ثبت فروشگاه

گونیا نجاری

گونیا نجاری یکی از ابزارآلات پرکاربرد است که در صنایع نجاری مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این ابزار در کارگاه های نجاری  و فعالیت های ساخت و ساز، از کاربردهای به سزایی برخوردار است. گونیا نجاری به منظور اندازه گیری و درج زاویه های قطعات چوبی استفاده می شود. همچنین کنترل صحیح بودن زوایای چوبی، کنترل صحیح بودن اتصالات، خط کشی بر روی چوب و موارد دیگر، با استفاده از این ابزار کارآمد، قابل انجام است. از اصلی ترین کاربرد گونیا نجاری می توان به عمودشدن دو سطح بر یکدیگر، نام برد. این ابزار اندازه گیری در سایزبندی و انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود.

گونیا نجاری

انواع گونیا صنعتی

فروش انواع گونیا به صورتی انجام می گیرد که باتوجه به کارایی هایی که دارند، خریداری می شوند. همانطور که در ابتدا گفته شد، در صنایع و نجاری با استفاده از ابزارآلات مرتبط موجب افزایش راندمان کاری و کیفیت محصولات می شود. در ادامه به انواع رایج و کارآمد انواع گونیا نجاری و کاربرد هر یک از آنها می پردازیم.

گونیا نجاری متحرک

از این نوع گونیا نجاری در صنایع مختلفی مانند چوب و مبلمان سازی به منظور تکمیل فرآیند ساخت و ساز استفاده می شود. کار با گونیا نجاری متحرک به آسانی انجام می گیرد و به منظور زاویه سازی گوشه های کابینت، کتابخانه ها، درب و پنجره ها و موارد دیگر، می توان استفاده نمود. این گونیا یکی از ابزارآلات اندازه گیری نجارها است که بدون وجود آن نمی توانند فعالیت های خود را تکمیل کنند.

گونیا مرکب

گونیا مرکب نجاری نیز نوعی گونیا نجاری متحرک است که به صورت چند تکه ساخته می شود. این ابزار از مرکزیاب و زاویه یاب برخوردار است و علاوه بر اندازه گیری زوایای گوشه کار، می توان به منظور اندازه گیری زاویه های مرکزی قطعه کار نیز استفاده نمود. از این ابزار نجاری در کارگاه های نجاری کاربردهای زیادی دارد و به منظور تنظیم زاویه فارسی بر و اره میزی نیز می توان از گونیا نجاری مرکب استفاده نمود.

گونیا پایه دار

این نوع گونیا همانطور که از نامش مشخص است، از پایه مستحکمی برخوردار است و در برابر ضربات، مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. استفاده از این نوع گونیا نیز از کاربرد به سزایی در صنایع چوب برخوردار است. ساختار گونیا نجاری پایه دار به گونه ای است که از بازوی 90 درجه و تیغه درجه بندی شده تشکیل شده است. لازم به ذکر است که وجود پایه این گونیا موجب افزایش تسلط کاربر، حین انجام کار می شود.

گونیا انتقال زاویه

این نوع گونیا نیز مانند دیگر انواع این ابزار جهت اندازه گیری و تعیین نمودن زوایای مختلف، استفاده می شود. گونیا انتقال زاویه همانطور که از نامش مشخص است، به منظور تعیین زاویه بر روی قطعه چوب کاربرد به سزایی دارد. نحوه استفاده از گونیا نجاری انتقال زاویه به گونه ای است که ابتدا باید پیچ خروسکی گونیا را مقداری آزاد و یا شل نمایید تا خطکش گونیا نجاری جابه جا شود.سپس با قرار دادن نقطه مرکزی نقاله در کنج زاویه ایجاد شده، توسط تیغه گونیا می توانید زاویه مورد نظر را پیدا نمایید و در آخر پیچ خروسکی را محکم کنید. با این روش می توانید به آسانی زاویه های 0 تا 18 درجه را بر روی قطعه مورد نظر مشخص نمایید.

گونیا نقاله دار

این گونیا نوعی گونیای پایه دار است که از دو بازو و یک نقاله تشکیل شده است. از این ابزار نجاری نیز می توان به منظور اندازه گیری، تعیین زاویه، خط کشی و مواردی از این قبیل، استفاده نمود. نحوه استفاده از گونیا نجاری نقاله دار به گونه ای است که پایه ای که بر روی بازوی کوچکتر گونیا نصب شده است را توسط گیره به میز کار نصب می کنید. سپس بدون هیچگونه جابه جایی و لرزشی می توانید اندازه ها را بر روی قطعه مشخص نمایید. لازم به ذکر است که قسمت انتهایی این ابزار اندازه گیری نجاری به صورت مورب ساخته شده است تا به آسانی بتوانید زاویه 45 درجه را بر روی قطعه کار ایجاد نمایید.

گونیا دیجیتال

گونیای دیجیتال از دیگر انواع این ابزار نجاری است که از سه بخش خط کش، نقاله و گونیا تشکیل شده است. گونیا صنعتی دیجیتال از یک نمایشگر برخوردار است که میزان اندازه زوایا را نمایش می دهد. همچنین تنظیم کردن درجه بندی این ابزار بر روی 0 با فشردن دکمه Zero می توان این کار را انجام داد. همچنین با استفاده از پیچ دستی این گونیا، می توان خط کش ابزار را جابه جا نمود تا زاویه مورد نظر بر روی صفحه نشان داده شود.

گونیا نشان دار

این گونیا با نام گونیا همه کاره شناخته شده است که از سوراخ هایی با فاصله های همسان، به منظور اندازه گیری دقیق و رسم خطوط مورد استفاده قرار می گیرد. درجه بندی تیغه گونیا نشان دار برحسب سانتی متر است که هم بخش داخلی و هم بخش خارجی آن درجه بندی شده است. یکی از ویژگی های این گونیا، وجود پایه آن است که هنگام استفاده توسط پیچ دستی و دیگر ابزار نجاری به قطعه مورد نظر یا میز کار متصل می شود. اندازه گیری دقیق زاویه ها، خط کشی قطعه کار، بررسی تراز بودن قطعه و موارد دیگر از اصلی ترین کاربردهای گونیا نجاری نشان دار به شمار می آیند.

گونیا تاشو

گونیا تاشو یا بازشو نیز یکی دیگر از انواع کاربردی این محصول است که جهت ایجاد زوایای گوناگون بر روی قطعه کار، مورد استفاده قرار می گیرد. این گونیا از دو ضلع برخوردار است که تنها یکی از بازوهای آن متحرک است. همچنین بر روی بدنه این گونیای نجاری هیچگونه درجه بندی وجود ندارد و هنگام استفاده از آن باید از نقاله استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این گونیا از جنس پلاستیک، چوب، فلز و یا ترکیب این دو ساخته می شود.

انواع گونیا صنعتی

کاربرد گونیا نجاری

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره نمودیم، از انواع گونیا نجاری به منظور اندازه گیری های گوناگون استفاده می شود. در ادامه به صورت کلی تری به کاربرد گونیا می پردازیم.

 • کنترل زوایای مختلف
 • ترسیم زاویه های گوناگون
 • اندازه گیری اجسام با دقت بالا
 • اندازه گیری زاوی های 45، 90 و 120 درجه

کاربرد گونیا نجاری

شناسایی اصول گونیا کردن سطوح

به منظور گونیا کردن سطوح چوبی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه به نکات حائز اهمیت هنگام گونیا کردن چوب می پردازیم.

 • در ابتدا توجه داشته باشید که زبانه به درستی و محکم داخل گونیا قرار بگیرد و لق نزند.
 • توجه داشته باشید که منطبق بودن دو خط بر روی یکدیگر، نشان می دهد که گونیا به درستی کار می کند.
 • هیچگونه لکه ای مانند چسب، رنگ و مواد دیگر، به دلیل کاهش دقت در انجام کار نباید بر روی این ابزار وجود داشته باشد.
 • توجه داشته باشید که هنگام کار با گونیای تاشو، در ابتدا باید این ابزار را توسط نقاله تنظیم نمایید و سپس به اندازه گیری اقدام کنید.
 • به منظور انتقال خطوط عرضی، قطعه کار را به گیره میز محکم نمایید. سپس بازوی گونیا را به لبه کار بچسبانید و خط را انتقال دهید.
 • به منظور ایجاد زاویه های فارسی از گونیای تاشو یا 45 درجه استفاده نمایید. همچنین به منظور ایجاد زوایای راست یا قائمه از گونیای 90 درجه استفاده نمایید.

شناسایی اصول گونیا کردن سطوح

نکات مهم نگهداری و استفاده از گونیا نجاری

در صورت استفاده و نگهداری از گونیا نجاری باید به نکات حائز اهمیتی توجه داشته باشید. در ادامه شما را با نکات مهم نگهداری از گونیا نجاری آشنا خواهیم نمود.

 • از این ابزار اندازه گیری در شرایط محیطی که هیچگونه رطوبت وجود ندارد، نگهداری نمایید.
 • اگر از گونیا نجاری فلزی استفاده می کنید، همیشه باید توجه داشته باشید که این ابزار خشک و تمیز نگهداری شود تا دچار زنگ زدگی نشود.
 • هنگام استفاده از این ابزار توجه داشته باشید که به آن ضربه وارد نشود و به زمین پرتاب نشود تا فرم و شکل اصلی خود را از دست ندهد.
 • توجه داشته باشید که از این محصول نباید جهت فعالیت های دیگر مانند باز و بسته نمودن پیچ و مهره ها استفاده نمایید.
 • پس از استفاده از گونیا نجاری، سطح آن را چک نمایید تا مواد آسیب رسانی مانند رنگ و چسب و موارد دیگر، بر روی آن وجود نداشته باشد.

نکات مهم نگهداری و استفاده از گونیا نجاری

بهترین برند گونیا نجاری

برندهای متعددی به تولید انواع گونیا نجاری پرداخته اند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

گونیا نجاری رونیکس

برند رونیکس یکی از برترین و محبوب ترین شرکت های تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد و تاکنون توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار ابزار را به خود اختصاص دهد. گونیا نجاری رونیکس مدل RH-9730 ،RH-9725 ،RH-9740 ،AL08 و ... از برترین و محبوب ترین گونیا نجاری های ارائه شده توسط برند رونیکس هستند.

گونیا نجاری استنلی

برند استنلی از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده انواع ابزارآلات، از جمله ابزار نجاری در جهان است. این برند در سال 1857 میلادی تأسیس شد که در سال 2010 به شرکت Black and decker پیوست و برند خود را با این کمپانی شریک شد. گونیا نجاری استنلی مدل 921-45، C40-60 ،E-46534 و ... از محبوب ترین گونیاهای نجاری تولیدشده توسط برند استنلی هستند.

گونیا نجاری رابین

از دیگر شرکت های محبوبی که به تولید و ساخت گونیا نجاری پرداخته است، برند رابین است. این شرکت تولیدکننده انواع ابزار اندازه گیری، دستی و برقی است که محصولات باکیفیتی را به بازار عرضه می نماید. گونیا نجاری رابین مدل RS-60 ،MC2210 و ... از برترین و پرمصرف ترین گونیا نجاری تولیدشده این برند به شمار می آیند.

گونیا نجاری آکاد، کی دبلیو، یونیور و ... از دیگر برندهای مطرح تولیدکننده انواع گونیا نجاری هستند که در میان خریدارن بسیار شناخته شده واقع شده اند.

قیمت گونیا نجاری

قیمت گونیا نجاری باتوجه به عواملی مانند نوع این ابزار، برند تولیدکننده که به فروش انواع گونیا پرداخته اند و موارد دیگر بستگی دارد. جهت خرید گونیا نجاری و گیره گونیا نجاری با مراجعه به سایت راندنو می توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصولات ارتباط مستقیم برقرار نمایید.

خرید گونیا نجاری

برای خرید گونیا نجاری می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت گونیا نجاری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


سایز