ثبت فروشگاه

دورسنج (تاکومتر) دستگاهی است که در صنعت برای کنترل دوران، تعداد دور اجسام دوار، سرعت خطی و دیگر موارد از آن استفاده می‌شود. کلمه تاکومتر از دو بخش یونانی تاکو به معنای سرعت و مترون به معنای اندازه‌گیری تشکیل شده است. این محصولات در انواع مختلفی عرضه می‌شوند. تاکومتر یکی از انواع تجهیزات ابزار دقیق و اندازه‌گیری محسوب می‌شود. در پاسخ به سوال تاکومتر چیست باید گفت که دورسنج یا تاکومتر ابزاری است که می‌تواند به صورت تماسی یا غیرتماسی سرعت دوران و تعداد دور اجسام دوار را اندازه‌گیری کند. این دستگاه می‌تواند سرعت چرخش شفت یا دیسک تجهیزات کارخانه‌ای و صنعتی را اندازه‌گیری کند. برای تخمین سرعت ترافیک و حجم آن نیز از تاکومتر استفاده می‌شود. همچنین به کمک تاکومتر می‌توان سرعت چرخش میل لنگ موتور را اندازه‌گیری کرد. در نتیجه از این وسیله در اتوموبیل و هواپیما نیز استفاده می‌شود. 

دورسنج‌ها براساس نحوه کاربرد به دو دسته تماسی و غیرتماسی تقسیم بندی می‌شوند. همان طور که از نام این تاکومترها مشخص است، برای اندازه‌گیری به کمک تاکومتر تماسی محورها یا جزئی از دورسنج باید به دستگاه مورد نظر متصل شود. اما تاکومترهای غیرتماسی به این شکل نیستند. این تجهیزات همچنین براساس ساختار و کاربردی که دارند نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • دورسنج آنالوگ یا دورسنج عقربه ای: این تجهیزات به صورت مکانیکی عمل می‌کنند و سابقه استفاده از آن‌ها به سال‌ها قبل برمی‌گردد.
  • دورسنج دیجیتال یا دورسنج لیزری: تاکومتر دیجیتال نوع جدیدتر و بسیار پیشرفته‌تر از تاکومتر آنالوگ است. این محصولات مدارهای الکترونیکی دارند که با واحد RPM تعداد دورها را اندازه‌گیری می‌کند. همچنین براساس نحوه کاربرد نیز به دورسنج دیجیتال مکانیکی، دورسنج نوری، دورسنج مادون قرمز و تاکومتر مغناطیسی تقسیم می‌شوند.

از کاربرد دورسنج‌ها می‌توان به اندازه‌گیری سرعت موتورهای دوار و شمارش گردش آن‌ها به کمک دورسنج موتور، استفاده در فن‌های متحرک، خط تولید موتور و خودرو، استفاده در تجهیزات پروانه دار، استفاده در خطوط تولید و نوار نقاله‌ها، تخمین و اندازه‌گیری حجم ترافی و اندازه‌گیری زمان و فرکانس در محیط‌های صنعتی اشاره کرد.

قیمت دورسنج (تاکومتر)

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون محدوده اندازه‌گیری تعداد دور دستگاه، سرعت اندازه‌گیری دورسنج، پارامترهای قابل اندازه‌گیری،منبع تغذیه، نوع مکانیزم دستگاه (لیزری، مکانیکی و ...)، پرتابل و قابل حمل بودن دستگاه، نوع کاربری (تماسی و غیرتماسی)، حافظه جانبی، قابلیت اتصال به کامپیوتر و دیگر موارد بستگی دارد. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت دورسنج مکانیکی، قیمت دورسنج دیجیتال و قیمت سایر دورسنج‌ها از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کنید تا بهترین دورسنج را انتخاب نمایید.

خرید دورسنج (تاکومتر) از راندنو

  1. محدوده اندازه گیری تعداد دور
  2. سرعت اندازه گیری
  3. نوع مکانیزم 
  4. قابلیت های اضافی
  5. پرتابل بودن یا قابلیت نصب
  6. برند و شرکت تولیدکننده
  7. قیمت

برای خرید دورسنج (تاکومتر) می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دورسنج (تاکومتر) و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند