ثبت فروشگاه

متر لیزری (Laser meter) یکی از انواع ابزار اندازه‌گیری است که قادر به اندازه‌گیری طول، حجم، سطح، توان، و برخی محاسبات فیثاغورث و ... است. این دستگاه که جزء ابزار دقیق محسوب می‌شود از طریق باریکه نور متمرکز و کنترل شده که لیزر نام دارد، عملیات اندازه‌گیری را انجام می‌دهد به گونه‌ای که آن را به سطح یا جسم تابانده و با انعکاس آن عمل اندازه‌گیری را انجام می‌دهد. دقت و سرعت بسیار بالا از ویژگی‌های متر لیزری است. متر لیزری از چند بخش تشکیل شده است. صفحه نمایش، داده‌های اندازه‌گیری شده را نمایش می‌دهد. از طریق لنز لیزر، شلیک پرتو صورت می‌گیرد و پرتو لیزر به سمت هدف ارسال می‌شود. لنز لیزر در قسمت بالایی متر لیزری و بالای صفحه نمایش تعبیه می‌شود. در متر لیزری از طریق برخورد پرتو لیزر به هدف، انعکاس از آن و بازگشت به دستگاه فاصله محاسبه می‌شود. این دریافت پرتو توسط گیرنده لیزری صورت می‌گیرد. انرژی مورد نیاز مترهای لیزری توسط باتری‌های قلمی، نیم قلمی و شارژی تأمین می‌شود. امروزه باتری اغلب متر‌های لیزری پیشرفته از نوع لیتیوم است که قابل شارژ هستند.

همانطور که در ابتدا به مشخصات متر لیزری پرداختیم، این ابزار اندازه‌گیری از دقت بالایی برخوردار است. از این رو می‌توان از این ابزار در صنایع مختلف استفاده نمود. از این مترها در صنایع نظامی می‌توان استفاده نمود زیرا متر لیزری برد بالایی حدود 2 تا 25 کیلومتر دارد. همچنین همراه با دوربین‌های تک چشمی و دو چشمی استفاده می‌شوند. از مترهای لیزری در مدل‌سازی، شناسایی اجسام سه بعدی و تصاویر مجازی استفاده می‌شود. از انواع متر لیزری برای انجام ورزش‌های مختلف که نیاز به اندازه‌گیری دقیق دارند، می‌توان استفاده نمود. استفاده از متر لیزری در صنایع فولاد استفاده می‌شود. از مترهای لیزری می‌توان برای اندازه‌گیری فواصل بزرگ مانند اندازه‌گیری اتاق‌ها و فضاهای متفاوت استفاده نمود. برای نصب کابینت و قفسه، نصب کاغذ دیواری، انجام دکوراسیون داخلی و نصب انواع اتصالات برقی کاربرد دارد.

قیمت متر لیزری

متر لیزری براساس عواملی مانند کیفیت ساخت، دقت اندازه‌گیری، برند و شرکت تولید کننده و ... قیمت گذاری می‌شود. همچنین قابلیت‌هایی که در ساختار این ابزار بهره‌گیری شده است بر قیمت انواع متر لیزری تأثیرگذار هستند. 

خرید متر لیزری از راندنو

در هنگام خرید متر لیزری باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در پاسخ به سؤال چه متر لیزری بخرم باید بگوییم که در ادامه شما را با راهنمای خرید متر لیزری آشنا خواهیم نمود.

  • دامنه اندازه گیری یا برد متر لیزری 0.5 تا 250 متر است. تلورانس یا دقت اندازه گیری متر لیزری به صورت + و - بر روی دستگاه نشان داده می شود. توجه داشته باشید که هر چقدر میزان این عدد کمتر باشد، دقت اندازه گیری این ابزار، افزایش می یابد.
  • اگر برای استفاده در کارگاه های صنعتی به این ابزار نیاز دارید، نمونه ای از این متر را انتخاب نمایید که از مقاومت بالایی برخوردار باشد.
  • یکی دیگر از فاکتورهایی که در هنگام خرید متر لیزری باید به آن توجه داشته باشید، محاسبات اضافی دستگاه است. برخی از انواع این ابزار از قابلیت محاسبه اندازه گیری سطح، حجم، محاسبه مقادیر فیثاغورث و ... برخوردار هستند.
  • داشتن باتری اضافی، حافظه داخلی، منبع تغذیه و نوع آن، قابلیت انتقال داده به تلفن های همراه و یا کامپیوتر، مقاومت دربرابر شرایط جوی نامناسب از دیگر نکاتی هستند که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید.
  • در هنگام انتخاب این محصول باید به برد آن توجه نمایید.
  • برند تولیدکننده متر لیزری از دیگر پارامترهای مهم در خرید این ابزار است که باید به آن توجه نمایید.

برای خرید متر لیزری و می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت متر لیزری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


برد