ثبت فروشگاه
دسته‌بندی‌ها : رنده گندگی -

رنده برقی


رنده برقی یکی از ابزارآلات برقی است که از آن برای کم کردن ضخامت، هم سطح یا یک سطح کردن سطوح ناهموار و ایجاد دو راهه (ایجاد زاویه نود درجه در لبه قطعه کار)  بر روی چوب، در صنعت چوب و نجاری استفاده می شود. به طور کلی بعد از برش چوب و اره کردن آن، صاف کردن و ایجاد زوایای ظاهری آن وظیفه رنده کاری است. استفاده از رنده های برقی به جای رنده های دستی باعث افزایش دقت، سرعت، کاهش مصرف زمان و در نهایت افزایش راندمان می شود. به رنده های برقی، رنده های نجاری نیز می گویند. رنده برقی از نظر کاربرد شباهت زیادی به کف رند نجاری دارد و دقیقا همان کار را انجام می دهد با این تفاوت که کف رند از ابعاد بزرگ تری برخوردار است و در استفاده از آن می بایست قطعه چوبی را بر روی دستگاه حرکت دهیم اما، برای انجام عملیات رنده کاری با رنده برقی باید آن را بر روی قطعه چوبی حرکت دهیم. 

نکات مهم در استفاده از رنده برقی 

  1.  هنگام استفاده از این دستگاه باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنیم و از لوازم ایمنی مانند: دستکش ایمنی، کفش ایمنی و... استفاده نماییم.
  2.  قبل از انجام عملیات رنده کاری، سطح چوب را عاری از هر گونه میخ و منگنه و موارد دیگر نماییم. 
  3.  از رنده کردن چوب های خیس و مرطوب خودداری کنیم. 
  4.  بهتر است در چند مرحله چوب را باربرداری کنیم و از برداشت آن به صورت یکجا پرهیز کنیم.
  5. برای فواصل زمانی معین تیغه دستگاه، ذغال و تسمه را چک کنیم و در صورت نیاز آن ها را تعویض نماییم. 
  6.  داخل توپی های رنده برقی نجاری، تیغه هایی تعبیه شده است که هنگام کار دستگاه می بایست به محکم بودن این تیغه ها توجه داشت.

نکات مهم در انتخاب و خرید رنده برقی

  1.  یکی از مهم ترین نکات در حین خرید رنده برقی شرکت تولیدکننده دستگاه است، شرکت های بسیار در سراسر جهان به تولید این وسیله برقی می پردازند که از بهرین آن ها می توان به شرکت های بوش، ماکیتا، کرون، رونیکس، توسن، دی سی ای و محک اشاره کرد. 
  2.  توان و ظرفیت و سرعت لایه برداری رنده برقی یکی از نکات قابل توجه است، حجم و عمق رنده کاری با توان دستگاه رابطه مستقیم دارد و هر چه قدر توان دستگاه بالاتر باشد، حجم و عمق رنده کاری نیز بیشتر است، به همین جهت توصیه می شود که متناسب با حجم کار رنده انتخاب شود.
  3.  جنس تیغه به کار رفته بر روی دستگاه و هم چنین قابلیت تعویض آن نیز در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد.

خریداران در سایت راندنو می توانند فروشندگان و عاملین فروش رنده برقی های شرکت های مختلف را مشاهده نمایند و با ثبت استعلام و بدون هیچ واسطه ای با آن ها در ارتباط باشند و از آن ها خرید نمایند. 
 

لیست مقایسه

برند


بازه توان