اینورتر جوشکاری 200 آمپر جگوار

از ۱,۲۰۹,۰۰۸ تومان

تا ۱,۴۵۵,۰۰۰ تومان


لیست مقایسه

دستگاه جوش

دستگاه جوش به دستگاهی گفته می شود که وظیفه اتصال دو فلز را از طریق جریان الکتریکی و قوس الکتریکی به عهده دارد. دستگاه های جوش در تولید قطعات صنعتی و فلزی، تجهیزات نظامی، تجهیزات نفتی، کشتی سازی و غیره کاربرد فراوانی دارند. در صنعت جوشکاری، معمولاً یک الکترود با جنس های متفاوت توسط حرارت  و قوس الکتریکی ایجاد شده توسط دستگاه (با شدت جریان و ولتاژ مناسب) دو قطعه را به صورت دائمی به هم اتصال می دهد.

انواع دستگاه جوش

در تیپ قدیم دستگاه های جوش، منبع تغذیه، ترانسفورماتور بود. به اصطلاح به این دستگاه ها، دستگاه جوش ترانسفورماتوری می گویند که در آن، ترانسفورمانور، وظیفه تبدیل افزایش شدت جریان و کاهش ولتاژ در خروجی را به عهده دارد. اما در نوع راکتیوفایری، جریان ac در ورودی تبدیل به جریان dc در خروجی می شود. این نوع از دستگاه جوش معمولاً سه فاز بوده و دارای دقت جوشکاری بیشتری است. دستگاه های جوش اینورتری، نسل جدید دستگاه های جوش می باشند. این نوع دستگاه های جوش از نظر وزن و حمل، بسیار پرکاربردتر از مدل های ژنراتوری یا ترانسفورماتوری هستند. اینورترها منبع تغذیه ای می باشند که جریان بالایی را در خروجی ایجاد می کنند. جریان dc ایجاد شده توسط اینورترها قابل اندازه گیری و تنظیم می باشد. برای تنظیم ولتاژ خروجی در اینورترها نیز از دیودهای یکسوساز استفاده می شود. همچنین تفاوت در نحوه فرکانس پذیری دستگاه در این مدل نیز حائز اهمیت می باشد. فرکانس خروجی دستگاه های اینورتر تا 90 کیلوهرتز قابل اندازه گیری و بهره برداری است. دستگاه های اینورتری مصرف انرژی پایین تری داشته و حرارت کمتری را ایجاد می کنند. در دستگاه های جوش اینورتری، به جای هسته آهنی که در مدل های ترانسفورماتوری، ژنراتوری، راکتیوفایری، دینامی و موتور جوش استفاده می شده، از مدارهای الکترونیکی استفاده می شود.

ویژگی های دستگاه جوش

در انتخاب الکترودهای مناسب برای دستگاه های جوش، باید دقت کافی صورت پذیرد. قطر و جنس الکترود، از بارزترین مشخصات برای انتخاب الکترود مناسب می باشد. در گذشته به جای استفاده از دستگاه جوش، به صورت دستی حرارت را به دو فلز می دادند و از طریق ضربه، عملیات اتصال انجام می شده است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های جوش قادر به ارائه خدمات حیرت انگیزی است. به طور مثال، امروزه یک واحد صنعتی به نام جوشکاری زیر آب، برای فرایند پالایشگاهی راه اندازی شده است. مجموعه راندنو آماده اطلاع رسانی در مورد فروشندگان انواع دستگاه جوش است. خریداران می توانند در سایت راندنو قیمت انواع دستگاه های جوش و مشخصات کامل فروشندگان را نظاره کنند و فرایند خرید را به صورت مستقیم از فروشگاه ها انجام دهند. در راندنو دستگاه های جوش برندهای رونیکس، آیرون مکس، ایران ترانس، اینتیمکس، محک، آینهل، توسن و غیره به خریداران معرفی می شود.

مشاهده ادامه مطلب

برند


تعداد فاز