ثبت فروشگاه

برق صنعتی چیست سؤالی است که در صنعت برق بسیار پرسیده می‌شود. برق صنعتی (Industrial Power یا Industrial Electricity) تعریف گسترده‌ای دارد اما اگر بخواهیم به زبان ساده آن را معرفی کنیم، باید بگوییم برق صنعتی یعنی کاربرد برق در صنعت. برق صنعتی شامل موارد زیادی همچون مقاومت، قدرت، تابلو‌ها و نقشه‌ها، ولتاژ و دیگر موارد می‌شود. به مجموع کنترل و مصرف انرژی برق در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، محیط‌های صنعتی و دیگر مکان‌ها و همچنین تکنیک‌ها و روش‌هایی برای نظارت استفاده برق در مجموعه‌های مختلف برق صنعتی گفته می‌شود. شبکه‌های سه فاز و قدرت، تجهیزات قدرت، موتور‌های و ژنراتور‌ها و ترانس‌های برق جزئی از برق صنعتی هستند. رشته برق صنعتی کاربرد‌های زیادی دارد و در کنار دیگر رشته‌های برق همچون برق قدرت، سیم و کابل و روشنایی عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. برق صنعتی به مجموعه‌ای از وسایل برای راه‌اندازی نیاز دارد. لوازم برق صنعتی به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه به بررسی لوازم برق صنعتی می‌پردازیم:

  • کلید صنعتی: کلید‌ها وظیفه قطع و وصل کردن جریان الکتریکی و افزایش ایمنی در مدار، تابلو برق و دیگر مکان‌ها را برعهده دارد. این محصول اغلب در ورودی و خروجی تابلو‌ها و کلید‌ها نصب می‌شوند. برای کنترل وسایل الکتریکی در صنعت از کلید‌های صنعتی استفاده می‌شود.
  • لوازم اندازه‌گیری تابلو برق: تجهیزات اندازه‌گیری تابلو تجهیزاتی هستند که اندازه‌گیری پارامتر‌های مختلف در یک تابلو را برعهده دارند و در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. انواع این تجهیزات شامل تستر و متعلقات (تستر مقاومت، تستر باتری و دیگر موارد)، فتوسل و نمایشگر‌های ولتاژ و جریان (آمپرمتر، ولت متر، مولتی متر و دیگر موارد) است.
  • رله: رله قطعه‌ای الکترومکانیکی و جزئی از برق صنعتی است که اغلب در مدار‌های الکتریکی کاربرد دارد. این محصول عملکردی شبیه به کلید دارد. در کلید باز و بسته کردن توسط نیروی دست انجام می‌شود. اما در رله توسط جریان الکتریکی صورت می‌گیرد.
  • اینورتر و سروموتور: اینورتر برق همچون یک مبدل عمل می‌کند و جریان برق را تغییر می‌دهد. سرو موتور نیز گشتاور، سرعت، شتاب و دیگر پارامتر‌ها را بررسی می‌کند. اینورتر‌ها و سروموتور‌ها از نظر ولتاژ ورودی می‌توانند AC یا DC باشند.
  • تابلو برق: تابلو برق محلی برای نصب تجهیزات الکتریکی همچون لوازم نمایشگر جریان و ولتاژ، قطعات کنترلی، کلید‌ها و دیگر تجهیزات است. این وسیله از تجهیزات برقی حفاظت می‌کند. جنس تابلو نیز می‌تواند از پلاستیک و یا فلز باشد. تابلو‌ها در انواع تک فاز و سه فاز عرضه می‌شوند. انواع تابلو براساس سطح ولتاژ به تابلو‌های فشار ضعیف (LV)، تابلو‌های فشار متوسط (MV) و تابلو‌های فشار قوی (HV) تقسیم می‌شوند.
  • سوکت پلاگین، دو شاخه و پریز صنعتی: به کمک سوکت پلاگین، دو شاخه و پریز صنعتی می‌توان جریان برق در یک مجموعه ایجاد کرد. سوکت پلاگین یا نری و مادگی وظیفه ایجاد اتصال و برقراری ارتباط میان دستگاه‌های مختلف را برعهده دارند. دو شاخه پرسی نیز نوعی کابل است که یک سر آن به دو شاخه مجهز شده و سر دیگر آن به وسیله الکتریکی مجهز می‌شود.
  • حفاظت‌کننده و کنترل‌کننده: این محصولات برای اندازه‌گیری پارامتر‌ها، حفاظت از تجهیزات و کنترل کمیت‌ها به کار گرفته می‌شوند. در صورتی که در فرایند انجام کار پارامتر‌ها از میزان نرمال عبور کنند، حفاظت‌کننده‌ها و کنترل‌کننده‌ها وارد عمل می‌شوند.
  • لوازم جرثقیل سقفی: تجهیزات جرثقیل برای انواع بالابر‌ها و پولیفت‌ها کاربرد دارد. انواع لوازم جرثقیل سقفی شامل ریموت جرثقیل سقفی، جاروبک، گیربکس، قلاب، درام، قرقره و کابل جرثقیل سقفی می‌شود.
  • فیوز: فیوز یک قطعه در مدار‌های الکترونیکی و الکتریکی است که نقش حفاظت از مدار را برعهده دارد. این محصول در برابر افزایش غیرمجاز جریان واکنش نشان می‌دهد و مدار را قطع می‌کند. فیوز‌ها براساس نوع جریان به دو دسته DC و AC تقسیم‌بندی می‌شود.
  • سنسور صنعتی: سنسور وسیله‌ای کاربردی ست که کمیت‌های مختلفی همچون دما، رطوبت، حرارت و دیگر موارد را اندازه‌گیری می‌کند. سنسور‌ها براساس نحوه عملکرد به دو دسته سنسور تماسی و سنسور غیرتماسی تقسیم‌بندی می‌شوند.

قیمت تجهیزات برق صنعتی

قیمت تجهیزات برق صنعتی به عوامل مختلفی همچون نوع قطعه، نوع عملکرد، جنس و ساختار وسیله و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید تجهیزات برق صنعتی از راندنو

برای خرید تجهیزات برق صنعتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت برق صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با شرکت برق صنعتی لاله زار را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند