ثبت فروشگاه

دستگاه سنباده زن

دستگاه سنباده زن یا سنباده لرزان یکی از ابزارآلات برقی پرکاربرد در صنعت چوب است. این دستگاه جهت صیقل دادن و صاف کردن سطوح ناهموار چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین جهت رنگ کاری چوب و از بین بردن خط و خش های ایجاد شده بر روی چوب، کاربرد دارند. کارکرد این ابزار به گونه ای است که نیروی چرخشی موتور را به حرکت لرزشی تبدیل می کند. از دستگاه سنباده می توان به منظور انجام کارهای هنری، معرق کاری و مشبک کاری استفاده نمود. بسیاری از سنباده ها از کیسه ای برخوردار هستند که مانع از پخش شدن گرد و غبار در محیط می شود. 

انواع سنباده ریزدانه یا مواد ساینده های سختی هستند که بر روی صفحه های کاغذی یا پارچه، چسبانده می شوند. این ریزدانه های ساینده نیز در انواع گوناگونی تولید می شوند و از مواد طبیعی یا مصنوعی در ساختار آنها بهره گیری شده است. موادی که در ساختار این سنباده ها استفاده می شود، سنگ، لعل، ماسه، اکسید، آلومینیوم و ... هستند. لازم به ذکر است که نحوه عملکرد انواع این محصول بایکدیگر متفاوت است.

دستگاه سنباده زن

انواع سنباده زن 

این دستگاه براساس کارکرد و کاربرد در انواع گوناگونی تولید می شوند. د ر ادامه به انواع این محصول و کارکرد آنها خواهیم پرداخت.

سنباده لرزان تخت

کار کردن با سنباده لرزان تخت یا صفحه ای بسیار آسان است و این محصول در ابعاد مختلفی تولید می شود. این دستگاه از انواع دستگاه سنباده زن دستی سنباده ها محسوب می شود. از این سنباده می توان در عملیاتی که به جای حرکت بر میان رگه های برش خورده چوب نیاز به حرکت در مسیر آن ها  باشد، استفاده کرد. در غیر این صورت این عملیات، موجب خرابی وصدمه زدن به قطعه کار می شود. 

لازم به ذکر است که صفحه زیر این دستگاه به صورت تخت است و در شکل های گوناگون مستطیلی، مربعی و مثلثی تولید می شوند. همچنین اندازه صفحه زیرین این نوع از سنباده ها، از نصف یک ورق سنباده تا یک چهارم آن متغیر است.

سنباده لرزان گرد

با استفاده از دستگاه سنباده لرزان گرد یا دایره ای از پرکاربردترین انواع سنباده های لرزان به شمار می آیند. با بهره گیری از این ابزار می توان عملیات سنباده زنی را در تمام جهات مختلف انجام داد. این سنباده ها برخلاف سنباده های لرزان تخت، محدودیت خاصی حین انجام فرآیند ندارند. در استفاده از این نوع سنباده باید توجه داشت که عملیات را با میزان زبری بیشتری شروع نموده و به تدریج میزان زبری را کاهش دهید. این نوع سنباده در انواع مختلفی تولید و به بازار ارائه شده است که بعضی از آنها به منظور انجام کارهای ظریف و برخی دیگر جهت انجام پروژه های بزرگ تر و چوب های قطورتر، مورد استفاده قرار می گیرند.

این ابزار نیز بر اساس کاربرد در انواع گوناگونی طراحی و تولید می شود. سنباده لرزان مشتی و سنباده لرزان با دسته کمکی از انواع این محصول به شمار می آیند.

انواع سنباده زن

انواع سنباده لرزان بر اساس منبع تغذیه

دستگاه سنباده زن چوب مانند دیگر ابزارآلات، از لحاظ منبع تغذیه به انواع گوناگونی تقسیم می شود.

 • سنباده زن برقی
 • سنباده زن بادی
 • سنباده زن شارژی

انواع سنباده لرزان براساس منبع تغذیه

نکات مهم در استفاده از دستگاه سنباده زن 

هنگام استفاده از این محصول، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه این بخش به نکت مهمی که رعایت نمودن آنها، حین استفاده از این ابزار لازم هستند، می پردازیم.

 1. پیش از استفاده از دستگاه سنباده زن، با نحوه استفاده از آن آگاه شوید و تا حد امکان، از دفترچه راهنمای این محصول استفاده نمایید.
 2. پس از هر بار استفاده، لازم است دستگاه را با بادپاش تمیز نمایید تا موتور به صورت تمیز فرآیند کار را انجام دهد.
 3. به صورت مرتب ذغال دستگاه را چک کنید و هنگامی که به پایان رسید به تعویض آن اقدام نمایید.
 4. به دلیل پخش گرد و غبار و خاکستر در محیط، بهتر است در حین کار با این دستگاه از ماسک و گوشگیر استفاده نمایید.
 5. هنگام کار با دستگاه سنباده، فشار بیش از حد به آن وارد نکنید و از قرار دادن وزن خود بر روی دستگاه خودداری نمایید.
 6. موتور سنباده زن ها ضد آب نیست به همین دلیل باید از نفوذ و برخورد آب به آن ها جلوگیری کرد.
 7. به هنگام بستن سنباده اطمینان حاصل نمایید تا کاغذ از طول و عرض هم اندازه کفی دستگاه باشد.

نکات مهم در استفاده از دستگاه سنباده زن

نکات مهم در خرید دستگاه سنباده زن 

همانطور که در ابتدا اشاره کریدم، این دستگاه از کاربردهای گوناگونی برخوردار است. در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید، می پردازیم.

 • دستگاه سنباده لرزان انواع مختلفی دارد، به همین دلیل باید با توجه به حجم و نوع کار خود، این ابزار را انتخاب نمایید. 
 • توان دستگاه از دیگر نکاتی است که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار بگیرد. لازم به ذکر است که توان انواع این دستگاه، معمولاً میان 130 تا 500 وات است. در نتیجه باتوجه به کارکردی که از این دستگاه انتظار دارید، نوع مناسب آن را انتخاب نمایید.
 • از سالم بودن دستگاه و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه اطمینان حاصل نماییم.
 •  برخورداری از قفل سوئیچ و کنترل سرعت سنباده، از ویژگی هایی است که در ساختار برخی از انواع این محصول بهره گیری می شود.
 • داشتن کابل با طول مناسب از دیگر نکات مهم در خرید این دستگاه است. زیرا در شرایطی که دسترسی به پریز برق تا قطعه کار موردنظر فاصله زیادی داشته باشد، این ابزار باید از کابل بلندتری برخوردار باشد.
 •  یکی از نکاتی که حین خرید دستگاه سنباده زن باید به‌ آن توجه داشته باشید، شرکت تولید کننده دستگاه است. اطمینان حاصل نمایید برندی که انتخاب کرده اید، معتبر باشد.
 • برخی از انواع این محصول از قابلیت اتصال به جاروبرقی های تر و خشک برخوردار هستند. همچنین اگر توان خرید این محصول را با قیمت بیشتری دارید، این نوع دستگاه سنباده لرزان گزینه مناسبی به شمار می آید.

تعویض کفی سنباده لرزان

امکان دارد که شما هم حین استفاده از این ابزار برایتان سوال پیش بیاید که چگونه کفی سنباده لرزان را تعویض کنیم و قصد تعویض کفی آن را داشته باشید. در ادامه به نحوه تعویض کفی این دستگاه اشاره خواهیم کرد.

 1. در ابتدا به یک کاغذ پوستی استفاده شده نیاز دارید که بر روی پد دستگاه قرار بگیرد. سپس کاغذ جدیدی را بر روی آن نصب کنید.
 2. کاغذ سنباده را به پد محکم ببندید تا به قطعه کار موردنظر آسیبی وارد نشود.
 3. همچنین دستگاه را از قسمت طول حرکت دهید. حرکت دادن عرضی این ابزار موجب می شود تا خلاف جهت راه چوب پیش بروید و باعث به وجود آمدن خط و خش بر روی سطح کار می شود. همچنین دستگاه را دور از رطوبت و گرد و غبار قرار دهید.
 4. لازم به ذکر است که پس از یک ساعت کار با این دستگاه، سنباده آزاد شود. در این صورت دستگاه را خاموش نمایید و مجدد ورق را نصب کنید.

بهترین سنباده زن برقی

برندهای متعددی به تولید این محصول کاربردی پراخته اند. در ادامه به برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده این ابزار کاربردی می پردازیم.

سنباده زن برقی رونیکس

برند رونیکس از بهترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. این شرکت با تولید محصولات با کیفیت و قیمتت ممقرون به صرفه توانسته است جایگاه خود را میان سایر تولیدکنندگان تثبیت نماید. از محبوب ترین سنباده زن های برقی این برند می توان به سنباده لرزان رونیکس مدل 6401، 6406، 6402 و ... اشاره کرد.

دستگاه سنباده زن محک

برند محک از دیگر شرکت های معتبر تولیدکننده این محصول است. این برند زیر مجموعه برند البرز ابزار است که در سال 1361 در شهر البرز تأسیس شد. محصولات تولیدشده این شرکت طبق استاندارد ISO 9001-2008 تولید و به بازار عرضه می شوند. از محبوب ترین سنباده لرزان تولیدشده توسط این شرکت می توان از مدل های TS-300 ،MS-220 ،BS-400 و ... نام برد.

از دیگر برندهای معتبر و شناخته شده که به تولید این محصول می پردازند می توان از برند بوش، توسن، ان ای سی، ماکیتا، کرون، دیوالت و ... نام برد.

قیمت دستگاه سنباده زن

قیمت سنباده زن برقی باتوجه به قطعات بهره گیری شده در ساختار آن و شرکت تولیدکننده سنباده لرزان، متغیر است. عواملی مانند توان دستگاه، نوع سنباده لرزان و ... همگی بر قیمت سنباده لرزان تأثیرگذار هستند. جهت اطلاع از قیمت سنباده زن برقی کناف با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید.

خرید دستگاه سنباده زن

برای خرید دستگاه سنباده زن می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه سنباده لرزان و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان