ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

آچار بکس

آچار بکس گونه ای پر کاربرد از آچار است که به استوانه ای شکل می باشد که در یک سمت آن دارای شکاف مربعی شکل برای اتصال دسته های محتلف مانند دسته بکس، مستقیم و هندلی یا جغجغه می باشد و سمت دیگر آن شامل: انواع نری و مادگی سایزهای مختلف پیچ و مهره می باشد، از این آچارها برای مکان هایی که امکان استفاده از آچار تخت وجود ندارد و یا فضای کافی جهت چرخش آچار وجود نداشته باشد استفاده می شود. از این آچار به منظور باز و بسته کردن پیچ هایی که نمی توان از آچار عادی استفاده کرد و در فضاهایی که جا برای چرخاندن آچار کم است، استفاده می شود. این آچارها بیشتر در صنعت اتومبیل سازی و تعمیر اتومبیل کاربرد دارند. آچارهای بکس دارای سایزهای متنوع ( کوتاه و بلند) می باشند تا کاربران در هر فضایی، امکان استفاده از این ابزار را بتوانند داشته باشند. آچارهای بکس معمولاه نقره ای رنگ بوده و روی آن آبکاری شده است.

جعبه بکس

جعبه بکس یا ست بکس یک ست ابزار، شامل آچار بکس و انواع سری بکس می باشد که کاربرد آن باز و بسته کردن پیچ و مهره های مختلف با اشکال گوناگون و خاص استفاده می شود. داخل این جعبه ها علاوه بر سری در اشکال و سایزهای مختلف، دسته جغجغه 90 درجه، یک دسته کمکی هندلی و t شکل نیز هستند.

اجزای ست بکس و کاربرد آچار بکس

1.    آچار بکس: یکی از قطعات موجود در جعبه بکس می باشد که قابلیت اتصال به همه نوع بکس را دارد. آچار بکس جغجغه ای نیز مجهز به یک جغجه اتست که باعث می شود سرعت کار بالاتر رود و آسان تر شود. 
2.    درایو بکس: بکس دارای درایو با سایزه های 1.2، 1.4 و 3.4 اینچ است و به دو صورت بکس بلند و بکس کوتاه موجود می باشد. کاربرد آچار بکس بلند  برای پیچ هایی که فرو رفته اند و مهره های بلند تر می باشد.
3.    بکس شمع: یکی از انواع بکس های بلند است که دارای یک واشر است و برای شمع خودرو به کار می رود و می توان به وسیله آن به راحتی شمع خودرو را بیرون کشید. 
4.    بکس جغجغه ای: از این نوع بکس برای محیط هایی که دسترسی دشوار دارند، استفاده می شوند و از انعطاف پذیری بسیار زیادی برخوردارند. 
5.    ترکمتر: به وسیله ترکمتر گشتاور تنظیم می شود و به پیچاندن آچار بکس کمک می کند و پیچ و مهره را محکم می کند. 
6.    نوک پیچ گوشتی بکس: این نوع سری ها در انواع تخت، فیلیپس، پیچ گوشتی های شش گوش و ستاره ای موجود می باشند و می توان از هر یک به منظور باز کردن پیچ مورد نظر استفاده کرد. 
7.    رابط بکس: این وسیله در ابعاد مختلفی تولید شده است و بین آچار بکس و بکس جغجغه ای قرار می گیرد و‌ آن ها را به هم متصل می کند و از این طریق می توان پیچ های فرو رفته را به راحتی چرخاند. 
8.    تبدیل بکس: با استفاده از این وسیله می توان یک بکس با سایز مختلف را با دریوا دسته بکس جغجغه ای استفاده کرد. نوع دیگری از این وسیله وجود دارد که به صورت خم شو آچار بکس را به آچار جغجه ای تبدیل می کند و به آن تبدیل لقلقه ای می گویند. 
9.    بکس فشار قوی: این نوع بکس ها برای استفاده در بکس های برقی و بادی طراحی شده اند.

نکات مهم در انتخاب و خرید آچار و ست بکس

•    در صورت استفاده از این ابزار در جهت کارها و عملیات طولانی، باید به وزن دستگاه توجه ویژه ای داشت.
•    آچار بکس می بایست به صورت ارگونومیکی و مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته شده باشد تا از خسته شدن دست در حین عملیات جلوگیری نماید.
•    شرکت های زیادی در سطح ایران و جهان به تولید این محصول می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های رونیکس، توسن، نووا، هیوندا، سلور، استنلی و بسیاری از برند های دیگر اشاره کرد.

قیمت آچار بکس: 

خریداران در سایت راندنو می توانند ویترین انواع ابزاربرقی و غیربرقی  درنمایندگان و عاملین فروش شرکت های مختلف را مشاهده نمایند و بدون هیچ واسطه ای سفارش محصول خود را به فروشندگان ارسال نمایند. قیمت آچار بکس تکی و همه کاره را براساس برند و نوع کاربرد و تعداد سری گذاشته می شود.
 

برند


نوع