ثبت فروشگاه

جلیقه ایمنی 

 

جلیقه ایمنی یا جلیقه کار یکی از انواع کاربردی تجهیزات ایمنی است. این لوازم ایمنی از الیاف مصنوعی و پلی استر همراه با نوارهای شبرنگی که خاصیت آن انعکاس نور در محیط های مختلف است، تولید و عرضه می شود. به طور معمول جلیقه های ایمنی عموماً به رنگ های روشن تولید می شوند. درنتیجه می توان گفت جلیقه ایمنی شبرنگ برای دیده شدن افرادی که در شب مشغول به کار هستند، از مزایای به سزایی برخوردار است. جلیقه ایمنی شبرنگ دار در دو رنگ فسفری و نارنجی طراحی و عرضه می شوند.

انواع جلیقه های ایمنی مورد استفاده کارکنان مشاغل معادن، شهرداری، مشاغل ساختمانی و ... قرار می گیرند. راندنو بستری را فراهم نموده است تا فروشندگان تجهیزات ایمنی بتوانند محصولات خود را بدون هیچ واسطه ای به فروش برسانند. از این رو جهت فروش جلیقه ایمنی و دیگر ابزارآلات و تجهیزات ایمنی می توانید با ثبت نام در راندنو، به این موضوع اقدام نمایید. جهت اطلاع از قیمت جلیقه شبرنگ نیز با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این محصول ایمنی را مشاهده نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که جلیقه های ایمنی باید قابل تنظیم باشند و به گونه ای طراحی شوند که کاربران بتوانند آن را روی لباس های دیگر بپوشند.

جلیقه ایمنی

انواع جلیقه ایمنی 

جلیقه های ایمنی باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. در ادامه به معرفی انواع جلیقه کار پرداخته شده است:

جلیقه ایمنی تابستانی

در فصل تابستان به منظور جلوگیری از گرما و تنظیم دمای بدن، افراد باید از جلیقه های ایمنی خنک کننده استفاده کنند. استفاده از جلیقه ایمنی خنک کننده در محیط های کاری گرم کاربرد بیشتری دارد و تنها محدودیت این جلیقه، شارژی بودن آن است. به عبارتی در بازه زمانی مشخصی برای کارگر کار می کند و باید آن را در فریزر نگه داری نمود تا یخ بماند.

جلیقه ایمنی جدا شونده

این نوع جلیقه ایمنی همانطور که از نامش مشخص است، از چند قسمت که از یکدیگر جدا می شوند، تولید شده است. قسمت های مختلف این جلیقه شامل حلقه آستین، شانه ها، قسمت جلوی لباس و پهلوهای لباس هستند که تمامی آنها قابلیت جدا شدن دارند. این نوع جلیقه می تواند مانع گیر کردن کارگران به وسایل صنعتی و میز کار شود. به طوریکه که اگر فردی بین دستگاه های صنعتی گیر کند، این قسمت ها به راحتی پاره می شوند و فرد از آسیب دیدگی در امان می ماند.

جلیقه ایمنی آبی

جلیقه هایی با رنگ آبی، مورد استفاده پرسنل واکنش های اضطراری قرار می گیرد. این افراد ممکن است پرسنل پزشکی و نیروی اورژانس باشند.

جلیقه ایمنی عمومی

جلیقه ایمنی عمومی مطابق با استاندارد ANSI تولید و به بازار عرضه می شود. این نوع جلیقه به گونه ای طراحی شده است که همانند جلیقه جداشونده، از قسمت های جداشونده و کمربند ایمنی برخوردار است. علت این طراحی این است که افراد در محیط ها و شرایط مختلف بتوانند از آن استفاده نمایند. به طور معمول این نوع جلیقه کار برای پلیس ها طراحی شده است.

جلیقه ایمنی روشن

نوع دیگری از جلیقه کار وجود دارد که آن را با نام جلیقه کار روشن می شناسند. این جلیقه به منظور ایجاد دید بالا، بازتابنده است و از یک منبع نوری برخوردار است که موجب افزایش دید و همچنین افزایش عملکرد شغلی افراد می شود.

جلیقه ایمنی بارانی

همانطور که از نام این محصول مشخص است، به منظور افزایش دید افراد در محیط های بارانی، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این جلیقه ها کمک به سزایی برای بهتر دیده شدن افراد در محیط های بارانی می شود.

جلیقه ایمنی ساخت و ساز

این جلیقه در مکان های ساختمانی بزرگ مورد استفاده افراد قرار می گیرد. به کارگیری از این جلیقه ایمنی هنگام کار با ماشین آلات سنگین، دید بیشتری را برای افراد فراهم می کند.

جلیقه ایمنی کار با آب

طراحی و تولید این جلیقه های ایمنی به گونه ای است که فرد را هنگام کار در محیط های آبی، در معرض دید قرار می دهد.

جلیقه خبرنگاری

همانگونه که از نام این لوازم ایمنی مشخص است، مورد استفاده خبرنگاران قرار می گیرد.

انواع جلیقه ایمنی

کاربرد جلیقه ایمنی

استفاده از جلیقه ایمنی در مشاغل گوناگون و برای افراد بسیاری، از کاربردهای به سزایی برخوردار است. در ادامه این بخش خواهیم گفت که استفاده از جلیقه ایمنی در چه محیط هایی کاربرد دارد.

 • این لوازم ایمنی مورد استفاده افرادی که در بخش راه و حمل و نقل فعالیت دارند، از جمله پلیس های راهنمایی رانندگی، کارکنان راه آهن، کارگران بزرگراه ها، کارگران فرودگاه و ... قرار می گیرد.
 • مناسب برای افرادی است که در مکان های تاریک و کم نور عبور مشغول به کار هستند.
 • جلیقه ایمنی سوارکاری برای کسانی که در پیست های اسب سواری فعالیت می کنند، مناسب است.
 • جلیقه شبرنگ دوچرخه سواری از دیگر انواع این محصول است که مورد استفاده دوچرخه سواران قرار می گیرد.
 • مناسب برای دوندگان و افرادی که بینایی ضعیفی دارند.
 • مورد استفاده کارگران ساختمانی قرار می گیرد و آنها را از خطر در امان نگه می دارد.
 • مناسب برای کارکنان انبار و رانندگان لیفتراک
 • خدمه ساختمانی و پرسنل اورژانس
 • پاکبانان و کارگران شهرداری
 • کارکنان و کارگران معدن
 • مناسب برای پرسنل رستوران، کافه و فروشگاه که در مکان های شلوغ کار خدمات انجام می دهند.
 • مورد استفاده افرادی قرار می گیرد که در جاده ها و پیاده روها کارهای ساخت و ساز انجام می دهند.
 • مناسب برای کارمندان شرکت های اداری و ...

کاربرد جلیقه ایمنی

طبقه بندی جلیقه ایمنی

جلیقه کار با توجه به محل کار افراد، به سه کلاس مختلف تقسیم می شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

جلیقه کار کلاس 1

این دسته از جلیقه های ایمنی از مواد بازتاب دهنده کمی تولید شده اند. جلیقه های ایمنی کلاس 1 برای استفاده در محیط های روشن و هوای آفتابی مناسب هستند. علاوه بر این، این نوع جلیقه در مناطق کم ترافیک توسط کارگران تعمیر، نگهداری در خارج از جاده و همراهان پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد. جلیقه ایمنی مهندسی نمونه ای از جلیقه های کلاس 1 هستند.

جلیقه کار کلاس 2

جلیقه های ایمنی کلاس 2 از قابلیت دید بالاتری برخوردار هستند. این نوع از جلیقه های ایمنی در محیط ها و مکان های کم نور مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین استفاده از این تجهیزات ایمنی در مکان هایی که سرعت وسایل نقلیه 40 کیلومتر در ساعت یا کمتر باشد، گزینه مناسبی است. اغلب نگهبانان و مأموران کنترل ترافیک از این جلیقه استفاده می کنند.

جلیقه کار کلاس 3

این مدل جلیقه کار از قابلیت دید بالایی برخوردار است و کاراریی آن مانند نوع کلاس 2 است. تفاوت جلیقه های کلاس 2 و 3 در نوع کاربرد آنها است. از نوع کلاس 3 برای مکان هایی استفاده می شود که سرعت خودروها از 80 کیلومتر در ساعت بیشتر باشد.

طبقه بندی جلیقه ایمنی

مزایای استفاده از جلیقه ایمنی

در این بخش به پرسش استفاده از جلیقه ایمنی چه مزیت هایی دارد، پاسخ می دهیم.

 • در شرایط کم نور که دید افراد کاهش می یابد، فردی که جلیقه ایمنی پوشیده است به راحتی قابل مشاهده است.
 • جلیقه کتان و پلی استر بهترین و رایج ترین انواع این ابزار ایمنی هستند. از این رو می توان گفت به کارگیری از این دو ماده می تواند موجب افزایش کیفیت این تجهیزات ایمنی باشد.
 • جلیقه های کار از وزن سبکی برخوردار هستند و در دسترس هستند. درنتیجه در هر محیط و با هر شرایط، می توان از آنها استفاده نمود.
 • استفاده از این محصول موجب جلوگیری از آسیب راننده ها، به ویژه در مناطق ساختمانی می شود.

مزایای استفاده از جلیقه ایمنی

ساختار جلیقه ایمنی

همانطور که پیش از این به جنس جلیقه های ایمنی و انواع آن اشاره نمودیم، می دانید که از ویژگی های ضد آب، نوارهای درخشنده و وزن سبکی برخوردار هستند. لازم است بدانید که معمولاً جلیقه های ایمنی بدون آستین و در سایزهای بزرگ تولید می شوند تا به راحتی بتوان از آنها بر روی لباس استفاده نمود. همچنین در ساختار این وسیله ایمنی به جای به کارگیری از دکمه، از چسب و زیپ های مقاوم به منظور بسته شدن جلیقه استفاده شده است.

لازم به ذکر است که برخی از انواع جلیقه های کار از تعدادی جیب برخوردار هستند تا کاربرد مطلوب تری داشته باشند. به طور کلی لازم است بدانید که جنس جلیقه ها از پی وی سی ساخته می شود که علاوه بر وزن سبکی که دارند، از مقاومت بالایی نیز برخوردار هستند.

ساختار جلیقه ایمنی

رنگ جلیقه ایمنی کار 

جلیقه های ایمنی باتوجه به کاربردی که دارند، در رنگ های مختلفی تولید می شوند. جلیقه قرمز ایمنی، سبز، نارنجی، سبز فسفری، قرمز، صورتی و آبی ازجمله این رنگ ها هستند. در این بخش به اهمیت رنگ در جلیقه ایمنی می پردازیم. رنگ آبی به منظور استفاده در شرایط خاص و اضطراری استفاده می شود. جلیقه های ایمنی زرد که مایل به رنگ سبز فلورسنت هستند، به منظور جلوگیری از حوادث و حفظ امنیت افراد طراحی و تولید شده اند.

جلیقه ایمنی کار زرد رنگ را کارگران ساختمانی، امدادگران اورژانس و کارگرانی که در محیط های باز کار می کنند، استفاده می کنند. جلیقه نارنجی نیز برای استفاده افرادی مناسب است که در فضاهای باز، به خصوص در روز کار می کنند. لازم به ذکر است که از این رنگ به دلیل ایجاد تضاد با پس زمینه سیاه، محیط های سبز، نور زرد خورشید و مواردی از این قبیل استفاده می شود.

جلیقه قرمز ایمنی که از دیگر رنگ های این ابزار است، به منظور اطلاع رسانی حوادث به افراد کاربرد دارد. دیگر رنگ های این ابزار، رنگ های استاندارد جلیقه ایمنی به شمار می آیند و جهت مصارف دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ جلیقه ایمنی کار 

نکات مهم در خرید جلیقه ایمنی کار

امروزه استفاده از جلیقه های ایمنی در هر نوع مشاغلی، پرکاربرد واقع شده است. در ادامه شما را با راهنمای خرید جلیقه ایمنی کار آشنا می نماییم.

 • نکته مهمی که در انتخاب جلیقه باید رعایت شود، نوع پارچه است که بستگی به دمای هوا دارد. جلیقه کار می تواند از جنس کتان، پارچه، پلی استر، جین، پلی کاتن، الیاف مصنوعی و طبیعی تولید شود.
 • وزن پارچه از دیگر پارامترهای مهم در خرید و انتخاب جلیقه ایمنی است که به توانایی و تحمل فرد مربوط می شود. در نتیجه هنگام خرید جلیقه کار به وزن این تجهیزات ایمنی توجه داشته باشید که سبک باشد.
 • جنس جلیقه باید به گونه ای باشد که در اثر شست و شو و استفاده مداوم، تغییر رنگ ندهد.
 • بهتر است که در جلیقه ایمنی، شبرنگ های مناسب و قابل دید در شب و محیط های کم نور استفاده شده باشد.
 • هنگام انتخاب این محصول توجه داشته باشید که سایز جلیقه کاملاً متناسب با اندازه شما باشد. به گونه ای که خیلی تنگ و یا خیلی بزرگ نباشد و مانع از انجام کار شما نشود.
 • توجه داشته باشید که در دوخت جلیقه از زیپ و دکمه های مناسبی استفاده شده باشد.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش از دیگر نکات مهم خرید جلیقه ایمنی به شمار می آیند.

نکات مهم در خرید جلیقه ایمنی کار

بهترین جلیقه ایمنی 

جلیقه کار یکی از انواع ابزار ایمنی است که برای انجام بسیاری از فعالیت ها، کاربرد دارد. شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید جلیقه کار پرداخته اند که در ادامه به معرفی برترین برندهای تولیدکننده جلیقه کار خواهیم پرداخت.

جلیقه کار رونیکس

رونیکس یکی از برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات و تجهیزات ایمنی در جهان است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. جلیقه کار رونیکس مدل RH-9160 از برترین و محبوب ترین جلیقه کارهای ارائه شده توسط این برند به شمار می آید.

جلیقه ایمنی صامو پرشین

شرکت صامو پرشین یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین تولیدکنندگان انواع تجهیزات ایمنی از جمله جلیقه کار در ایران است. این برند نیز به تولید انواع جلیقه های ایمنی باتوجه به نیاز کاربران پرداخته است. جلیقه ایمنی صامو پرشین مدل YG154 از پرطرفدارترین جلیقه کارهای تولیدشده توسط این برند است.

جلیقه ایمنی سبلان

برند سبلان از دیگر شرکت های تولیدکننده معتبر در زمینه انواع لوازم ایمنی است. این برند نیز به تولید انواع جلیقه نجات و جلیقه کار در سایزهای مختلف پرداخته است. از برترین جلیقه کار ارائه شده توسط این برند می توان از مدل OL نام برد.

جلیقه ایمنی اسکات چلایت

اسکات چلایت از شرکت های محبوب و شناخته شده تولید انواع جلیقه ایمنی است. برند اسکات چلایت نیز با بهره گیری از متریال های باکیفیت در ساختار تجهیزات ایمنی خود، توانسته است رضایت خریداران بسیاری را به خود جلب نماید. این شرکت باتوجه به نیاز کاربران خود به تولید انواع جلیقه های ایمنی در سایزهای مختلف با کاربردهای گوناگون پرداخته است.
جلیقه ایمنی دانلوپ، ام پی، کندور و ... از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده انواع جلیقه کار هستند.

قیمت جلیقه ایمنی

قیمت جلیقه ایمنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرکت تولیدکننده یا برند کالا از اهمیت بالایی برخوردار است. عموماً قیمت برندهای مطرح کمی از برندهای تازه وارد بیشتر است. پارامتر مهم دیگر در این رابطه، جنس جلیقه است. جنس زیپ، آستر داخلی جلیقه، نوع شبرنگ و موارد نظیر این مسائل نیز تأثیر زیادی در قیمت محصول دارند. جهت اطلاع از قیمت جلیقه کار با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید.

خرید جلیقه ایمنی

برای خرید جلیقه ایمنی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت جلیقه ایمنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کاربرد


جنس