ثبت فروشگاه

کلید تک پل

کلید تک پل وسیله ای است که از آن برای قطع و وصل کردن یک مدار الکتریکی استفاده می شود. این وسیله برای قطع و وصل کردن چراغ ها در منازل یا خاموش و روشن کردن وسایل برقی به کار می رود. از این وسیله اغلب در اتاق ها، سرویس بهداشتی، پارکینگ، انباری، حیاط، حمام، آشپزخانه و ... استفاده می شود.

کلید تک پل

کلید تک پل چیست

از کلید تک پل برای روشن و خاموش کردن لامپ استفاده می شود. عملکرد این نوع کلیدها به این صورت است که با فشردن آن ها به سمت پایین لامپ روشن و با فشردن آن ها به سمت بالا لامپ خاموش می شود. کلیدهای برق تک پل از یک خانه کلید و یا به اصطلاح پل تشکیل شده اند. از کلید تک پل برق برای روشن و یا خاموش کردن پنکه و کولر نیز استفاده می شود. برای نصب این نوع کلیدها و تشخیص سیم های فاز و نول می توانید از فازمتر کمک بگیرید.

انواع کلید تک پل 

کلید های تک پل برحسب نوع کاربرد مصرف کننده و نحوه نصب نیز دسته بندی می شوند:

  • کلید تک پل روکار
  • کلید تک پل توکار

در مدل روکار، سیم کشی در سطح قرار می گیرد که به وسیله پوششی مانند لوله یا داکت پوشانده می شود. اما در مدل توکار، سیم ها در داخل دیوار یا زمین جاسازی می شوند پس دیده نمی شوند که نیازی به پوشش نیست.

انواع کلید تک پل

کلید تک پل لمسی

کلید لمسی از تکنولوژی نسل جدید برخوردار است که با عنوان کلید لمسی یا تاچ در بازار عرضه می شود. با استفاده از کلید لمسی تک پل می توانید یک یا چند وسیله روشنایی را به صورت همزمان روشن و خاموش کنید. این نوع کلیدها دارای سه نوع جنس روکش است که شامل پلیمری یا شیشه ای، فلزی و چوبی می شوند. تکنولوژی این محصولات به این صورت است که با رنج گسترده ای از ولتاژها سازگاری دارد.

کلید تک پل لمسی

کلید تک پل ضد آب

این نوع کلیدها بر روی خود پوشش پلاستیکی دارند تا به هنگام مواجه با آب خطرساز نباشند. از این کلیدها برای مصارفی چون کارواش ها، سرویس های بهداشتی، مناطق در معرض سیل و ... استفاده می گردد. 

کلید تک پل ضد آب

نحوه برق کشی و نصب کلید تک پل

کلیدهای برق تک پل تعداد دو پیچ دارند که یکی از پیچ ها آهنی و پیچ دیگر مسی است. سیم کشی و نصب کلید برق تک پل در ساختمان ها به این صورت است که سیم فاز را قطع کرده سپس یک سر سیم ورودی را به پیچ مسی و سر دیگر آن را (که به لامپ وصل است) به پیچ آهنی متصل کنید. در این صورت کلید برق تک پل قابل استفاده است. نحوه لوله گذاری برای تشکیل این مدار به این صورت است که یک لوله ارتباطی وجود دارد که سیم نول و سیم فاز از آن رد می شود و وارد کلید می شود، سپس کلید با یک لوله برق به لامپ متصل می شود.

نحوه برق کشی و نصب کلید تک پل

نکات مهم هنگام خرید کلید برق تک پل

  1. جنس اتصال: بهترین جنس برای اتصال، سرامیک است زیرا تحمل دمای بالایی را دارد.
  2. کیفیت بالا: کلیدهای باکیفیت دارای بدنه ای از جنس پلاستیک نسوز و مقاوم هستند. در غیر این صورت با گرم شدن سیم های داخلی دچار سوختگی می شوند و غیر قابل استفاده خواهند شد.
  3. محافظ جان: دقت کنید که کلیدهای خریداری شده دارای نوعی حفاظت کننده باشد تا ایمنی مجموعه افزایش پیدا کند.
  4. جنس پیچ اتصال: پیچ های برنجی و مسی از بهترین انواع پیچ هستند که به راحتی دچار هرزشدگی نمی شوند. این پیچ ها ضد زنگ هستند، به خوبی سفت می شوند و از بروز حوادث احتمالی جلوگیری می کنند.
  5. زیبایی ظاهری: با انتخاب یک طرح زیبا، کلید مورد نظر شما می تواند به نمای داخلی ساختمان جلوه ویژه ای دهد. این محصولات در طرح و رنگ، تنوع بالایی دارند.
  6. گارانتی: یکی از دلایل اثبات کیفیت یک محصول، خدمات پس از فروش آن است بهتر است اجناسی خریداری شود که گارانتی های معتبر دارند. 

برترین برندهای کلید تک پل 

امروزه کلیدهای برق تک پل باکیفیتی تولید می شوند که در ادامه به برترین آن ها اشاره شده است.

کلید تک پل دلند

شرکت دلند به واسطه سابقه طولانی در ساخت تجهیزات الکتریکی و ساختمانی، یکی از معروف ترین برندهایی است که در این حوزه فعالیت می کند. این شرکت با به کارگیری مواد اولیه مرغوب و رعایت اصول استاندارد، کلیدهای تک پل زیبا و با دوامی را تولید و به بازار عرضه می کند. کلیدهای دلند دارای مکانیزم قوی با بدنه ای محکم هستند از این رو استاندارد CE را دارند و به عنوان واحد نمونه استاندارد ملی شناخته می شوند.

  • از دیگر برندهای معروف کلید می توان به ایران، کلید تک پل الیزه، پارت الکتریک و کلید تک پل پارس اشاره کرد.

قیمت کلید تک پل

کلید تک پل بر اساس عواملی چون کیفیت، جنس، برند، گارانتی و... قیمت گذاری می شود. کاربران نیز می توانند جهت اطلاع از قیمت کلید تک پل روکار و یا آشنایی با نحوه خرید آن به سایت راندنو مراجعه کنند و کالاهای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند.

خرید کلید تک پل 

برای خرید کلید تک پل می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید تک پل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد