ثبت فروشگاه

آچار فرانسه 

آچار فرانسه به انگلیسی با نام Adjustable Wrench شناخته شده است. برخی از کاربران به این ابزار دستی، آچار تنظیم پذیر نیز می گویند. دهانه آچار فرانسه متغیر است و انواع پیچ را می توان با استفاده از این ابزار دستی، باز و بسته نمود. می توان گفت که آچار فرانسه مناسب برای مهره های چهارگوش و شش گوش است. آچار فرانسه از سه قسمت اصلی بدنه، فک متحرک و پیچ تنظیم کننده تشکیل شده است. جنس بدنه این آچار معمولا از آلیاژهای فولادی ساخته می شود که میزان مقاومت این آلیاژها با یکدیگر متفاوت است. 

جهت اطلاع از قیمت آچار فرانسه بزرگ با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار دستی را مشاهده نمایید. آشنایی با این ابزار به شما کمک می کند بتوانید بهترین تصمیم را در خرید آچار فرانسه بگیرید. به عنوان مثال آچار فرانسه ای که برای مصارف عمومی ساخته می شود بدنه آن از جنس کروم است اما برای مصارف صنعتی جنس بدنه آچار از فولاد سخت ساخته می شود. تاریخچه آچار فرانسه مربوط به سال 1842 میلادی است.

این ابزار توسط یک مهندس انگلیسی به نام ریچارد کلابرن اختراع شد. این محصول در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آلمان با نام آچار انگلیسی شناخته شده است. در برخی از کشورها همچون دانمارک یا اسرائیل نیز به این محصول، آچار سوئدی گفته می شود. درنتیجه ریشه کلمه آچار فرانسه هیچ ارتباطی به کشور فرانسه ندارد.

آچار فرانسه

آچار فرانسه چیست

آچار فرانسه وسیله ای است که با استفاده از آن می توان انواع پیچ و مهره های چند گوش را باز و بسته نمود. این ابزار از کاربرد به سزایی برخوردار است و در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این ابزار دستی به طور معمول از آلیاژهای کروم وانادیوم ساخته می شود.  برخی دیگر از انواع این آچار در بازار موجود هستند که با استفاده از متریال تیتانیوم ساخته می شوند. نمونه هایی که با جنس تیتانیوم تولید می شوند، از وزن کمتر و مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

لازم به ذکر است آلیاژهایی که در ساخت این ابزار مصرف می شوند، ضد زنگ هستند. درنتیجه برای استفاده در محیط های مرطوب هیچگونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

انواع آچار فرانسه

ایثن آچار باتوجه به شکل طاهری در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. در ادامه به معرفی انواع این آچارها و کاربرد آنها می پردازیم.

آچار فرانسه S شکل یا انحنادار

نمونه انحنا دار این ابزار به منظور فعالیت هایی که فضای محدودی برای باز و بسته کردن پیچ ها وجود دارد، استفاده می شود.

آچار فرانسه جغجغه ای

نوع جغجغه ای این ابزار از نمونه های جدید این محصول است که به بازار عرضه شده است. این ابزار به دلیل برخورداری از سرعت بالا و استفاده آسان، بسیار پرطرفدار واقع شده است. درنتیجه اگر به دنبال آچار فرانسه جدید هستید، می توانید مدل های جغجغه ای این ابزار را خریداری نمایید.

آچار فرانسته دوسر

این وسیله همانطور که از نامش مشخص است، هر دو سر آن قابل استفاده است. این آچار برای کار بر روی انواع پیچ با سایزهای مختلف گزینه مناسبی به شمار می آید. استفاده از این ابزار به گونه ای است که یک طرف آن با اندازه معینی باز می شود و باز شدن طرف دیگر آن در اندازه های مختلف برای انواع پیچ ها فراهم می شود.

آچار فرانسه عایق برق

این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، توسط یک روکش پلاستیکی عایق شده است. این روکش از وارد شدن صدمه به افراد حین انجام کار جلوگیری می کند. به طور معمول این وسیله برای کارکنان شبکه های توزیع برق صنعتی و برق مورد استفاده قرار می گیرد.

آچار فرانسه قفلی

طی استفاده های مکرر از آچار، امکان وارد شدن ضربه به آن وجود دارد. درنتیجه با انجام این کار چندین رزوه از آچار شل و باز می شود. از این رو آچار فرانسه همانطور که از نامش مشخص است، بهترین انتخاب برای از بین نرفتن رزوه است. نکته ای که وجود دارد،عدم تغییر در اندازه دهانه آچار است.

آچار فرانسه مدرج

بر روی این ابزار دستی از یک خطکش درجه بندی شده استفاده شده است. با استفاده از این محصول می توان دهانه آچار را به منظور باز و بسته نمودن انواع پیچ ها تنظیم نمود.

آچار فرانسه صنعتی

این نمونه از آچارها به صورت ارگونومیک طراحی و ساخته می شوند. از این رو استفاده از آنها برای کاربران بسسار آسان است. لازم به ذکر است این ابزار از مقاومت بالایی برخوردار است و به طور معمول از جنس کروم وانادیوم ساخته می شوند.

آچار فرانسه لبه باریک

نمونه های لبه باریک این وسایل همانند انواع صنعتی آن است و به صورت ارگونومیک  ساخته شده است. دسته این ابزار قابل تعویض است. همچنین با استفاده از متریال کروم وانادیوم ساخته می شود که ویژگی ضد زنگ و ضد ضربه بودن را به این ابزار بخشیده است.

آچار فرانسه فشار قوی

این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، از لبه های درجه بندی شده برخوردار است. در ساختار این آچار از کروم وانادیوم استفاده شده است و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. درنتیجه در شرایط گوناگون می توان از این ابزار استفاده نمود.

کاربرد آچار فرانسه 

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره نمودیم، استفاده از این ابزار کاربردهای زیادی دارد. انواع پیچ و مهره ها در ابعاد و اندازه های گوناگونی تولید می شوند. از این رو برای باز و بسته کردن آنها باید از آچار مناسب استفاده نمود. به این نکته توجه داشته باشید هرچه دهانه آچار بیشتر باز شود، برای پیچ و مهره هایی با ضخامت بالاتر می توان از آن استفاده نمود. در ادامه به رایج ترین و اصلی ترین کاربردهای این ابزار در صنایع مختلف می پردازیم.

 • صنعت خودرو سازی
 • فعالیت های عمرانی و ساختمانی 
 • لوله کشی و تأسیسات
 • مکانیکی 
 • مصارف خانگی
 • کارگاه های نجاری و آهنگری و مواردی از این قبیل

کاربرد آچار فرانسه

طرز کار با آچار فرانسه 

همان طور که می دانیم آچار فرانسه دارای یک فک ثابت و یک فک متحرک است. در ابتدا دهانه آچار را با چرخاندن قسمت پیچ مانند متناسب با سایز مهره باز نمایید. سپس یکی از فک های آچار را بر روی مهره قرار دهید تا آن را در جای خود محکم نگه دارد. از این رو قسمت پیچ مانند را تا حدی بچرخانید تا فک های دور مهره محکم شوند.

به طور کلی برای بستن مهره یا اتصالات دیگر، آچار را در جهت عقربه های ساعت و برای باز کردن آن، خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. همچنین در اتمام کار، برای باز کردن آچار قسمت پیچ مانند را شل نمایید تا آچار از مهره یا قطعه کار جدا شود. لازم به ذکر است که بهتر است همیشه فشار را روی فک ثابت وارد نمایید تا آچار سالم بماند و نشکند.

طرز کار با آچار فرانسه

آچار فرانسه ساخت کجاست

همانطور که در ابتدا گفته شد، آچار فرانسه در سال 1842 توسط یک مهندس انگلیسی به نام ریچارد کلابرن ساخته و توسط یک مهندس سوئدی تکمیل شد. اما دلیل این که در کشور ما و برخی دیگر از کشورها به نام آچار فرانسه شناخته شده است، این است که نخستین بار فرانسوی ها این آچار را وارد صنعت ما کردند. در کشور فرانسه این آچار به آچار انگلیسی شهرت دارد. لازم به ذکر است قیمت آچار فرانسه آمریکایی نسبت به آچار فرانسه های چینی و ایرانی بالاتر است.

سایز آچار فرانسه

این ابزار باتوجه به نوع و اندازه پیچ و مهره ها در سایزهای مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است. این ابزار در سایزهای 4، 6، 8، 10، 12، 15، 18 و 24 تولید شده است. دهانه فک انواع این ابزار، به ترتیب و به صورت ماکزیمم به میزان 13، 19، 27، 30، 33، 43، 54 و 62 میلی متر باز ی شود. درنتیجه پیچ و مهره هایی با این اندازه را ی توان با استفاده از متناسب ترین نوع این محصول باز و بسته نمود. در راندنو می توانید قیمت آچار فرانسه 24 اینچ و 30 اینچ را مشاهده نمایید.

نکات مهم استفاده از آچار فرانسه

هنگام استفاده از این ابزار باید به رعایت نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه به نکات زیر توجه نمایید.

 •  به سایز مهره یا آچار توجه نماید که مطابق با سایز آچار باشد.
 • استفاده از این محصول برای مهره هایی که از جنس برنز و برنج هستند، توصیه نمی شود.
 • حداقل سه یا چهار ماه یک بار فک متحرک آچار را روغن کاری نمایید. 
 • در نمونه های جدید این ابزار های جدید روی فک متحرک خط کش نصب شده است که درجه بندی آن به میلی متر است. در نتیجه جهت انجام کارهای دقیق می توانید از این ابزار استفاده نمایید.

نکات مهم در استفاده از آچار فرانسه

راهنمای خرید آچار فرانسه

در ادامه به نکات مهمی که در خرید آچار فرانسه باید به آن توجه داشته باشید، خواهیم پرداخت.

 • این ابزار از یک پیچ تنظیم برخوردار است که دهانه آن را باز و بسته می کند. توجه داشته باشید که دنده های روی پیچ تنظیم عمیق باشند. باید بر روی دنده ها شیارهایی وجود داشته باشد تا از لیز خوردن دست روی پیچ تنظیم جلوگیری نماید.
 • نکته دیگری که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید، گشتاور آن است. هرچه سایز آچار کوچک تر باشد، نیروی گشتاور آن نیز کمتر است. این ابزار دستی از سایز 6 تا 20 اینچ در بازار موجود است. همچنین مناسب ترین سایز آچار فرانسه برای مصارف خانگی 12 الی 16 اینچ است.
 • از دیگر پارامترهای مهم در خرید این محصول، دسته این ابزار است. دسته آچار می تواند عایق یا غیرعایق باشد. دسته عایق آچار از جنس روکش پلاستیکی پلیمر است. این دسته باید کاملاً به صورت ارگونومیکی و مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی و تولید شده باشد.
 • این ابزار دستی باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد. جنس آچار فرانسه باید به گونه ای باشد که بتوانید در شرایط مختلف از آن استفاده نمایید و ضد زنگ باشد. معمولاً آچارهایی که از جنس فولاد یا آلیاژهای فولادی مثل کروم وانادیوم تولید می شوند، از کیفیت بالایی برخوردار هستند.
 • آچار فرانسه یک ابزار دستی به شمار می آید و با استفاده از نیروی دست کاربران قابل استفاده است. از این رو باید از وزن مناسب و سبکی برخوردار باشد تا از خستگی دست شما جلوگیری نماید.

راهنمای خرید آچار فرانسه

بهترین مارک آچار فرانسه

شرکت های داخلی و خارجی متعددی به تولید این ابزار پرداخته اند. در ادامه به معرفی محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده این آچار خواهیم پرداخت.

آچار فرانسه ایرگا

برند ایرگا یکی از برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکنده انواع آچار فرانسه در جهان است. این برند اسپانیایی با کیفیت صنعتی و طبق استانداردهای لازم تولید می شوند. این برند تاکنون توانسته است گستره وسیعی از انواع آچار قابل تنظیم را تولید و ارائه نماید. همچنین به تولید انواع آچار در اندازه های گوناگون نیز پرداخته است. 

آچار فرانسه ایران پتک

ایران پتک از دیگر تولیدکنندگانی است که به تولید انواع ابزار دستی پرداخته است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با نیاز کاربران طراحی می شوند. آچار فرانسه ایران پتک مدل ea 1010 یکی از پرمصرف ترین انواع آچارهایی است که توسط این کمپانی به بازار عرضه شده است. همچنین این برند به تولید آچارهای فرانسه در ابعاد و اندازه های مختلف می پردازد.

آچار فرانسه مارک نووا

برند نووا یکی از بهترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات است. این برند در سال 1387 فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از 210 برند تولیدکننده مطرح در کشورهای گوناگون، توانسته است محصولات باکیفیتی را تولید نماید. این برند نیز به تولید انواع آچارهای فرانسه با سایزهای مختلف می پردازد.

آچار فرانسه رونیکس

برند رونیکس یکی از شناخته شده ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد و امروزه به یکی از معتبرترین برندهای تولیدکننده ابزار مبدل شده است. ابزارآلات تولیدشده این برند باتوجه به استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. آچار فرانسه 18 اینچ رونیکس، 6 اینچ، 8 اینچ، 10 اینچ و 12 اینچ از محبوب ترین انواع این ابزار هستند که توسط این برند عرضه شده اند.

آچار فرانسه کنزاکس، تاپ تول، ایتا،

قیمت آچار فرانسه

قیمت آچار فرانسه به عواملی مانند سایز آچار، جنس آچار و برند آن بستگی دارد. هرچه این ابزار کوچکتر باشد، قیمت آن کمتر است. همچنین آچار فرانسه هایی که با جنس کروم وانادیوم تولید و عرضه می شوند، قیمت بیشتری دارند. در رابطه با کشور سازنده آچار فرانسه می توان گفت اهمیت به سزایی بر قیمت این محصول دارد. لازم به ذکر است با مراجعه به سایت راندنو می توانید نمونه های مختلف این ابزار اعم از آچار فرانسه کوچک و دسته کوتاه را خریداری نمایید.

خرید آچار فرانسه

برای خرید آچار فرانسه می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آچار فرانسه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


سایز