ثبت فروشگاه

تراز لیزری

تراز لیزری ابزاری از خانواده ابزار آلات دستی می باشد که با استفاده از نور لیزر تراز کردن در سطوح مختلف مانند عمود کردن سطح، سنجش شیب و میزان کردن دوسطح  را انجام می دهد. این ابزار می تواند جایگزین مناسبی برای شلنگ تراز که در امور ساختمانی کاربرد دارد نیز باشد این ابزار برای فواصل بیشتر یک متر منسب تراست این وسیله نسبت به نمونه های قدیمی تر آن بسیار دقیق تر است. امروزه ترز لیزری جایگزین مناسبی برای شاقول ها و ونخ های ریسمان شده است. امروزه توجه خریداران انواع تراز، به مدل هایی که دارای نقطه لیزری می باشد، معطوف شده است.

انواع ترازلیزری

این ابزار به نسبت کاربرد آن انواع گوناگونی دارد پرکاربرد ترین نوع آن تراز چرخشی می باشد که حول محور X وy میگردد ومدل ثابت که برای بردهای کمتر از 60 طراحی شده است. تراز لیزری 360 درجه از مجبوب ترین این ابزار اندازه گیری می باشد.

 •  دوخطی: ترکیبی از شاقول وتراز است که در سنجش سطوح سقف کاذب وکابینت کاربرد دارد.
 •  سه خطی: دارای یک گونیا در سقف وکف ویک نقطه شاقولی درکف می باشد بو رای دیوار کشی، نصب کاشی وسرامیک با سطح یکنواخت مناسب است.
 •  دوخط دونقطه: ترکیبی از تراز خطی وشاقول لیزری است و درواقع یک سمت دستگاه نقطه می دهد وسمت دیگر خط ودر فعالیت های ساختمانی ، نصب آسانسورکاربرد دارد.
 • تراز پنج خط لیزری: دارای چهارگونیا درسقف وکف بوده وامکان انجام تمامی فعالیت های سنجشی و ترازی ساختمانی را داراست. درهنگام نصب کرکره، چهارچوب  غیره نیز به کارمی رود .
 • تراز هشت خط لیزری: یکی از کامل ترین نوع تراز هاست وهمچنین دقیق ترین نوع آن می باشد که دقت آن 0.1 میلی متر است.

قیمت تراز لیزری:

قیمت این ابزار با توجه به برند و نوع آن، مافاوت می باشد. ترتز لیزری رونیکس، آیرون مکس، دیوالت، کنزاکس، هیوندا، توسن و غیره از بهترین ترازهای بازار ایران می باشد. خریداران برای خرید این ابزار می توانند با مراجعه به سایت راندنو با ده ها فروشگاه در ارتباط بوده و سفارش خود را ثبت نمایند.

کاربرد تراز لیزری

 

 1. هم راستایی درو پنجره ها هنگام نصب
 2. نصب کاشی وسرامیک، آجر و سفاله بتنی  برروی دیوار
 3. نصب دیوارهای کاذب و پارتیشن بندی
 4. نصب اتصالات برقی درساختمان ها
 5. نصب کابینت وقفسه های آشپزخانه
 6.  نصب وتراز نمودن ستون ها
 7. نصب انواع لوله در مسیرهای طولانی

نحوه کار با تراز لیزری

پرتوهای خروجی بعد از خروج ازدستگاه به صورت سه خط  ترازعمود برهم می باشد که یکی درراستای افق و دوخط دیگر دراستای عمود نسبت به هم زاویه 90 درجه تشکیل می دهند. محل تلاقی دوخط عمود با یکدیگر وخط افق باعث ایجاد سه نقطه شاقولی ویک نقطه در قسمت پایین دستگاه می شود. اغلب ترازهای لیزری قابلیت نمایش تنها یک خط درراستای عمود ویک خط در راستای افق را دارا می باشند. ترازهای لیزری معمولا به صورت اتوماتیک قابلیت خودترازی دارند واگر تراز نباشند به وسیله یک چراغ چشمک زن ویا یک سیستم صوتی هشدارعدم تراز، اطلاع رسانی می کنند.


نکات مهم خرید تراز لیزری

 •  داشتن پایه مگنت دار یا آهنربایی قوی
 • پرتابل بودن وقابلیت استقرار برسطوح مختلف
 •  مجهز به سیستم هشداردهنده نوری وصوتی
 • سبک وقابل حمل بودن
 • تعداد محورهای افقی وعمودی  بیشتر
 • 360 درجه بودن
 • رنگ نور لیزر

باید توجه داشته باشید که نور لیزر دردورنگ سبزوقرمز موجود است که پرتوسبز 4 برابر روشن تر از پرتوقرمز است . از این رو قیمت تراز لیزری نور سبز بیشتر از مدل های دیگر می باشد. دقت تراز لیزری به پاندول تراز و ضخامت نور لیزر بستگی دارد هرچه قدرضخامت نور کمتر باشد دقت بیشتری دارد و همچنین ازمزایای دیگراین وسیله می توان به کمترین خطا و کاهش هزینه های اجرایی اشاره کرد.

 

لیست مقایسه

برند