ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

آچار فرانسه 

آچار فرانسه یا آچار تنظیم شونده، یک آچار با دهانه متغیراست که مناسب برای مهره های چهارگوش و شش گوش است. آچار فرانسه از سه قسمت اصلی، بدنه آچار که فک ثابت به آن متصل است، فک متحرک و پیچ تنظیم کننده تشکیل شده است. جنس بدنه این آچار معمولا از آلیاژهای فولادی ساخته می شود که میزان مقاومت این آلیاژها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال آچار فرانسه ای که برای مصارف عمومی ساخته می شود بدنه آن از جنس کروم است اما برای مصارف صنعتی جنس بدنه آچار از فولاد سخت است.

کاربرد آچار فرانسه 

 • صنعت خودرو سازی 
 • فعالیت های عمرانی و ساختمانی 
 • لوله کشی و تاسیسات 
 • مکانیکی 
 • مصارف خانگی
 • کارگاه های نجاری و آهنگری 

طرز کار با آچار فرانسه 

همان طور که می دانیم آچار فرانسه دارای یک فک ثابت و یک فک متحرک است. در ابتدا دهانه آچار را با چرخاندن قسمت پیچ مانند متناسب با سایز مهره باز کنید. سپس یکی از فک های آچار را روی مهره می گذاریم تا آن را در جایش محکم نگه دارد و قسمت پیچ مانند را آن قدر می چرخانیم تا فک های دور مهره محکم شود.

به طور کلی برای بستن مهره یا اتصالات دیگر، آچار را در جهت عقربه های ساعت و برای باز کردن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. همچنین در اتمام کار برای باز کردن آچار قسمت پیچ مانند را شل کرده تا آچار از اتصال به مهره یا قطعه کار جدا شود. لازم به ذکر است که بهتر است همیشه فشار را روی فک ثابت وارد کنید تا آچار سالم بماند و نشکند .

آچار فرانسه ساخت کجاست ؟ 

آچار فرانسه توسط یک مهندس انگلیسی ساخته شده و توسط یک مهندس سوئدی ساخت آن تکمیل شد. اما دلیل این که درکشور ما به نام آچار فرانسه  شناخته می شود این است که نخستین بار فرانسوی ها این آچار وارد صنعت ما کردند. در کشور فرانسه این آچار به آچار انگلیسی شهرت دارد. 

نکات مهم در خرید آچار فرانسه 

 • پیچ تنظیم: آچار فرانسه دارای یک پیچ تنظیم استکه دهانه آن را باز و بسته می کند. توجه داشته باشید که دنده های روی پیچ تنظیم عمیق باشند. باید بر روی دنده ها شیارهایی وجود داشته باشد تا از لیز خوردن دست روی پیچ تنظیم جلوگیری کند. هرچه سایز آچار کوچک تر باشد نیروی گشتاور آن نیز کمتر است. پس هنگام خرید به نیروی گشتاور نیز توجه کنید. آچار فرانسه از سایز 6 تا 20 اینچ موجود است و سایز مناسب مصارف خانگی 12 الی 16 اینچ است.
 • طول آچار: طول آچار فرانسه می تواند درابعاد 4،6،8،12،15،18،24 و..باشد. اندازه دهانه آن نیز می تواند حداکثر بین 13، 19، 27، 30، 33، 43، 54 و 62 میلی متر باز شود.
 • دسته آچار: دسته آچار می تواند عایق یا غیرعایق باشد که دسته عایق که از جنس روکش پلاستیکی پلیمر است. این دسته باید کاملاً به صورت ارگونومیکی و مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی و تولید شده باشد. 
 • جنس: آچار فرانسه باید از جنس مناسب و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد. این جنس باید به گونه ای باشد که علاوه بر مقاومت بتوان از آن در شرایط مختلف استفاده کرد و ضد زنگ باشد. عموماً آچارهایی که از جنس فولاد یا آلیاژهای فولادی مثل کروم وانادیوم تولید شده اند از کیفیت بالایی برخوردار هستند.
 • وزن: اچار فرانسه یک ابزار دستی به شمار می رود و با استفاده از نیروی دست کاربر قابل استفاده است. به همین علت باید از وزن مناسب و سبک در عین کارایی بالا برخوردار باشد تا از خستگی دست کاربر جلوگیری کند. 

نکات مهم در استفاده از آچار فرانسه 

 •  به سایز مهره یا آچار توجه کنید.
 • برای مهره هایی که جنس آنها از برنز وبرنج است از این آچار استفاده نکنید. 
 • حداقل سه چهار ماه یک بار فک متحرک را روغن کاری کنید. 
 • در اچار فرانسه های جدید روی فک متحرک خط کش نصب شده، که درجه بندی آن به میلی متر است و برای انجام کارهای دقیق مناسب است. 

بهترین مارک آچار فرانسه

به جرات می توان گفت آچار فرانسه پرکاربردترین آچار موجود در بازار است که در هر جعبه ابزاری قابل مشاهده است. به دلیل کاربرد زیاد این محصول شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید این محصول می پردازند. از محبوب ترین و بهترین شرکت های تولیدکننده این کالا می توان به آچار فرانسه ایران پتک، اطلس، آیرون مکس، تابا، پروکسن، ریما، هیوندای، تانوس، رونیکس، تاپ تول، فوکس و... اشاره کرد. 

کاربران می توانند در سایت راندنو قیمت آچار فرانسه های مختلف را از نمایندگان و عاملین فروش آن ها دریافت کرده و در صورت نیاز از آن ها خرید نمایند. 
 

برند


سایز