ثبت فروشگاه

کابل کنترل (Control Cable) یا کابل فرمان یکی از انواع کابل برق است که جهت اندازه‌گیری و محافظت از تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل‌ها در دسته کابل‌های فشار ضعیف قرار می‌گیرند. وظیفه اصلی این کابل، انتقال سیگنال‌های آنالوگ، دیجیتال و ارسال نتایج حاصل از جریان، ولتاژ، انرژی و توان است. در ادامه به معرفی این کابل و عوامل مؤثر در قیمت کابل کنترل می‌پردازیم تا با آگاهی کامل نسبت به خرید کابل کنترل اقدام نمایید. در خطوط مونتاژ و تولید، نوار نقاله، تابلو فرمان و دیگر موارد نیز از این گونه کابل‌ها استفاده می‌شود. کابل فرمان به دو نوع کابل کنترل شیلد دار و کابل بدون شیلد کنترل تقسیم می‌شود. شیلد به کار رفته در این کابل‌ها می‌تواند از جنس مس و یا آلومینیوم باشد. در نوع شیلد‌دار، شیلد از ورود نویزهای الکترومغناطیسی جلوگیری می‌کند و مانع دریافت اختلالات مکانیکی و الکتریکی می‌شود. این شیلد به صورت بافته شده در ساختار کابل به کار می رود.

ولتاژ کابل کنترلی از نوع فشار ضعیف است زیرا با بالا رفتن ولتاژ، دقت اندازه‌گیری کابل کاهش پیدا می‌کند. از این نوع کابل برق می‌توان برای ولتاژهای 300 تا 500 ولت استفاده کرد. در مدارهایی که دارای PLC و کنترل کننده هستند، از این کابل‌ها استفاده می‌شود. محدوده دمایی قابل تحمل در این کابل‌ها موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود. از این کابل‌ها می‌توان در مکان‌هایی با درجه حرارت مثبت 5 تا مثبت 40 درجه سانتی‌گراد استفاده کرد. استفاده از این کابل در تمامی تجهیزات و ماشین آلات، معابر عمومی، کانال‌های زیرزمینی، پل‌های هوایی، کارگاه‌های ساختمانی و دیگر موارد امکان پذیر است. کابل کنترل زمینی اغلب از نوع کابل شیلددار انتخاب می‌شود.

کابل‌هایی از نوع فرمان دارای مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش هستند و در برخی موارد در نوع ضد حریق نیز تولید می‌شوند. در ساختار این نوع کابل‌ها، هالوژن به کار نرفته و علاوه بر این، این کابل‌ها دارای خاصیت ضد آب نیز هستند. کابل کنترل با تعداد رشته بالا، معمولاً برای تبادل سیگنال و انتقال جریان الکتریکی به کار می‌رود.

قیمت کابل کنترل

قیمت این کابل ها به موارد زیادی همچون میزان حساسیت در انتقال سیگنال ها، حفاظ کابل، شیلددار بودن یا نبودن کابل، سطح مقطع، تعداد رشته، عایق، روکش و دیگر موارد بستگی دارد. برند و اصالت کالا نیز موضوع بسیار مهمی است که بر روی قیمت کابل اثرگذار است. قیمت کابل فرمان براساس متر محاسبه می‌شود که این قیمت با توجه به نرخ ارز و قیمت مس همواره متغیر است. کابل کنترل سپهر، ایران و بیجار از پرفروش‌ترین انواع کابل‌های کنترل هستند.

خرید کابل فرمان از راندنو

برای خرید کابل کنترل می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده کابل کنترل لاله زار و دیگر شهرها ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل کنترل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

سطح مقطع


تعداد رشته


جنس هادی


نوع هادی


برند