ثبت فروشگاه

کلید تک پل

کلید تک پل وسیله ای است که از آن برای قطع و وصل کردن یک مدار الکتریکی استفاده می شود. این وسیله برای قطع و وصل کردن چراغ ها در منازل یا خاموش و روشن کردن وسایل برقی به کار می رود. انواع این نوع کلید عبارتند از کلید تک پل توکار و کلید تک پل روکار. از این وسیله اغلب در اتاق ها، سرویس بهداشتی، پارکینگ، انباری، حیاط، حمام، آشپزخانه و ... استفاده می شود.

کلید تک پل چیست

از کلید تک پل برای روشن و خاموش کردن لامپ استفاده می شود. کارکرد این نوع کلیدها به این صورت است که با فشردن آن ها به سمت پایین لامپ روشن و با فشردن آن ها به سمت بالا لامپ خاموش می شود. کلیدهای تک پل از یک خانه کلید و یا به اصطلاح پل تشکیل شده اند. از کلید تک پل برق برای روشن و یا خاموش کردن پنکه و کولر نیز استفاده می شود. برای نصب این نوع کلیدها و تشخیص سیم های فاز و نول می توانید از فازمتر کمک بگیرید.

نحوه برق کشی و نصب کلید تک پل

کلیدهای تک پل دو پیچ دارند که یکی از پیچ ها آهنی و پیچ دیگر مسی است. سیم کشی و نصب کلید تک پل در ساختمان ها به این صورت است که سیم فاز را قطع می کنیم و یک سر سیم ورودی را به پیچ مسی و سر دیگر آن را (که به لامپ وصل است) به پیچ آهنی متصل می کنیم. در این صورت کلید تک پل قابل استفاده است. نحوه لوله گذاری برای تشکیل این مدار به این شکل است که یک لوله ارتباطی وجود دارد که سیم نول و سیم فاز از آن رد می شود و وارد کلید می شود، سپس از کلید با یک لوله برق به لامپ متصل می شود.

نکات مهم هنگام خرید کلید تک پل

  1. جنس اتصال: بهترین جنس برای اتصال، سرامیک است. زیرا تحمل دمای بالایی دارد.
  2. کیفیت بالا: کلیدهای باکیفیت دارای بدنه ای از جنس پلاستیک نسوز و مقاوم هستند. در غیر این صورت با گرم شدن سیم های داخلی دچار سوختگی می شوند و غیر قابل استفاده خواهند شد.
  3. محافظ جان: دقت کنید که کلیدهای خریداری شده دارای نوعی حفاظت کننده باشد تا ایمنی مجموعه افزایش پیدا کند.
  4. جنس پیچ اتصال: پیچ های برنجی و مسی از بهترین انواع پیچ هستند که به راحتی دچار هرزشدگی نمی شوند. این پیچ ها ضد زنگ هستند، به خوبی سفت می شوند و از بروز حوادث احتمالی جلوگیری می کنند.
  5. زیبایی ظاهری: با انتخاب یک طرح زیبا، کلید مورد نظر شما می تواند به نمای داخلی ساختمان جلوه ویژه ای بدهد. این محصولات تنوع بالایی در طرح و رنگ دارند.
  6. گارانتی: یکی از دلایل اثبات کیفیت یک محصول، خدمات پس از فروش آن است بهتر است اجناسی خریداری شود که گارانتی های معتبر دارند. 

قیمت کلید تک پل

امروزه کلیدهای تک پل باکیفیتی تولید می شوند که از معروف ترین آن ها می توان به کلید تک پل دلند، ایران، کلید تک پل الیزه، پارت الکتریک و کلید تک پل پارس اشاره کرد. کاربران نیز می توانند جهت اطلاع از قیمت کلید تک پل روکار و یا آشنایی با نحوه خرید کلید تک پل به سایت راندنو مراجعه کنند و کالاهای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند.

لیست مقایسه

برند


نوع کارکرد