ثبت فروشگاه

گونیا نجاری یکی از ابزارآلات پرکاربرد است که در صنایع نجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. گونیا یک ابزار مثلث شکل است که از یک زاویه قائم یا 90 درجه تشکیل شده است. این ابزار به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع ابزارآلات اندازه‌گیری در صنایع مختلف ساختمان‌سازی کارگاه‌های نجاری استفاده می‌شود. از اصلی‌ترین کاربرد گونیا نجاری می‌توان از عمودشدن دو سطح بر یکدیگر اشاره کرد. همچنین به منظور اندازه‌گیری و تشخیص زوایای قطعات چوبی نیز به کار می‌رود. کنترل صحیح بودن زوایای چوبی، کنترل صحیح بودن اتصالات، خطکشی بر روی چوب و موارد دیگر، با استفاده از این ابزار کارآمد نیز قابل انجام است.

به کارگیری از این قطعه بر کیفیت اجرای کار خروجی، تأثیر زیادی دارد. به طور کلی می‌تواند تأثیر به‌سزایی بر ترازبندی صحیح و دقت پروژه‌های مختلف داشته باشد. این ابزار اندازه‌گیری در سایزبندی‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. در ادامه به بررسی رایج‌ترین انواع گونیا نجاری و کاربرد هر یک از آن‌ها پرداخته شده است:

  • گونیا نجاری متحرک: از این نوع گونیا در صنایع چوب مانند مبلمان‌سازی، به منظور تکمیل فرآیند ساخت‌وساز استفاده می‌شود. کار با گونیا متحرک نجاری به آسانی انجام می‌گیرد و برای زاویه‌سازی گوشه‌های کابینت، کتابخانه‌ها، درب و پنجره‌ها مناسب است.
  • گونیا مرکب: گونیا مرکب نجاری نوعی گونیا نجاری متحرک است که به صورت چند تکه ساخته می‌شود. این ابزار از مرکزیاب و زاویه‌یاب برخوردار است و علاوه بر اندازه‌گیری زوایای گوشه کار، برای اندازه‌گیری زوایای مرکزی قطعه کار نیز استفاده می‌شود. استفاده از این محصول در کارگاه‌های نجاری کاربرد دارد و به منظور تنظیم زاویه فارسی‌بر و اره میزی نیز به کار می‌رود.
  • گونیا پایه دار: این نوع گونیا از پایه مستحکمی برخوردار است و در برابر ضربات، مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. استفاده از این نوع گونیا نیز کاربرد زیادی در صنایع چوب و نجاری دارد. این نوع گونیا از بازوی 90 درجه و تیغه درجه‌بندی شده تشکیل شده است.
  • گونیا انتقال زاویه: گونیا انتقال زاویه همان‌طور که از نامش مشخص است، برای تعیین زاویه بر روی قطعات چوبی به کار می‌رود. با استفاده از این ابزار می‌توان زاویه‌های 0 تا 18 درجه را بر روی قطعه مورد نظر به آسانی مشخص کرد.
  • گونیا نقاله دار: این گونیا مهندسی از دو بازو و یک نقاله تشکیل شده است. از این ابزار نجاری به منظور اندازه‌گیری، تعیین زاویه، خطکشی و موارد مشابه استفاده می‌شود. قسمت انتهایی این ابزار به صورت مورب ساخته می‌شود تا به آسانی بتوان زاویه 45 درجه را بر روی قطعه کار ایجاد کرد.
  • گونیا دیجیتال: گونیای دیجیتال از سه بخش خطکش، نقاله و گونیا تشکیل شده است. همچنین به یک نمایشگر مجهز شده است و اندازه زوایا را نمایش می‌دهد.
  • گونیا نشان دار: این گونیا از سوراخ‌هایی با فاصله‌های همسان، برای اندازه‌گیری دقیق و رسم خطوط استفاده می‌شود. درجه‌بندی تیغه این گونیا برحسب سانتی‌متر مشخص شده و بخش داخلی و خارجی آن درجه‌بندی شده است. اندازه‌گیری دقیق زوایا، خطکشی قطعه کار، بررسی تراز بودن قطعه و موارد دیگر از کاربرد‌های گونیا نجاری نشان‌دار است.
  • گونیا تاشو: گونیا تاشو یا بازشو جهت ایجاد زوایای گوناگون بر روی قطعه کار، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گونیا از دو ضلع برخوردار است که تنها یکی از بازو‌های آن متحرک است. همچنین بر روی بدنه این گونیای نجاری هیچگونه درجه‌بندی وجود ندارد و هنگام استفاده از آن، باید از نقاله استفاده شود.

قیمت گونیا نجاری

قیمت انواع گونیا نجاری باتوجه به عواملی مانند نوع محصول، سایز گونیا و برند تولیدکننده کالا بستگی دارد. گونیا نجاری آکاد، کی دبلیو، یونیور، گونیا نجاری رونیکس، دیوالت، کاپرو، اروین و گونیا نجاری استنلی از بهترین تولیدکنندگان این تجهیزات هستند.

شما کاربران گرامی جهت تهیه گونیا نجاری حرفه ای با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این تجهیزات در ارتباط باشید.

خرید گونیا نجاری از راندنو

برای خرید گونیا فلزی مهندسی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت گونیا فلزی نجاری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


سایز