ثبت فروشگاه

آچار فیلر

آچار فیلر یا آچار فیلر گیری ابزاری پرکاربرد از انواع آچار است که جهت تعمیر خودرو و ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. آچار فیلر یک دسته یا صفحه فلزی است که بر روی آن مقیاس هایی برحسب میلی متتر و اینچ درج شده است. همچنین در ساخت آچار فیلر از آلیاژهایی مانند فلز استفاده می شود که از پایین ترین میزان واکنش در شرایط دمایی مختلف، برخوردار است. از این رو وجود یک آچار فیلر در تعمیرگاه ها و جعبه ابزار تعمیرکاران صنعتی، یکی از لزومات کار آنها محسوب می شود.

فاصله میان قطعات فلزی ماشین آلات با یکدیگر به عواملی مانند جنس آلیاژ قطعه مورد نظر، ضخامت و میزان طول قطعات و همچنین میزان ارتباط آنها با یکدیگر بستگی دارد. همچنین میان هر قطعه باتوجه به محل قرارگیری و جنس آنها، فاصله مشخصی وجود دارد که این فاصله از اهمیت بالایی برخوردار است. به عبارتی هر تعمیرگار باید میزان فواصل قطعات از یکدیگر را در نظر داشته باشد و با استفاده از آچار فیلر این فاصله را حفظ نماید.

لازم به ذکر است که استفاده از آچار فیلر تنها به مصارف صنعتی و مکانیکی محدود نمی شود. بلکه از این ابزار می توان برای تنظیم کردن فاصله سیم های سازهای موسیقی استفاده نمود. همچنین در موارد دیگری می توان از این وسیله به عنوان تنظیم کننده استفاده نمود.

آچار فیلر

انواع آچار فیلر

این محصول باتوجه به کاربردی که دارد، در انواع مختلفی تولید و به بازار ارئه می شود. در ادامه به مهمترین انواع آچار فیلر و کاربرد آنها خواهیم پرداخت.

فیلر چاقویی: فیلر چاقویی یا فیلر کاردی جهت فیلرگیری میان دو قطعه فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال از این ابزار به منظور فیلرگیریفاصله میان الکترودهای شمع ماشین استفاده می شود. همچنین خلاصی پیستون یا سرسیلندر از کاربردهای آچار فیلر چاقویی به شمار می آید.

فیلر سوزنی: این نوع از فیلرها نیز به منظور اندازه گیری سوراخ های نیم دایره ای شکل یا D شکل استفاده می شود. از اصلی ترین کاربرد این ابزار می توان به اندازه گیری حفره ژیگلور که در تأسیسات کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره نمود.

انواع آچار فیلر

نکات استفاده از آچار فیلر و فیلر گیری

در ادامه به نکات مهمی که حین استفاده از آچار فیلر باید به آن توجه نمایید، خواهیم پرداخت.

  • در ابتدا توجه داشته باشید که حتماً از آچار متناسب با قطعه مورد نظر استفاده نمایید. با انتخاب صحیح آچار فیلرفاصله میان قطعات به درستی انجام می گیرد.
  • توجه داشته باشید که فیلرگیری حتماً باید توسط تعمیرکار یا مکانیک متخصص انجام بگیرد تا مشکلی به وجود نیاید.
  • پس از فیلرگیری توسط یک دستمال، آچار را به خوبی تمیز نمایید. همچنین سعی بر این داشته باشید که آچار فیلر را همیشه چرب نگه دارید. با انجام این کار از زنگ زدگی و سایش آچار جلوگیری می شود.

نکات استفاده از آچار فیلر و فیلر گیری

بهترین مارک آچار فیلر

در ادامه به بهترین مارک آچار فیلر و محبوب ترین برندهای تولیدکننده این محصول خواهیم پرداخت.

آچار فیلر سیموند

برند سیموند یکی از برترین برندهای تولیدکننده انواع آچار فیلر در بازار است. ابزارآلات تولیدشده توسط این برند طبق استانداردهای لازم تولید و به بازار ارائه می شوند. از برترین آچار فیلر تولیدشده توسط این برند می توان به آچار فیلر سیموند کد SF10 و آچار فیلر 20 تیغ سیموند اشاره نمود.

آچار فیلر هنس

شرکت هنس یکی دیگر از برترین برندهای تولیدکننده آچار فیلر است. این برند در سال 1973 در تایوان تأسیس شد و توانسته است به عنوان یکی از محبوب ترین برندهای تولیدکننده ابزارآلات صنعتی دستی شناخته شود. محصولات این شرکت مطابق با استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند. از برترین اچار فیلر تولیدشده توسط این شرکت می توان از آچار فیلر 20 تیغ هنس مدل FG-20 نام برد.

آچار فیلر اینسایز

برند اینسایز از دیگر برندهای معتبر تولیدکننده این ابزار به شمار می آید. برند اینسایز یکی از تأمین کنندگان برتر انواع ابزار اندازه گیری است که در سال 1995 تأسیس و فعالیت خود را آغاز نمود. ابزارآلات تولیدشده توسط شرکت اینسایز طبق استانداردهای مطلوب ارائه می شوند. از برترین آچار فیلر تولیدشده توسط این برند می توان به آچار فیلر اینسایز مدل 17-4602، 4602، 4602-20، 4602-32 و ... اشاره نمود.

آچار فیلر تاپ تول

برند تاپ تول یکی از مشهورترین برندهای تولیدکننده آچار فیلر به شمار می آید. این برند بیش از ربع قرن تجربه در زمینه تولید انواع ابزارآلات دارد.

قیمت آچار فیلر

قیمت آچار فیلر به عواملی مانند نوع آچار فیلر و برند تولیدکننده آن بستگی دارد.

خرید آچار فیلر

برای خرید آچار فیلر می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آچار فیلر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند