ثبت فروشگاه

آچاربکس و ست بکس

آچار و ست بکس ابزاری پر کاربرد بشمار می آیند. ظاهر آچار بکس به صورت استوانه ای شکل است و در یک سمت آن شکاف مربعی شکل برای اتصال دسته های مختلف مانند دسته بکس، مستقیم و هندلی یا جغجغه وجود دارد و سمت دیگر آن شامل: انواع نری و مادگی سایزهای مختلف پیچ و مهره است. از این آچارها برای مواقعی که امکان استفاده از آچار تخت وجود ندارد و یا فضای کافی برای چرخش آچار وجود ندارد استفاده می شود. این آچارها بیشتر در صنعت اتومبیل سازی و تعمیر اتومبیل کاربرد دارند. آچارهای بکس سایزهای متنوعی ( کوتاه و بلند) دارند که موجب می شود تا کاربران در هر فضایی، امکان استفاده از این ابزار را داشته باشند. آچار بکس معمولاً نقره ای رنگ هستند و روی آن آبکاری شده است. عملکرد آچار بکس شبیه به آچار رینگی است که لغزش آچار روی مهره توسط شیارها کنترل می شود.

آچار بکس و ست بکس

جعبه بکس

جعبه بکس یا ست بکس یک ست ابزار، شامل آچار بکس و انواع سری بکس است که کاربرد آن باز و بسته کردن پیچ و مهره های مختلف است. درون این جعبه ها علاوه بر سری در اشکال و سایزهای مختلف، دسته جغجغه 90 درجه، یک دسته کمکی هندلی و t شکل نیز وجود دارد.

جعبه بکس

اجزا آچار بکس 

در ادامه به اجزای آچار بکس و کاربرد هر یک پرداخته می شود.

آچار بکس

یکی از قطعات موجود در جعبه بکس است که قابلیت اتصال به هر نوع بکسی را دارد. آچار بکس جغجغه ای نیز مجهز به یک جغجه است که باعث افزایش سرعت کار می شود. 

درایو بکس

بکس دارای درایو با سایزه های 1.2، 1.4 و 3.4 اینچ است و به دو صورت بکس بلند و بکس کوتاه وجود دارد. 

بکس شمع

یکی از انواع بکس های بلند است که دارای یک واشر است و برای شمع خودرو به کار می رود که می توان به کمک آن به آسانی شمع خودرو را بیرون کشید. 

بکس جغجغه ای

از این نوع بکس برای محیط هایی که دسترسی به آنها دشوار است، استفاده می شود و از انعطاف پذیری زیادی برخوردار هستند. 

ترکمتر

به وسیله ترکمتر گشتاور تنظیم می شود و به پیچاندن آچار بکس کمک می کند همچنین پیچ و مهره را محکم می کند. 

نوک پیچ گوشتی بکس

این نوع سری ها در انواع تخت، پیچ گوشتی های شش گوش و ستاره ای موجود است و می توان از هر یک برای باز کردن پیچ استفاده کرد. 

رابط بکس

این وسیله در ابعاد مختلفی تولید می شود، بین آچار بکس و بکس جغجغه ای قرار می گیرد که آنها را به یکدیگر متصل می کند و از این طریق می توان پیچ های فرو رفته را به راحتی چرخاند. 

تبدیل بکس

با استفاده از این وسیله می توان یک بکس با سایز مختلف را با درایو دسته بکس جغجغه ای استفاده کرد. نوع دیگری از این وسیله وجود دارد که به صورت خم شو آچار بکس را به آچار جغجه ای تبدیل می کند و به آن تبدیل لقلقه ای می گویند. 

بکس فشار قوی

این نوع بکس ها برای استفاده در بکس های برقی و بادی طراحی شده اند. این نوع از آچار بکس نسبت به آچار بکس های دستی ضخامت بیشتری دارند و حاوی سری های شش پر هستند.

اجزا آچار بکس 

انواع آچار بکس

آچار بکس ها چند نوع هستند که هریک کاربرد خاصی دارند.

آچار بکس برقی

این نوع آچار بکس به صورت برقی کار می کند و از نظر میزان قدرت و سرعت نسبت به سایر آچارها، بالاتر است. همچنین این آچار نسبت به آچاربکس بادی از نظر وزن و اندازه، کوچکتر است. برای مصارف خانگی و کارگاه های کوچک انتخاب مناسبی است.

آچار بکس شارژی

این آچار بکس شارژی است و به برق زیادی نیاز ندارد. این آچار انرژی خود را از طریق باتری تأمین می کند.

آچار بکس بادی

این نوع آچار یکی از انواع آچار بکس است که برای مصارف خانگی کاربردی ندارد. این نوع آچار قابل حمل نیست زیرا به گونه ای ساخته شده است که باید به یک کمپرسور هوا وصل شود. آچاربکس بادی، از نظر سرعت و قدرت عالی است.

بخاطر داشته باشید که اگر تمایل دارید تا به صورت حرفه ای از آچاربکس استفاده کنید، این آچار بکس انتخاب مناسبی است. آچار بکس بادی در اشکال مختلفی مانند: تفنگی، صلیبی، مستقیم و سرکج، تولید می شوند.

انواع آچار بکس

نکات مهم در هنگام خرید آچار و بکس

به هنگام انتخاب و خرید آچار بکس به نکات زیر توجه کنید:

  1. گشتاور آچار بکس
  2. اندازه درایو آچار بکس
  3. نوع کاربرد
  4. وزن آچار بکس
  5. اندازه آچار بکس
  6. جنس آچار بکس
  7. سری آچار بکس
  8. قیمت آچار بکس

نکات مهم در هنگام خرید آچار و بکس

برترین برندهای آچار و ست بکس

شرکت های زیادی در سطح ایران و جهان به تولید این محصول می پردازند که در ادامه به برترین آنها پرداخته می شود.

آچار بکس کاستور

شرکت تایوانی رایا (کاستور) در زمینه تولید ابزارهای پنوماتیک، ابزارهای دستی و ابزارهای تعمیر خودرو فعالیت می کند. یکی از تولیدات این شرکت، آچار بکس است که کیفیت بسیار خوبی دارد و میزان رضایت خریداران از آن بسیار بالا است.

آچار بکس نووا

شرکت نوا به تولید انواع ابزارهای دستی، بادی و برقی در انواع صنعتی و حرفه ای می پردازد. این محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه هستند. یکی از محصولات آن، آچار بکس است که میزان رضایت خریداران از آن مناسب است.

آچار بکس رونیکس

این شرکت به تولید انواع ابزارآلات دستی ، برقی، بادی، نجاری، برشی، جوشکاری و ... می پردازد. یکی از محصولات آن، آچار بکس است که از پرفروش ترین مدل های این محصول می توان به مدل RH2640 اشاره کرد. این مدل شامل 40 قطعه است و جنس دسته و سری های آنها از کروم وانادیوم است که باعث می شود در برابر رطوبت و خوردگی مقاوم باشد.
از دیگر برندهای معرف آچاربکس می توان به توسن، هیوندای، سلور، استنلی، واستر، بتا و بسیاری از برند های دیگر اشاره کرد.

قیمت آچار و ست بکس

آچار بکس بر اساس عواملی مانند گشتاور آچار بکس، اندازه درایو آچار بکس، نوع کاربرد، وزن، اندازه، جنس مواد سازنده، سری آچار بکس، برند و شرکت تولید کننده و ... قیمت گذاری می شود.

خرید آچار و ست بکس

برای خرید آچار و ست بکس می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آچار و ست بکس و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع