ثبت فروشگاه

پوتین ایمنی کاوه

از ۲۳۱,۰۰۰ تا ۲۴۰,۰۰۰ تومان

کفش ایمنی مدل 1212

از ۳۹۰,۰۰۰ تا ۳۹۰,۰۰۰ تومان

پوتین ایمنی آلفا

از ۲۶۸,۰۰۰ تا ۲۶۸,۰۰۰ تومان

کفش ایمنی

کفش ایمنی یا کفش کار یکی از مهم ترین انواع ابزار ایمنی است که در محیط های شغلی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. این کفش ها شباهت زیادی به کفش های معمولی دارند و می توان گفت که باتوجه به ظاهر، تفاوتی با یکدیگر تدارند. انواع کفش ایمنی در برابر عوامل محیطی مختلف، از مقاومت بالایی برخوردار هستند. آستر داخلی به کار رفته در این کفش ها نیز به گونه ای است که تنفس پذیری بالایی دارند و از تعریق پا جلوگیری می کنند.

نوع دیگری از آسترها موجود هستند که ضد آب بوده و مانع از نفوذ آب به داخل کفش می شوند. کفش هایی که از این آستر برخوردار هستند، برای استفاده در فصول زمستانی و یا مناطقی که در آن ها بارندگی زیاد است مناسب هستند.

کفش ایمنی

کاربرد کفش کار

از کفش ایمنی می توان در محیط های نفتی، روغنی، اسیدی و یا محیط هایی که الکتریسیته و امکان برق گرفتگی از زمین وجود دارد، مکان های صنعتی و کارخانه ها استفاده نمود. جنس زیره کفش های ایمنی معمولاً از موادی استفاده می شود که مولکول های بزرگی دارند و ساختار تکرارشونده آنها با کمک پیوندهای شیمیایی به هم متصل شده است.

کاربرد کفش کار

انواع کفش ایمنی

کفش های ایمنی باتوجه به نوع کاربرد، در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

کفش ایمنی سر پنچه فولادی

رایج ترین کفش های ایمنی مجهز به یک زره فولادی در جلوی کفش هستند که از آسیب دیدن و یا حتی قطع انگشتان در حین کار و همچنین در برابر اجسام سنگین و برنده جلوگیری می کنند. این کفش ها از جنس چرم طبیعی و مصنوعی و یا مواد سخت مانند پی یو و تی پی یو تولید می شوند. به طور کلی این کفش ها از پا در برابر فشار و ضربه حفاظت می کنند. 

کفش ایمنی سرپنجه فولادی

کفش ایمنی کانداکتیو

این نوع از کفش های ایمنی هادی جریان برق هستند و جهت انجام فعالیت هایی نظیر معدن و یا کار با مواد اشتعال زا، مورد استفاده قرار می گیرند.

کفش ایمنی کانداکتیو

کفش ایمنی با سر پنجه کامپوزیت یا کفش ایمنی برق 

این نوع کفش ها از سرپنچه کامپوزیت برخوردار هستند که عایق برق بوده و در دو نوع محافظ فشار قوی و محافظ فشار ضعیف تولید شده می شوند. در ساختار کفش کار برقکاری از هیچ گونه فلزی استفاده نشده است و همچنین آن را با نماد CD نمایش می دهند. 

کفش ایمنی کامپوزیت یا کفش عایق برق

کفش ایمنی پلاستیکی

کفش کار پلاستیکی از وارد شدن خطرات و صدمات شیمیایی به پای کاربران جلوگیری می کند. همچنین کفش های ایمنی پلاستیکی بسیار سخت هستند و تغییر فرم نمی دهند. 

کفش ایمنی پلاستیکی

کفش ایمنی زیره رابر(Ruber)

کفش ایمنی رابر از جنس لاستیک تولید می شود که علاوه بر مقاومت بالا، عایق حرارتی بوده و از لغزش پا در حین انجام کار و خطرات احتمالی جلوگیری می نماید. لازم به ذکر است که این کفش ایمنی از مقاوم ترین و مستحکم ترین انواع کفش های ایمنی به شمار می آید. از این کفش در محیط ها کاملاً اسیدی و با حرارت بالا و همچنین انجام فعالیت های سنگین استفاده می شود.

کفش ایمنی زیره رابر(Ruber)

کفش ایمنی کفه فلزی

این نوع از کفش های کفه فلزی در برابر سوراخ شدن مقاومت بالایی دارند. استفاده از این کفش ایمنی در معدن و عملیات استخراج کاربرد فراوانی دارد.

کفش ایمنی کفه فلزی

کفش ایمنی از جنس بوتیل یا کفش ایمنی ضد اسید

کفش ضد اسید همانطور که از نامش مشخص است، در برابر مواد خورنده مقاومت بالایی دارد. این کفش برای افرادی که در محیط های اسیدی فعالیت می کنند بسیار پرکاربرد است. 

کفش ایمنی از جنس بوتیل یا کفش ایمنی ضد اسید

کفش ایمنی ضد آب 

کفش ضد آب مجهز به آستر ضد آب یا گرتکس است و زیره آن از نوع تزریق مستقیم و یک تکه است. استفاده از این کفش ها در شرایط آب و هوایی پر بارش و محیط های مرطوب کاربرد دارد. 

کفش ایمنی ضد آب

چکمه ایمنی 

چکمه ایمنی یا چکمه پلاستیکی نوعی کفش کار است که قسمت ساق و تا زیر زانو را می پوشاند. از این محصول در کارهایی نظیر آتش نشانی، کار در زمین کشاورزی و... استفاده می شود. این چکمه ضد آب است و از ورود آب به داخل پا جلوگیری می نماید.

چکمه ایمنی

پوتین ایمنی 

پوتین ایمنی نوعی دیگر از انواع کفش ایمنی است که علاوه بر پا، ساق پا را تحت پوشش قرار می دهد. 

انواع زیره کفش ایمنی 

در قسمت زیرین کفش که با زمین و وزن افراد تماس مستقیم دارد، زیره کفش نام دارد. زیره کفش از مواد مختلفی تولید شده می شود که در ادامه به آنها می پردازیم.

پلی اورتان (PU)

زیره کفش PU از ترکیب دو ماده نرم پلی ال و ایزوسیانات تولید شده است. این زیره از چگالی پایین و وزن سبکی برخوردار است و جهت استفاده طولانی مدت برای مصارف مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این زیره از استحکام بالا، عایق حرارتی مناسب، انعطاف بالا و موارد دیگر برخوردار است.

پی وی سی (PVC)

یکی دیگر از زیره های موجود در کفش کار، زیر پی وی سی است. این زیره بسیار سخت است و انعطاف پذیری پایینی دارد. زیره کفش PVC از مقاومت بالایی برخوردار است و یک عایق حرارتی بسیار مناسب به شمار می آید. این زیره به سختی شکسته می شود اما در سرما درصد شکنندگی آن بالا می رود. 

تی پی یو (TPU)

زیره کفش TPU از مقاومت بالایی در برابر لغزش و سایش برخوردار است و مانع از سر خوردن کاربر می شود. زیره کفش تی پی یو در حالت عادی بدون رنگ است و همین موضوع این امکان را در اختیار تولیدکننده قرار می دهد تا آن را به رنگ مورد نظر و متناسب با کفش خود در آورد. 

رابر (Ruber)

رابر یک زیره متداول در تمامی کفش های ایمنی است. این زیره از اصطکاک و گریپ بالایی برخوردار است و مانع از لغزش و سر خوردن کفش می شود. به این مدل زیره، لاستیکی نیز گفته می شود که در برابر نفوذ آب مقاومت مناسبی دارد. این زیره عایق حرارتی خوبی است و در کفش های زمستانی نیز استفاده می شود. 

ترمو (Thermo)

ترمو یکی از انواع زیره های به کار رفته در کفش کار است. ترمو یک عایق حرارتی مناسب است و به همین دلیل می توان در زمستان و تابستان از آن استفاده نمود.

انواع زیره کفش ایمنی

نکات مهم در خرید کفش کار و پوتین ایمنی

پیش از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که کفش کار را مطابق با نوع کاربری خود انتخاب نمایید. هنگام خرید کفش کار باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که در ادامه شما را با این نکات مهم آشنا خواهیم نمود.

  • هنگام خرید کفش ایمنی باید دقت داشته باشید که کفش مورد نظر مطابق با استانداردهای مورد نظر مانند واحدهای صنعتی، آتش نشانی ها، محیط های کاری و همچنین پروژه های ساختمانی، پروژه های نفت، پتروشیمی، راهسازی، سدسازی ها، برق کاری ها و شغل های دیگر باشد.
  • کفش انتخاب شما باید از متریال مقاوم در برابر حرارت، سایش و برش برخوردار باشد.
  • نوع سرپنجه در کفش کار باید به گونه ای باشد که از پا در برابر ضربات و فشارهای مختلف ناشی از سقوط اشیا مراقبت کند. توجه داشته باشید که یک کفش ایمنی خوب باید قابلیت تحمل فشار تا 200 ژول را داشته باشد. 
  • وزن کفش ایمنی کار در انتخاب و خرید از اهمیت بالایی برخوردار است. کفش ایمنی سبک باعث کاهش خستگی کاربر در حین کار با آن می شود. 
  • رویه کفش کار از بخش های اصلی این محصول است. رویه این ابزار ایمنی عموماً از جنس پلاستیک، چرم طبیعی و مصنوعی، برزنت و... تولید می شود. دقت داشته باشید که رویه ای مناسب است که ازمقاومت و استحکام بالایی در برابر روغن، بنزین، آب، حرارت و … برخوردار باشد. رویه کفش علاوه بر ظاهر مناسب و مقاومت بالا باید از تنفس پذیری بالا نیز برخوردار باشد تا مانع از تعریق و بو گرفتن پای کاربر شود. 
  • زیره کفش کار نیر یک جز مهم دیگر این محصول است. مهم ترین رکن زیره مناسب این است که از اصطکاک و گریپ بالا برخوردار باشد تا مانع از لغزش پا و سر خوردن کاربر شود. زیره کفش ایمنی معمولاً از جنس رابر و پی یو است که از مقاومت و اصطکاک بالایی برخوردار هستند. 

بهترین مارک کفش ایمنی 

در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی بسیاری به تولید کفش ایمنی می پردازند. از محبوب ترین و برترین تولیدکنندگان کفش کار می توان به موارد زیر اشاره کرد. 

کفش کار کاتر پیلار 

کفش ایمنی کاترپیلار یکی از محبوب ترین انواع کفش های ایمنی است. شرکت کاترپیلار یکی از تولیدکنندگان قدیمی و پر قدرت در زمینه کفش ایمنی و بسیاری از تجهیزات ایمنی دیگر است. این برند از محبوب ترین تولیدکنندگان در زمینه تولید ابزارآلات ایمنی است. کفش هایی که توسط این برند تولید می شوند از مقاومت بسیار بالایی در قسمت زیره و رویه برخوردار هستند.  این مارک در داخل کشور به عنوان یک برند خارجی مطرح با کیفیت بالا شناخته می شود. 

کفش ایمنی یحیی 

یحیی یکی از تولیدکنندگان داخلی در کشور است. برند یحیی کفش های کار متناسب با اصول و استانداردهای ارگونومیکی تولید می کنند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. برند یحیی علاوه بر کفش ایمنی به تولید انواع ماسک ایمنی، کلاه ایمنی، گوشی صداگیر، دستکش ایمنی و ... می پردازند. 

کفش ایمنی کاوه 

شرکت کاوه از دیگر تولیدکنندگان داخلی کفش کار است. این شرکت از سال 1382 آغاز به فعالیت کرده است. شرکت ایمنی کاوه تبریز همواره در تلاش است تا بهرمندی از اصول و قواعد ارگونومیکی و تکنولوژی های روز دنیا، کفش هایی مناسب مشاغل مختلف تولید کند. تمامی محصولات این شرکت دارای استاندارد CE اروپاست. این شرکت دارای استاندارد ایزو 9001 نیز است. 

از تولیدکنندگان دیگر در زمینه تولید انواع کفش کار می توان به کفش ایمنی نگهبان، پاتن، ملی، ارک، بهشتیان، شیما، کلار و... اشاره کرد. 

قیمت کفش ایمنی

قیمت کفش ایمنی با توجه به نوع و برند آن دارای تفاوت های فراوانی هستند. معمولا کفش هایی که عایق برق و مواد شیمیایی هستند دارای قیمت بیشتری هستند و دارای تاریخ انقضا هستند.

خرید کفش ایمنی 

برای خرید کفش ایمنی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کفش کار ایمنی  و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کاربرد


سایز