ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

دستگاه سنباده زن

دستگاه سنباده زن برقی یا سنباده لرزان یکی از ابزارآلات برقی پرکاربرد در صنعت است. از این دستگاه برای صیقل دادن و صاف کردن سطوح ناهموار چوبی استفاده می شود. دستگاه سنباده زن نیروی چرخشی موتور را به حرکت لرزشی تبدیل می نماید. از دستگاه سنباده می توان به منظور انجام کارهای هنری، معرق کاری و مشبک کاری استفاده کرد. بسیاری از سنباده ها دارای کیسه ای هستند که مانع از پخش شدن گرد و غبار در محیط می شود. 

انواع سنباده زن 

 • سنباده لرزان تخت: کار کردن با این دستگاه سنباده بسیار آسان است و در ابعاد مختلفی تولید می شود. از این سنباده می توان در عملیاتی که به جای حرکت بر میان رگه های برش خورده چوب نیاز به حرکت در مسیر آن ها  می باشد، استفاده کرد. در غیر این صورت این عملیات، موجب خرابی وصدمه زدن به قطعه کار می شود. 
 • سنباده لرزان گرد: با استفاده از این نوع سنباده می توان عملیات سنباده زنی را در تمام جهات انجام داد و این سنباده ها مانند سنباده های لرزان تخت دارای محدودیت نیستند. در استفاده از این نوع سنباده باید توجه داشته باشیم که عملیات را با میزان زبری بیشتری شروع نماییم و به تدریج میزان زبری را کاهش دهیم. این نوع سنباده در انواع مختلفی تولید شده است که بعضی از آنها به منظور انجام کارهای ظریف و برخی دیگر برای انجام پروژه های بزرگ تر و چوب های قطورتر می باشد. 

نکات مهم در استفاده از دستگاه سنباده زن 

 1. قبل از استفاده از دستگاه سنباده زن طرز استفاده آز آن را یاد بگیریم و تا جایی که امکان دارد از دفترچه راهنما استفاده نماییم. 
 2. بعد از هر بار استفاده لازم است دستگاه را با باد تمیز نماییم .
 3. به صورت مرتب ذغال دستگاه را چک کنیم و هنگامی که به پایان رسید به تعویض آن اقدام نماییم.
 4. به دلیل پخش گرد و غبار و خاکستر در محیط، بهتر است در حین کار با این دستگاه از ماسک و گوشگیر استفاده نماییم.
 5. هنگام کار با دستگاه سنباده، کار را به فشار ملایم انجام دهیم و از قرار دادن وزن خود بر روی دستگاه خودداری نماییم.
 6. موتور سنباده زن ها ضد آب نیست به همین دلیل باید از نفوذ و برخورد آب به آن ها جلوگیری کرد.

نکات مهم در انتخاب و خرید دستگاه سنباده زن 

 •  یکی از نکاتی که در حین خرید دستگاه سنباده زن باید به‌آن توجه داشته باشیم، شرکت تولید کننده دستگاه می باشد. در سطح جهان برند ها و شرکت های زیادی به تولید این کالامی پردازند که از مهم ترین و مطرح ترین  آن ها می توان به شرکت های آاگ، رونیکس، توسن، دیوالت، بلک اند دکر، بوش، محک، ماکیتا و برندهای دیگر اشاره کرد. 
 • همان گونه که گفته شد دستگاه سنباده لرزان انواع مختلفی دارد، به همین دلیل می بایست با توجه به حجم و نوع کار آن را انتخاب نماییم. 
 • از سالم بودن دستگاه و هم چنیین گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه اطمینان حاصل نماییم.
 • توان دستگاه، قفل سوئیچ، ترمزهای صفحه سنباده، کابل با طول مناسب از دیگر نکات مهم در خرید دستگاه هستند.

خریداران در سایت راندنو می توانند ویترین بیش از هزاران کالای فروشندگان مختلف را مشاهده نمایند و با ثبت در خواست قیمت با آن ها در ارتباط باشند. این سایت همواره سعی بر این دارد تا فروشندگان ادستگاه سنباده را شناسایی و به خریداران معرفی کند.  

برند


بازه سرعت


بازه توان