ثبت فروشگاه

آچار

آچار یکی از پرکاربردترین انواع ابزارآلات دستی است که جهت باز و بسته کردن انواع پیچ مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این ابزار با استفاده از نیروی گشتاور، از چرخیدن انواع پیج و مهره جلوگیری می نماید. انواع آچار معمولاً از جنس کروم وانادیم ساخته می شوند. این آلیاژ علاوه بر مقاومت و استحکام بالایی که دارد، قابل استفاده در تمامی شرایط است و مانع از خوردگی و زنگ زدگی می شود. از متداولترین کاربرد آچار می توان به تعمیرات وسایل نقلیه و تجهیزات صنعتی، ساخت و مونتاژ انواع وسیله ها و خدمات لوله کشی و موارد دیگر اشاره کرد.

آچار

انواع آچار

آچارها باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به انواع این ابزار دستی خواهیم پرداخت.

آچار فرانسه

آچار فرانسه از متداول ترین انواع آچار است که از آن در هر موقعیتی استفاده نمود. این محصول از دو فک برخوردار است که یکی از آن ها ثابت و دیگری متحرک است. همچنین  متناسب با سایز پیچ و مهره، می توان آن را به وسیله اهرمی که در وسط این آچار قرار دارد، تنطیم نمود. آچار فرانسه نیز در سایزهای مختلفی تولید و عرضه می شود. طول و ضخامت این وسیله بر اساس نوع کاربرد کاربر نیز انتخاب می شود.

آچار فرانسه

آچار پین

آچار پین به منظور باز و بسته نمودن نوع خاصی از پیچ ها به نام Spanner کاربرد دارد. پیچ اسپنر از دو سوراخ تشکیل شده است و دلیل طراحی این پیچ این است که امکان باز کردن آن به آسانی وجود ندارد. از عمده ترین کاربرد آچار پین می توان به استفاده در دندانپزشکی ها اشاره نمود.

آچار آلن

آچارهای آلن نیز گونه ای دیگر از آچارها هستند که به صورت L شکل طراحی و تولید می شوند. انواع آچار آلن سطح مقطع شش ضلعی دارند و از آنها جهت باز و بسته کردن پیچ های آلن یا شش گوش استفاده می شود. آچارهای آلن کاربرد زیادی در صنایع و تعمیر اتومبیل دارند. آچار آلن نیز در اندازه و ارتفاع های گوناگونی تولید و به بازار ارائه می شوند. از رایج ترین کاربرد آچار آلن می توان از تعمیر صندلی های اداری و مواردی از این قبیل نام برد.

آچار آلن

آچار چرخ

آچار چرخ ظاهری X شکل دارد و از این محصول جهت باز و بسته نمود پیچ چرخ های اتوموبیل استفاده می شود. آچار چرخ از چهار سری برخوردار است که هر یک از سرهای آن برای انواع سایز مهره ها مناسب است. لازم است بدانید که آچار چرخ به طور متداول در سایزهای 17، 19، 21 و 22 در بازار موجود است.

آچار چرخ

آچار کوتاه

از آچار کوتاه برای باز و بسته نمودن پیچ هایی که در فضای محدودی قرار دارند، استفاده می شود. همچنین در مکان هایی که فضای لازم برای استفاده آچارهای دسته بلند وجود ندارد، می توان از این آچار استفاده نمود.

آچار تخت

آچارهای تخت به صورت یک تکه هستند و در سایزهای مختلفی تولید می شوند. دهانه این آچار به شکل U است و برخی از انواع این محصول از دهانه پیچ خور برخوردار هستند. دهانه پیچ خور با دسته آچار یک زاویه 15 درجه ایجاد می نماید که مانور بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد.

آچار شلاقی

آچار لوله گیر که به آچار شلاقی معروف است، از دو دسته و دو فک برخوردار است که یکی از آن ها ثابت و دیگری متحرک است. همچنین به منظور نگه داشتن لوله می توان از این ابزار دستی استفاده نمود. لازم به ذکر است که از آچار شلاقی، به عنوان نگهدارنده در کارهای فنی نیز استفاده می شود.

آچار شلاقی

آچار رینگ

انواع آچار رینگی به آچارهای تخت شباهت دارند و تنها تفاوت آنها در سری آنها است. سری آچار رینگی از یک حلقه برخوردار است که می تواند شش ضلعی، هشت ضلعی و یا دوازده ضلعی باشد. کارکرد این ابزار به گونه ای است که شیارها در دو طرف پیچ یا مهره مورد نظر قرار می گیرند و بدون هیچگونه لغزندگی، موجب باز و بسته شدن پیچ ها می شوند. از کاربرد آچار رینگ می توان به باز و بسته کردن مهره های مربعی شکل و گوشه دار اشاره نمود. آچار دوسر رینگ از رایج ترین انواع این محصول به شمار می آید.

آچار بکس

آچار بکس گونه ای دیگر و پر کاربرد از انواع آچار است که سری آن شکلی استوانه ای دارد. یک سمت این آچار شکاف مربعی شکل دارد که برای اتصال دسته های محتلف مانند دسته بکس، مستقیم، جغجغه و ... است. همچنین سمت دیگر آن شامل انواع نری و مادگی سایزهای مختلف پیچ و مهره است و برای مکان هایی که امکان استفاده از آچار تخت وجود ندارد، کاربرد دارد. همچنین از اصلی ترین کاربرد آچار بکس می توان از استفاده در مشاغل فنی و ساخت و سازهای کوچک نام برد.

آچار همه کاره

آچار ترکیبی یا همه کاره، ترکیبی از آچارهای تخت، جغجغه ای و رینگی است. به عبارتی یک سر آن تخت و سری دیگر آن رینگ قرار گرفته است. از کاربرد آچار ترکیبی می توان به استفاده در مشاغل فنی اشاره نمود. استفاده از آچار ترکیبی در مکانیکی ها کاربردهای فراوانی دارد.

آچار جغجغه ای

نوع دیگری از انواع آچار وجود دارد که داخل حلقه آن یک چرخ جغجغه به کار رفته است. انواع آچار جغجغه ای نیز همانند آچارهای بکس از سری قابل تعویض برخوردار هستند. از این آچار نیز همانند مدل های قبلی می توان در محیط هایی که فضای کافی برای چرخش آچار وجود ندارد، استفاده نمود. لازم است بدانید به منظور بالابردن سرعت کار نیز می توان از این ابزار دستی استفاده نمود. کاربرد آچار جغجغه ای همانند آچار بکس است و در تأسیسات و صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

آچار جغجغه ای

آچار سرعتی

آچار سرعتی از دیگر انواع آچار به شمار می آید. این آچار از نوع بکس است که سری ان نیز قابل تعویض است. با استفاده از این آچار می توان بدون در آوردن آچار از مهره آن را باز و بسته نمود. این نوع از آچار جایگزین مناسبی برای آچار جغجغه ای شده است. لازم به ذکر است که این آچار برخلاف انواع آچار جغجغه ای، به محیط بیشتری برای چرخیدن نیاز دارد. از اصلی ترین کاربرد آچار سرعتی می توان به استفاده در تعمیرگاه ها اشاره نمود.

آچار چکش خور

آچار چکش خور همانطور که از نامش مشخص است، از مقاومت بالایی برخوردار است. طراحی آچار چکش خور به گونه ای است که سر آن یک آچار رینگ قرار گرفته است و انتهای آن به صورت یک قالب صاف است. کارکرد آچار چکش خور به صورتی است که ابتدا باید پیچ یا مهره مورد نظر تا حد کمی با دست محکم نمایید. سپس قسمت پیچ خور آچار درون پیچ قرار می گیرد و برای بستن آن، با استفاده از چکش به انتهای آن ضربه وارد شود.

ایجاد این ضربه به انتهای پیچ موجب می شود پیچ با نیروی بالای باز و بسته شود. همچنین در صورت بسته شدن، با استحکام بسیار بالایی در محل خود باقی می ماند. از این آچار در مواردی که لازم است پیچ و مهره با دقت بالایی محکم شوند استفاده می شود. همچنین لازم به ذکر است که جهت انجام اتصالات بزرگ می توان از این ابزار دستی استفاده نمود.

آچار ترکمتر

یکی دیگر از کارآمدترین و رایج ترین انواع آچار، این محصول است. هنگام کار با آچار ترکمتر می توانید تا حد امکان پیچ و مهره را محکم نمایید. آچار ساعتی، دیجیتال، نقطه ای و ... از انواع آچار ترکمتر محسوب می شوند که هر یک از آنها کاربردهای متفاوتی دارند. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که هنگام محکم نمودن پیچ از وارد نمودن فشار بیش از حد به آچار خودداری نمایید. بستن پیچ و مهره های خودرو و وسایلی که باید تا آخرین حد ممکن بسته شوند از اصلی ترین کاربرد آچار ترکمتر به شمار می آیند.

آچار ترکمتر

نکات مهم در خرید آچار

همانطور که گفته شد، آچارها باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع گوناگونی طراحی و تولید می شوند. در ادامه به نکات حائز اهمیتی که هنگام خرید آچار باید به آن توجه نمایید، خاهیم پرداخت.

  • یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید آچار باید به آن توجه داشته باشید، نوع آچار است. شما باتوجه به نیاز خود و کاربردی که از این محصول نیاز دارید، می توانید مناسب ترین نوع آچار را خریداری نمایید. همچنین با در نظر گرفتن پیچ مورد نظر، باید آچاری را انتخاب نمایید که متناسب با نوع پیچ شما باشد و بتوان به درستی از آن استفاده نمود.
  • از دیگر نکاتی که هنگام خرید انواع آچار باید به آن توجه داشته باشید، استانداردهای اندازه گیری است. لازم است بدانید که واحد اندازه گیری متریک برحسب میلی متر و اندازه گیری SAE برحسب اینچ است.
  • به طور معمول اندازه دسته انواع آچار میان 13 تا 60 سانتی متر است. هر چه طول دسته آچار بیشتر باشد، نیروی واردشده به پیچ و مهره نیز بیشتر می شود. همانطور که پیش از این به این موضوع پرداخته شد، آچارهای دسته بلند برای استفاده در فضاهای محدود گزینه ماسبی نیستند. در نتیجه یکی از پارارمترهای مهم در خرید آچار، توجه به طول دسته آچار است.
  • جنس آچار از دیگر فاکتورهایی است که در خرید این محصول موثر است. آچارهایی که در ساختار آنها از آلیاژ فلزات استفاده شده است، استحکام و مقاومت بالاتری دارند.
  • برند تولیدکننده آچار نیز در انتخاب و خرید آچار مورد نظر شما تأثیرگذار است. سعی بر این داشته باشید که آچاری را انتخاب نمایید که تولیدشده برندهای معتبر هستند و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند.

نکات مهم در خرید آچار

بهترین برند آچار

در این بخش به برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده انواع آچار خواهیم پرداخت.

آچار لیکوتا

شرکت لیکوتا از معتبرترین و بهترین برندهای تولیدکننده در حوزه ابزارآلات است. این برند تایوانی از سال 1983 فعالیت خود را آغاز نمود و تاکنون توانسته است سابقه درخشانی را کسب نماید. محصولات تولیدشده برند لیکوتا از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای لازم طراحی و تولید می شوند. از برترین آچار تولیدشده توسط این برند می توان به آچار لیکوتا مدل POB-ST-22، مجموعه 40 عددی آچار بکس لیکوتا مدل ATL-5004F، مجموعه 120 عدد آچار بکس لیکوتا مدل ALK-8006F و ... اشاره نمود.

آچار استنلی

استنلی یک برند چند ملیتی معتبر است در زمینه تولید انواع ابزارآلات اندازه گیری و ابزار دستی فعالیت می کند. این برند در سال 1843 و در کشور آمریکا تأسیس شد. سرانجام این برند با پیشرفت های چشمگیر امروزه توانسته است به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ابزار دستی در جهان تبدیل بشود. همچنین این برند با صادرات توانسته است فعالیت خود را گسترش دهد. از برترین آچار تولیدشده توسط برند استنلی می توان از آچار فرانسه استنلی مدل STMT87432-8، آچار شلاقی استنلی 14 اینچ مدل 624-87، مجموعه 9 عددی آچار آلن استنلی مدل 256-69-0 و ... نام برد.

آچار تاپ تول

برند تاپ تول از دیگر شرکت های محبوب تولیدکننده انواع ابزار دستی از جمله آچار است. این شرکت در سال 1981 فعالیت خود را آغاز نمود و از سال 1994 به بعد توانست فعالیت خود را در سطح جهان به صورت پراکنده انجام دهد. محصولات برند تاپ تول نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند و فراتر از استانداردهای بین المللی تولید و ارائه می شوند. لازم به ذکر است که این برند از گواهینامه ISO9001:2000 برخوردار است. از برترین آچار تولیدشده توسط این برند می توان به آچار بکس تاپ تول مدل GCAD2607، آچار بکس تاپ تول مدل GCAD4002، مجموعه 41 عددی آچار تاپ تول مدل DW4101 و ... اشاره نمود.

آچار رونیکس

برند رونیکس یکی از معتبرترین و باکیفیت ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این شرکت در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. محصولات تولیدشده توسط برند رونیکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. این برند نیز به تولید انواع آچار در ابعاد گوناگون پرداخته است. از برترین آچار تولیدشده توسط این برند می توان به آچار بکس رونیکس مدل RH-2640، آچار همه کاره رونیکس مدل RH-2600، ست آچار چرخ رونیکس مدل RH-2690، آچار بکس بادی رونیکس مدل 2301 و ... اشاره نمود.

قیمت آچار

یکی از اصلی ترین عوامل موثر بر قیمت آچار نوع ان است. همچنین عوامل دیگری مانند جنس آچار، سایز آچار، برند تولیدکننده آچار و موارد دیگر بستگی دارد.

خرید آچار

برای خرید آچار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آچار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند