ثبت فروشگاه

فرز بادی گتس مدل GP-0540E-R

از ۶,۳۳۶,۰۰۰ تا ۶,۳۳۶,۰۰۰ تومان

فرز بادی گتس مدل GP-0522

از ۷,۴۰۰,۰۰۰ تا ۷,۴۰۰,۰۰۰ تومان

فرز بادی گتس مدل GP-0524

از ۶,۶۰۰,۰۰۰ تا ۶,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرز بادی گتس مدل GP-0519AF

از ۶,۸۷۰,۰۰۰ تا ۶,۸۷۰,۰۰۰ تومان

فرز بادی 

فرز بادی یا سنگ فرز بادی از انواع دستگاه فرز است. این ابزار بادی انرژی مورد نیاز خود را از طریق نیروی باد تأمین می کند. این وسیله مجهز به تیغه ای است که جهت انجام انواع برش ها استفاده می شود. این دستگاه با قدرت و کیفیت بالا تولید شده است و در قالب سازی و پلیسه برداری، زدودن برجستگی های جوش و ایجاد لبه های صاف متناسب برای قطعه کار مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت اطلاع از قیمت فرز بادی انگشتی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید فرز بادی را برای کاربران به صورت مستقیم از فروشندگان فراهم نموده است. بدنه این دستگاه فرزها عمدتاً با استفاده از متریال های فلزی ساخته می شود و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند. مکانیزم این دستگاه به این صورت است که با ورود گاز و تبدیل به نیروی مکانیکی، نیروی مورد نیاز برای انجام کار را تولید می کند. همچنین به وسیله تیغ فرز عملیات برش و سایش صورت می گیرد.

لازم به ذکر است در تمامی ابزار های پنوماتیک، مانند فرزها یک کمپرسور هوا، هوای فشرده را به نیروی کار تبدیل می کند. این ابزار پنوماتیک را باید به صورت مستمر روغن کاری نمود و از ورود هرگونه رطوبت به داخل آن جلوگیری کرد.

فرز بادی

فرز بادی چیست

فرز بادی یا کف ساب بادی دستگاهی است که به منظور برش و پرداخت قطعات مختلف استفاده می شود. کارکرد کلی این ابزار براساس صفحه سنگ مورد استفاده و سرعت دستگاه تعیین می شود. همانطور که در ابتدا با این محصول بادی آشنا شدید، انواع این ابزار به دلیل عدم وجود جرقه و اصطحکاک، نسبت به نمونه های برقی از کاربردهای بیشتری برخوردار هستند. همچنین طول عمر آنها نسبت به نمونه های برقی بسیار بیشتر است.

همانطور که می دانید انواع ابزار بادی نسبت به ابزارآلات برقی از وزن سبک تری برخوردار هستند. درنتیجه افراد حین انجام کار دچار خستگی نمی شوند. لازم به ذکر است برخی از انواع این ابزار از دسته جانبی برخوردار هستند که موجب افزایش تسلط کاربران بر روی قطعه کار می شود. لازم به ذکر است اگر قصد تهیه فرز بادی ژاپنی را دارید، می توانید محصول مورد نظر خود را از برندهای معتبر مانند شینانو خریداری نمایید.

انواع فرز بادی

فرزهای بادی براساس کاربردی که دارند، به چند دسته تقسیم می شوند. در این بخش به معرفی انواع سنگ فرزهای بادی و کاربرد هر یک از آنها می پردازیم.

فرز بادی انگشتی

نمونه انگشتی این ابزار از پرکاربردترین انواع فرزها است. این محصول از وزن کمی برخوردار است و در دو نوع فرز انگشتی گلو بلند و گلو کوتاه در بازار موجود است. زنگ زدگی از روی فلزات، پولیش کردن و حتی استفاده در کارگاه های نجاری از عمده کاربردهای این محصول به شمار می آیند. به این مدل از فرز های بادی، فرز حکاکی بادی نیز گفته می شود. فرز انگشتی بادی جنیوس یکی از پرطرفدارترین برندهایی است که به تولید این ابزار پنوماتیکی پرداخته است.

فرز بادی مینیاتوری

فرز مینیاتوری بادی در واقع زیر مجموعه ای از فرزهای انگشتی بادی است که سایز و قدرت کمتری دارد. این فرز مجهز به کولت است و از آن برای انجام فعالیت های ظریف استفاده می شود. حکاکی، مجسمه سازی، کاشت ناخن، از بین بردن زنگ زدگی فلزات و موارد مشابه از رایج ترین کاربردهای این ابزار به شمار می آیند. برخی از کاربران این محصول را با نام فرز قلمی بادی یا میکرو فرز نیز می شناسند.

مینی فرز بادی 

این مدل مانند مینی فرزهای برقی است با این تفاوت که به کمک کمپرسور باد کار می کند. این نوع از مینی فرزها از قدرت بیش تری نسبت به مینی فرز برقی و شارژی برخوردار هستند. این ابزار در واقع همان نمونه کوچک شده فرزهای بادی است. اندازه کوچک این دستگاه موجب شده است کاربران به تمامی نقاط کار دسترسی داشته باشند. از این مینی فرزها برای ایجاد برش بر روی سطوح مختلف، صیقل دادن، برش و سایش آنها استفاده می شود.

فرز بادی آهنگری

نوع دیگری از انواع این ابزار در بازار موجود است که جهت انجام کار بر روی قطعات فلزی و آهنی استفاده می شود. با استفاده از این وسیله می توان بر روی قطعات سخت، پرداخت کاری های مورد نظر را انجام داد. تیز کردن وسایل برشی، صیقلی کردن و سنباده زنی سطوح فلزی از رایج ترین کاربردهای این ابزار به شمار می آید. استفاده از این ابزار در صنایع آهنگری از کاربردهای به سزایی برخوردار است.

فرز سنگبری بادی

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، توسط این فرز می توان متریال های سنگی و سرامیکی را برش زد. استفاده از این ابزار در ساختمان سازی ها و انجام فعالیت های سنگین بسیار رایج است.

انواع فرز بادی

کاربردهای فرز بادی

همانطور که در ابتدا به این موضوع پرداخته شد، استفاده از این ابزار در صنایع مختلف از کاربردهای به سزایی برخوردار است. در این بخش شما را با رایج ترین کاربردهای دستگاه فرز بادی آشنا می نماییم.

 • برش قطعات مختلف با متریال های گوناگون
 • پرداخت کاری سطوح
 • از بین بردن بیرون زدگی های سنگ و فلز
 • تیز کردن ابزارآلات خاص
 • تعمیر لوازم و تجهیزات باغبانی و مواردی از این قبیل

کاربردهای فرز بادی

مزایای استفاده از فرز بادی

کار با این ابزار از مزایای قابل توجهی برخوردار است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • برخورداری از وزن پایین، دقت بالا و کنترل راحت کاربران
 • انجام فعالیت های مرتبط در زمینه پولیش و سایش
 • استفاده از هوای فشرده به عنوان منبع تغذیه
 • ایجاد امنیت بالا برای کاربران
 • برخورداری از قدرت بالاتر نسبت به فرزهای برقی و شارژی
 • برخورداری از استهلاک کم و طول عمر بالا
 • برخورداری از قیمت مقرون به صرفه

نحوه کار با فرز بادی

در ادامه به آموزش کار با فرزهای بادی و نکات استفاده از آن می پردازیم.

 • پیش از شروع کار باید از دستکش کار و عینک ایمنی استفاده نمایید. زیرا احتمال پرتاب براده های حاصل از فعالیت، به چشم شما وجود دارد.
 • ابتدا قطعه کار را در محیط محکم و صافی قرار دهید.
 • حفاظ تیغه ابزار را با دقت ببندید.
 • دستگاه فرز را جهت مخالف سطح کار و نزدیک به لبه قطعه کار قرار دهید.
 • سرعت دستگاه را باتوجه به نوع صفحه تنظیم نمایید. توجه داشته باشید سرعت نباید بیشتر از حد مجاز توصیه شده باشد.
 • برای راه اندازی ابزار، کلید پاور یا خاموش / روشن آن را فشار دهید. توجه کنید با برداشتن دست خود از روی دکمه، حرکت آن متوقف می شود.
 • تحت هیچ شرایطی فشار اضافی به دستگاه وارد نکنید و اجازه دهید فرز کار خود را انجام دهد.

نحوه کار با فرز بادی

نحوه نگهداری از فرز بادی

دستگاه فرزهای بادی نیز مانند دیگر ابزارآلات و تجهیزات، به مراقبت اصولی نیاز دارند. نگهداری و مراقبت از این ابزارآلات به رعایت چند نکته خاص و مهم بستگی دارد. در این بخش به تعدادی از روش های کاربردی نگهداری از این ابزار بادی پرداخته شده است:

 • مسزان فشار هوای وارد شده به ابزار باید باتوجه به اندازه کارکرد دستگاه باشد.
 • فرز مورد نظر را در محیطی به دور از رطوبت قرار نگهداری کنید.
 • پیش از استفاده از دستگاه، حتماً روغن کاری آن را انجام دهید.
 • فرز بادی حتماً باید دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری شود تا عمر مفید آن افزایش یابد. 

نکات مهم در خرید فرز بادی

هنگام تهیه این ابزار باید به نکات خاصی توجه داشته باشید تا ابزار مورد نیاز خود را خریداری کنید. در لیست زیر پارامترهایی که حین خرید باید به آنها توجه داشته باشید را برای شما آماده کرده ایم.

 • توان و قدرت دستگاه 
 • میزان دبی هوا
 • اندازه محور 
 • گشتاور دستگاه 
 • قطر صفحه برش
 • وزن دستگاه 
 • شرکت تولیدکننده فرز بادی 
 • گارانتی و خدمات پس از فروش

نکات مهم در خرید فرز بادی

بهترین مارک فرز بادی 

برندهای بسیاری به تولید انواع دستگاه فرزها از نوع پنوماتیکی پرداخته اند. در این بخش به معرفی بهترین و برترین تولیدکنندگان این دستگاه می پردازیم.

فرز بادی سوماک

شرکت سوماک یکی از برترین برندهایی است که به تولید انواع ابزارآلات صنعتی پرداخته است. سوماک یکی از محبوب ترین برندهای تولیدکننده ابزار پنوماتیک در جهان است. این برند از گواهینامه ISO 9001 برخوردار است. فرز انگشتی بادی سوماک مدل ST-7732M ،ST-7733M و سنگ فرز بادی سوماک مدل ST-7780 از برترین فرزهایی هستند که توسط این برند به بازار عرضه شده است.

فرز بادی دامار

دامار یکی از شرکت های تولیدکننده محبوب انواع ابزار پنوماتیک است. این برند فعالیت خود را از سال 1381 با هدف تولید تیغه های برشی آغاز نمود. امروزه این شرکت به یکی از بهترین ارائه دهندگان انواع ابزارآلات بادی تبدیل شده است. محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و کیفیت مطلوبی دارند. فرز انگشتی بادی دامار مدل DM7037  و DM7032M از بهترین دستگاه فرز پنوماتیک هستند که توسط دامار به عرضه شده اند.

فرز انگشتی بادی جنیوس

جنیوس از شرکت های کانادایی است که در زمینه تولید ابزارآلات تخصص خاصی دارد. امروزه فعالیت این برند به بیش از 84 کشور در سراسر جهان گسترش داشته است. فرز جنیوس مدل 122056 و 122556 از پرمصرف ترین دستگاه هایی هستند که توسط جنیوس به بازار عرضه شده اند.

فرز بادی شینانو

شینانو از دیگر تولیدکنندگان معتبری است که به تولید و عرضه انواع لوازم بادی و پنوماتیکی پرداخته است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس نیاز کاربران ارائه می شوند. فرز شینانو مدل SI2600L و SI-2505L و فرز انگشتی بادی شینانو ژاپن مدل SI-2001S از بهترین فرزهای بادی هستند که این برند تولید کرده است.

آینهل، ویگور، گتس، فرز بادی اطلس کوپکو و دیگر برندها از محبوب ترین تولیدکنندگانی هستند که ابزارآلات باکیفیتی به بازار ارئه کرده اند.

قیمت فرز بادی

قیمت دستگاه فرزهای بادی باتوجه به نوع ابزار، برند تولیدکننده، توان دستگاه و مواردی از این قبیل متغیر است.

خرید فرز بادی

برای خرید مینی فرز بادی  می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مینی فرز بادی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند