ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

متر لیزری

متر لیزری وسیله ای ساده، سبک و کوچک بوده و قادر به اندازه گیری طول، حجم، سطح، توان، و برخی محاسبات فیثاغورث و غیره می باشد. این دستگاه از طریق باریکه نور متمرکز و کنترل شده که لیزر نام دارد کار می کند  به طوریکه آن را به سطح یا جسم تابانده و با انعکاس آن عمل اندازه گیری را انجام می دهد. دقت و سرعت بسیار بالا، دو مولفه و ویژگی بارز و مهم مترهای لیزری می باشند که سبب ترغیب افراد به استفاده از این دستگاه ها شده است. مترهای لیزری دارای طیف کارکرد گسترده ای هستند و فقط محدود به یک کار یا شغل نمی باشند. در هنگام انتخاب این محصول می بایست به برد آن حتما توجه شود.

قیمت متر لیزری:

خریداران برای مشاهده قیمت و سفارش متر لیزری با مراجعه به سایت می توانند با ده ها فروشگاه به صورت مستقیم در ارتباط باشند. همچنین متر لیزری بر اساس نوع و برند خود دارای قیمت های متفاوت می باشد. متر لیزری بوش، لایکا، رونیکس، دیوالت، آیرون مکس، هیوندای، جی سی پی، کی کی مون و غیره از بهترین برتدهای موجود می باشند.

مترهای لیزری از دو روش برای اندازه گیری استفاده می کنند:

 •  تعیین و محاسبه زمان رفت و برگشت توسط یک پالس قوی لیزر از مبداء تا مقصد (هدف)
 • برخورد لیزر به هدف و جمع شدن آن که متر از طریق فریزهای تداخلی طول را اندازه گیری می کند که به این روش، روش تداخل سنجی گفته می شود. 

کاربرد متر لیزری

 

 •  در صنایع نظامی: این مترها از 2 تا 25 کیلومتر برد داشته و همراه با دوربین های تک چشمی و دو چشمی استفاده می شوند.
 •   مدلسازی ( سه بعدی): از مترهای لیزری در مدلسازی و شناسایی اجسام سه بعدی و تصاویر مجازی استفاده می شود. 
 •  ورزش: این مترها کاربرد فراوانی در ورزش های مختلف داشته که نیازمند اندازه گیری دقیق دارند.
 • صنایع فولاد: بکارگیری متر لیزری در فرآیند تولید و طول اتوماسیون سامانه مدیریت انبارها در صنایع فولاد یکی از کاربردهای مهم این دستگاه ها می باشد. 
 •  کابردهای صنعتی: از مترهای لیزری می توان برای اندازه گیری فواصل بزرگ مثل اندازه گیری اتاق ها و فضا های متفاوت در صنعت ساختمان سازی استفاده نمود. 

مزایای استفاده از متر لیزری

 این نوع مترها از مزیت های زیادی برخوردار هستند و از این رو با مترهای نواری قابل مقایسه نمی باشند چراکه در هر شرایطی، دارای کارکرد بالایی می باشند. شما با استفاده از مترهای لیزری بدون اینکه نگران مانع های موجود بر روی زمین باشید، قادر به اندازه گیری فواصل بدون برداشتن موانع و یا راه رفتن در طول مسیر خواهید بود.

 1.   نصب و تراز انواع قاب، ستون و فریم
 2.  نصب شابلون و کاغذ دیواری
 3.  انجام کلیه عملیات و فعالیت های دکوراسیون داخلی
 4.  نصب دیوار کاذب و پارتیشن
 5.   نصب، هم تراز و هم راستایی پنجرها
 6. نصب انواع ادوات، اتصالات برقی، کلید و پریز، لوستر و چراغ سقفی به دیوارها
 7.  به حداقل رساندن خطا در کنار افزایش چشم گیر سرعت
 8. بکارگیری نیروی انسانی کمتر و کاهش هزینه های اجرائی
 9.   پرهیز از دوباره کاری و مصرف بی رویه مواد و مصالح ساختمانی
 10. وزن کم و سبک، حمل و کارکرد آسان

نکات مهم در انتخاب و خرید متر لیزری

 

 •  دامنه اندازه گیری( برد): این پارامتر قابلیت و توانایی اندازه گیری متر را نشان می دهد که کم ترین مقدار آن 0.5 متر و بیش ترین مقدار آن 250 متر است.
 • دقت انداره گیری: این عدد خطای اندازه گیری متر را نشان می دهد که هر چه کم تر باشد دقت آن بیش تر است. 
 •  کلاس لیزر: کلاس لیزرها عددی بین یک تا چهار می باشد که برای لیزرهای از نوع کلاس دو استفاده می شود. این کلاس لیزر کم ترین آسیب و خطر را برای محیط اطراف و بدن انسان دارد با این حال در هنگام استفاده از این نوع دستگاه ها جهت اطمینان و حفاظت بیشتر از چشمان خود حتما از عینک مخصوص استفاده کنید. 
 •  داشتن باتری اضافی، حافظه داخلی، منبع تغذیه و نوع آن، قابلیت انتقال داده به تلفن های همراه و یا کامپیوتر، مقاومت دربرابر شرایط جوی نامناسب و دارا بودن کیف مقاوم توجه داشت تا بتوان محصولی با کیفیت  و متناسب با نیازهای کاربر انتخاب و خریداری شود.

کاربران در سایت راندنو می توانند ویترین مترهای لیزری شرکت های مختلف را مشاهده نمایند و بدون هیچ واسطه ای از آن ها خرید نمایند. 

برند


برد