ثبت فروشگاه

تراز لیزری چیست و در چه زمینه‌ای استفاده می‌شود؟ انواع تراز لیزری برای اندازه گیری دقیق شیب استفاده می‌شوند. این محصول در دسته ابزارآلات اندازه گیری قرار می‌گیرد و ابزار مناسبی برای عمود کردن سطوح است. این محصول توسط نور لیزر، تراز کردن سطوح مختلف را انجام می‌دهد. این ابزار اندازه‌گیری برای مشخص کردن فاصله‌های بیشتر از یک متر مناسب است. افزایش سرعت انجام کار، دقت بالا، عدم نیاز به تکرار مجدد فعالیت مورد نظر، کاهش هزینه‌های اجرای تراز توسط نیروی انسانی و عدم ایجاد خطای انسانی از مهم‌ترین مزایای این ابزار اندازه گیری به شمار می‌آیند.

این ابزار اندازه گیری نمونه پیشرفته‌تر و دقیق‌تر دیگر ابزارآلات قدیمی است. امروزه جایگزین مناسبی برای تراز دستی شده است و در صنایع عمران، ساخت و ساز به کار می‌رود. از این ابزار به منظور تراز کردن سطوح، ایجاد شیب و عمود کردن سطوح مختلف استفاده می‌شود. طرز کار تراز لیزری به گونه‌ای است که با استفاده از سیستم لیزر، در مدت زمان بسیار کوتاهی فعالیت‌های مختلف اندازه گیری را انجام می‌دهد. به عبارت دیگر این ابزار با بهره‌گیری از مکانیزم خودتراز، انواع مقاطعی که فاصله‌های زیادی از یکدیگر دارند را تراز می‌کند.

این ابزار نسبت به کاربردی که دارد، در انواع مختلفی تولید می‌شود. پرکاربرد‌ترین نوع این محصول، تراز چرخشی است که حول محور X و y می‌گردد و مدل ثابت آن که برای برد‌های کمتر از ۶۰ طراحی شده است. در ادامه به معرفی انواع تراز لیزری پرداخته شده است:

 • تراز لیزری نقطه ای: نوع دیگری از تراز لیزری در بازار موجود است که با نام تراز نقطه ای شناخته می‌شود. تراز لیزری نقطه ای از ساده‌ترین انواع این دستگاه است که برای انجام کار‌های ساده‌تر استفاده می‌شود. نحوه کار این تراز لیزری به گونه‌ای است که یک نقطه نورانی را بر روی سطح مورد نظر نمایان می‌کند و با جابه‌جایی سری این دستگاه می‌توانید محل نقطه را جابه‌جا کنید.
 • تراز لیزری خطی: تراز لیزری‌های خطی برای هم‌تراز کردن سطوح افقی و عمودی، کاربرد دارند. تراز خطی نسبت به ترازهای نقطه ای، قیمت بالاتری دارند. این تراز لیزری متحرک نیست و باید به صورت دستی آن را از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال داد. این ابزار در انواع مختلف تراز لیزری نقطه و خط، دوخط، سه خط، پنج خط و هشت خط در بازار موجود است.
 • تراز لیزری چرخشی: این نوع تراز‌ لیزری برای استفاده در محیط‌های وسیع‌تر و برای انجام پروژه‌های پیچیده‌تر مناسب است. لیزر‌های این تراز به یک موتور چرخشی مجهز هستند و قابلیت اندازه‌گیری دقیقی دارند.

قیمت تراز لیزری

قیمت انواع تراز لیزری براساس عواملی مانند نوع تراز و برند تولیدکننده آن متغیر است. تراز لیزری دیوالت، ماکیتا، کنزاکس، بوش، میلواکی، توسن، آنکور و برندهای دیگر از بهترین تولیدکنندگان این تجهیزات هستند.

شما کاربران گرامی جهت اطلاع از قیمت تراز لیزری کاشی کاری با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر را مشاهده نمایید.

خرید تراز لیزری از راندنو

هنگام خرید تراز لیزری بهتر است به فاکتورهای زیر توجه داشته باشید:

 • برخورداری از قفل پاندولی
 • دو یا سه خط بودن دستگاه
 • مجهز بودن به پایه مگنت‌دار یا آهنربایی
 • پرتابل بودن و قابلیت استقرار بر سطوح مختلف
 • برخوردار ی از سیستم هشداردهنده نوری و صوتی 
 • برخورداری از وزن سبک و قابل حمل
 • توجه به تعداد محور‌های افقی وعمودی
 • درنظر گرفتن رنگ نور لیزر

برای خرید بهترین تراز لیزری می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ارزانترین تراز لیزری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند