ثبت فروشگاه

آچار

آچار به انگلیسی با نام Wrench شناخته شده است. این محصول یکی از پرکاربردترین انواع ابزارآلات دستی است که جهت باز و بسته کردن اتصالات پیچ و مهره ای مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار با استفاده از نیروی گشتاور، از چرخیدن انواع پیچ و مهره جلوگیری می نماید. این ابزار معمولاً از جنس کروم وانادیم ساخته می شود. این آلیاژ علاوه بر مقاومت و استحکام بالایی که دارد، قابل استفاده در تمامی شرایط است و مانع از خوردگی و زنگ زدگی می شود. جهت اطلاع از قیمت آچار با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

همانطور که می دانید پیچ و مهره ها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می  شوند. از این رو آچارها نیز با ابعاد و سایزهای متنوع و مناسب با هر پیچ و مهره، ساخته شده اند. از متداول ترین کاربرد این ابزار دستی می توان به تعمیرات وسایل نقلیه و تجهیزات صنعتی، ساخت و مونتاژ انواع وسیله ها و خدمات لوله کشی و موارد دیگر اشاره کرد. همچنین از انواع آچار در مکانیکی می توان جهت تعمیرات اتوموبیل ها استفاده نمود.

آچار

انواع آچار

آچارها باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به معرفی انواع این ابزار دستی و کاربرد آنها خواهیم پرداخت.

آچار فرانسه

آچارهای فرانسه از متداول ترین انواع این ابزار هستند که از آنها در موقعیت های گوناگون استفاده می شود. این محصول از دو فک برخوردار است که یکی از آنها ثابت و دیگری متحرک است. همچنین  متناسب با سایز پیچ و مهره، می توان آن را به وسیله اهرمی که در وسط این ابزار قرار دارد، تنطیم نمود. این نمونه نیز در سایزهای مختلفی تولید و عرضه می شود. طول و ضخامت این وسیله بر اساس نوع کاربرد کاربر نیز انتخاب می شود. کاربرد آچار فرانسه در صنایع و منازل از گستره وسیعی برخوردار است. زیرا با استفاده از این محصول می توان بسیاری از تعمیرات جزئی را انجام داد.

آچار فرانسه

آچار پین

آچارهای پین به منظور باز و بسته نمودن نوع خاصی از پیچ ها به نام Spanner کاربرد دارند. پیچ اسپنر از دو سوراخ تشکیل شده است و دلیل طراحی این پیچ این است که امکان باز کردن آن به آسانی وجود ندارد. از عمده ترین کاربرد این محصول می توان به استفاده در دندانپزشکی ها اشاره نمود.

آچار آلن

آچارهای آلن نیز گونه ای دیگر از انواع این ابزار هستند که به صورت L شکل طراحی و تولید می شوند. انواع آلن سطح مقطع شش ضلعی دارند و از آنها جهت باز و بسته کردن پیچ های آلن یا شش گوش استفاده می شود. آچارهای آلن کاربرد زیادی در صنایع و تعمیر اتومبیل دارند. این محصول نیز در اندازه و ارتفاع های گوناگونی تولید و به بازار ارائه می شوند. از رایج ترین کاربرد این محصول می توان از تعمیر صندلی های اداری و مواردی از این قبیل نام برد.

آچار آلن

آچار چرخ

این آچارها ظاهری X شکل دارد و از این محصول جهت باز و بسته نمود پیچ چرخ های اتوموبیل استفاده می شود. این وسیله از چهار سری برخوردار است که هر یک از سرهای آن برای انواع سایز مهره ها مناسب است. لازم است بدانید که مدل های مخصوص چرخ این ابزار به طور متداول در سایزهای 17، 19، 21 و 22 در بازار موجود هستند.

آچار چرخ

آچار کوتاه

از نوع کوتاه این ابزار دستی برای باز و بسته نمودن پیچ هایی که در فضای محدودی قرار دارند، استفاده می شود. درنتیجه در مکان هایی که فضای لازم برای استفاده آچارهای دسته بلند وجود ندارد، استفاده از این ابزار کاربرد دارد.

آچار تخت

آچارهای تخت به صورت یک تکه هستند و در سایزهای مختلفی تولید می شوند. دهانه این محصول به شکل U است و برخی از انواع این محصول از دهانه پیچ خور برخوردار هستند. دهانه پیچ خور با دسته این ابزار یک زاویه 15 درجه ایجاد می نماید که مانور بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد.

آچار شلاقی

آچار لوله گیر که به آن شلاقی هم گفته می شود، از دو دسته و دو فک برخوردار است که یکی از آنها ثابت و دیگری متحرک است. همچنین به منظور نگه داشتن لوله می توان از این ابزار دستی استفاده نمود. لازم به ذکر است که از این کالا، به عنوان نگهدارنده در کارهای فنی نیز استفاده می شود.

آچار شلاقی

آچار رینگ

در پاسخ به سؤال آچار رینگی چیست می توان گفت این محصول به آچارهای تخت شباهت دارد و تنها تفاوت این دو محصول در شکل سری آنها است. سری نمونه رینگی از یک حلقه برخوردار است که می تواند شش ضلعی، هشت ضلعی و یا دوازده ضلعی باشد. کارکرد این ابزار به گونه ای است که شیارها در دو طرف پیچ یا مهره مورد نظر قرار می گیرند و بدون هیچگونه لغزندگی، موجب باز و بسته شدن پیچ ها می شوند. از کاربرد مدل رینگی این ابزار می توان به باز و بسته کردن مهره های مربعی شکل و گوشه دار اشاره نمود. آچار دوسر رینگ از رایج ترین انواع این محصول است.

آچار بکس

برای برخی از کاربران سؤال پیش آمده است که آچار بکس چیست و چه کارایی دارد؟ این محصول گونه ای دیگر و پر کاربرد از انواع آچارها است که سری آن استوانه ای شکل است. یک سمت این محصول شکاف مربعی شکل وجود دارد که برای اتصال دسته های محتلف مانند دسته بکس، مستقیم، جغجغه و موارد مشابه کاربرد دارد. همچنین سمت دیگر آن شامل انواع نری و مادگی سایزهای مختلف پیچ و مهره است و برای مکان هایی که امکان استفاده از مدل های تخت وجود ندارد، کاربرد دارد. از اصلی ترین کاربرد این ابزار می توان از استفاده در مشاغل فنی و ساخت و سازهای کوچک نام برد. جهت استعلام قیمت آچار بکس تکی با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات ارتباط برقرار نمایید.

آچار همه کاره

آچار ترکیبی یا همه کاره، ترکیبی از آچارهای تخت، جغجغه ای و رینگی است. به عبارتی یک سر آن تخت و سری دیگر آن رینگ قرار گرفته است. از کاربرد این ابزار دستی می توان به استفاده در مشاغل فنی اشاره نمود. استفاده از نوع ترکیبی این کالا در مکانیکی ها کاربردهای فراوانی دارد.

آچار جغجغه ای

نوع دیگری از انواع این ابزار وجود دارد که داخل حلقه آن یک چرخ جغجغه به کار رفته است. انواع آچارهای جغجغه ای نیز همانند مدل های بکس از سری قابل تعویض برخوردار هستند. از این ابزار نیز همانند مدل های قبلی می توان در محیط هایی که فضای کافی برای چرخش آچارها وجود ندارد، استفاده نمود. لازم است بدانید به منظور بالابردن سرعت کار نیز می توان از این ابزار دستی استفاده نمود. کاربرد نمونه جغجغه ای همانند نمونه های بکس است و در تأسیسات و صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

آچار جغجغه ای

آچار سرعتی

مدل های سرعتی از دیگر انواع این محصولات به شمار می آیند. این کالا از نوع بکس است که سری آن نیز قابل تعویض است. با استفاده از این ابزار می توان بدون خارج کردن آچار از مهره آن را باز و بسته نمود. این محصول جایگزین مناسبی برای انواع جغجغه ای شده است. لازم به ذکر است که این ابزار برخلاف نمونه های جغجغه ای، به محیط بیشتری برای چرخیدن نیاز دارد. از اصلی ترین کاربرد این ابزار می توان به استفاده در تعمیرگاه ها اشاره نمود.

آچار چکش خور

این محصول همانطور که از نامش مشخص است، از مقاومت بالایی برخوردار است. طراحی این ابزار چکش خور به گونه ای است که سر آن یک آچار رینگ قرار گرفته است و انتهای آن به صورت صاف است. کارکرد نوع چکش خور این محصول به صورتی است که ابتدا باید پیچ یا مهره مورد نظر را تا حدودی با دست محکم نمایید. سپس قسمت پیچ خور ابزار درون پیچ قرار می گیرد و برای بستن آن، با استفاده از چکش به انتهای آن ضربه وارد می شود.

ایجاد این ضربه به انتهای پیچ موجب می شود پیچ با نیروی بالایی باز و بسته شود. همچنین در صورت بسته شدن، با استحکام بسیار بالایی در محل خود باقی می ماند. از این محصول در مواردی که لازم است پیچ و مهره با دقت بالایی محکم شوند، استفاده می شود. لازم به ذکر است که جهت انجام اتصالات بزرگ می توان از این ابزار دستی استفاده نمود.

آچار کلاغی

آچار کلاغی (Plumber Wrench) از دیگر انواع این ابزار دستی است که از دو فک قابل تنظیم برخوردار است. از رایج ترین کاربرد این ابزار می توان به استفاده جهت انجام فعالیت های لوله کشی اشاره نمود. همچنین از این آچار در محیط های خاص که امکان دسترسی به پیچ و مهره ها میسر نیست، استفاده می شود.

آچار ترکمتر

یکی دیگر از کارآمدترین و رایج ترین انواع Wrench، نوع ترکمتر است. هنگام کار با نمونه ترکمتر این ابزارآلات می توانید تا حد امکان پیچ و مهره را محکم نمایید. آچار ساعتی، دیجیتال و نقطه ای از انواع این محصول محسوب می شوند که هر یک از آنها کاربردهای متفاوتی دارند. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هنگام محکم نمودن پیچ، از وارد نمودن فشار بیش از حد به این ابزار خودداری نمایید. بستن پیچ و مهره های خودرو و وسایلی که باید تا آخرین حد ممکن بسته شوند از اصلی ترین کاربرد این ابزار به شمار می آیند.

آچار تسمه ای

آچار تسمه ای نیز از دیگر انواع پرکاربرد این ابزار است که جهت انجام کارهای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

آچار ستاره ای

این محصول همانطور که از نانش مشخص است، ظاهری شبیه به شکل ستاره دارد. از این آچار به منظور محکم کردن پیچ های ستاره ای شکل استفاده می شود.

آچار ترکمتر

نکات مهم در خرید آچار

همانطور که گفته شد، آچارها باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع گوناگونی طراحی و تولید می شوند. در ادامه به نکات حائز اهمیتی که هنگام خرید این ابزار باید به آن توجه نمایید، خواهیم پرداخت.

  • یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام تهیه آچارها باید به آن توجه داشته باشید، نوع محصول است. شما باتوجه به نیاز خود و کاربردی که از این محصول نیاز دارید، می توانید مناسب ترین نوع این ابزار را خریداری نمایید. همچنین با در نظر گرفتن پیچ مورد نظر، باید آچاری را انتخاب نمایید که متناسب با نوع پیچ شما باشد و بتوان به درستی از آن استفاده نمود.
  • از دیگر نکاتی که هنگام خرید این محصولات باید به آن توجه داشته باشید، استانداردهای اندازه گیری است. لازم است بدانید که واحد اندازه گیری متریک برحسب میلی متر و اندازه گیری SAE برحسب اینچ است.
  • به طور معمول اندازه دسته آچارها میان 13 تا 60 سانتی متر است. هر چه طول دسته این ابزار بیشتر باشد، نیروی واردشده به پیچ و مهره نیز بیشتر می شود. همانطور که پیش از این به این موضوع پرداخته شد، آچارهای دسته بلند برای استفاده در فضاهای محدود گزینه ماسبی نیستند. در نتیجه یکی از پارارمترهای مهم در خرید این کالا، توجه به طول دسته آن است.
  • جنس این تجهیزات از دیگر فاکتورهایی است که در خرید این محصول موثر است. آچارهایی که در ساختار آنها از آلیاژ فلزات استفاده شده است، استحکام و مقاومت بالاتری دارند.
  • برند تولیدکننده این محصولات نیز در انتخاب و خرید این ابزار تأثیرگذار است. سعی بر این داشته باشید که آچاری را انتخاب نمایید که تولیدشده برندهای معتبر هستند و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند.

نکات مهم در خرید آچار

بهترین برند آچار

برندها و شرکت های بسیاری به تولید انواع این ابزار دستی پرداخته اند. در این بخش به معرفی برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده این ابزارآلات دستی خواهیم پرداخت.

آچار لیکوتا

شرکت لیکوتا از معتبرترین و بهترین برندهای تولیدکننده در حوزه ابزارآلات است. این برند تایوانی از سال 1983 فعالیت خود را آغاز نمود و تاکنون توانسته است سابقه درخشانی را کسب نماید. محصولات تولیدشده برند لیکوتا از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای لازم طراحی و تولید می شوند. از برترین آچارهای تولیدشده توسط این برند می توان به آچارهای لیکوتا مدل POB-ST-22، مجموعه 40 عددی بکس لیکوتا مدل ATL-5004F، مجموعه 120 عددی بکس لیکوتا مدل ALK-8006F و دیگر مدل ها اشاره نمود.

آچار استنلی

استنلی یک برند چند ملیتی معتبر است در زمینه تولید انواع ابزارآلات اندازه گیری و ابزار دستی فعالیت می کند. این برند در سال 1843 و در کشور آمریکا تأسیس شد. سرانجام این برند با پیشرفت های چشمگیر امروزه توانسته است به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ابزار دستی در جهان تبدیل بشود. همچنین این برند با صادرات توانسته است فعالیت خود را گسترش دهد. از برترین آچارهای تولیدشده توسط برند استنلی می توان از آچار فرانسه استنلی مدل STMT87432-8، آچار شلاقی استنلی 14 اینچ مدل 624-87، مجموعه 9 عددی آچار آلن استنلی مدل 256-69-0 و مدل های دیگر نام برد.

آچار تاپ تول

برند تاپ تول از دیگر شرکت های محبوب تولیدکننده انواع ابزار دستی است. این شرکت در سال 1981 فعالیت خود را آغاز نمود و از سال 1994 به بعد توانست فعالیت خود را در سطح جهان به صورت پراکنده انجام دهد. محصولات برند تاپ تول نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند و فراتر از استانداردهای بین المللی تولید و ارائه می شوند. لازم به ذکر است که این برند از گواهینامه ISO9001:2000 برخوردار است. از برترین آچارهای تولیدشده توسط این برند می توان به آچار بکس تاپ تول مدل GCAD2607، بکس تاپ تول مدل GCAD4002، مجموعه 41 عددی مدل DW4101 و مدل های دیگر اشاره نمود.

آچار رونیکس

برند رونیکس یکی از معتبرترین و باکیفیت ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این شرکت در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. محصولات تولیدشده توسط برند رونیکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. از برترین آچارهای تولیدشده توسط این برند می توان به آچار بکس رونیکس مدل RH-2640، آچار همه کاره رونیکس مدل RH-2600، ست آچار چرخ رونیکس مدل RH-2690، بکس بادی رونیکس مدل 2301 و دیگر نمونه های این محصول اشاره نمود.

قیمت آچار

قیمت انواع آچار به عواملی مانند نوع آن، جنس و متریال های استفاده شده در محصول، سایز ابزار، برند تولیدکننده و مواردی از این قبیل بستگی دارد. جهت استعلام قیمت آچار جغجغه می توانید با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان محصول مورد نظر در ارتباط باشید.

خرید آچار

برای خرید آچار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آچار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند