ثبت فروشگاه

آمپرمتر یا آمپرسنج (Ammeter) ابزاری برای اندازه‌گیری شدت جریان در مدارهای الکتریکی و الکترونیکی محسوب می‌شود. واحد اندازه‌گیری جریان، آمپر نام دارد به همین خاطر این وسیله را آمپرمتر نام گذاری کرده اند. این وسیله بیشتر در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. در جواب سوال آمپرمتر چیست؟ باید گفت در تابلوهای برق نیز می‌توان برای اندازه‌گیری جریان هر مصرف کننده از آمپرمتر استفاده کرد. همچنین می‌توان برای اندازه‌گیری کل جریان موجود در تابلو برق، یک آمپرمتر جداگانه در مدار نصب کرد. انواع آمپرمتر براساس نوع جریان به دو دسته تقسیم می‌شود. آمپرمتر جریان متناوب AC یکی از انواع آمپرسنج است. کلیه پریزهای موجود در منازل از جریان ac تغذیه می‌کنند. آمپرمتر جریان مستقیم DC نوع دیگر آمپرسنج ها است. کلیه باتری‌های تغذیه مورد استفاده در منازل از برق دی سی پشتیبانی می‌کنند.

آمپرمترها بر حسب نحوه اندازه‌گیری جریان الکتریکی به دو دسته آمپرمتر دیجیتالی و آمپرمتر آنالوگ یا آمپرمتر عقربه‌ای تقسیم می‌شوند. آمپرمترها کاربردهای مختلفی دارند بنابراین به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • آمپرمتر سیم پیچ متحرک (Moving coil)
  • آمپرمتر آهنربای متحرک (Moving magnet)
  • آمپرمتر الکترودینامیکی (Electrodynamic)
  • آمپرمتر آهن متحرک (Moving iron)
  • آمپرمتر سیم داغ (Hot wire)
  • آمپرمتر انتگرالی (Integrating)

کلمپ آمپرمتر چیست؟ کلمپ متر (clamp meter) یا آمپر‏متر چنگکی وسیله‌ای برای اندازه گیری جریان الکتریکی است. برای استفاده از کلمپ متر چنگکی باید بخش چنگکی آن را در اطراف سیم حامل جریان قرار داد و مقدار جریان را اندازه گیری نمود. 

قیمت آمپرمتر

آمپرمتر براساس عواملی مانند دقت اندازه‌گیری، فرکانس، مقاومت، وزن، ابعاد، نوع آمپرمتر، درجه حفاظت، دامنه ولتاژ، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می‌شود. شما می‌توانید در سایت راندنو قیمت آمپرمتر دیجیتال ac ، قیمت آمپرمتر آنالوگ و قیمت سایر آمپرمترها از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده کنید تا بهترین آمپرمتر را انتخاب نمایید.

خرید آمپرمتر از راندنو

برای خرید آمپرمتر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آمپرمتر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


شدت جریان مجاز


نوع