ثبت فروشگاه

شیر مرکب LPG رگو

از ۲,۱۰۰,۰۰۰ تا ۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان

شیر مخزن گاز

شیر مخزن گاز وسیله ای است که برای ورود و خروج گاز از محفظه استفاده می شود. شیر مخازن گاز از کاربردی ترین تجهیزات مخازن هستند. این تجهیزات یکی از لوازم جانبی کارآمد مخزن گاز است. وظیفه اصلی این محصول، باز و بسته کردن و محافظت از مخازن است. این تجهیزات به منظور عبور آسان تر گاز، حین سوخت گیری استفاده می شوند. به طور کلی این قطعه کنترل کننده گاز ذخیره شده در مخازن است. همچنین شیر مخزن، جزو حساس ترین کیت های مخازن به شمار می آید.

در ساختار این تجهیزات سوپاپ به کار رفته است. سوپاپ موجود در این قطعات، از ورود و خروج غیر مجاز گاز جلوگیری می کند. عملکرد این قطعه به گونه ای است که با مسدود کردن مسیر ورود و خروج گاز، از فشار بیش از حد آن جلوگیری می کند. قیمت شیر مخزن گاز cng و lpg به نوع گاز مصرفی، ظرفیت مخزن و شرکت تولیدکننده آن بستگی دارد. در نتیجه با توجه به پارامترهای نام برده شده، می توانید به خرید مناسب ترین شیر مخزن گاز اقدام نمایید.

شیر مخزن گاز

شیر مخزن گاز چیست؟

همانطور که در ابتدا گفته شد، شیر مخزن قطعه ای است که مسیر عبور گاز را به فراهم می کند. در برخی شرایط به منظور افزایش ایمنی مخازن و محیط مورد نظر، باید مسیر عبور گاز بسته باشد. همچنین در برخی دیگر از شرایط، مجبور به خارج شدن گاز از محفظه هستید. شیر مخازن براساس نوع مخزن و گاز موجود در آن، در انواع مختلفی تولید می شوند.

انواع شیر مخزن گاز

شیر مخازن براساس نوع مخزن و نوع گاز مصرفی در انواع مختلفی تولید می شود. به طور کلی دو نوع مخزن اصلی به منظور مصارف خانگی و صنعتی و نوع دیگر، تأمین سوخت اتومبیل ها است. مخازن سی ان جی و ال پی جی دو مدل از رایج ترین مخازن موجود در بازار هستند که سوخت مصرفی را در خود ذخیره می کنند. در ادامه به بررسی انواع شیر مخازن و کاربرد آنها پرداخته شده است:

انواع شیر مخزن گاز

شیر مخزن گاز CNG

سیستم سی ان جی یکی از سیستم های سوخت رسانی خودروها است. این سیستم در کاهش آلودگی تأثیر زیادی دارد. Cylinder Valve به منظور کنترل گاز ذخیره در مخازن، مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات بر روی مخازن ذخیره نصب می شوند و ارتباط سیال درون مخزن را با دیگر تجهیزات برقرار می کنند.

توجه نمایید به دلیل متنوع بودن خودروها، شیر کپسول گاز خودروها نیز متنوع است. در نتیجه با توجه به نوع خودرو و مخزن آن، باید مناسب ترین شیر را انتخاب نمایید. در ادامه به بررسی انواع شیر مخزن گاز cng پرداخته شده است:

شیر سلونوئیدی

در برخی از خودروها، شیر سلونوئیدی به کار رفته است. این تجهیزات براساس فرمان های ارسال شده از ECU، خروج گاز از مخزن را فراهم می کند. ECU خودرو قطعه ای است که وظیفه کنترل و هماهنگی بخش های مختلف اتومبیل انژکتوری را بر عهده دارد.

شیر مخزن

با نصب این شیرها بر روی مخازن، اجازه عبور گاز در مدت زمان سوخت گیری فراهم  می شود. این شیرها قطع کننده یا وصل کننده مسیر اصلی گاز از مخزن هستند. طراحی این تجهیزات به گونه ای است که در مواقع خطر، جریان گاز به صورت خودکار قطع می شود.

شیر برقی گاز

نمونه های برقی در مسیر گاز ورودی به رگلاتور نصب می شوند. وظیفه اصلی این شیر، مسدود کردن مسیر ورودی گاز به رگلاتور است. این شیر در منطقه فشار بالا که ورودی رگلاتور است در منطقه یا فشار پایین که خروجی رگلاتور است نصب می شود. این شیر در حالت معمولی بسته است و توسط عبور جریان گاز فعال می شود. در ادامه به بررسی نکات مهم نصب شیر برقی پرداخته شده است:

  • اتصال این شیر در بخش های متحرک ممنوع است.
  • این قطعه باید به رگلاتور نزدیک باشد.
  • باید دور از منبع گرما متصل شوند.

شیر سوخت گیری

شیر پرکن مخزن از دیگر تجهیزات مورد استفاده در مخازن است. این شیر از نوع یکطرفه است که در مسیر ورودی سیستم قرار می گیرد. نازل پمپ گاز نیز به این قطعه متصل می شود. سوخت گیری از مخازن گاز مایع و سی ان جی با استفاده از شیر سوخت گیری انجام می شود. این شیر را می توان بر روی گلگیر یا داخل محفظه موتور خودروها نصب کرد. در بخش خارجی این شیرها، یک درپوش به منظور جلوگیری از ورود گرد و غبار و رطوبت قرار دارد. درپوش های این تجهیزات در دو نوع پیچی و فشاری تولید می شوند.

لازم به ذکر است شیر مخزن گاز سمند ef7 و پراید و دیگر خودروها، براساس نوع محفظه از یکدیگر متمایز می شوند.

شیر مخزن گاز CNG

شیر مخزن گاز ال پی جی

از مخازن گاز مایع به منظور نگهداری گاز مصرفی صنایع و منازل ویلایی استفاده می شود.

شیر اطمینان lpg

نوع دیگری از انواع این شیرها در بازار موجود است که آن را با نام شیر اطمینان می شناسند. در شرایطی که فشار داخل مخزن بیشتر از 25 بار باشد، استفاده از این شیر پیشنهاد می شود. عملکرد این محصول به گونه ای است که گاز تحت فشار را با جریان مناسب، به بیرون هدایت می کند.

شیر مرکب lpg

این مدل بر روی مخازن ذخیره گاز مایع نصب می شود. شیرهای مرکب از اجزای مختلفی ساخته شده اند که هر یک از آنها فعالیت خاصی را انجام می دهند.

شیر یک طرفه lpg

عملکرد این محصول به گونه ای است که ورود گاز به داخل مخزن را فراهم می کند و از خروج آن جلوگیری می کند. این فرآید با استفاده از یک ساچمه و فنر انجام می شود. استفاده از این شیر در هنگام سوخت گیری بسیار رایج است. در هنگام وارد کردن لوله پرکن به مجرای سوخت گیری، فشار گاز ورودی بر نیروی فنر پشت ساچمه غلبه می کند. در نتیجه وارد شدن گاز به درون مخزن را فراهم می کند. پس از خروج نیز لوله پرکن، فنر ساچمه را به سمت جلو هدایت می کند و موجب بسته شدن راه خروج گاز می شود.

شیر دستی قطع جریان گاز LPG

دو نوع شیر برای باز و بسته کردن مسیر ورود و خروج گاز در نظر گرفته شده است. در صورت لزوم و در شرایط خاص مانند تعمیر و تست های دوره ای، می توان آن را به صورت دستی باز و بسته نمود.

شیر قطع جریان ناگهانی

Excess Flow Valve در صورتی که جریان گاز مایع خروجی از مخزن به طور ناگهانی افزایش داشته باشد، این وسیله مسیر خروج گاز از مخزن را مسدود می کند و ایمنی را افزایش می دهد. این شیر تا زمانی که فشار دو طرف آن به میزان معین نرسد، بسته می ماند. به همین دلیل، برای عملکرد بهتر آن یک شیر مرکب وجود دارد که برای ایجاد تعادل استفاده می شود.

شیر خروجی گاز مخزن

این شیر مخزن گاز همانطور که از نامش مشخص است، در مسیر خروجی گاز مخزن قرار گرفته است. با استفاده از این وسیله، گاز مایع ب سادگی از مخزن خارج می شود.

شناور ال پی جی

این شناور نوعی بازوی فلزی است که درون مخازن گاز مایع قرار می گیرد. جنس این تجهیزات از فوم است و به صورت استوانه ای تولید می شود. این شناور به همراه افزایش یا کاهش سطح گاز، درون مخزن حرکت می کند و با استفاده از یک آهنربای دائمی که بر روی آن تعبیه شده است، میزان سطح گاز درون مخازن را حرکت می دهد.

شیر مخزن گاز ال پی جی

انواع شیر مخزن براساس نوع عملکرد

این تجهیزات براساس نوع عملکرد نیز در انواع مختلفی تولید می شوند:

شیر مخزن دستی

این محصول همانطور که از نامش مشخص است، به صورت دستی کار می کند. در نتیجه برای قطع گاز، باید آن را به صورت دستی قطع نمایید. در ساختار این محصول، سوپاپ اطمینان به کار رفته است.

شیر برقی مخزن گاز

شیر مخزن برقی یا سلونوئیدی قطع شدن گاز درون مخزن را به صورت خودکار انجام می دهد. این تجهیزات نیز از سوپاپ اطمینان برخوردار هستند.

جنس شیر مخزن گاز

برای جلوگیری از نشتی شیر مخازن و لوله های آن، آن را درون محفظه ای لاستیکی یا پلاستیکی قرار می دهند. با وجود این محفظه در صورت بروز نشتی، از خروج گاز به محیط بیرون جلوگیری می شود. این تجهیزات با استفاده از متریال های برنج و آلومینیوم تولید می شوند. در نتیجه هنگام خرید این قطعه، به جنس و کیفیت متریال به کار رفته در ساختار آنها توجه نمایید.

جنس شیر مخزن گاز

رفع مشکل شیر مخازن گاز

این تجهیزات مانند قطعات دیگر، از عمر مفیدی برخوردار هستند. پس از طی کردن عمر مفید، این تجهیزات دچار مشکلات و خرابی هایی می شوند که در اسرع وقت باید تعمیر شوند. مشکل به وجود آمده در این تجهیزات و رفع ایراد آنها، توسط افراد متخصص و مجرب انجام می شود.

نکته ای که در هنگام تعمیر این شبرآلات وجود دارد، چک کردن مخزن پیش از شروع کار است. پیش از آغاز تعمیرات، مخزن مورد نظر را کاملاً بررسی کنید و از عدم نشتی آن اطمینان حاصل نمایید.

رفع مشکل شیر مخازن گاز

بهترین برند شیر مخزن گاز

شرکت ها و تولیدکنندگان داخلی و خارجی متعددی به تولید این تجهیزات پرداخته اند که در ادامه به معرفی برترین آنها می پردازیم:

شیر مخزن گاز رگو

رگو یکی از معتبرترین و محبوب ترین تولیدکنندگان مخازن گاز مایع و انواع تجهیزات مخازن است. محصولات رگو از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و براساس استانداردهای خاص تولید می شوند.

شیر مخزن  گاز کورکن

محصولات کورکن تولید شده در شهر روتنبرگ آلمان هستند. تجهیزات این برند آلمانی از کیفیت بالایی برخوردار است. محصولات کورکن در تنوع وسیعی قرار دارند. مصرف کنندگان انواع مخازن و کپسول های گاز نیز از تجهیزات این برند استفاده می کنند.

قیمت شیر مخزن گاز

قیت شیر مخزن گاز ال پی جی و سی ان جی براساس نوع آنها متفاوت است. تجهیزات اورجینال و محصولات خارجی، قیمت بالاتری نسبت به تولیدات داخلی دارند. لازم  به ذکر است نمونه های فیک و اصلی این تجهیزات در بازار موجود هستند که هنگام خرید باید به آنها توجه نمایید.

خرید شیر مخزن گاز

برای خرید شیر مخزن گاز می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مخزن گاز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع