ثبت فروشگاه

فرز بادی گتس مدل GP-0524

از ۹,۲۴۰,۰۰۰ تا ۹,۲۴۰,۰۰۰ تومان

فرز بادی گتس مدل GP-0519AF

از ۹,۶۱۸,۰۰۰ تا ۹,۶۱۸,۰۰۰ تومان

فرز بادی گتس مدل GP-0522

از ۱۰,۳۶۰,۰۰۰ تا ۱۰,۳۶۰,۰۰۰ تومان

فرز بادی چیست و چه کارایی دارد؟ فرز بادی یا سنگ فرز بادی با استفاده از هوای فشرده توسط کمپرسور باد کار می‌کند. مکانیزم این دستگاه به این صورت است که با ورود هوا و تبدیل به نیروی مکانیکی، نیروی مورد نیاز برای انجام کار را فراهم می‌کند. این وسیله به یک تیغه مجهز شده است و برای ایجاد برش‌ و پرداخت بر روی سطوح چوبی و پلاستیکی استفاده می‌شود. این دستگاه از قدرت و کیفیت بالایی برخوردار است. همچنین در زمینه قالب‌سازی و پلیسه‌برداری، زدودن برجستگی‌های جوش و ایجاد لبه‌های صاف قطعات نیز کاربرد دارد.

همچنین به وسیله تیغ فرز متناسب، عملیات برش و سایش را انجام می‌دهد. این ابزار پنوماتیک باید به صورت مستمر روغن‌کاری شود و از ورود هرگونه رطوبت به داخل آن جلوگیری شود. کارکرد کلی این ابزار براساس صفحه سنگ مورد نظر و سرعت دستگاه تعیین می‌شود. انواع این ابزار به دلیل عدم وجود جرقه و اصطکاک، نسبت به نمونه‌های برقی از کاربرد‌های بیشتری برخوردار هستند. همچنین طول عمر آن‌ها نسبت به نمونه‌های برقی نیز بیشتر است.

برخی از انواع این ابزار به دسته جانبی مجهز هستند که موجب افزایش تسلط کاربر بر روی قطعه کار می‌شود. فرز‌های بادی براساس کاربردی که دارند، به چند دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه به معرفی انواع سنگ فرز‌ بادی و کاربرد هر یک از آن‌ها پرداخته شده است:

 • فرز انگشتی بادی: این محصول از وزن کمی برخوردار است و در دو نوع فرز بادی انگشتی گلو بلند و گلو کوتاه در بازار موجود است. زنگ‌زدایی از روی فلزات، پولیش کردن و حتی استفاده در کارگاه‌های نجاری از عمده کاربرد‌های این ابزار به شمار می‌آید. به این مدل از فرز‌های بادی، فرز حکاکی بادی نیز گفته می‌شود.
 • فرز بادی مینیاتوری: فرز مینیاتوری بادی در واقع زیر مجموعه‌ای از فرز‌های انگشتی بادی است که سایز و قدرت کمتری دارد. این فرز مجهز به کولت است و از آن برای انجام فعالیت‌های ظریف استفاده می‌شود. حکاکی، مجسمه‌سازی، کاشت ناخن، از بین بردن زنگ‌زدگی فلزات و موارد مشابه از رایج‌ترین کاربرد‌های این ابزار به شمار می‌آیند.
 • مینی فرز بادی: این مدل مانند مینی فرز‌های برقی است با این تفاوت که به کمک کمپرسور باد کار می‌کند. مینی فرزهای بادی از قدرت بیشتری نسبت به مدل‌های برقی و شارژی برخوردار هستند. از این مینی فرز‌ها برای ایجاد برش بر روی سطوح مختلف، صیقل دادن، برش و سایش آن‌ها استفاده می‌شود.
 • فرز بادی آهنگری: نوع دیگری از انواع این ابزار جهت انجام کار بر روی قطعات فلزی و آهنی استفاده می‌شود. با استفاده از این وسیله می‌توان پرداخت‌کاری بر روی قطعات سخت را به آسانی انجام داد. تیز کردن وسایل برشی، صیقلی کردن و سنباده زنی سطوح فلزی از رایج‌ترین کاربرد‌های این ابزار به شمار می‌آید.
 • فرز سنگبری بادی: با استفاده از این فرز می‌توان مواد‌های سنگی و سرامیکی را برش زد. استفاده از این ابزار در ساختمان‌سازی‌ها و انجام فعالیت‌های سنگین بسیار رایج است.

قیمت فرز بادی

قیمت سنگ فرز‌ بادی براساس نوع فرز، برند تولیدکننده، توان دستگاه و کیفیت ابزار متغیر است. فرز بادی سوماک، رونیکس، جنیوس، پارکساید، آینهل، گتس، ویگور و اطلس کوپکو از بهترین تولیدکنندگان این ابزار بادی به شمار می‌آیند.

خرید فرز بادی از راندنو

پیش از خرید سنگ فرز بادی بهتر است به نکات زیر توجه شود:

 • توان و قدرت دستگاه 
 • میزان دبی هوا
 • اندازه محور
 • گشتاور دستگاه 
 • قطر صفحه برش
 • وزن دستگاه
 • شرکت تولیدکننده فرز بادی 
 • برخورداری از گارانتی و خدمات پس از فروش

برای خرید مینی فرز بادی رونیکس می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مینی فرز بادی صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


بازه سرعت