ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کابل سبک

کابل سبک معمولاً در صنایع از جمله صنعت ساختمان سازی، تجهیزات داخلی، ماشین آلات و وسایل الکتریکی به کار می رود. کابل های سبک اغلب به شکل کابل افشان و کابل مفتول معرفی شده ولی در موارد معدودی نیز، به شکل مفتول یا تک رشته به بازار عرضه می شوند. این کابل ها در محیط های خشک و مرطوب کاربرد دارند. ولتاژ کاری کابل های سبک نیز معمولاً 250 الی 500 ولت است. این گونه کابل ها دارای هادی از جنس مس و یا آلومینیوم بوده و استفاده از آن نیز، اغلب درون لوله ها و تجهیزات داخلی می باشد. کابل های سبک در تعداد رشته های متفاوت تک رشته، 2، 3، 4 و 5 رشته به بازار عرضه می شوند و رشته ها درون این نوع کابل، به صورت برهم تابیده شده قرار گرفته اند. جنس روکش این کابل ها نیز معمولاً از نوع PVC می باشد. رشته سیم های کابل سبک می توانند در سطح مقطع های 0.25 میلی متر تا 120 میلی متر باشند. کابل سبک مسی افشان تحمل پذیرش جریان بالاتری نسبت به آلومینیوم دارد. کابل های به اصطلاح سبک، کابل های ولتاژ پایین می باشند که عموم مردم با آن ها سرو کار دارند. رنج بعدی کابل های سبک از 0.6 کیلوولت یا همان 600 ولت هستند. در کابل های سبک، عدد اول تعداد رشته و عدد دوم، سطح مقطع سیم ها را نشان می دهد. برای مثال، کابل افشان سبک 2.5*2، 2 رشته سیم با سطح مقطع 2.5 میلی متر داشته و در زیر پوشش PVC قرار گرفته است.

عوامل مهم در هنگام خرید کابل سبک

 اندازه سطح مقطع، تعداد رشته، محل بکارگیری کابل، طول مسیر، کمترین و بیشترین دمای محیط، رطوبت و ... از عوامل تأثیرگذار در هنگام انتخاب کابل افشان سبک به شمار می آیند.
 پیمانکاران و خریداران می توانند به راحتی انواع کابل های مورد نیاز خود را با برند دلخواه در راندنو مشاهده کرده و از لیست قیمت انواع کابل سبک آگاهی یابند. از طرفی، مشخصات فنی کابل های سبک نیز با جزئیات ذکر شده است و خریداران می توانند تمامی فروشگاه هایی که در راندنو کابل های سبک خود را قیمت گذاری کرده اند را مشاهده نمایند. امروزه کارخانه های زیادی اقدام به تولید کابل های سبک کرده و صادرات این کالا نیز مورد استقبال قرار گرفته است. کابل سبک البرز الکتریک نور، خراسان افشارنژاد، کابل دامغان، کابل سیمیا، کابل سهند، کابل پرتو صنعت، کابل همدان، کابل تک سیم البرز، کابل پاسارگاد، کابل راد افشان سحر و ... از انواع برندهای کابل های سبک محسوب می شوند.

مشاهده ادامه مطلب

سطح مقطع


تعداد رشته


جنس هادی


نوع هادی


ولتاژ


برند