ثبت فروشگاه

دستگاه سنباده زن چیست و چه کاربردی دارد؟ دستگاه سنباده زن یا سنباده لرزان یکی از ابزارآلات برقی پرکاربرد در صنعت چوب است. این دستگاه جهت صیقل دادن و صاف کردن سطوح ناهموار چوبی استفاده می‌شود. همچنین جهت رنگ‌کاری چوب و از بین بردن خط و خش‌های ایجاد شده بر روی چوب نیز کاربرد دارد. از دستگاه سنباده می‌توان به منظور انجام کارهای هنری مانند معرق‌کاری استفاده کرد. برخی از سنباده‌ها به یک کیسه مجهز شده‌اند که از پخش شدن گرد و غبار در محیط، جلوگیری می‌کند.

سنباده از ریزدانه یا مواد ساینده سخت تشکیل می‌شود. این ریزدانه‌های ساینده نیز در انواع گوناگونی تولید می‌شوند و مواد طبیعی یا مصنوعی در ساختار آن‌ها به کار می‌رود. مواد به کار رفته در این سنباده‌ها می‌تواند سنگ، لعل، ماسه، اکسید، آلومینیوم و غیره باشد. این دستگاه مانند دیگر ابزارآلات در انواع مختلف دستگاه سنباده زن برقی، سنباده شارژی و دستگاه سنباده زن بادی تولید می‌شود. این دستگاه براساس کارکرد و کاربرد در انواع گوناگونی تولید می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

  • سنباده لرزان تخت: استفاده از دستگاه سنباده زن تخت یا صفحه‌ای برای پرداخت نهایی قطعات چوبی مناسب است. کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است و ارتعاش پایینی دارد. همچنین حین انجام کار نیز می‌توان سرعت دستگاه را کنترل کرد. توجه نمایید حرکت این دستگاه باید در مسیر رگه‌های چوب باشد تا قطعه کار دچار آسیب نشود. صفحه این دستگاه به صورت تخت ساخته می‌شود و در شکل‌های مختلف مستطیلی، مربعی و مثلثی نیز در بازار موجود است.
  • سنباده زن گرد: بلبرینگ سنباده لرزان گرد یا چرخشی انحراف دارد و عملکرد آن غیرخطی است. توسط این ابزار، این سنباده برخلاف سنباده لرزان تخت، محدودیت خاصی برای انجام کار ندارد و عملیات سنباده‌زنی را در جهت‌های مختلف انجام می‌دهد. در استفاده از این نوع سنباده باید توجه داشت که عملیات را با میزان زبری بالا شروع کرد و به تدریج میزان زبری را کاهش داد. این ابزار نیز براساس کاربرد در انواع گوناگونی طراحی و تولید شده است.
  • دستگاه سنباده زن تسمه ای: این ابزار با نام سنباده لرزان تانکی شناخته می‌شود. از این دستگاه قدرتمند برای مسطح کردن تخته‌های فشرده و از بین بردن خط و خش‌های موجود بر روی چوب استفاده می‌شود.
  • دستگاه سنباده زن رومیزی: این ابزار جایگزین مناسبی برای سنباده‌های دستی شده است. استفاده از این ابزار همه کاره بسیار آسان است و کاربرد زیادی در کارگاه‌های نجاری دارد.

قیمت دستگاه سنباده زن

قیمت سنباده لرزان با توجه به منبع تغذیه، توان دستگاه، قطعات به کار رفته در ساخت محصول، کیفیت و برند تولیدکننده متغیر است. جهت تهیه دستگاه سنباده زن کناف و دیوار با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان ابزار مورد نظر در ارتباط باشید. لازم به ذکر است قیمت دستگاه سنباده زن دستی نسبت به نمونه‌های برقی و شارژی نیز بیشتر است.

سنباده لرزان رونیکس، بوش، توسن، ماکیتا، کرون، dca و دستگاه سنباده زن محک از بهترین تولیدکندگان این ابزار به شمار می‌آیند. همچنین سنباده لرزان رونیکس 6401 یکی از بهترین مدل‌های این دستگاه است که توسط این شرکت به بازار ارائه شده است.

خرید دستگاه سنباده لرزان از راندنو

برای خرید دستگاه سنباده زن اتوماتیک چوب می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سنباده برقی و بادی و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان