ثبت فروشگاه

سرپیک برش یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که برای برش فلزات مختلف به کار می‌رود. این قطعه توسط حرارت و با استفاده از اکسیژن، فرآیند برشکاری را انجام می‌دهد. استفاده از سرپیک برشکاری در پروژه‌های برش فلزات مختلف و جوشکاری بر روی انواع فلزات کاربرد دارد. سرپیک برش‌ها از دو ورودی برخوردار هستند که محل اتصال شلنگ‌های اکسیژن و گاز هستند. این ابزار توسط یک شعله، قطعه مورد نظر را حرارت می‌دهد. با حرارت دادن فلز، رنگ آن قرمز می‌شود و پس از رسیدن به دمای مورد نظر یا نقطه ذوب، عمل برش صورت می‌گیرد.

به بیان دیگر، سرپیک برش به واسطه ترکیب اکسیژن و یک گاز طبیعی سوختی کار می‌کند. این دو گاز در کپسول‌های جداگانه از یکدیگر قرار دارند و توسط دو شلنگ بلند به سرپیک وارد می‌شوند. سپس درون دسته، به کمک شیرهای کنترل و تجهیزات دیگر باعث ایجاد شعله پرقدرت آتش می‌شوند. این شعله قابلیت تنظیم دارد و در زمینه برشکاری انواع فلزات، آماده به کار است.

مشعل، شیر یک طرفه، رگلاتور، شلنگ گاز و سیلندر گاز از مهم‌ترین اجزای این ابزار به شمار می‌آیند. انواع سرپیک‌های موجود در بازار در سایزبندی‌های مختلف 30 تا 80 با توجه به نیاز مصرف‌کننده به فروش می‌رسند. همچنین براساس نوع عملکرد در چهار مدل کلی یک تکه، دو تکه، مدل بلند و کوتاه در بازار موجود هستند. که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

  • سرپیک برشکاری یک تکه: سرپیک یک تکه خود در دو نوع سرپیک برشکاری بلند و کوتاه در بازار موجود است. این مدل سرپیک براساس نوع عملکرد نیز در انواع مختلف یک تکه نازک‌بر و ضیم‌بر تولید می‌شود. این محصول در سایزهای مختلف 8 تا 64 اینچ برای ایجاد برش‌هایی با ضخامت 3 تا 300 میلی‌متر به کار می‌رود.
  • سرپیک برشکاری دو تکه: مدل دوتکه یکی از محبوب‌ترین سرپیک‌های برش به شمار می‌آید. این محصول به دلیل امکان جداسازی، اشغال کمتر فضا و سهولت در حمل و نقل، برای ایجاد برش‌هایی با ضخامت 3 تا 100 میلی‌متر مناسب است.

تفاوت سرپیک جوش و برش در این است که سرپیک برش می‌تواند برای برش فلز و جوشکاری استفاده شود ولی سرپیک جوش تنها برای عملیات جوشکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع هر یک از آن‌ها براساس اجزای تشکیل دهنده و ساختار با یکدیگر متفاوت هستند. سرپیک جوش مطابق با گاز خروجی تقسیم‌بندی می‌شود. در صورتی که سرپیک برش طبق ترکیب گازها تقسیم‌بندی می‌شود.

قیمت سرپیک برش

قیمت سرپیک برشکاری با توجه به عواملی مانند نوع سرپیک، قطر و سایز، مواد اولیه تولید و برند تولیدکننده متغیر است. برای تشخیص کیفیت سرپیک می‌توان به توپر بودن آن توجه کرد. هرچه سرپیک توپرتر به نظر برسد، یعنی مرغوبیت بیشتری دارد. به عنوان مثال، سرپیک‌هایی که سیلندر کوتاهی دارند، قیمت ارزان‌تری نسبت به سرپیک‌های سیلندر بلند دارند. همچنین از دیگر ویژگی‌های سرپیک باکیفیت می‌توان به میزان مقاومت آن در برار حرارت اشاره کرد.

سرپیک برش زینسر آلمان، ویکتور آمریکا، آروا، مورکس، موریس، توسن و هریس از بهترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات ازجمله تجهیزات جوش و برش به شمار می‌آیند.

خرید سرپیک برشکاری از راندنو

پیش از خرید سرپیک برشکاری بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  • توجه به جنس نازل: نازل از مهم‌ترین بخش‌های سرپیک است و عملکرد خاصی دارد. توجه نمایید جنس نازل محصول انتخاب شده، از مس باشد زیرا مقاومت بالایی دارد و تأثیر زیادی بر کیفیت برش دارد.
  • سایز کلاهک سرپیک: اندازه کلاهک سرپیک و قطر آن از دیگر موارد حائز اهمیت در نحوه عملکرد سرپیک است. هرچه اندازه کلاهک با توجه به قطر و سایز بزرگتر باشد، سرپیک با سرعت بیشتری گرم می‌شود. در نتیجه، برش قطعات با سرعت بالاتر و کیفیت هرچه بهتر، انجام می‌شود.
  • جنس کلاهک: کلاهک‌های قطور مسی و سیلندر برنجی، برای برشکاری فلزات سنگین مناسب هستند. در مقابل، سرپیک‌هایی که قطر کلاهک مسی آن‌ها کمتر است، برای آمپر و درجات بالا مناسب نیستند.
  • قیمت سرپیک: در نهایت با توجه به بودجه مورد نظر خود می‌توانید سرپیک مناسب را انتخاب نمایید. اگر به دنبال سرپیک ارزان قیمت و مناسب هستید، پیشنهاد ما به شما انتخاب سرپیک‌هایی با سیلندر از جنس نیکل است.

برای خرید سرپیک برش می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سرپیک هوا برش کوچک و بزرگ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع