیقه ایمنی 

جلیقه کار با توجه به محل کار افراد، به سه کلاس مختلف تقسیم می شود: 

جلیقه کار کلاس 1

این دسته از جلیقه های ایمنی از مواد بازتاب دهنده کمی تولید شده اند. جلیقه های ایمنی کلاس 1 برای استفاده در روز و محیط های روشن، مناسب است. علاوه بر آن، این نوع جلیقه در مناطق کم ترافیک توسط کارگران تعمیر، نگهداری در خارج از جاده و همراهان پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

جلیقه کار کلاس 2

جلیقه های ایمنی کلاس 2 از قابلیت دید بالاتری برخوردار هستند. این نوع از جلیقه های ایمنی در محیط ها و مکان های کم نور مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن، در مکان هایی که سرعت وسایل نقلیه 40 کیلومتر در ساعت یا کمتر باشد، گزینه مناسبی برای استفاده به شمار می آید. اغلب نگهبانان و مأموران کنترل ترافیک از این جلیقه استفاده می کنند.

جلیقه کار کلاس 3

این مدل جلیقه کار از قابلیت دید بالایی برخوردار است و همچون کلاس 2 است. تفاوت جلیقه های کلاس 2 و 3 در نوع کاربرد آنها است. از نوع کلاس 3 برای مکان هایی استفاده می شود که سرعت خودروها از 80 کیلومتر در ساعت بیشتر است. 

طبقه بندی جلیقه ایمنی

انواع جلیقه ایمنی 

جلیقه های ایمنی باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. در ادامه به معرفی انواع جلیقه کار پرداخته شده است:

جلیقه ایمنی تابستانی 

در فصل تابستان به منظور جلوگیری از گرما و تنظیم دمای بدن، افراد باید از جلیقه های ایمنی خنک کننده استفاده کنند. استفاده از جلیقه ایمنی خنک کننده در محیط های کاری گرم کاربرد بیشتری دارد و تنها محدودیت این جلیقه، شارژی بودن آن است. به عبارتی در بازه زمانی مشخصی برای کارگر کار می کند و باید آن را در فریزر نگه داری نمود تا یخ بماند.

جلیقه ایمنی جدا شونده 

این نوع جلیقه ایمنی همانطور که از نامش مشخص است، از چند قسمت که از یکدیگر جدا می شوند، تولید شده است. قسمت های مختلف این جلیقه شامل حلقه آستین، شانه ها، قسمت جلوی لباس و پهلوهای لباس هستند که تمامی آنها قابلیت جدا شدن دارند. این نوع جلیقه می تواند مانع گیر کردن کارگران به وسایل صنعتی و میز کار شود. به طوریکه که اگر فردی بین دستگاه های صنعتی گیر کند، این قسمت ها به راحتی پاره می شوند و فرد از آسیب دیدگی در امان می ماند.

جلیقه ایمنی آبی 

جلیقه هایی با رنگ آبی، برای پرسنل واکنش های اضطراری بکار می رود. این افراد ممکن است پرسنل پزشکی و نیروی اورژانس باشند. 

جلیقه ایمنی کار با آب 

طراحی و تولید این جلیقه های ایمنی به گونه ای است که فرد را هنگام کار در داخل محیط های آبی، در معرض دید قرار می دهد. 

جلیقه ایمنی عمومی 

جلیقه ایمنی عمومی طبق استاندارد ANSI تولید و به بازار عرضه می شود. این نوع جلیقه به گونه ای طراحی شده که همانند جلیقه جداشونده از قسمت های جداشونده و کمربند ایمنی برخوردار است. علت این طراحی این است که افراد در محیط ها و شرایط مختلف بتوانند از آن استفاده نمایند. 

جلیقه ایمنی روشن

این جلیقه به منظور ایجاد دید بالا، بازتابنده است و از یک منبع نوری برخوردار است که موجب افزایش دید و همچنین کمک به عملکرد شغلی افراد می شود.

جلیقه ایمنی بارانی 

همانگونه که از نام این جلیقه مشخص است، به منظور افزایش دید افراد در محیط های بارانی، مورد استفاده قرار می گیرد. 

جلیقه ایمنی ساخت و ساز 

این جلیقه در مکان های ساختمانی بزرگ بخصوص هنگام کار با ماشین آلات سنگین، دید بیشتری را برای افراد به وجود می آورد.

جلیقه کار خبرنگاری

همانگونه که از نام این لوازم ایمنی مشخص است، مورد استفاده خبرنگاران قرار می گیرد.

انواع جلیقه ایمنی

نکات مهم در خرید جلیقه ایمنی کار

امروزه استفاده از جلیقه های ایمنی در هر نوع مشاغلی، پرکاربرد واقع شده است. در ادامه شما را با نکات مهمی که هنگام خرید این ابزار ایمنی باید به آنها توجه داشته باشید، آشنا خواهیم نمود.

 • نکته مهمی که در انتخاب جلیقه باید رعایت شود، نوع پارچه است که بستگی به دمای هوا دارد. جلیقه کار می تواند از جنس کتان، پارچه، پلی استر، جین، پلی کاتن، الیاف مصنوعی و طبیعی باشد. 
 • وزن پارچه از دیگر پارامترهای مهم در خرید و انتخاب جلیقه ایمنی است که به توانایی و تحمل فرد مربوط می شود. در نتیجه هنگام خرید جلیقه کار به وزن این تجهیزات ایمنی توجه داشته باشید که سبک باشد.
 • جنس جلیقه باید به گونه ای باشد که در اثر شست و شو و استفاده مداوم، تغییر رنگ ندهد.
 • بهتر است که در جلیقه ایمنی، شبرنگ های مناسب و قابل دید در شب و محیط های کم نور استفاده شده باشد.
 • هنگام انتخاب این محصول توجه داشته باشید که سایز جلیقه کاملاً متناسب با اندازه شما باشد. به گونه ای که خیلی تنگ و یا خیلی بزرگ نباشد و مانع از انجام کار شما نشود.
 • توجه داشته باشید که در دوخت جلیقه از زیپ و دکمه های مناسبی استفاده شده باشد.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش از دیگر نکات مهم خرید جلیقه ایمنی به شمار می آید.

نکات مهم در خرید جلیقه ایمنی کار

رنگ جلیقه ایمنی کار 

جلیقه در رنگ های مختلفی از جملع سبز، نارنجی، سبز فسفری، قرمز، صورتی و آبی تولید می شود. رنگ آبی به منظور استفاده در شرایط خاص و اضطراری استفاده می شود. مابقی رنگ ها، رنگ های استاندارد جلیقه ایمنی به شمار می روند و جهت مصارف دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین جلیقه ایمنی 

جلیقه کار یکی از انواع ابزار ایمنی است که برای انجام بسیاری از فعالیت ها، کاربرد دارد. شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید جلیقه کار پرداخته اند که در ادامه به معرفی برترین برندهای تولیدکننده جلیقه کار خواهیم پرداخت.

جلیقه ایمنی صامو پرشین

شرکت صامو پرشین یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع تجهیزات ایمنی از جمله جلیقه کار در ایران است. این برند نیز به تولید انواع جلیقه های ایمنی باتوجه به ساز کاربران پرداخته است.

جلیقه ایمنی سبلان

برند سبلان از دیگر شرکت های تولیدکننده معتبر در زمینه انواع لوازم ایمنی است. این برند نیز به تولید انواع جلیقه نجات و جلیقه کار در سایزهای مختلف پرداخته است.

جلیقه ایمنی اسکات چلایت

اسکات چلایت از شرکت های محبوب و شناخته شده تولید انواع جلیقه ایمنی است. برند اسکات چلایت نیز با بهره گیری از متریال های باکیفیت در ساختار تجهیزات ایمنی خود، توانسته است رضایت خریداران بسیاری را به خود جلب نماید. این شرکت باتوجه به نیاز کاربران خود به تولید انواع جلیقه های ایمنی در سایزهای مختلف با کاربردهای گوناگون پرداخته است.

جلیقه ایمنی دانلوپ، ام پی، کندور، رونیکس و ... از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده انواع جلیقه کار هستند.

قیمت جلیقه ایمنی

قیمت جلیقه ایمنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرکت تولیدکننده یا برند کالا از اهمیت بالایی برخوردار است. عموماً قیمت برندهای مطرح کمی از برندهای تازه وارد بیشتر است. پارامتر مهم دیگر در این رابطه، جنس جلیقه است. جنس زیپ، آستر داخلی جلیقه، نوع شبرنگ و موارد نظیر این مسائل نیز تأثیر زیادی در قیمت محصول دارند. جهت اطلاع از قیمت جلیقه شبرنگ با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید.

خرید جلیقه ایمنی

برای خرید جلیقه ایمنی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت جلیقه ایمنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کاربرد


جنس