ثبت فروشگاه

کابل فشار ضعیف

کابل فشار ضعیف معمولاً در صنایعی همچون ساختمان سازی، تجهیزات داخلی، ماشین آلات و وسایل الکتریکی به کار می رود.

کابل فشار ضعیف چیست؟

این کابل ها به علت ولتاژ پایینی که دارند، کابل فشار ضعیف نامیده می شوند. معمولاً این کابل ها مصارف سبک تر همچون ساختمان سازی، صنایع کوچک، برق رسانی و ... دارند. کابل های سبک می توانند مصرف زمینی یا هوایی نیز داشته باشند و از آلیاژهای مختلف مانند مس و آلومینیوم ساخته شوند.

ولتاژ کابل سبک

ولتاژ کاری کابل های سبک در بازار نیز معمولاً 250 الی 500 ولت است. البته کابل سبک یا فشار ضعیف می تواند ولتاژ تا 1000 ولت یا همان 1 کیلو ولت نیز داشته باشد. معمولاً از ولتاژ 12 کیلو ولت تا 32 کیلو ولت را فشار متوسط می گویند. رنج بعدی کابل های سبک از 0.6 کیلو ولت یا همان 600 ولت است.

مشخصات کابل های فشار ضعیف 

کابل های فشار ضعیف دارای مشخصات زیر هستند:

  • جنس و نوع هادی کابل های فشار ضعیف

کابل های سبک اغلب هم به شکل کابل افشان و هم کابل مفتول ارائه می شوند ولی در موارد معدودی نیز، به شکل کابل مفتول تک رشته به بازار عرضه می شوند. این کابل ها در محیط های خشک و مرطوب کاربرد دارند. این گونه کابل ها دارای هادی از جنس مس و یا آلومینیوم هستند و استفاده از آنها، اغلب درون لوله ها و تجهیزات داخلی است. جنس روکش این کابل ها نیز معمولاً از نوع PVC است. کابل سبک مسی افشان تحمل پذیرش جریان بالاتری نسبت به آلومینیوم دارد. کابل های به اصطلاح سبک، کابل های ولتاژ پایین هستند که عموم مردم با آن ها سروکار دارند.

  • تعداد رشته و سطح مقطع کابل سبک

در کابل های سبک، عدد اول تعداد رشته و عدد دوم، سطح مقطع سیم ها را نشان می دهد. برای مثال، کابل افشان سبک 2.5*2، 2 رشته سیم با سطح مقطع 2.5 میلی متر دارد و در زیر پوشش PVC قرار گرفته است. کابل های سبک در تعداد رشته های متفاوت تک رشته، 2، 3، 4 و 5 رشته به بازار عرضه می شوند و رشته ها درون این نوع کابل، به صورت برهم تابیده شده قرار گرفته اند. رشته سیم های کابل سبک می توانند در سطح مقطع های 0.25 میلی متر تا 300 میلی متر مربع باشند.

قیمت کابل فشار ضعیف

 اندازه سطح مقطع، تعداد رشته، محل بکارگیری کابل، طول مسیر، کمترین و بیشترین دمای محیط، رطوبت و ... از عوامل تأثیرگذار در قیمت کابل افشان سبک به شمار می آیند. پیمانکاران و خریداران می توانند به راحتی انواع کابل های مورد نیاز خود را با برند دلخواه در راندنو مشاهده کنند و از لیست قیمت انواع کابل سبک آگاهی یابند.

از طرفی، مشخصات فنی کابل های فشار ضعیف نیز با جزئیات ذکر شده است و خریداران می توانند تمامی فروشگاه هایی که کابل های سبک خود را قیمت گذاری کرده اند، مشاهده و با آنها تماس برقرار کنند. امروزه کارخانه های زیادی اقدام به تولید کابل های سبک کرده اند و صادرات این کالا نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

کابل فشار ضعیف البرز الکتریک نور، خراسان افشارنژاد، کابل دامغان، کابل سیمیا، کابل سهند، کابل پرتو صنعت، کابل همدان، کابل تک سیم البرز، کابل پاسارگاد، کابل راد افشان سحر و ... از بهترین برندهای کابل های سبک محسوب می شوند. قیمت کابل ها با توجه به کیفیت روکش و وزن هادی برندها با یکدیگر متفاوت است.

لیست مقایسه

سطح مقطع


تعداد رشته


جنس هادی


نوع هادی


ولتاژ


برند