ثبت فروشگاه

قیچی شاخه زن نکستول

از ۱,۳۵۰,۰۰۰ تا ۱,۳۵۰,۰۰۰ تومان

قیچی شمشادزن نکستول

از ۱,۳۵۰,۰۰۰ تا ۱,۳۵۰,۰۰۰ تومان

ابزار باغبانی

ابزار باغبانی تجهیزاتی هستند که برای انجام کارهای مربوط به کشاورزی و باغبانی استفاده می شوند. لوازم باغبانی و کشاورزی باتوجه به کاربردهایی که دارند، در انواع مختلفی تولید می شوند. برخی از انواع این ابزارآلات توسط نیروی موتور الکتریکی و برخی دیگر توسط بنزین انرژی مورد نیاز خود را تأمین می کنند. جهت اطلاع از قیمت انواع ابزارآلات باغبانی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید مجموعه ابزار باغبانی را به صورت مستقیم از فروشندگان برای شما فراهم نموده است.

همانطور که می دانید باغبانی فعالیتی است که تأثیر زیادی در رشد اقتصادی داشته است. از این رو استفاده از ابزار باغبانی در گذشته نیز بسیار رایج بوده است. اما نام وسایل کشاورزی در قدیم مشخص نبوده و تنها کاربرد ابزار مورد نظر را می دانستند. امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی، وسایل باغبانی با گستره متنوعی در بازار موجود است که هر یک از آنها برای انجام کار خاصی استفاده می شوند. همچنین با استفاده از این ملزومات، فعالیت های کشاورزی و باغبانی بسیار ساده تر شده است و افراد از نیروی انسانی کمتری استفاده می کنند.

لازم به ذکر است اگر فروشگاه ابزار باغبانی دارید، با ثبت نام در سایت راندنو می توانید محصولات خود را به فروش برسانید و به صورت مستقیم با خریداران در ارتباط باشید.

ابزار باغبانی

ابزار باغبانی چیست

در ابتدا به معرفی ابزار باغبانی پرداخته شد و با کاربرد این تجهیزات آشنا شدید. در پاسخ به تجهیزات باغبانی چیست باید بگوییم لوازم باغبانی مجموعه تجهیزاتی هستند که به منظور رشد و پرورش گیاهان و درختان استفاده می شوند. ابزارهای باغبانی وسایلی هستند که با استفاده از آنها می توانید کشت و پرورش گیاهان را فراهم کنید. این تجهیزات در گستره متنوعی قرار گرفته اند و در انواع دستی و ماشینی تولید می شوند. امروزه استفاده از این وسایل موجب افزایش سرعت عمل در انجام کارها شده است. در ادامه شما را به طور کامل با انواع این تجهیزات آشنا می نماییم.

ابزار باغبانی چیست؟

انواع ابزار باغبانی

ابزارآلات باغبانی براساس نوع کارایی در طیف وسیعی قرار می گیرند. همچنین هر یک از انواع این تجهیزات از کاربردها و ویژگی های خاصی برخوردار هستند. در این بخش شما را با وسایل مورد نیاز باغبانی و کاربرد هر یک از آنها آشنا می نماییم.

قیچی باغبانی

قیچی یکی از رایج ترین و کاربردی ترین تجهیزات باغبانی است. این ابزار از یک دسته برخوردار است که همانند اهرم عمل می کند. همچنین در ساختار آن دو عدد تیغه وجود دارد که فرآیند برش را انجام می دهد. این ابزار باتوجه به اندازه دسته و شکل ظاهری در مدل های مختلفی به بازار عرضه شده است. نوع دسته کوتاه این محصول برای هرس کردن شاخه های نازک و چیدن گل ها مناسب است.

همچنین قیچی باغبانی با دسته بلند برای هرس پرچین ها، درختچه ها و شاخه هایی با ضخامت بالا مناسب است. کوتاه کردن شمشادها و چمن ها از دیگر کاربردهای این ابزار به شمار می آید. درنتیجه شما باتوجه به نوع فعالیت خود می توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما این است برای استفاده آسان، قیچی را انتخاب کنید که وزن آن سبک باشد. قیچی شمشاد زن یکی از پرمصرف ترین انواع این محصولات است برای هرس کردن درختان استفاده می شود. در لیست زیر به معرفی سه ابزار باغبانی که از انواع قیچی ها هستند، پرداخته شده است:

  • قیچی هرس: این محصول به قیچی های معمولی شباهت دارد. از این ابزار برای بریدن و کوتاه کردن شاخه های ظریف استفاده می شود. پیش از استفاده از این تجهیزات باغبانی بهتر است آنها را تیز کنید تا به شاخه ها آسیبی وارد نشود. لازم به ذکر است تیغه این ابزار با استفاده از متریال فولادی تولید می شود.
  • قیچی پرچین: از این قیچی به منظور برش شمشادها و شکل  دادن به درختان استفاده می شود. به طور کلی مرتب کردن شاخه ها و شمشادها از اصلی ترین کاربرد این محصول به شمار می آید.
  • قیچی شاخه زن: این مدل قیچی تیغه های بزرگتر و تیزتری دارد. استفاده از این ابزار برای بریدن شاخه های درختان و درختچه ها استفاده می شود. به طور کلی برش شاخه  های ضخیم از اصلی ترین کاربردهای این قیچی است.

قیچی باغبانی

اره باغبانی یا اره زنجیری

اره دستی باغبانی از دو بخش تیغه و دسته تشکیل شده است. از این تجهیزات به منظور بریدن شاخه ها و تنه های درختان که قطر زیادی دارند، استفاده می شود. اره های باغبانی براساس نوع و حجم کار، در انواع مختلفی تولید می شوند. لازم است بدانید اره هایی برای باغبانی مناسب هستند که دندانه های آن به طرف چپ و راست خم شده باشند. این نوع اره ها برای شاخه ها و تنه های درختانی که خیس هستند مناسب است و اصطلاحاً به آنها اره باغبانی تربر گفته می شود. اره های مناسب برای باغبانی انحنای کمی در طول تیغه دارند که موجب ایجاد بیشترین برش در تنه درختان می شود.

تبر

تبر از دیگر لوازم باغبانی است که کاربردهای زیادی در این زمینه دارد. تبر یکی از قدیمی ترین ابزارآلات کشاورزی است و از کاربردهای زیادی در صنایع مختلف برخوردار است. این ابزار از ساختار ساده ای برخوردار است و از یک دسته و تیغه تشکیل شده است.

بیل و بیلچه

بیل و بیلچه از دیگر وسایلی هستند که در صنعت کشاورزی و باغداری مورد استفاده قرار می گیرند. ابزار بیل یکی از قدیمی ترین وسایلی است که ساخته دست انسان ها است. از این تجهیزات برای جابه جایی خاک استفاده می شوند. همچنین کندن زمین برای کاشت گیاهان از مهم ترین کاربردهای ااین ابزار به شمار می آید. البته باید باید بدانید که بیلچه کاربردی شبیه به بیل دارد با این تفاوت که نمونه کوچکتر این محصول است.

همچنین انواع بیلچه ها برای انجام کارهای سبک تر مانند جابه جا کردن بوته ها، کار با خاک گلدان، کندن علف های هرز و موارد مشابه استفاده می شوند. در نتیجه اگر به یک ابزار باغبانی کوچک برای جابجایی خاک نیاز دارید، بهتر است یک بیلچه در کیف ابزار خود داشته باشید.

بیل و بیلچه

کج بیل

کج بیل از دیگر وسایل کاربردی باغبانی است که برای کندن علف ها و هموار کردن خاک استفاده می شود. این ابزار در انواع مختلفی به بازار عرضه شده است و مناسب برای کارهای کشاورزی و باغبانی است. به طور کلی شکستن کلوخ ها و کندن ریشه های خشک شده از اعماق خاک از اصلی ترین کاربردهای این قیچی است.

چنگک باغبانی

چنگک از دیگر تجهیزات کاربردی است که در لیست وسایل باغبانی قرار می گیرد. در ابتدا باید بگوییم این ابزار در صنعت کشاورزی از کاربردهای زیادی برخوردار است. از این وسیله برای نرم کردن کلوخه های سخت استفاده می شود. همچنین با استفاده از این ابزار می توانید خاک را هموار کنید.

چنگک باغبانی

چنگال باغبانی

چنگال باغبانی نوع دیگری از این تجهیزات است که برای نرم کردن و پوک کردن خاک های سخت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پوک کردن خاک فعالیتی است که پیش از حفاری و مخلوط کردن خاک باید انجام شود. به طور کلی وظیفه اصلی این ابزار هوادهی به خاک است و برای مخلوط کردن کود و یونجه استفاده می شود. همچنین خارج کردن توده های سفت شده خاک در محیط های محدود، از دیگر کاربردهای این محصول به شمار می آید.

چاقو باغبانی

چاقو از انواع ابزار باغبانی دستی کوچک است. از این ابزار به منظور بریدن علف های هرز، قلمه زدن، تراشیدن خاک و مواردی از این قبیل، مورد استفاده قرار می گیرد.

شن کش

شن کش از دیگر وسایل باغبانی و کشاورزی است کاربردی است. از این ابزار برای هم سطح کردن خاک، جدا کردن قلوه سنگ ها و به طور کلی پاکسازی خاک استفاده می شود. اگر به یک ابزار باغبانی

شن کش

وجین کن

این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، به منظور وجین کردن و از بین بردن علف های هرز استفاده می شود. برخی از کاربران این محصول را با نام علف زن نیز می شناسند. لبه این ابزار شبیه به چنگال است و حرکات رفت و برگشتی دارد. همچنین این حرکاتت رفت و برگشتی موجب کنده شدن علف های هرز می شود.

ماشین چمن زنی

چمن زن همانطور که از نامش مشخص است، به منظور کوتاه کردن و چیدن چمن ها مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است از این دستگاه در زمین های صاف می توان استفاده کرد. ماشین های چمن زنی در انواع دستی و پیشرفته در بازار موجود هستند. شما براساس وسعت محیط مورد نظر، می توانید مناسب ترین نمونه این ماشین ها را انتخاب نمایید.

ماشین چمن زنی

کفکش

پمپ آب کفکش یکی از رایج ترین و کاربردی ترین پمپ ها است که در حوزه باغبانی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد این پمپ های آب به گونه ای است که آب آلوده و گل ولای را خارج می کند.

کفکش

دستکش باغبانی

دستکش باغبانی یکی از اصلی ترین و مهم ترین تجهیزاتی است که پیش از شروع کار باید آن را دست کنید. تماس با مواد شیمیایی خاک موجب آسیب به پوست شما و ایجاد حساسیت می شود. در نتیجه این ابزار ایمنی از دستان شما حین انجام فعالیت های باغبانی، محافظت می کند. همچنین با استفاده از دستکش های باغبانی، از پوست شما در برابر تیغه های گیاهان و خاک نیز محافظت می شود. همچنین این تجهیزات محافظتی از کثیف شدن دست کاربران حین انجام کار جلوگیری می کنند.

شیلنگ و نازل آب

همانطور که می دانید آب از حیاتی ترین مواد مورد نیاز گیاهان است. به همین دلیل آب باید به میزان کافی به تمامی نقاط باغ یا زمین زراعتی برسد و آبیاری شود. انواع ابیاری توسط تجهیزاتی مانند شیلنگ آب و نازل انجام می شود. درنتیجه به این وسایل کاربردی نیاز دارید تا بتوانید تغذیه مورد نیاز گیاهان را فراهم کنید. لازم  به ذکر است اگر قصد آبیاری باغ های بزرگ را ندارید، می توانید از آب پاش برای انجام این کار استفاده کنید.

شیلنگ و نازل آب

چرخ دستی یا فرغون

فرغون از تجهیزات دیگری است که از خستگی بیش از حد کشاورزان جلوگیری می کند. با استفاده از این وسیله می توانید خاک و برگ هایی با حجم بالا را جابه جا کنید. همچنین حمل و انتقال نهال هایی با تعداد بالا را توسط این محصول انجام دهید.

چرخ دستی یا فرغون

نکات مهم در خرید ابزارآلات باغبانی

همانطور که با انواع تجهیزات باغبانی آشنا شدید، می دانید که تنوع این ابزارآلات بسیار زیاد است. در این بخش شما را با راهنمای خرید وسایل باغبانی آشنا می نماییم.

  • در ابتدا پیش از هر انتخابی باید توجه کنید برای چه کاری به ابزار نیاز دارید. نوع فعالیت شما و استفاده ای که از ابزار دارید، از مهم ترین پارامترهای مهم در خرید این تجهیزات است.
  • اگر قصد خرید ابزارآلات برشی را دارید، به جنس تیغه آنها توجه کنید که تیز و برنده باشد و فعالیت مورد نظر شما را به خوبی انجام دهد.
  • توجه به دسته ابزار، یکی از مهم ترین نکات مهم در انتخاب شما است.
  • توجه به برند تولیدکننده و شرکت تولیدکننده محصولات باغبانی از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کنید. سعی بر این داشته باشید خرید تجهیزات مورد نیاز خود را از برندهای معتبر و شناخته شده تهیه کنید.

نکات مهم در خرید ابزارآلات باغبانی

بهترین برند ابزار باغبانی

شرکت ها و برندهای بسیاری به تولید انواع لوازم باغبانی پرداخته اند. در ادامه لیستی از بهترین مارک ابزار باغبانی را برای شما آماده کرده ایم. درنتیجه می توانید با محبوب ترین و بهترین تولیدکنندگان این تجهیزات کاربردی آشنا شوید. توجه نمایید جهت خرید ابزار مورد نظر خود در زمینه باغبانی و کشاورزی

ابزار باغبانی رونیکس

رونیکس یکی از مطرح ترین برندهای تولیدکننده ابزارآلات درجهان است. ابزار رونیکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید می شوند. همچنین رونیکس طیف گسترده ای از انواع ابزار را در اختیار خریداران قرار داده است.

ابزار باغبانی بهکو

بهکو یکی از معتبرترین و بهترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات باغبانی است. این برند انواع لوازم کشاورزی و باغبانی مانند قیچی، آب پاش، سمپاش و دیگر تجهیزات را به بازار ارائه کرده است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس استانداردهای روز تولید می شوند.

ابزار باغبانی هارمیک

هارمیک از دیگر تولیدکنندگان انواع محصولات باغبانی است که توانسته است جایگاه خود را در این زمینه تثبیت کند. تجهیزات هارمیک نیز از کیفیت بالا و گستره تنوع وسیعی برخوردار هستند. انواع علف تراش، سمپاش، اره برقی و دیگر ملزومات است.

ابزار باغبانی هامبورگ، نووا، اکتیوتولز، ورتکس، نامسون، کنزاکس، فیکسارس و بسیاری دیگر از برندها از محبوب ترین تولیدکنندگان این تجهیزات هستند.

قیمت ابزار باغبانی

قیمت ابزار های باغبانی براساس نوع محصول، کاربرد، ویژگی ها، جنس بدنه، برند تولیدکننده و مواردی از این قبیل متغیر است. جهت اطلاع از قیمت روز ابزار باغبانی با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید.

خرید ابزار باغبانی

برای خرید لوازم باغبانی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع ابزارآلات باغبانی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند