ثبت فروشگاه

آچار

آچار یکی از پرکاربردترین ابزارآلات دستی است که وجود آن در هر کیف یا جعبه ابزاری لازم و ضروری می باشد. آچار وسیله ای است که برای باز و بسته کردن و جلوگیری از چرخیدن انواع پیج و مهره، با استفاده از نیروی گشتاوری است که دسته بلند آن ایجاد میکند. این وسایل معمولاً از جنس کروم-وانادیم ساخته می شوند، این آلیاژ علاوه بر مقاومت و استحکام بالایی که دارد قابل استفاده در تمامی شرایط است و مانع از خوردگی و زنگ زدگی می شود. قیمت و خرید آچار برای خریداران بسیار حائز اهمیت می باشد و ما در این جا به آن ها کمک خواهیم کرد. از متداولترین کاربرد این وسیله، می توان به تعمیرات وسایل نقلیه و تجهیزات صنعتی، ساخت و مونتاژ انواع وسیله ها و خدمات لوله کشی و غیره اشاره کرد.

انواع آچار

1.    فرانسه: آچار فرانسه از متداول ترین نوع آچار است که از آن می توان در هر مکانی استفاده کرد، این محصول دارای دو فک می باشد که یکی از آن ها ثابت و دیگری متحرک است و می توان آن را به وسیله اهرمی که در وسط این آچار قرار دارد متناسب با سایز پیچ و مهره تنطیم کرد. آچار فرانسه در سایز های مختلف تولید می شود. طول و ضخامت این وسیله بر اساس نوع کاربرد انتخاب می شود.
2.    لوله گیر: آچار لوله گیر که به آچار شلاقی معروف است دارای دو دسته و دو فک است که یکی از آن ها ثابت و دیگری متحرک است و برای نگه داشتن لوله استفاده می شود.از آچار شلاقی به عنوان نگهدارنده نیز، در کارهای فنی استفاده می شود.
3.    آلن: آچارهای آلن نیز گونه ای دیگر از آچارها هستند که به صورت L شکل و با سطح مقطع شش ضلعی می باشند و از آنها جهت باز و بسته کردن پیچ های آلن(شش گوش) استفاده می شود. آچارهای آلن کاربرد زیادی در صنایع و تعمیر اتومبیل دارد. آلن ها معمولا در سایزها و ارتفاع متفاوتی تولید می شود.
4.    چرخ: آچار چرخ نیز دارای چهار کاسه در چهار جهت خود می باشد و از آن جهت باز و بسته کردن چرخ استفاده می شود. این ابزار کاربرد تخصصی دارد.
5.   دو سر تخت: آچارهای دوسر تخت نیز در سایزهای مختلف تولید شده است که دارای دو سر یو شکل می باشد و از آنها جهت چرخاندن و نگه داشتن پیچ و مهره استفاده می شود. در نوع تخت سایز ابزار، بر روی بدنه حک شده است.
6.    دو سر رینگ: نوع دیگری از آچارها می باشند که در دو انتهای خود دارای دو حلقه بسته می باشد و از آن برای باز کردن پیچ و مهره شش ضلعی و گاهی اوقات مربعی شکل استفاده می شود و در سایزهای مختلفی تولید شده اند. 
7.    بکس: آچار بکس گونه ای دیگر و پر کاربرد از آچار است که به شکل استوانه می باشد و در یک سمت آن دارای شکاف مربعی شکل برای اتصال دسته های محتلف مانند: دسته بکس، مستقیم، هندلی یا جغجغه می باشد و سمت دیگر آن شامل: انواع نری و مادگی سایزهای مختلف پیچ و مهره می باشد، از این آچارها برای مکان هایی که امکان استفاده از آچار تخت وجود ندارد و یا فضای کافی جهت چرخش آچار وجود نداشته باشد استفاده می شود.
همچنین از انواع  دیگر می توان به آچارهای یک سر رینگ یک سر تخت (آچار تخت و رینگ تکی) ، آچار جغجغه، آچار پین، آچار کلاغی، آچار ستاره ای، آچارهای همه کاره و بسیاری از آچارهای دیگر اشاره کرد. 

چگونه یک آچار ایده آل و مناسب خریداری کنیم؟

هنگام خرید این ابزار باید به طراحی استاندارد و ارگونومیک آچار، جنس، نوع کاربرد، طول دسته، سایز، گارانتی و خدمات پس از فروش و مجموعه بودن یا نبودن آن دقت داشته باشیم تا بتوانیم محصول مناسبی را تهیه نماییم. شرکت های زیادی در سطح جهان به تولید آچار می پردازند که از بهترین مارک های آن می توان به شرکت های نووا، رونیکس، آیرون مکس، توسن، کنزانس، آتا و سیلور اشاره کرد. 
 خریداران در سایت راندنو می توانند با عضویت رایگان و ثبت استعلام با فروشندگان ابزارآلات  مورد نظر خود در ارتباط باشند. سایت راندنو همواره در تلاش است تا با شناسایی فروشندگان محصولات مختلف آنها را به خریداران معرفی نماید.  
 

لیست مقایسه

برند