ثبت فروشگاه

کلید تبدیل

کلید تبدیل قابلیت کنترل یک منبع روشنایی از دو نقطه را دارد. کلید‌های برق تبدیل را بیشتر در راه پله‌ها مشاهده کرده‌اید. این کلید‌ها در دو نوع توکار و روکار تولید می‌شوند و سه ترمینال دارند که دو ترمینال آن غیرمشترک و یک ترمینال آن مشترک است. ترمینال مشترک رنگی است. اگر عکس کلید تبدیل را بررسی کنید، خواهید دید که ظاهر این کلید‌ها دقیقاً مانند کلید‌های معمولی و تک پل است تنها تفاوت آن‌ها این است که سه پیچ اتصال (ترمینال) دارند. برای نصب این محصولات به نقشه کلید تبدیل نیاز خواهیم داشت. در برخی از مکان‌ها استفاده از کلید تبدیل به جای تک پل مجاز است. اگر بخواهیم بیشتر شما را با کاربرد این کلید‌ها آشنا کنیم می‌توانیم این مثال را بیاوریم که مثلاً شما وارد یک حیاط بزرگ می‌شوید و نیاز دارید چراغ‌ها را روشن کنید تا بتوانید راه را تا منزل طی کنید سپس وقتی به منزل رسیدید با یک کلید دیگر چراغ‌های پشت سر خود را خاموش کنید که در اینجا کلید تبدیل نقش مهمی را ایفا می‌کند. به کمک کلید‌های برق تبدیل می‌توان از دو نقطه مختلف مدار را قطع و یا وصل کرد. کلید‌های برق تبدیل بسته به نوع استفاده و نصب آن‌ها در محل‌های مختلف به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند.

کلید تبدیل اتاق خواب ترکیبی از یک کلید تک پل و یک کلید تبدیل است. کلید‌های زنگ هم به همین شکل هستند. یکی از کلید‌های تبدیل اتاق خواب در قسمت ورودی اتاق نصب می‌شود برای روشن کردن لامپ و کلید دیگر در نزدیکی تخت خواب برای خاموش کردن لامپ نصب می‌شود. کلید تبدیل برای راه پله و راهرو در بسیاری از مجموعه‌ها برای روشن و خاموش کردن چراغ در راهرو‌ها و سالن‌ها از کلید‌های تبدیل استفاده می‌شود. به کمک این کلید‌ها می‌توان چراغ را در پایین راهرو روشن و در بالای راه پله خاموش کرد. نصب کلید تبدیل کمی پیچیده‌تر از کلید‌های تک پل است. کلید‌های تک پل و تبدیل از لحاظ شکل ظاهری به هم شباهت دارند اما عملکرد آن‌ها با هم متفاوت است. کلید‌های تک پل تنها برای خاموش و روشن کردن لامپ‌های یک مدار از یک نقطه استفاده می‌شوند اما کلید‌های برق تبدیل را می‌توان برای خاموش روشن کردن مدار از بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار داد. کلید کراس نیز به بازار عرضه شده است که به کمک دو کلید تبدیل می‌تواند از سه نقطه مختلف T شکل و یا نقاط بیشتر چراغ را خاموش یا روشن کند. کلید تک پل معمولی 2 کنتاکت دارد که یکی از آن‌ها محل ورود فاز و دیگری محل خروج سیم فاز است. کلید تبدیل به 3 کنتاکت مجهز شده است که به ترتیب ورودی سیم فاز، خروجی مشترک و خروجی فاز هستند. کلید صلیبی یا کراس نیز چهار کنتاکتور دارد که دو کنتاکت به دو سیم دریافت شده از کلید‌های تبدیل در ابتدای مدار متصل شده و دو سیم به عنوان خروجی از دو کنتاکت دیگر به کلید تبدیل انتهای مدار متصل شده است.

قیمت کلید تبدیل

قیمت کلید برق تبدیل به جنس پلاستیک بدنه، نوع کلید، توکار یا روکار بودن آن، جنس ترمینال اتصال، طرح و رنگ، گارانتی و خدمات پس از فروش بستگی دارد. شما می‌توانید برای خرید انوع کلید‌های برق تبدیل به سایت راندنو مراجعه کنید.  

خرید کلید تبدیل از راندنو

برای خرید کلید تبدیل تک پل می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید تبدیل روکار و توکار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد