ثبت فروشگاه

کلید صنعتی

کلید صنعتی برق وسیله ای بسیار کاربردی در صنعت می باشد و انواع مختلفی از آن تولید شده و در بازار موجود می باشد. کلیدها در برق قدرت، برق فشار ضعیف و متوسط و تابلوهای صنعتی کاربرد دارد. وظیفه کلید قطع و وصل کردن جریان الکتریکی می باشد. در تابلوها نیز برای قطع و وصل کردن جریان کل مدار، در ورودی و خروجی تابلوها کلید تعبیه می شود. لازم به ذکر است کلیدهای صنعتی اکثراً تابلویی هستند به این معنا که در اکثر مواقع برای تابلوها از آنها استفاده می شود. در کلیدها فقط فازها داخل کلید می روند و کلید فقط توانایی قطع و وصل کردن فاز را دارد.

انواع کلید های صنعتی بر اساس کاربرد

  1. کلید صنعتی دو حالته: به این کلیدها اصطلاحا کلیدهای صفر و یک نیز گفته می شود به این معنا که این کلید ها دو حالت قطع و وصل را در اختیار ما قرار می دهند. 
  2. کلید صنعتی سه حالته: به این کلیدها اصطلاحا کلیدهای صفر، یک، دو گفته می شود به این معنا که سه حالت قطع، وصل، وصل را در اختیار ما قرار می دهند.   
  3. کلید کمپکت: کلید کمپکت وظیفه قطع یا وصل مدار الکتریکی را برعهده دارد و این کلید یکی از انواع کلیدهای الکترومکانیکی فشار ضعیف محسوب می شود.   
  4. کلید خاموش و روشن: یکی از ساده ترین انواع کلید را کلید، خاموش و روشن می توان نامید که با استفادهه از آن فقط می توان جریان را قطع و وصل کرد. 
  5. کلید غلطکی: از کلید گردان می توان به عنوان فرمان دهنده و تغییر وضعیت مدار استفاده کرد. همچنین کلید گردان را می توان کلیدی تعریف کرد همراه با عمل نیمه دستی.  
  6. کلید اتوماتیک قابل تنظیم وکلید اتوماتیک غیر قابل تنظیم(فیکس): همانطور که از اسم این دو کلید پیداست هر دو قابلیت تنظیم پزیری فقط مختص به کلید اتوماتیک قابل تنظیم می باشد و کلید اتوماتیک فیکس چنین ویژگی را دارا نمی باشد.   

انواع کلید صنعتی بر اساس شدت جریان و فاز

کلیدها بر اساس شدت جریان شش دسته ۱۶۰آمپر، ۲۵۰آمپر، ۴۰۰آمپر، ۸۰۰آمپر، ۱۰۰۰آمپر و ۱۲۵۰آمپر تقسیم می شوند که ولتاژ اکثر این شدت ها ۲۲۰ولت می باشد.
کلیدها بر اساس فاز به دو دسته کلید صنعتی سه فاز و کلید صنعتی تک فاز تقسیم می شوند. کلیدهای ۳فاز قابلیت انتقال برق را به صورت جداگانه به ۳ فاز دارند و کلیدهای تک فاز فقط به یک فاز قابلیت انتقال دارند.


خرید و قیمت کلید صنعتی

امروزه برندهای خارجی و ایرانی بسیاری در صدد تولید این کالا قرار گرفتند از برندهای معروف ایرانی می توان به کاوه، شیوا امواج اشاره کرد و همچنین از برندهای خارجی نیز می توان از هیوندای، اشنایدر و لگرند نام برد. 
کاربران عزیز می توانند با مراجعه به سایت راندنو و انتخاب محصول مورد نظرشان متناسب با نیاز خود کالا را بدون واسطه از نمایندگان فروش کلید صنعتی در لاله زار خریداری کرده و در صورت بروز مشکل با پشتیبانان سایت راندنو تماس حاصل فرمایید.

لیست مقایسه

برند