ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

کلید تبدیل

کلید تبدیل قابلیت کنترل یک منبع روشنایی از دو نقطه را دارد. کلیدهای تبدیل را بیشتر در راه پله ها مشاهده کرده اید. این کلیدها در دو نوع توکار و روکار تولید می شوند و دارای سه ترمینال هستند که دو ترمینال آن غیرمشترک و یک ترمینال آن مشترک است. ترمینال مشترک رنگی است. ظاهر این کلیدها دقیقا مانند کلیدهای معمولی و تک پل است تنها تفاوت آن ها این است که داری سه پیچ اتصال (ترمینال) هستند. 

کاربرد کلید تبدیل

اگر بخواهیم بیشتر شما را با کاربرد این کلیدها آشنا کنیم می توانیم این مثال را بیاوریم که مثلا شما وارد یک حیاط بزرگ می شوید و نیاز دارید چراغ ها را روشن کنید تا بتوانید راه را تا منزل طی کنید سپس وقتی به منزل رسیدید با یک کلید دیگر چراغ های پشت سر خود را خاموش کنید که در اینجا کلید تبدیل نقش مهمی را ایفا می کند. به کمک کلیدهای تبدیل می توان از دو نقطه مختلف مدار را قطع و یا وصل کرد. کلیدهای تبدیل بسته به نوع استفاده و نصب آن ها در محل های مختلف به انواعی تقسیم می شوند:

کلید تبدیل برای اتاق خواب

کلید تبدیل اتاق خواب ترکیبی از یک کلید تک پل و یک کلید تبدیل است. کلیدهای زنگ هم به همین شکل هستند. یکی از کلیدهای تبدیل اتاق خواب در قسمت ورودی اتاق نصب می شود برای روشن کردن لامپ و کلید دیگر در نزدیکی تخت خواب برای خاموش کردن لامپ نصب می شود. 

کلید تبدیل برای راه پله و راهرو

در بسیاری از مجموعه ها برای روشن و خاموش کردن چراغ در راهروها و سالن ها از کلیدهای تبدیل استفاده می شود. به کمک این کلیدها می توان چراغ را در پایین راهرو روشن و در بالای راه پله خاموش کرد. 

خرید و قیمت کلید تبدیل

برای خرید کلید تبدیل باید به جنس پلاستیک بدنه، جنس ترمینال اتصال، طرح و رنگ، گارانتی و خدمان پس از فروش دقت کنید. شما می توانید برای خرید انوع کلیدهای تبدیل به سایت راندنو مراجعه کرده و با فروشندگان و نمایندگان فروش در ارتباط باشید. از بهترین برندهای کلید تبدیل به ترتیب می توان به دلند، آسیا الکتریک و ایران الکتریک اشاره کرد البته برندهای دیگری مانند اشنایدار، لگراند و... هم از کیفیت خوبی برخوردارند. 

برند


نوع کارکرد