ثبت فروشگاه

کلید تبدیل

کلید تبدیل قابلیت کنترل یک منبع روشنایی از دو نقطه را دارد. کلیدهای برق تبدیل را بیشتر در راه پله ها مشاهده کرده اید. این کلیدها در دو نوع توکار و روکار تولید می شوند و سه ترمینال دارند که دو ترمینال آن غیرمشترک و یک ترمینال آن مشترک است. ترمینال مشترک رنگی است. اگر عکس کلید تبدیل را بررسی کنید، خواهید دید که ظاهر این کلیدها دقیقا مانند کلیدهای معمولی و تک پل است تنها تفاوت آن ها این است که سه پیچ اتصال (ترمینال) دارند. برای نصب این محصولات به نقشه کلید تبدیل نیاز خواهیم داشت. در برخی از مکان ها استفاده از کلید تبدیل به جای تک پل مجاز است.

کلید تبدیل

کاربرد کلید تبدیل

اگر بخواهیم بیشتر شما را با کاربرد این کلیدها آشنا کنیم می توانیم این مثال را بیاوریم که مثلا شما وارد یک حیاط بزرگ می شوید و نیاز دارید چراغ ها را روشن کنید تا بتوانید راه را تا منزل طی کنید سپس وقتی به منزل رسیدید با یک کلید دیگر چراغ های پشت سر خود را خاموش کنید که در اینجا کلید تبدیل نقش مهمی را ایفا می کند. به کمک کلیدهای برق تبدیل می توان از دو نقطه مختلف مدار را قطع و یا وصل کرد. کلیدهای برق تبدیل بسته به نوع استفاده و نصب آن ها در محل های مختلف به انواع گوناگونی تقسیم می شوند.

کلید تبدیل برای اتاق خواب

کلید تبدیل اتاق خواب ترکیبی از یک کلید تک پل و یک کلید تبدیل است. کلیدهای زنگ هم به همین شکل هستند. یکی از کلیدهای تبدیل اتاق خواب در قسمت ورودی اتاق نصب می شود برای روشن کردن لامپ و کلید دیگر در نزدیکی تخت خواب برای خاموش کردن لامپ نصب می شود. 

کلید تبدیل برای راه پله و راهرو

در بسیاری از مجموعه ها برای روشن و خاموش کردن چراغ در راهروها و سالن ها از کلیدهای تبدیل استفاده می شود. به کمک این کلیدها می توان چراغ را در پایین راهرو روشن و در بالای راه پله خاموش کرد. 

تفاوت کلید تک پل و تبدیل

نصب کلید تبدیل کمی پیچیده تر از کلیدهای تک پل است. کلیدهای تک پل و تبدیل از لحاظ شکل ظاهری به هم شباهت دارند اما عملکرد آن ها با هم متفاوت است. کلیدهای تک پل تنها برای خاموش و روشن کردن لامپ های یک مدار از یک نقطه استفاده می شوند اما کلیدهای برق تبدیل را می توان برای خاموش روشن کردن مدار از بخش های مختلف مورد استفاده قرار داد. کلید کراس نیز به بازار عرضه شده است که به کمک دو کلید تبدیل می تواند از سه نقطه مختلف T شکل و یا نقاط بیشتر چراغ را خاموش یا روشن کند.

کلید تک پل معمولی 2 کنتاکت دارد که یکی از آن ها محل ورود فاز و دیگری محل خروج سیم فاز است. کلید تبدیل به 3 کنتاکت مجهز شده است که به ترتیب ورودی سیم فاز، خروجی مشترک و خروجی فاز هستند. کلید صلیبی یا کراس نیز چهار کنتاکتور دارد که دو کنتاکت به دو سیم دریافت شده از کلیدهای تبدیل در ابتدای مدار متصل شده و دو سیم به عنوان خروجی از دو کنتاکت دیگر به کلید تبدیل انتهای مدار متصل شده است.

تفاوت کلید تک پل و تبدیل

بهترین برند کلید برق تبدیل

از کلیدهای برق تبدیل اغلب در مجموعه های بزرگ استفاده می شود. در بخش هایی که امکان خاموش کردن کلید پس از روشن کردن در ابتدای یک سالن یا راهرو وجود نداشته باشد، از این کلیدها در ابتدا و انتها استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از برترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کلید دلند

دلند یکی از مشهورترین شرکت های تولیدکننده انواع کلید پریز در ایران است. این شرکت محصولات خود را تحت مدل های مختلف به بازار عرضه می کند. محصولات این شرکت ساده هستند و با تمامی دکوراسیون ها سازگاری دارد. دلند علاوه بر تولید کلید برق تک پل به تولید انواع کلید پریز ساختمانی نیز می پردازد.

  • از دیگر برندهای کلید تبدیل می توان به آسیا الکتریک و ایران الکتریک، اشنایدار، لگراند و ... اشاره کرد.

قیمت کلید تبدیل

قیمت کلید برق تبدیل به جنس پلاستیک بدنه، نوع کلید، توکار یا روکار بودن آن، جنس ترمینال اتصال، طرح و رنگ، گارانتی و خدمات پس از فروش بستگی دارد. شما می توانید برای خرید انوع کلیدهای برق تبدیل به سایت راندنو مراجعه کنید. 

خرید کلید تبدیل

برای خرید کلید تبدیل می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید تبدیل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد