ثبت فروشگاه
دسته‌بندی‌ها : فرز حکاکی -

فرز

فرز یا سنگ فرز ابزار پرکاربردی است که جهت انجام کارهایی مانند برشکاری، تیز کردن، پولیش و صیقل دادن آهن و فولاد، کاشی و فلزات استفاده می شود. انواع دستگاه فرز در صنایع آهنگری و صنایع چوب و نجاری از کاربردهای وسیعی برخوردار هستند. همچنین استفاده از این دستگاه برای انجام فعالیت های گوناگون در خانه، تعمیرگاه، کارگاه و صنایع بزرگ کاربرد دارد. جهت اطلاع از قیمت فرز با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این کالا را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید دستگاه فرز از فروشندگان ر ا به صورت مستقیم برای شما فراهم نموده است.

همچنین امروزه با رونق و افزایش فضای ساخت و ساز، استفاده از دستگاه فرز نقش مهمی در نماسازی ساختمان ها ایفا می کند. زیرا تمامی برش های سنگ های خارج ساختمان و سنگ و سرامیک داخل ساختمان ها، به وسیله این ابزار برقی انجام می گیرد. لازم به ذکر است که انواع این ابزار توسط انرژی برق، باد و باتری کار می کنند. نمونه بادی یا پنوماتیک این ابزار از طریق کمپرسور باد انرژی مورد نیاز خود را تأمین می کند. قیمت سنگ فرز بزرگ و کوچک به عواملی مانند منبع تغذیه دستگاه و نوع آن بستگی دارد.

دستگاه فرز چیست

فرز به انگلیسی Angle Grinder نام دارد. سنگ فرز وسیله ای است که برای برش و سایش قطعات مختلف استفاده می شود. نحوه کار دستگاه فرز به گونه ای است که یک دیسک یا صفحه برش بر روی آن قرار می گیرد. سپس توسط حرکت موتور، دیسک این ابزار با سرعت بالایی می چرخد. در نتیجه این چرخش، می توانید فعالیت مورد نظر را بر روی قطعات انجام دهید. لازم به ذکر است در صورت تعویض صفحه سنگ، می توانید برای انجام فعالیت های گوناگون از این ابزار استفاده کنید.

انواع سنگ فرز براساس منبع تغذیه

این ابزار در‌ ابعاد متفاوت و با قدرت های متنوع به بازار عرضه می شود. این ابزار با استفاده از برق، باتری و یا باد (کمپرسور هوا) کار می کنند. هر یک از این محصولات از کاربردهای خاصی برخوردار هستند و با توجه به نوع تغذیه و کارکرد انرژی، به سه دسته کلی تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی منبع انرژی این دستگاه می پردازیم.

فرز برقی

نوع برقی این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، توسط جریان برق شهری فعالیت های مورد نظر را انجام می دهد. این دستگاه در مقایسه با نمونه های شارژی، از وزن کمتری برخوردار است و قدرت بالاتری دارد. استفاده از نوع برقی این ابزار زمانی کاربرد دارد که به پریز برق یا منبع انرژی شهری دسترسی داشته باشید. یکی از پارامترهای اصلی هنگام تهیه این ابزار برقی، توجه به طول کابل آن است که براساس نیاز خود می توانید مناسب ترین طول کابل را انتخاب نمایید.

فرز شارژی

مدل های شارژی انرژی مورد نیاز خود را از طریق باتری تأمین می کنند. از این رو استفاده از این دستگاه شارژی، زمانی کاربرد دارد که دسترسی به منبع برق وجود نداشته باشد. نوع شارژی این محصول به دلیل وجود باتری، وزن سنگین تری دارد. همچنین قابلیت حمل و جابه جایی ساده ای دارد که در شرایط مختلف می توانید از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است پیش از کار با این دستگاه، باید آن را شارژ کنید تا انرژی کافی برای انجام فعالیت را داشته باشد.

فرز بادی

این محصول با استفاده از هوای فشرده موجود در کمپرسور باد کار می کنند. این ابزار از قدرت بالایی نسبت به نمونه های دیگر برخوردار است. همچنین استفاده از آن برای کار در کارگاه های صنعتی، کاربرد ویژه ای دارد. به طور کلی اگر قصد تهیه سنگ فرز صنعتی برای مجموعه خود را دارید، پیشنهاد ما به شما انتخاب نمونه های بادی یا پنوماتیک این ابزار است.

انواع فرز براساس منبع تغذیه

انواع فرز براساس کاربرد

پس از پرداختن به معنی فرز و آشنایی با این محصول، شما را با انواع آن آشنا خواهیم نمود. این دستگاه با توجه به کاربردهایی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به معرفی انواع این ابزار و کاربردهایی که دارند، می پردازیم.

فرز انگشتی

انواع فرز انگشتی از کاربردهای وسیعی برخوردار هستند. این ابزار با توجه به وزن پایینی که دارد، از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. به طور معمول از این دستگاه برای انجام کارهای ظریف استفاده می شود. همچنین صیقلی کردن انواع سنگ و فلز، از رایج ترین کاربردهای این محصول به شمار می آید.

فرز مینیاتوری

نوع مینیاتوری این ابزار یکی از انواع سنگ انگشتی است با این تفاوت که دقت بالاتری نسبت به این ابزار دارد. سوراخکاری، منبت کاری و حکاکی از رایج ترین کاربردهای این دستگاه به شمار می آیند. لازم به ذکر است اگر به دنبال بهترین برند این ابزار هستید، می توانید فرز مینیاتوری ادون را انتخاب نمایید.

فرز آهنگری

مدل های آهنگری یکی از انواع ابزارآلات پرکاربرد در کارگاه های صنعتی است. از رایج ترین کاربرد مدل آهنگری این محصول، می توان به برش متریال های سفت و سخت و تیز کردن انواع ابزارآلات باغبانی اشاره نمود. همچنین با استفاده از این ابزار می توانید پرداخت های مورد نظر را انجام دهید و عیوب قطعه کار مورد نظر را رفع نمایید.

فرز سنگبری

این محصول نوع دیگری از انواع این ابزار است که جهت انجام فعالیت هایی مانند تراشکاری، پولیش کردن و ایجاد برش استفاده می شود. این ابزار از یک دیسک برخوردار است که توسط موتور تعبیه شده بر روی آن، نیروی مورد نیاز برای چرخش دستگاه را فراهم می کند. استفاده از این ابزار در کارگاه های ساختمانی و صنایع فلزکاری، از کاربردهای گسترده ای برخوردار است. لازم به ذکر است که برخی از افراد این ابزار را با نام فرز پولیش می شناسند.

فرز نجاری

این ابزار از کاربردهای وسیعی در صنایع چوب و نجاری برخوردار است. از این دستگاه به منظور ایجاد طرح و نقش بر روی متریال های چوبی استفاده می شود.

مینی فرز

همانطور که از نام این ابزار مشخص است، نمونه کوچک شده دستگاه سنگ فرز است که از کاربردهای به سزایی برخوردار است. استفاده از این ابزار در ساختمان ها و دیگر صنایع، کاربردهای زیادی دارد. از این ابزار می توان برای انجام فعالیت های خانگی و برش قطعات چوبی و سنگی استفاده نمود. لازم به ذکر است که استفاده از این ابزار برای برش قطعات آهنی توصیه نمی شود. از بهترین مینی فرز موجود در بازار می توان به شرکت های رونیکس، توسن، ماکیتا، بوش، ادون، آروا، دیوالت و محک اشاره نمود.

همانطور که می دانید نوع شارژی تمامی ابزارآلات قابلیت حمل آسانی دارند و محدودیتی در جابه جایی برای کاربران به وجود نمی آورد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه فرز با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

سنگ فرز رومیزی

فرز رومیزی یا سنگ رومیزی از دیگر انواع کارآمد این ابزار به شمار می آید. این محصول به صورت ثابت است و هنگام استفاده از آن، باید قطعه کار مورد نظر را حرکت دهید. از رایج ترین کاربردهای دستگاه رومیزی می توان به تعمیر ابزارآلات گوناگون و یا شکل دادن به مته ها اشاره نمود. لازم به ذکر است که به دلیل جابه جایی قطعه کار حین کار با این دستگاه، تسلط شما بر روی قطعه کار افزایش می یابد.

فرز فرم

این دستگاه همانطور که از نامش پیداست، به منظور شکل دهی به قطعات گوناگون، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این ابزار بر روی دستگاه های دیگر و دریل های CNC نصب می شود. در نتیجه می توان جهت انجام کارهایی مانند تراشکاری، حکاکی، براده برداری و مواردی از این قبیل استفاده می شود. این دستگاه در انواع مختلف تک شیاره، شیار بلند و دو شیاره یا شیار دوبل تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که وجود این شیارها بر روی این ابزار موجب شده است تا بتوان قطعات مختلف را به یکدیگر متصل نمود و قدرت ابزار مورد نظر را منتقل نمود.

فرز دندانپزشکی

در ابتدا شاید برای شما سؤال پیش آمده باشد که فرز دندانپزشکی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در پاسخ به این سؤال می توان گفت این محصول از دیگر انواع این ابزار است که با قرار گرفتن بر روی هندپیس، با سرعت بالایی می چرخد. از این ابزار در دندانپزشکی ها، جهت پرداخت و پولیش، تراش و موارد دیگر بر روی دندان بیماران استفاده می شود.

انواع فرز براساس کاربرد

کاربرد فرز 

همانطور که گفته شد، انواع این دستگاه از کاربردهای متعددی در صنعت و مشاغل مختلف برخوردار هستند. در ادامه به رایج ترین کاربردهای این ابزار پرداخته شده است:

 • برش سطوح مختلف چوبی، فلزی، سنگی و دیگر متریال ها
 • صیقل دادن و زنگ زدایی
 • صاف کردن سطوح و از بین بردن بیرون زدگی
 • فرم دادن و شکل دادن
 • حکاکی و مجسمه سازی
 • تخریب و از بین بردن جای جوش در قالب های تولید تزریق پلاستیک
 • پولیش سطوح فلزی 
 • تراشکاری و لبه گیری
 • منبت کاری 
 • دندان پزشکی 
 • کاشت ناخن 
 • کارگاه های نجاری و آهنگری
 • صنعت مبلمان 
 • لوله کشی و فعالیت های ساختمانی 
 • ساخت دکوراسیون و طراحی داخلی 
 • کابینت سازی و مواردی از این قبیل

کاربرد فرز

اجزای تشکیل دهنده فرز

این دستگاه مانند دیگر ابزارآلات، از قطعات مختلفی ساخته شده است که در ادامه به آشنایی با مشخصات فنی دستگاه فرز می پردازیم.

موتور

وظیفه موتور این دستگاه گردش صفحه برش است که این کار را از طریق دریافت انرژی از منبع تغذیه و انتقال به صفحه برش انجام می دهد. موتور این دستگاه قدرت های گوناگونی دارند. به طور مثال مدل های آهنگری و سنگبری از قدرت بالاتری نسبت به مدل های مینیاتوری و انگشتی برخوردار هستند. توان این ابزار برحسب وات محاسبه می شود و هرچه قدرت دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود.

صفحه برش

صفحه برش قطعه ای است که بر روی دستگاه نصب می شود. با استفاده از این قطعه می توانید برش مورد نظر را بر روی متریال های مختلف انجام دهید. این دیسک ها در تنوع بالایی تولید می شوند که هر یک از آنها وظایف خاصی را برعهده دارند. صفحه های سیمی یکی از انواع این وسیله هستند که جهت زدودن رنگ، زنگ زدگی و پولیش کردن فلزات استفاده می شوند. همچنین صفحه های الماسه نیز به بازار ارائه شده اند که اغلب برای برش و تیز کردن سنگ، بتن و کاشی مورد استفاده قرار می گیرند. صفحه برش چوب نیز از دیگر انواع دیسک های برش است که برای برش متریال های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است برش چوب با مینی فرز به سادگی انجام می شود. به همین دلیل برای برش متریال های چوبی در قطعات کوچک می توانید از این ابزار استفاده کنید. علاوه بر این، صفحات دیگری وجود دارند که از انواع دیسک فرز محسوب می شوند و کاربردهای گوناگونی دارند. در اصطلاح بازار به این دیسک ها، سنگ فرز نیز می گویند که می توان سنگ ها را بعد از ساییدگی کامل، تعویض نمود. از رایج ترین صفحه برش های این وسیله در بازار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دیسک آهن بر 
 • دیسک سرامیک بر
 • دیسک گرانیت بر
 • صفحه ساب 
 • صفحه فلاپ 
 • صفحه الماسه 
 • صفحه سنباده 

بالشتک

بالشتک از دیگر اجزای تشکیل دهنده موتور این ابزار است که پس از ورود برق به سیستم این دستگاه، با استفاده از دو سیم آن را دریافت می کند. این بخش از دستگاه، برق دریافت شده را به میدان مغناطیسی تبدیل می کند و پس از آن برق را به ذغال دستگاه انتقال می دهد.

دسته و بدنه دستگاه

به طور معمول بدنه دستگاه از جنس پلاستیک فشرده که مقاومت بالایی دارد، ساخته می شود. همچنین تمامی قطعات تشکیل دهنده دستگاه، بر روی بدنه قرار می گیرند. دسته ابزار نیز از مهم ترین بخش هایی است که ساختار این ابزار را کامل کرده است. تولید این بخش باید به گونه ای باشد که تمامی اصول ارگونومیک در ساخت آن رعایت شده باشد و موجب خستگی دست کاربران نشود.

شفت دستگاه

شفت بخش دیگری از این ابزار است که صفحه برش بر روی آن قرار می گیرد. لازم به ذکر است که شفت ها با توجه به سایز دیسک برش، در اندازه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

کلید

کلید پاور که برای روشن و خاموش کردن این دستگاه استفاده می شود، یکی از کلیدهای به کار رفته در ساختار این محصول است. کلید کنترل سرعت نیز از دیگر کلیدهایی است که به منظور تنظیم سرعت دستگاه بر روی این ابزار قرار گرفته است. همچنین کلید قفل کن در ساخت این ابزار به کار رفته است و جهت ثابت نگه داشتن شفت دستگاه استفاده می شود.

کار با فرز

در این بخش شما را با نحوه استفاده از سنگ فرز آشنا می نماییم. اولین نکته پیش از روشن کردن دستگاه، نصب صفحه سنگ مناسب است. گارد بخش دیگری از این ابزار است که براساس نوع و سایز دستگاه باید آن را انتخاب کنید. هنگام نصب گارد باید به فاصیه میان گارد و دستگاه توجه داشته باشید. به طور کلی مناسب ترین حد فاصل میان این دو بخش، 3 میلی متر است.

پس از تنظیمات اولیه، قطعه مورد نظر را برای پرداخت قطعه کار آماده کنید و فعالیت برش یا سایش قطعه را با دقت بالا انجام دهید.

جهت چرخش سنگ فرز

صفحه برش را در کدام جهت محکم کنیم از سؤالات رایجی است که برای افراد به وجود آمده است. افراد حرفه ای در پاسخ به این سؤال گفته اند که بخشی از صفحه که واشر فلزی دارد، باید در زیر ابزار قرار بگیرد.

نکات مهم هنگام استفاده از فرز

هنگام استفاده از این دستگاه باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. خطرات سنگ فرز می تواند پرتاب براده های حاصل از فعالیت مورد نظر را در بر داشته باشد. در ادامه لیستی از راهنمای استفاده از این دستگاه برای شما آورده شده است:

 •   صفحه برش دستگاه فرز در انواع مختلفی تولید می شود که هر یک از آنها کاربردهای متفاوتی دارند. به همین علت متناسب با نوع قطعه کار، می توانید دیسک متناسب را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، برای بریدن آهن و پروفیل از صفحه آهن بر استفاده کنید. 
 •   در هنگام استفاده از دستگاه، حتماً باید از عینک ایمنی، لباس کار، دستکش کار و کلاه ایمنی استفاده کنید تا از بدن و صورت خود در برابر اصابت براده های ناشی از فعالیت محافظت کنید. لازم به ذکر است با توجه به موادی که با آن کار می کنید، ممکن است پوشیدن محافظ گوش و ماسک گرد وغبار نیز ضروری باشد.
 •  پیش از استفاده از این دستگاه، نحوه استفاده از آن را آموزش ببینید و تا حد امکان دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.
 • هنگام تعویض صفحه سنگ فرز باید از خاموش بودن دستگاه و همچنین قرار گرفتن دیسک در جای خود اطمینان حاصل نمایید. علاوه بر این، از قرار دادن دیسک هایی که به سختی بر روی ابزار قرار می گیرند، خودداری نمایید. لازم به ذکر است حفره ای که در وسط دیسک قرار دارد، باید متناسب با قطر محور دستگاه انتخاب شود. 
 • اگر برش یا پولیش مواد را بر روی یک قطعه کوچک انجام می دهید، لازم است آن را بر روی یک سطح به صورت ثابت نگه دارید.

نکات مهم در هنگام استفاده از فرز

نکات مهم در خرید فرز 

درادامه به نکات مهمی که لازم است در هنگام خرید این دستگاه به آنها توجه داشته باشید، اشاره شده است:

نوع فرز 

همان طور که گفته شد، این محصول بر اساس کاربردی که دارد، تقسیم بندی می شود. در نتیجه لازم است متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید، دستگاه خود را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، برای انجام حکاکی و مجسمه سازی از مدل های مینیاتوری استفاده می شود. یا به عنوان مثالی دیگر، برای کار در کارگاه نجاری و شکل دادن، فرم دادن و کار با چوب از اور فرز نجاری استفاده می شود. 

قدرت و توان موتور 

یکی از پارامترهای مهم در هنگام خرید این دستگاه، توان و قدرت موتور آن است. توجه داشته باشید که هرچه قدرت موتور دستگاه بالاتر باشد، می توان از آن برای انجام کارهای سنگین تر و صنعتی با مدت زمان بالا استفاده نمود. همچنین دستگاه هایی که قدرت پایین تری دارند، کاربرد خانگی دارند و برای کارهای کوچک تر و کارگاهی مناسب هستند. توجه داشته باشید که در اکثر مواقع، این توان با وزن دستگاه نسبت مستقیم دارد. به عبارتی هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، وزن آن نیز بیشتر است. 

وزن و ابعاد 

توجه به وزن و ابعاد ابزار از مهم ترین پارامترهای مهم در هنگام خرید دستگاه است. هر چه وزن و ابعاد دستگاه کم تر و کوچک تر باشد، قابلیت حمل و جابجایی آن راحت تر است. همان طور که گفته شد، وزن دستگاه ارتباط مستقیم با توان و قدرت موتور دارد. هرچه وزن دستگاه فرز کمتر باشد، نگهداری دستگاه برای شما آسان تر می شود و خستگی کمتری را احساس می کنید. در نتیجه برای مدت زمان طولانی تری می توانید از این دستگاه استفاده نمایید.

دیمر یا کلید کنترل سرعت 

دیمر یا کلید کنترل سرعت این امکان را به کاربر می دهد تا سرعت گردش آزاد تیغه دستگاه را کنترل کند. این کلید باعث افزایش تسلط کاربر و کیفیت کار می شود. این کلید می تواند به صورت گازی و یا به صورت کلید تنظیم بر روی دستگاه تعبیه شده باشد. 

سرعت گردش آزاد

سرعت گردش آزاد از دیگر پارامترهای مهم در خرید این دستگاه است. این پارامتر براساس متر بر ثانیه سنجیده می شود و دستگاه باید قدرت و سرعت کافی برای چرخش صفحه برش را داشته باشد. 

استارت نرم 

استارت نرم یا Soft Start قابلیتی است که در بسیاری از مدل های این دستگاه قرار داده شده است. این ویژگی کمک می کند در هنگامی که کلید دستگاه را فشار می دهید، سرعت دستگاه به آرامی افزایش یابد. این قابلیت موجب می شود تا فشار کمتری به دستگاه وارد شود و بتوانید مدت زمان طولانی تری از آن استفاده نمایید.

حفاظ 

یکی از مهم ترین بخش های حفاظتی این دستگاه، حفاظ آن است. حفاظ بخشی از صفحه برش را دربر می گیرد تا در صورت در رفتن و شکستگی دیسک، مانع از برخورد آن با صورت و بدن کاربر شود. لازم به ذکر است که وجود حفاظ در ساختار دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. 

منبع تغذیه

یکی دیگر از عواملی که موجب متمایز شدن این ابزار از یکدیگر شده است، منبع تغذیه آن است. لازم است متناسب با شرایط محیط کار، منیع تغذیه را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، اگر امکان دسترسی به برق را ندارید، باید از نوع شارژی این ابزارآلات استفاده نمایید. همچنین اگر برای مدت زمان طولانی می خواهید از این دستگاه استفاده کنید، باید نوع برقی و بادی آن را انتخاب نمایید.

دسته جانبی

برخی از انواع این ابزارآلات از قابلیت اتصال دسته ای به صورت کمکی برخوردار هستند. این دسته کمکی موجب افزایش تسلط کاربر بر روی دستگاه می شود. این تسلط علاوه بر افزایش دقت، باعث افزایش کیفیت برشکاری و جلوگیری از حوادث ناگوار نیز می شود.

بهترین مارک فرز 

در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید انواع این دستگاه کاربردی پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین تولیدکنندگان این ابزار پرداخته شده است.

سنگ فرز دیوالت

دیوالت از قدیمی ترین و قدرتمند ترین شرکت های تولیدکننده ابزار در سراسر جهان است. این شرکت در سال 1924 توسط ریموند ای دیوالت تأسیس شد. این شرکت در طول فعالیت خود تغییرات مدیریتی بسیار زیادی را تجربه کرده است که مهم ترین تغییر آن در سال 1960 بود. در سال 1960 این شرکت به شرکت بزرگ بلک اند دکر واگذار و به عنوان یکی از زیرمجموعه های آن شناخته شد.

از محبوب ترین مدل های ایین ابزار که توسط دیوالت به بازار ارائه شده است، می توان از 4037، 4061، 4031، D4036 ،dwe493 ،dwe4057 ،d28135 و dwe4010 نام برد.

فرز ماکیتا

ماکیتا یکی از 5 برند برتر در زمینه تولید ابزارآلات مختلف به شمار می رود. شرکت ماکیتا در سال 1915 میلادی توسط ماسابورو ماکیتا تأسیس شد. این شرکت اصالتاً یک شرکت ژاپنی است. ابزارآلات این شرکت از جدیدترین تکتولوژی های روز دنیا برخوردار هستند. این شرکت در سال 2004 توانست به تکنولوژی موتورهای براشلش دست پیدا کند. از بهترین و محبوب ترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان از مدل های 9069، 7020، mrp100 ،9555 ،9067 ،2600 ،3600 ،ga9020 ،ga6010 ،ga9040s و مدل های دیگر اشاره کرد.

فرز بوش 

بوش یکی از معتبرین برندها در زمینه تولید ابزارآلات و حوزه های دیگر همچون لوازم خانگی است. علاوه بر این، قدمت این شرکت بسیار زیاد است و به سال 1886 بازمی گردد. این شرکت توسط رابرت بوش در شهر اشتوتگارد آلمان تأسیس شد. نکته قابل توجه درباره این برند این است که بیش از 92 درصد از سود خود را به خیریه می بخشد. این شرکت یکی از اسپانسرهای اصلی مسابقات اتوموبیل رانی است.

از محبوب ترین و برترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان از مینی فرز بوش gws 9-115 ،gws 17-125cie ،gws 8-115 ،gws 15-125 cieh ،gws 750-115 ،gws 750s نام برد. همچنین از دیگر دستگاه های تولید شده توسط این برند که محبوب واقع شده است، می توان به ggs 28-c ،ggs 5000  و gkf 600 اشاره نمود.

فرز رونیکس 

یکی دیگر از برندهایی که در زمینه تولید ابزارآلات به ویژه در ایران پیشرفت فوق العاده ای داشته، شرکت رونیکس است. شرکت رونیکس یکی از برندهای پیشرو و با کیفیت مناسب در دهه اخیر به شمار می آید. این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا و شناخت نیاز روز مصرف کنندگان، محصولات باکیفیت و در عین حال یا قیمت مقرون به صرفه به بازار عرضه کرده است. ابزارهای برقی این شرکت در کشورهای چین، تایوان و کره جنوبی تولید می شوند.

 از محبوب ترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان از مدل های 3150، 3130، 3165، 3110، 3112، 3240، 3111، 3241، 3160 و 3211 نام برد. لازم به ذکر است که مینی فرز رونیکس یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین انواع این دستگاه است.

از تولیدکنندگان دیگر مطرح و محبوب این کالا در سراسر جهان می توان به فرز تیزکاوان، آاگ، هیوندای، توسن، دی سی ای، کرون، ادون، محک، میلواکی، سیلور، متابو، آینهل، بلک اند دکر، اکتیو و آنکور اشاره کرد.

قیمت فرز

قیمت انواع سنگ فرز به عوامل مختلفی مانند نوع دستگاه، قیمت دستگاه و برند تولیدکننده آن بستگی دارد. در خصوص مدل های برقی لازم است توان و قدرت دستگاه را مورد توجه قرار دهید. هر چه قدرت و توان دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. اگر قصد تهیه فرز شارژی را دارید، باید بدانید که قیمت آن را ولتاژ باتری تعیین می کند. لازم به ذکر است هر چه ولتاژ و ظرفیت باتری نیز بیشتر باشد، قیمت دستگاه افزایش می یابد.

داشتن قابلیت هایی نظیر دیمر یا کنترل سرعت، دسته جانبی، گارانتی و خدمات پس از فروش و قابلیت های جانبی دیگر نیز بر قیمت این دستگاه تأثیرگذار هستند. جهت اطلاع از قیمت فرز انگشتی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید و به صورت مستقیم با آنها در ارتباط باشید.

خرید فرز

برای خرید سنگ فرز می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سنگ فرز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند