ثبت فروشگاه

فرز سنگبری توسن مدل 3387A

از ۳,۹۹۸,۰۰۰ تا ۳,۹۹۸,۰۰۰ تومان

فرز سنگبری توسن مدل 3062A

از ۳,۶۴۸,۰۰۰ تا ۳,۶۴۸,۰۰۰ تومان

فرز سنگبری توسن مدل 3620A

از ۲,۹۴۸,۰۰۰ تا ۲,۹۴۸,۰۰۰ تومان

دسته‌بندی‌ها : فرز حکاکی -

فرز

فرز ابزار مهم و باارزشی برای انجام کار در خانه، تعمیرگاه، کارگاه و ... محسوب می شود. این دستگاه جهت عملیات برشکاری، تیز کردن، سایش، پولیش و صیقل دادن آهن، ورق های فولادی، لوله، کاشی و فلزات کاربرد دارد و در آهنگری و صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه با رونق و افزایش فضای ساخت و ساز، سنگ فرز نقش مهمی در نماسازی ساختمان ها ایفا می کند زیرا تمامی برش های سنگ بیرون و سنگ و سرامیک داخل ساختمان به وسیله این ابزار برقی انجام می شود.

کاربرد فرز 

همان طور که گفته شد، این دستگاه کاربردهای متعددی در صنعت و مشاغل مختلف دارد که از رایج ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • برش سطوح مختلف چوبی، فلزی، سنگی و ...
 • صیقل دادن و زنگ زدایی
 • صاف کردن سطوح و از بین بردن بیرون زدگی
 • فرم دادن و شکل دادن
 • حکاکی و مجسمه سازی
 • تخریب و از بین بردن جای جوش در قالب های تولید تزریق پلاستیک
 • پولیش سطوح فلزی 
 • تراشکاری و لبه گیری
 • منبت کاری 
 • دندان پزشکی 
 • کاشت ناخن 
 • کارگاه های نجاری و آهنگری
 • صنعت مبلمان 
 • لوله کشی و فعالیت های ساختمانی 
 • ساخت دکوراسیون و طراحی داخلی 
 • کابینت سازی 

کاربرد فرز

انواع مختلف فرز براساس کاربرد 

 • نجاری
 • مینی فرز
 •  انگشتی
 • آهنگری
 • فرز سنگبری
 • اور فرز
 •  مینیاتوری
 • سنگ رومیزی
 • لبه گیر

مینی فرز سبک تر است و اغلب مصارف خانگی دارد. فرزهای آهنگری جهت کار با فلزات، فرز سنگبری جهت برش و سایش سنگ، فرز انگشتی برای انجام کارهای ظریف همچون منبت کاری و حکاکی، فرز مینیاتوری جهت زدودن زنگ و رنگ از روی فلزات و فرز نجاری نیز در صنعت چوب مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع فرز براساس منبع تغذیه 

 • فرز برقی 
 • فرز شارژی 
 • فرز بادی 

این ابزار در‌ ابعاد متفاوت و با قدرت های متنوع به بازار عرضه می شود. دستگاه های فرز با استفاده از برق، باتری و یا باد (کمپرسور هوا) کار می کنند. فرزهای برقی در مقایسه با فرزهای شارژی، از وزن کمتری برخوردار هستند. هرکدام از این محصولات کاربری مخصوصی دارند.

انواع فرز براساس منبع تغذیه

دیسک فرز

یک فرز از دیسک های متنوعی تشکیل شده است که هرکدام از آنها وظایف خاصی را برعهده دارند. صفحه های سیمی که جهت زدودن رنگ، زنگ زدگی و پولیش کردن فلزات بکار می رود، صفحه های الماسه که اغلب جهت برش و تیز کردن سنگ، بتن، کاشی و ... کاربرد دارد، صفحه چوب که برای برش چوب مورد استفاده قرار می گیرد و صفحات دیگر، از انواع دیسک فرز یا صفحه های فرز محسوب می شوند.

این ابزار براساس نوع عملکرد مورد انتظار کاربران، انتخاب می شود. در اصطلاح بازار به این دیسک ها، سنگ فرز نیز می گویند که می توان سنگ ها را بعد از ساییدگی کامل رنده ها تعویض نمود. از رایج ترین دیسک های فرز در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • دیسک آهن بر 
 • دیسک سرامیک بر
 • دیسک گرانیت بر
 • صفحه ساب 
 • صفحه فلاپ 
 • صفحه الماسه 
 • صفحه سنباده 

نکات مهم در انتخاب و خرید فرز 

درادامه به نکات مهمی که لازم است در هنگام خرید این دستگاه به آنها توجه داشته باشید، اشاره شده است:

قدرت و توان موتور 

یکی از پارامترهای مهم در هنگام خرید این دستگاه، توان و قدرت موتور آن است. هرچقدر قدرت موتور دستگاه بالاتر باشد، می توان از آن برای انجام کارهای سنگین تر و صنعتی با مدت زمان بالا استفاده کرد. دستگاه هایی که قدرت پایین تری دارند، کاربرد صنعتی دارند و برای کارهای کوچک تر استفاده می شوند. توجه داشته باشید که در اکثر مواقع، این توان با وزن دستگاه نسبت مستقیم دارد. یعنی هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، وزن آن نیز بیشتر است. 

وزن و ابعاد 

وزن و ابعاد از مهم ترین مسائل به هنگام خرید هر دستگاهی است. هرچه وزن و ابعاد دستگاه کم تر و کوچک تر باشد، قابلیت حمل و جابجایی آن راحت تر است. همان طور که گفته شد، وزن دستگاه ارتباط مستقیم با توان و قدرت موتور دارد. هرچه وزن کمتر باشد، نگهداری دستگاه کمتر باعث خستگی دست می شود و در نتیجه برای مدت زمان طولانی تری می توان از دستگاه استفاده کرد. 

کاربرد فرز 

همان طور که گفته شد، فرزها بر اساس کاربردی که دارند، تقسیم بندی می شوند. لازم است متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید، دستگاه خود را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، برای انجام حکاکی و مجسمه سازی از فرز مینیاتوری استفاده می شود. یا به عنوان مثالی دیگر، برای کار در کارگاه نجاری و شکل دادن، فرم دادن و کار با چوب از اور فرز نجاری استفاده می شود. 

دیمر یا کلید کنترل سرعت 

دیمر یا کلید کنترل سرعت این امکان را به کاربر می دهد تا سرعت گردش آزاد تیغه دستگاه را کنترل کند. این کلید باعث افزایش تسلط کاربر و کیفیت کار می شود. این کلید می تواند به صورت گازی و یا به صورت کلید تنظیم بر روی دستگاه باشد. 

سرعت گردش آزاد

یک پارامتر مهم در خرید دستگاه هایی که دارای تیغه یا صفحه برش هستند، سرعت گردش آزاد آنها است. این پارامتر براساس متر بر ثانیه سنجیده می شود. دستگاه باید قدرت و سرعت کافی برای چرخش صفحه برش را داشته باشد. 

استارت نرم 

استارت نرم یا Soft Start قابلیتی است که در بسیاری از فرزها قرار داده شده است. این ویژگی کمک می کند در هنگامیکه کلید دستگاه را فشار می دهیم، سرعت دستگاه به آرامی افزایش یابد. این امر سبب می شود تا فشار کمتری به دستگاه وارد شود و بتوان مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کرد.

حفاظ 

یکی از مهم ترین بخش های حفاظتی این دستگاه، حفاظ آن است. حفاظ بخشی از صفحه برش را دربر می گیرد تا در صورت در رفتن و شکستگی دیسک، مانع از برخورد آن با صورت و بدن کاربر شود. وجود حفاظ در فرز بسیار مهم است. 

منبع تغذیه

یکی دیگر از تقسیم بندی فرزها براساس منبع تغذیه آنها است. لازم است متناسب با شرایط محیط کار، منیع تغذیه را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر امکان دسترسی به برق را ندارید، باید از نوع شارژی استفاده کنید. یا اگر برای مدت زمان طولانی می خواهید از این دستگاه بهره مند شوید، باید از نوع برقی و بادی آن استفاده کنید. 

دسته جانبی 

بسیاری از سنگ فرزها قابلیت اتصال دسته ای به صورت کمکی دارند. این دسته کمکی باعث افزایش تسلط کاربر بر روی دستگاه می شود. این تسلط علاوه بر افزایش دقت، باعث افزایش کیفیت برشکاری و جلوگیری از حوادث ناگوار نیز می شود.

نکات مهم در هنگام استفاده از فرز 

 1.   صفحه برش دستگاه فرز در انواع مختلفی تولید شده است که هرکدام کاربرد متفاوتی دارد. به همین علت لازم است که متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید، دیسک متناسب با آن کار را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، برای بریدن آهن و پروفیل از صفحه آهن بر استفاده کنید. 
 2.   در هنگام استفاده از دستگاه فرز، حتماً باید از عینک، لباس، دستکش، کلاه، محافظ صورت و … استفاده کرد تا از بدن و صورت خود در برابر اصابت نخاله های ناشی از فرزکاری محافظت کنید. بسته به موادی که با آنها کار می کنید، ممکن است پوشیدن محافظ گوش و ماسک گرد وغبار نیز ضروری باشد.
 3.  قبل از استفاده از دستگاه فرز، نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید و تا جایی که امکان دارد، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. هنگام تعویض دستگاه فرز می بایست از خاموش بودن دستگاه و هم چنین قرار گرفتن دیسک در جای خود اطمینان حاصل نمایید. علاوه بر این، از قرار دادن دیسک هایی که به سختی روی فرز قرار می گیرند، خودداری کنید. حفره ای که در وسط دیسک قرار دارد، باید متناسب با قطر محور فرز انتخاب شود. 
 4. اگر عملیات فرزکاری را بر روی یک شی ء کوچک انجام می دهید، لازم است تا آن را بر روی یک سطح بطور ثابت نگه دارید.

نکات مهم در هنگام استفاده از فرز

بهترین مارک فرز 

در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید این ابزار پرکاربرد می پردازند. در انتخاب برند دستگاه باید به تاریخچه برند، رضایت مشتریان، گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت تولیدکننده توجه کنید. 

فرز دیوالت 

دیوالت از قدیمی ترین و قدرتمند ترین شرکت های تولیدکننده ابزار در سراسر جهان است. این شرکت در سال 1924 توسط ریموند ای دیوالت تأسیس شد. این شرکت در طول فعالیت خود تغییرات مدیریتی بسیار زیادی را تجربه کرده است که مهم ترین تغییر آن در سال 1960 بود. در سال 1960 این شرکت به شرکت بزرگ بلک اند دکر واگذار و به عنوان یکی از زیرمجموعه های آن شناخته شد.

از محبوب ترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان به فرز دیوالت مدل 4037، D4036 ،dwe493 ،4031 ،dwe4050 ،d28135 ،dwe4010 و 4061 اشاره کرد.

فرز ماکیتا 

ماکیتا یکی از 5 برند برتر در زمینه تولید ابزارآلات مختلف به شمار می رود. شرکت ماکیتا در سال 1915 میلادی توسط ماسابورو ماکیتا تأسیس شد. این شرکت اصالتاً یک شرکت ژاپنی است. ابزارآلات این شرکت از جدیدترین تکتولوژی های روز دنیا برخوردار هستند. این شرکت در سال 2004 توانست به تکنولوژی موتورهای براشلش دست پیدا کند. از بهترین و محبوب ترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان به فرز ماکیتا مدل 7020، mrp100 ،9555 ،9067 ،2600 ،9069 ،3600 ،ga9020 ،ga6010 ،ga9040s و … اشاره کرد

فرز بوش 

بوش یکی از معتبرین برندها در زمینه تولید ابزارآلات و حوزه های دیگر همچون لوازم خانگی است. علاوه بر این، قدمت این شرکت بسیار زیاد است و به سال 1886 بازمی گردد. این شرکت توسط رابرت بوش در شهر اشتوتگارد آلمان تأسیس شد. نکته قابل توجه درباره این برند این است که بیش از 92 درصد از سود خود را به خیریه می بخشد. این شرکت یکی از اسپانسرهای اصلی مسابقات اتوموبیل رانی است.

از محبوب ترین و برترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان به مینی فرز بوش gws 9-115 ،gws 17-125cie ،gws 8-115 ،gws 15-125 cieh ،gws 750-115 ،gws 750s و فرز انگشتی بوش ggs 28-c ،ggs 5000 و فرز نجاری بوش مدل gkf 600 و … اشاره کرد.

فرز رونیکس 

یکی دیگر از برندهایی که در زمینه تولید ابزارآلات به ویژه در ایران پیشرفت فوق العاده ای داشته، شرکت رونیکس است. شرکت رونیکس یکی از برندهای پیشرو و با کیفیت مناسب در دهه اخیر به شمار می آید. این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا و شناخت نیاز روز مصرف کنندگان، محصولات باکیفیت و در عین حال یا قیمت مقرون به صرفه به بازار عرضه کرده است. ابزارهای برقی این شرکت در کشورهای چین، تایوان و کره جنوبی تولید می شوند. از محبوب ترین سنگ های تولیدشده توسط این شرکت می توان به فرز رونیکس مدل 3150، 3130، 3165، 3110، 3112، 3240، 3111، 3241، 3160، 3211 و … اشاره کرد.

از تولیدکنندگان دیگر مطرح و محبوب این کالا در سراسر جهان می توان به فرز آاگ، هیوندای، توسن، دی سی ای، کرون، ادون، محک، میلواکی، سیلور، متابو، آینهل، بلک اند دکر، اکتیو، آنکور و ... اشاره کرد. 

قیمت فرز

قیمت فرز به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل در قیمت دستگاه، شرکت تولیدکننده آن است. درخصوص مدل های برقی نیز لازم است توان و قدرت دستگاه مورد توجه قرار بگیرد. هرچه قدرت و توان دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. در نوع شارژی این موضوع را ولتاژ باتری تعیین می کند. هرچه ولتاژ و ظرفیت باتری بیشتر باشد، قیمت دستگاه بالاتر است. داشتن قابلیت هایی نظیر دیمر یا کنترل سرعت، دسته جانبی، گارانتی و خدمات پس از فروش و قابلیت های جانبی دیگر در قیمت این دستگاه بسیار مؤثر هستند. 

خرید فرز 

برای خرید فرز می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فرز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند