ثبت فروشگاه

دستگاه نقطه جوش

دستگاه نقطه جوش نوعی ماشین صنعتی است که جهت متصل کردن دو قطعه فلز با استفاده از جریان الکتریکی و فشار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این نحوه عملکرد جوشکاری مقاومتی  گفته می‌شود. دستگاه نقطه جوش از دو الکترود تشکیل شده است و یک منبع تغذیه الکتریکی دارد. فرایند این الکترودها به این صورت است که به قطعات فلزی نزدیک می‌شوند و یک جریان الکتریکی از آن‌ها عبور می‌کند. این جریان الکتریکی موجب گرم شدن فلزات تا دمای ذوب می‌شود. زمانی که فلزات به حالت ذوب شده در می‌آیند، با فشار الکترودها موجب به هم چسبیدن فلزها می‌شوند.

این دستگاه نقطه جوش برای متصل کردن انواع گوناگون فلزات به کار می‌رود. این دستگاه در صنایع مختلف مانند خودروسازی، ساخت و ساز الکترونیک کاربرد دارد. دستگاه جوش توانایی جوش دادن قطعات فلزی را در مدت زمان کوتاه دارد و جوش های دقیق و محکمی ایجاد می‌کند. همین‌طور این دستگاه بهترین ابزار برای جوشکاری فلزات است و قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد. علاوه بر آن، این دستگاه قطعه دیگری به غیر از فلز را جوش نمی‌دهد و برای استفاده از آن، باید مهارت داشته باشید. همین‌طور این وسیله کاربرد بسیار گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد.

برای مثال جوشکاری ورق فلزی، جوشکاری قطعات فلزی کوچک، جوشکاری قطعات فلزی حساس به گرما، جوشکاری قطعات فلزی درجا از کاربردهای آن محسوب می‌شود. به طور کلی جوشکاری ورق‌های فلزی که ضخامت کمی دارند، اصلی‌ترین کاربرد این ابزار به شمار می‌آید. این دستگاه به دقت بالا و ایمنی بالا مجهز است و نسبت به سایر موارد جوشکاری، از هزینه‌ پایین‌تری برخوردار است. عملکرد این دستگاه نقطه جوش به صورت مرحله‌ای و گام به گام است.

لازم به ذکر است دستگاه‌ نقطه جوش در دو نوع ثابت و سیار تقسیم‌بندی می‌شود.

قیمت دستگاه نقطه جوش

قیمت دستگاه نقطه جوش به نوع الکترودهای، فلزات و کیفیت خود آن بستگی دارد. برند تولیدکننده نیز از دیگر موارد مهم و تأثیرگذار بر قیمت این محصول به شمار می‌آید.

خرید دستگاه نقطه جوش از راندنو

برای خرید دستگاه نقطه جوش می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی دستگته نقطه جوش را مشاهده فرمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دستگاه نقطه جوش و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشنده را برای شما فراهم می‌سازد. 

لیست مقایسه

برند


نوع