ثبت فروشگاه

فرز سنگبری توسن مدل 3387A

از ۳,۹۹۸,۰۰۰ تا ۳,۹۹۸,۰۰۰ تومان

فرز سنگبری توسن مدل 3062A

از ۳,۶۴۸,۰۰۰ تا ۳,۶۴۸,۰۰۰ تومان

فرز سنگبری توسن مدل 3620A

از ۲,۹۴۸,۰۰۰ تا ۲,۹۴۸,۰۰۰ تومان

دسته‌بندی‌ها : فرز حکاکی -

فرز

فرز یا سنگ فرز ابزار پرکاربردی است که جهت انجام عملیات برشکاری، تیز کردن، سایش، پولیش و صیقل دادن آهن، ورق های فولادی، لوله، کاشی و فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. انواع دستگاه فرز در صنایع آهنگری و صنایع چوب و نجاری از کاربردهای وسیعی برخوردار هستند. همچنین استفاده از این دستگاه برای انجام فعالیت های گوناگون در خانه، تعمیرگاه، کارگاه و ... کاربرد دارد. جهت اطلاع از قیمت فرز و خرید دستگاه فرز با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این ابزار ارتباط برقرار نمایید.

نحوه کار دستگاه فرز به گونه ای است که یک دیسک یا صفحه برش بر روی آن قرار می گیرد. سپس توسط حرکت موتور، دیسک فرز با سرعت بالایی می چرخد و موجب فرزکاری قطعات می شود. لازم به ذکر است که در صورت تعویض صفحه سنگ فرز، می توانید جهت انجام فعالیت های مختلفی از ابزار مورد نظر استفاده نمایید. امروزه با رونق و افزایش فضای ساخت و ساز، استفاده از سنگ فرز نقش مهمی در نماسازی ساختمان ها ایفا می کند.

زیرا تمامی برش های سنگ های حارج ساختمان و سنگ و سرامیک داخل ساختمان ها، به وسیله این ابزار برقی انجام می گیرد. لازم به ذکر است که انواع فرز توسط انرژی برق و باد که از طریق کمپرسورهای هوا تولید می شوند، فعالیت خود را انجام می دهند. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سنگ فرز بزرگ را برای شما کاربران فراهم نموده است.

انواع سنگ فرز براساس منبع تغذیه

این ابزار در‌ ابعاد متفاوت و با قدرت های متنوع به بازار عرضه می شود. دستگاه های فرز با استفاده از برق، باتری و یا باد (کمپرسور هوا) کار می کنند. هریک از این محصولات از کاربری های مخصوصی برخوردار هستند و باتوجه به نوع تغذیه و کارکرد انرژی، به سه دسته کلی تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی این دستگاه باتوجه به تأمین انرژی می پردازیم.

فرز برقی

نوع برقی این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، توسط جریان برق شهری فعالیت های مورد نظر را انجام می دهد. فرزهای برقی در مقایسه با فرزهای شارژی، از وزن کمتری برخوردار هستند و قدرت بالاتری دارند. استفاده از نوع برقی این ابزار زمانی کاربرد دارد که دسترسی به پریز برق یا منبع انرژی شهری کاملاً ممکن باشد. یکی از پارامترهای اصلی هنگام تهیه این ابزار برقی توجه به طول کابل آن است که باتوجه به نیاز خود می توانید آن را انتخاب نمایید.

فرز شارژی

فرزهای شارژی انرژی مورد نیاز خود را از طریق باتری تأمین می کنند. از این رو استفاده از این دستگاه شارژی، زمانی کاربرد دارد که دسترسی به منبع برق وجود نداشته باشد. نوع شارژی این محصول به دلیل وجود باتری، وزن سنگین تری دارد. همچنین قابلیت حمل و جابه جایی دارد که در شرایط مختلف می توانید از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که پیش از کار با این دستگاه های فرز باید آنها را شارژ نمایید تا انرژی لازم برای انجام فعالیت را داشته باشد.

فرز بادی

این نوع از سنگ های فرز با هوای فشرده که از طریق کمپرسور باد حاصل می شود، انرژی مورد نیاز خود را تأمین می کند. این ابزار از قدرت بالایی نسبت به دیگر انواع این محصول برخوردار است و جهت استفاده در کارگاه های صنعتی، کاربرد ویژه ای دارد.

انواع فرز براساس منبع تغذیه

انواع دستگاه فرز براساس کاربرد

پس از پرداختن به معنی فرز و آشنایی با این محصول، شما را با انواع این ابزار آشنا خواهیم نمود. فرزها باتوجه به کاربردهایی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به معرفی انواع دستگاه فرز و کاربردهایی که دارند، می پردازیم.

فرز انگشتی

انواع فرز انگشتی از کاربردهای وسیعی برخوردار هستند. این ابزار باتوجه به وزن پایینی که دارد، از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. به طور معمول از این فرز برای انجام کارهای ظریف استفاده می شود. همچنین صیقلی کردن انواع سنگ و فلز، از رایج ترین کاربردهای این محصول به شمار می آید. همچنین مینی فرز انگشتی یکی از انواع این ابزار است که از محبوبیت به سزایی برخوردار است.

فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری یکی از انواع فرز انگشتی است با این تفاوت که دقت بالاتری نسبت به این ابزار دارد. سوراخکاری، منبت کاری و حکاکی ازجمله رایج ترین کاربردهای این نوع فرز به شمار می آیند. لازم به ذکر است اگر به دنبال بهترین برند این ابزار هستید، می توانید فرز مینیاتوری ادون را انتخاب نمایید.

فرز آهنگری

فرز آهنگری یکی از انواع ابزارآلات پرکاربرد در کارگاه های صنعتی است. از رایج ترین کاربرد فرزهای آهنگری می توان به برش متریال های سفت و سخت و تیز کزدن انواع ابزارآلات باغبانی اشاره نمود. همچنین با استفاده از این ابزار می توانید فرزکاری های مورد نظر را انجام دهید و عیوب قطعه کار مورد نظر را رفع نمایید.

فرز سنگبری

سنگ فرز نیز نوع دیگری از فرزها است که جهت انجام فعالیت هایی مانند تراشکاری، پولیش کردن و ایجاد برش استفاده می شود. این ابزار از یک دیسک برخوردار است که توسط موتور تعبیه شده بر روی آن، نیروی مورد نیاز برای چرخش دستگاه را فراهم می کند. استفاده از این ابزار در کارگاه های ساختمانی و صنایع فلزکاری، از کاربردهای گسترده ای برخوردار است. لازم به ذکر است که برخی از افراد این نوع سنگ فرز را با نام فرز پولیش می شناسند.

فرز نجاری

اور فرز نجاری نوع دیگری از فرزها است که به بازار ارائه شده است. این ابزار از کاربردهای وسیعی در صنایع چوب و نجاری برخوردار است. از انواع اور فرزهای نجاری به منظور ایجاد طرح و نقش بر روی متریال های چوبی استفاده می شود.

مینی فرز

همانطور که از نام این ابزار مشخص است، نمونه کوچک شده فرزها است که از کاربردهای به سزایی برخوردار است. استفاده از این ابزار در ساختمان ها و دیگر صنایع، کاربردهای زیادی دارد. از این ابزار می توان برای انجام فعالیت های خانگی و برش قطعات چوبی و سنگی استفاده نمود. لازم به ذکر است که استفاده از مینی فرز برای برش قطعات آهنی توصیه نمی شود.

مینی فرز شارژی نیز نوعی از انواع این ابزار است که توسط باتری کار می کند. همانطور که می دانید نوع شارژی تمامی ابزارآلات قابلیت حمل آسانی دارند و محدودیتی در جابه جایی برای کاربران به وجود نمی آورد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه فرز با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

سنگ رومیزی

فرز رومیزی یا سنگ رومیزی از دیگر انواع کارآمد این ابزار به شمار می آید. این نوع فرز به صورت ثابت بوده و هنگام استفاده از این دستگاه، باید قطعه کار مورد نظر را حرکت دهید. از رایج ترین کاربردهای فرز رومیزی می توان به تعمیر ابزارآلات گوناگون و یا شکل دادن به مته ها اشاره نمود. لازم به ذکر است که به دلیل جابه جایی قطعه کار حین کار با این دستگاه، تسلط شما بر روی قطعه کار افزایش می یابد.

فرز فرم

این دستگاه همانطور که از نامش پیداست، به منظور شکل دهی به قطعات گوناگون، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این ابزار بر روی فرزهای دیگر و دریل های CNC نصب می شود. درنتیجه می توان جهت انجام کارهایی مانند تراشکاری، حکاکی، براده برداری و مواردی از این قبیل استفاده می شود. این فرز در انواع مختلف تک شیاره، شیار بلند و دو شیاره یا شیار دوبل تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که وجود این شیارها بر روی این ابزار موجب شده است تا بتوان قطعات مختلف را به یکدیگر متصل نمود و قدرت ابزار مورد نظر را منتقل نمود.

فرز دندانپزشکی

در ابتدا شاید برای شما سؤال پیش آمده باشد که فرز دندانپزشکی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در پاسخ به این سؤال می توان گفت فرز دندانپزشکی از دیگر انواع فرزها است که با قرار گرفتن بر روی هندپیس، با سرعت بالایی می چرخد. از این ابزار در دندانپزشکی ها، جهت پرداخت و پالیش، تراش و موارد دیگر، بر روی دندان بیماران استفاده می شود.

انواع فرز براساس کاربرد

کاربرد فرز 

همانطور که گفته شد، انواع دستگاه فرز از کاربردهای متعددی در صنعت و مشاغل مختلف برخوردار هستند. در ادامه به رایج ترین کاربردهای این ابزار می پردازیم.

 • برش سطوح مختلف چوبی، فلزی، سنگی و دیگر متریال ها
 • صیقل دادن و زنگ زدایی
 • صاف کردن سطوح و از بین بردن بیرون زدگی
 • فرم دادن و شکل دادن
 • حکاکی و مجسمه سازی
 • تخریب و از بین بردن جای جوش در قالب های تولید تزریق پلاستیک
 • پولیش سطوح فلزی 
 • تراشکاری و لبه گیری
 • منبت کاری 
 • دندان پزشکی 
 • کاشت ناخن 
 • کارگاه های نجاری و آهنگری
 • صنعت مبلمان 
 • لوله کشی و فعالیت های ساختمانی 
 • ساخت دکوراسیون و طراحی داخلی 
 • کابینت سازی و ...

کاربرد فرز

اجزای تشکیل دهنده فرز

فرزها نیز مانند دیگر ابزارآلات، از قطعات مختلفی ساخته شده اند. در ادامه شما را با مشخصات فنی دستگاه فرز آشنا می نماییم.

موتور

وظیفه موتور فرزها، گردش صفحه برش است که این کار را از طریق دریافت انرژی از منبع تغذیه و انتقال به صفحه برش انجام می دهد. موتور دستگاه فرز قدرت های گوناگونی دارند. به طور مثال فرز آهنگری و سنگ فرز از قدرت بالاتری نسبت به دیگر انواع این محصول مانند فرز مینیاتوری و انگشتی برخوردار هستند. توان این ابزار برحسب وات محاسبه می شود و هرچه قدرت دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود.

صفحه برش

یک فرز از دیسک های متنوعی تشکیل شده است که هریک از آنها وظایف خاصی را برعهده دارند. صفحه های سیمی یکی از انواع این وسیله هستند که جهت زدودن رنگ، زنگ زدگی و پولیش کردن فلزات استفاده می شوند. همچنین صفحه های الماسه نیز به بازار ارائه شده اند که اغلب جهت برش و تیز کردن سنگ، بتن، کاشی و ... مورد استفاده قرار می گیرند. صفحه برش چوب نیز از دیگر انواع دیسک های برش است که برای برش متریال های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این صفحات دیگری وجود دارند که از انواع دیسک فرز یا صفحه های فرز محسوب می شوند و کاربردهای متنوعی دارند.

این ابزار براساس نوع عملکرد مورد انتظار کاربران، انتخاب می شود. در اصطلاح بازار به این دیسک ها، سنگ فرز نیز می گویند که می توان سنگ ها را بعد از ساییدگی کامل رنده ها تعویض نمود. از رایج ترین دیسک های فرز در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • دیسک آهن بر 
 • دیسک سرامیک بر
 • دیسک گرانیت بر
 • صفحه ساب 
 • صفحه فلاپ 
 • صفحه الماسه 
 • صفحه سنباده 

بالشتک

بالشتک از دیگر اجزای تشکیل دهنده موتور این ابزار است که پس از ورود برق به سیستم این دستگاه، با استفاده از دو سیم آن را دریافت می کند. این بخش از فرز، برق دریافت شده را به میدان مغناطیسی تبدیل می کند و پس از آن برق را به ذغال دستگاه انتقال می دهد.

دسته و بدنه دستگاه فرز

به طور معمول بدنه دستگاه فرز از جنس پلاستیک فشرده که مقاومت بالایی دارد، ساخته می شود. همچنین تمامی قطعات تشکیل دهنده فرز، بر روی بدنه قرار می گیرند. دسته فرز نیز از مهم ترین بخش هایی است که ساختار این ابزار را کامل کرده است. تولید این بخش باید به گونه ای باشد که تمامی اصول ارگونومیک در ساخت آن رعایت شده باشد و موجب خستگی دست کاربران نشود.

شفت دستگاه

شفت بخش دیگری از این ابزار است که صفحه برش بر روی آن قرار می گیرد. لازم به ذکر است که شفت ها با توجه به سایز دیسک برش، در اندازه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

کلید

کلید پاور که برای روشن و خاموش کردن این دستگاه استفاده می شود، یکی از کلیدهای به کار رفته در ساختار این محصول است. کلید کنترل سرعت نیز از دیگر کلیدهایی است که به منظور تنظیم سرعت دستگاه بر روی این ابزار قرار گرفته است. همچنین کلید قفل کن در ساخت این ابزار به کار رفته است و جهت ثابت نگه داشتن شفت دستگاه استفاده می شود.

نکات مهم در خرید فرز 

درادامه به نکات مهمی که لازم است در هنگام خرید این دستگاه به آنها توجه داشته باشید، اشاره شده است. لازم به ذکر است که راندنو امکان مشاهده لیست ارزانترین مینی فرز را برای شما فراهم نموده است.

نوع فرز 

همان طور که گفته شد، فرزها بر اساس کاربردی که دارند، تقسیم بندی می شوند. درنتیجه لازم است متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید، دستگاه خود را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، برای انجام حکاکی و مجسمه سازی از فرز مینیاتوری استفاده می شود. یا به عنوان مثالی دیگر، برای کار در کارگاه نجاری و شکل دادن، فرم دادن و کار با چوب از اور فرز نجاری استفاده می شود. 

قدرت و توان موتور 

یکی از پارامترهای مهم در هنگام خرید این دستگاه، توان و قدرت موتور آن است. توجه داشته باشید که هرچه قدرت موتور دستگاه بالاتر باشد، می توان از آن برای انجام کارهای سنگین تر و صنعتی با مدت زمان بالا استفاده نمود. همچنین دستگاه هایی که قدرت پایین تری دارند، کاربرد خانگی دارند و برای کارهای کوچک تر و کارگاهی مناسب هستند. توجه داشته باشید که در اکثر مواقع، این توان با وزن دستگاه نسبت مستقیم دارد. به عبارتی هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، وزن آن نیز بیشتر است. 

وزن و ابعاد 

وزن و ابعاد از مهم ترین پارامترهای مهم، هنگام خرید هر دستگاه ازجمله فرز است. هرچه وزن و ابعاد دستگاه کم تر و کوچک تر باشد، قابلیت حمل و جابجایی آن راحت تر است. همان طور که گفته شد، وزن دستگاه ارتباط مستقیم با توان و قدرت موتور دارد. هرچه وزن دستگاه فرز کمتر باشد، نگهداری دستگاه برای شما آسان تر می شود و خستگی کمتری را احساس می کنید. در نتیجه برای مدت زمان طولانی تری می توانید از این دستگاه استفاده نمایید.

دیمر یا کلید کنترل سرعت 

دیمر یا کلید کنترل سرعت این امکان را به کاربر می دهد تا سرعت گردش آزاد تیغه دستگاه را کنترل کند. این کلید باعث افزایش تسلط کاربر و کیفیت کار می شود. این کلید می تواند به صورت گازی و یا به صورت کلید تنظیم بر روی دستگاه تعبیه شده باشد. 

سرعت گردش آزاد

سرعت گردش آزاد از دیگر پارامترهای مهم در خرید دستگاه فرز است. این پارامتر براساس متر بر ثانیه سنجیده می شود و دستگاه باید قدرت و سرعت کافی برای چرخش صفحه برش را داشته باشد. 

استارت نرم 

استارت نرم یا Soft Start قابلیتی است که در بسیاری از فرزها قرار داده شده است. این ویژگی کمک می کند در هنگامی که کلید دستگاه را فشار می دهید، سرعت دستگاه به آرامی افزایش یابد. این قابلیت موجب می شود تا فشار کمتری به دستگاه وارد شود و بتوانید مدت زمان طولانی تری از آن استفاده نمایید.

حفاظ 

یکی از مهم ترین بخش های حفاظتی این دستگاه، حفاظ آن است. حفاظ بخشی از صفحه برش را دربر می گیرد تا در صورت در رفتن و شکستگی دیسک، مانع از برخورد آن با صورت و بدن کاربر شود. لازم به ذکر است که وجود حفاظ در فرز از اهمیت بالایی برخوردار است. 

منبع تغذیه

یکی دیگر از تقسیم بندی فرزها که به ان پرداخته شد، منبع تغذیه آنها است. لازم است متناسب با شرایط محیط کار، منیع تغذیه را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، اگر امکان دسترسی به برق را ندارید، باید از نوع شارژی فرزها استفاده نمایید. همچنین اگر برای مدت زمان طولانی می خواهید از این دستگاه استفاده کنید، باید نوع برقی و بادی آن را انتخاب نمایید.

دسته جانبی 

بسیاری از سنگ فرزها قابلیت اتصال دسته ای به صورت کمکی دارند. این دسته کمکی موجب افزایش تسلط کاربر بر روی دستگاه می شود. این تسلط علاوه بر افزایش دقت، باعث افزایش کیفیت برشکاری و جلوگیری از حوادث ناگوار نیز می شود.

نکات مهم هنگام استفاده از فرز

هنگام استفاده از دستگاه فرز باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که در ادامه به این نکته های استفاده از این ابزار پرداخته شده است.

 •   صفحه برش دستگاه فرز در انواع مختلفی تولید شده است که هریک از آنها کاربردهای متفاوتی دارند. به همین علت لازم است که متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید، دیسک متناسب با قطعه کار مورد نظر را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، برای بریدن آهن و پروفیل از صفحه آهن بر استفاده کنید. 
 •   در هنگام استفاده از دستگاه فرز، حتماً باید از عینک، لباس، دستکش، کلاه، محافظ صورت و … استفاده نمایید تا از بدن و صورت خود در برابر اصابت براده های ناشی از فرزکاری محافظت کنید. لازم به ذکر است که باتوجه به موادی که با آنها کار می کنید، ممکن است پوشیدن محافظ گوش و ماسک گرد وغبار نیز ضروری باشد.
 •  پیش از استفاده از دستگاه فرز، نحوه استفاده از آن را آموزش ببینید و تا جایی که امکان دارد، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.
 • هنگام تعویض دستگاه فرز باید از خاموش بودن دستگاه و همچنین قرار گرفتن دیسک در جای خود اطمینان حاصل نمایید. علاوه بر این، از قرار دادن دیسک هایی که به سختی بر روی فرز قرار می گیرند، خودداری نمایید. لازم به ذکر است که حفره ای که در وسط دیسک قرار دارد، باید متناسب با قطر محور فرز انتخاب شود. 
 • اگر عملیات فرزکاری را بر روی یک شیء کوچک انجام می دهید، لازم است آن را بر روی یک سطح به صورت ثابت نگه دارید.

نکات مهم در هنگام استفاده از فرز

بهترین مارک فرز 

در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید انواع دستگاه فرز پرداخته اند. در ادامه به معرفی بهترین برند تولیدکننده انواع این ابزار می پردازیم.

سنگ فرز دیوالت

دیوالت از قدیمی ترین و قدرتمند ترین شرکت های تولیدکننده ابزار در سراسر جهان است. این شرکت در سال 1924 توسط ریموند ای دیوالت تأسیس شد. این شرکت در طول فعالیت خود تغییرات مدیریتی بسیار زیادی را تجربه کرده است که مهم ترین تغییر آن در سال 1960 بود. در سال 1960 این شرکت به شرکت بزرگ بلک اند دکر واگذار و به عنوان یکی از زیرمجموعه های آن شناخته شد.

از محبوب ترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان به فرز دیوالت مدل 4037، D4036 ،dwe493 ،4031 ،dwe4057 ،d28135 ،dwe4010 و 4061 اشاره کرد. سنگ فرز دیوالت یکی از پرمصرف ترین انواع فرز است که مورد استفاده بسیاری قرار گرفته است.

فرز ماکیتا

ماکیتا یکی از 5 برند برتر در زمینه تولید ابزارآلات مختلف به شمار می رود. شرکت ماکیتا در سال 1915 میلادی توسط ماسابورو ماکیتا تأسیس شد. این شرکت اصالتاً یک شرکت ژاپنی است. ابزارآلات این شرکت از جدیدترین تکتولوژی های روز دنیا برخوردار هستند. این شرکت در سال 2004 توانست به تکنولوژی موتورهای براشلش دست پیدا کند. از بهترین و محبوب ترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان به فرز ماکیتا مدل 7020، mrp100 ،9555 ،9067 ،2600 ،9069 ،3600 ،ga9020 ،ga6010 ،ga9040s و … اشاره کرد

فرز بوش 

بوش یکی از معتبرین برندها در زمینه تولید ابزارآلات و حوزه های دیگر همچون لوازم خانگی است. علاوه بر این، قدمت این شرکت بسیار زیاد است و به سال 1886 بازمی گردد. این شرکت توسط رابرت بوش در شهر اشتوتگارد آلمان تأسیس شد. نکته قابل توجه درباره این برند این است که بیش از 92 درصد از سود خود را به خیریه می بخشد. این شرکت یکی از اسپانسرهای اصلی مسابقات اتوموبیل رانی است.

از محبوب ترین و برترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان به مینی فرز بوش gws 9-115 ،gws 17-125cie ،gws 8-115 ،gws 15-125 cieh ،gws 750-115 ،gws 750s و فرز انگشتی بوش ggs 28-c ،ggs 5000 و فرز نجاری بوش مدل gkf 600 و … اشاره کرد.

فرز رونیکس 

یکی دیگر از برندهایی که در زمینه تولید ابزارآلات به ویژه در ایران پیشرفت فوق العاده ای داشته، شرکت رونیکس است. شرکت رونیکس یکی از برندهای پیشرو و با کیفیت مناسب در دهه اخیر به شمار می آید. این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا و شناخت نیاز روز مصرف کنندگان، محصولات باکیفیت و در عین حال یا قیمت مقرون به صرفه به بازار عرضه کرده است. ابزارهای برقی این شرکت در کشورهای چین، تایوان و کره جنوبی تولید می شوند. از محبوب ترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان به فرز رونیکس مدل 3150، 3130، 3165، 3110، 3112، 3240، 3111، 3241، 3160، 3211 و … اشاره کرد. لازم به ذکر است که مینی فرز رونیکس یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین انواع فرزها است.

از تولیدکنندگان دیگر مطرح و محبوب این کالا در سراسر جهان می توان به فرز تیزکاوان، آاگ، هیوندای، توسن، دی سی ای، کرون، ادون، محک، میلواکی، سیلور، متابو، آینهل، بلک اند دکر، اکتیو، آنکور و ... اشاره کرد.

قیمت فرز

قیمت فرز به موارد مختلفی مانند نوع فرز، قیمت دستگاه فرز و شرکت تولیدکننده آن بستگی دارد. درخصوص مدل های برقی نیز لازم است توان و قدرت دستگاه مورد توجه قرار بگیرد. هرچه قدرت و توان دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. اگر قصد تهیه فرز شارژی را دارید، باید بدانید که قیمت آن را ولتاژ باتری تعیین می کند. لازم به ذکر است که هرچه ولتاژ و ظرفیت باتری بیشتر باشد، قیمت دستگاه بالاتر است.

داشتن قابلیت هایی نظیر دیمر یا کنترل سرعت، دسته جانبی، گارانتی و خدمات پس از فروش و قابلیت های جانبی دیگر نیز بر قیمت دستگاه فرز تأثیرگذار هستند. جهت اطلاع از قیمت فرز انگشتی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید و به صورت مستقیم با آنها ارتباط برقرار نمایید.

خرید فرز 

برای خرید فرز می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فرز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند