ثبت فروشگاه

اور فرز نجاری

اور فرز یا فرز نجاری ابزاری است که جهت ایجاد شیار بر روی قطعات چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. از این ابزار علاوه بر ایجاد شیار، می توان برای برش دهی، سوراخکاری و تراشکاری و فرم دهی و شکل دادن به لبه های چوب استفاده نمود. به طور کلی این فرز در زمینه ساخت و تولید انواع اتصالات چوبی کاربرد دارد. از این ابزار علاوه بر صنف نجاری، جهت انجام فعالیت های منبت کاری، معرق کاری و به طور کلی، تمامی شغل هایی که با چوب سروکار دارند، استفاده می شود. جهت اطلاع از قیمت اور فرز نجاری با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این محصول را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید اور فرز نجاری را برای شما فراهم نموده است.

لازم به ذکر است که با استفاده از تیغه های متفاوت، می توانید متریال های چوبی را به شکل دلخواه درآورید. درنتیجه با استفاده از این ابزار برای ایجاد شکل های متنوع، هیچگونه محدودیتی نخواهید داشت. تنها باید تیغه مورد نظر را بر روی کولت قرار دهید و مهره آن را با آچار مخصوص محکم نمایید. جهت تهیه ارزانترین اور فرز نجاری با مراجعه به سایت راندنو می توانید محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

اور فرز نجاری

انواع اور فرز

اور فرزهای نجاری باتوجه به قابلیت تنظیم و کاربردی که دارند، به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی انواع فرزهای نجاری براساس میزان تنظیم و کاربرد، می پردازیم.

اور فرز مشتی

یکی از انواع فرزهای مناسب جهت انجام کارهای ظریف و حساس اور فرز مشتی یا لبه گیر است. این ابزار از اندازه کوچک و وزن کمی برخوردار است. از این رو به راحتی بر روی قطعه جابه جا می شود و با استفاده از پیچ تعبیه شده بر روی این ابزار می توان عمق سطح را تنظیم کرد. تیغه های بزرگ بر روی این اور فرز قابل نصب نیستند و معمولاً از آن جهت لبه زنی انواع چوب استفاده می شود. همچنین به دلیل عدم وجود دسته به منظور هدایت ابزار، با عنوان فرز مشتی شناخته شده است.

از کاربرد اور فرز مشتی می توان به فرم دهی و برش متریال های مختلف اشاره نمود. سایز کولت این ابزار کوچک است و برای انجام کارهایی که به دقت بالایی نیاز دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این فرز نسبت به دیگر انواع آن، قدرت پایین تری دارد.

اور فرز پلان جر

یکی از ویژگی های اصلی این فرز قابلیت جدا شدن موتور از بدنه این دستگاه است. این ویژگی موجب می شود از موتور این ابزار بتوان جهت راه اندازی دستگاه های دیگر مانند پانتورومتر استفاده نمود.

اور فرز ثابت

اور فرز فیکس یا ثابت از رایج ترین انواع این دستگاه در صنایع نجاری است. این ابزار از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار نیست و کاربرد محدودی دارد. این نوع فرز نجاری معمولاً با میز فرز یا پانتوگراف مورد استفاده قرار می گیرد. این اور فرزها معمولاً از میز برخوردار هستند یا بر روی میز ثابت نصب می شوند. از این ابزار جهت ایجاد شیارهایی با عمق کم و انجام فعالیت هایی با دقت بسیار بالا استفاده می شود.

اور فرز ترکیبی

این اور فرز مدل پیشرفته تر و کاربردی تر اور فرزهای ثابت است. به طوری که آن را با یک پایه ترکیب کرده و مدل ترکیبی آن جهت امکان تنظیم ارتفاع تولید شده است. با بهره گیری از این ابزار بدون نیاز به تنظیم تی، می توان کارهای مختلف را انجام داد. این مدل اور فرز کاربرد بیشتری دارد و می توان به وسیله دسته هایی که روی آن قرار دارد، آن را به حرکت درآورد. از این نوع اور فرز می توان برای ایجاد برش ها و شیارهایی با عمق بیشتر استفاده کرد. این نوع دستگاه در بین نجاران کاربرد بیشتری دارد و رایج تر است و به عنوان اور فرز دستی نیز شناخته می شود.

انواع اور فرز براساس کارکرد

کاربرد اور فرز نجاری

همانطور که می دانید استفاده از این ابزار در صنایع نجاری از کاربردهای به سزایی برخوردار است. در ادامه به رایج ترین کاربردهای این ابزار می پردازیم.

 • با استفاده از این محصول می توان قطعات چوبی را با یکدیگر همتراز نمود.
 • برش چوب و ساخت اتصالات چوبی مانند میز، مبل، جاکفشی و کتابخانه
 • حکاکی و ایجاد شیار بر روی قاب عکس ها، درب های چوبی و کابینت ها
 • باربرداری یکنواخت سطوح چوبی و ابزار زنی لبه چوب ها

کاربردهای اور فرز نجاری

ساختار بدنه دستگاه اور فرز نجاری

این ابزار مانند دیگر ابزارها از اجزای مختلفی تشکیل شده است. در ادامه به اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده فرز نجاری می پردازیم.

موتور دستگاه

موتور از اصلی ترین اجرای تشکیل دهنده این محصول است. موتورهای فرز نجاری باید از سرعت و دور بالایی برخوردار باشند تا فرآیند کار با کیفیت بالایی انجام شود. در این دستگاه ها موتور با شیب ملایمی از حالت سکون به حداقل دور خود می رسد. این سبک از راه اندازی مانع از ضربه ناشی از گشتاور به قطعات مکانیکی موتور می شود. توجه نمایید که هر چه موتور از قدرت و چرخش بالایی برخوردار باشد، عملیات فرزکاری با سرعت بالایی انجام می گیرد. لازم به ذکر است که در ساختار دستگاه های به روز و حرفه ای، از تکنولوژی سافت استار استفاده شده است.

بدنه اور فرز

در ابتدا لازم است بدانید که بدنه اور فرز از دو بخش تشکیل شده است. قسمت بالایی این ابزار، موتور را دربر گرفته است و از دو لایه عایق پلاستیکی ساخته شده است. این پوشش عایق موجب می شود که حین استفاده افراد دچار برق گرفتگی نشوند. همانطور که می دانید این ابزار از قدرت بالایی برخوردار است و هنگام استفاده لرزش زیادی ایجاد می کند. از این رو تولیدگنندگان این ابزار را به گونه ای طراحی کرده اند که کاربران به راحتی از آن استفاده کنند.

کلید خاموش روشن

تمامی اور فرزها از کلیدی برخوردار هستند که به وسیله آن می توان دستگاه را روشن و خاموش کرد. بعضی از فرزهای نجاری نیز از کلید دیمردار برخوردار هستند که با استفاده از آن می توان سرعت دستگاه را کنترل کرد.

کولت نگه دارنده دستگاه

کولت اور فرز وظیفه نگه داشتن تیغه را برعهده دارد. به منظور نصب تیغچه داخل کولت، پایه تیغچه را در داخل کولت قرار دهید و با چرخاندن مهره آن توسط آچارهای موجود بر روی خود دستگاه، پایه در جای خود ثابت می شود. قطر کولت در اور فرز ها از 6 تا 12 میلی متر متغیر است.

تیغچه اور فرز

تیغچه اور فرز وظیفه برش و سایش را برعهده دارد و امروزه در اشکال مختلفی تولید می شود که هرکدام وظایف متفاوتی دارد.

دیمر

امروزه اکثر ابزارهای نجاری به سیستم کنترل سرعت یا دیمر مجهز هستند. با استفاده از دیمر می توان سرعت چرخش موتور این دستگاه را در دور دلخواه تنظیم کرد. در انواع اورفرز می توان با استفاده از غلطک دیمر، می توان سرعت موتور را از 8000 تا 28000 دور تنظیم کرد.

محافظ تراشه

این محافظ یا تلق جهت جلوگیری از پرش تراشه های چوب حین انجام عملیات به سمت کاربر، ساخته می شود. لازم به ذکر است که این تلق پس از مدتی در اثر برخورد تراشه های چوب، مات و کدر می شود که توسط یک پولیش می توان دوباره آن را تمیزکرد.

صفحه متحرک

این ابزار از یک صفحه متحرک متصل به دو محور یا پایه تشکیل شده است. با استفاده از یک اهرم می توان صفحه متحرک پایینی را آزاد کرده و در ارتفاع موردنظر تنظیم کرد. لازم به ذکر است که پایه های اور فرز به فنر مجهزهستند.

اهرم تنظیم ارتفاع

همانطور که قبلاً اشاره کردیم قابلیت تنظیم ارتفاع در اورفرزها از اهمیت زیادی برخوردار است. کارکرد این قطعه به گونه ای است که مجموعه ای از پیچ ها صفحه را از حرکت به سمت پایین محدود کرده و یک پیچ هم از بالا آمدن بیش از حد صفحه جلوگیری می کند.

اجزای مهم تشکیل دهنده اور فرز نجاری

نکات مهم در هنگام خرید اور فرز

هنگام خرید این ابزار باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه به راهنمای خرید اور فرز نجاری پرداخته شده است.

 1. یکی از مهم ترین مسائلی که هنگام خرید این محصول حائز اهمیت است، بستگی به کاربرد شما از این دستگاه دارد. اگر جهت انجام کارهای خانگی و سبک قصد استفاده از این محصول را دارید، می توانید اور فرز مشتی را انتخاب نمایید. در مقابل اگر جهت انجام کارهای گارگاهی قصد خرید این محصول را دارید، انواع صنعتی تر اور فرزها گزینه مناسبی هستند.
 2. همانطور که قبلاً گفته شد مدل های به روز این دستگاه از قابلیت کنترل سرعت برخوردار هستند و هنگام خرید این محصول می توانید برای انجام آسان تر کارها، نوع دیمر دار آن را انتخاب نمایید.
 3. توان موتور اور فرز یکی از فاکتورهای مهم در در خرید این محصول است. هرچه توان موتور بالاتر باشد، سرعت موتور و سرعت چرخش تیغه های آن بالاتر می رود.
 4. اور فرزها دارای تیغچه های مختلفی هستند. می بایست متناسب با کار مورد نظر تیغچه آن را خریداری کنید.
 5. از دیگر نکات قابل توجه، چک کردن سلامت دستگاه، ضمانت نامه و گارانتی اور فرز است.
 6. هنگام خرید این ابزار به سایز کولت آن نیز توجه داشته باشید. همچنین از وجود تیغه های مختلف در آن سایز اطمینان حاصل کنید.

نحوه تعویض تیغه های اور فرز

 • ابتدا دستگاه را از برق جدا نمایید.
 • سپس دستگاه را جدا کرده و با باز کردن پیچ های پایه، آن را جدا کنید.
 • لازم به ذکر است که همراه با هر دستگاه دو آچار عرضه می شود. با یک آچار شفت را نگه داشته و با آچار دیگر کولت را پیچانده تا میله تیغه آزاد شود. اگر میله تیغه از جای خود خارج نشد، به آرامی توسط آچار ضربه ای به کولت وارد نمایید. از برخورد آچار به لبه های تیغه خودداری نمایید.
 • پیش از سوارکردن تیغه جدید کولت را به دقت تمیز کنید تا ذرات چوب از داخل آن خارج شود. سپس تیغهه را داخل کولت قرار داده و مانند بازکردن آن، توسط هر دو آچار آن را ببندید.

نحوه تعویض تیغه های اور فرز نجاری

بهترین اور فرز نجاری

شرکت های متعدد زیادی به تولید این محصول پرداخته اند. در ادامه به معرفی برندهای معتبر این محصول اشاره خواهیم کرد.

اور فرز نجاری ماکیتا

این شرکت در سال 1915 به عنوان یک شرکت خصوصی فروش و تعمیرات ابزار برقی توسط ماسابورو ماکیتا تأسیس شد. محصولات تولیدشده این شرکت از استانداردهای بین المللی برخوردار هستند. از محبوب ترین اورفرز تولیدشده توسط این شرکت می توان به اور فرز نجاری ماکیتا مدل 3601b ،3709 ،3612 و 3709 اشاره نمود.

اور فرز نجاری توسن

توسن یکی از برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در ایران است. محصولات این برند مطابق با استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و طرفداران بسیاری دارد. اور فرز نجاری توسن مدل 1013r یکی از برترین و پرمصرف ترین انواع فرزهای نجاری است که توسط این برند به بازار عرضه شده است.

اور فرز نجاری بوش

بوش از دیگر برندهای معتبر تولیدکننده ابزارآلات است. دفتر مرکزی این برند در شهر گرلینگن کشور آلمان قرار دارد. لازم به ذکر است که این شرکت علاوه بر تولید ابزار، در حوزه های لوازم خانگی نیز فعالیت می کند. اور فرز نجاری بوش مدل gkf 600 ،gkf 550 و دیگر مدل ها از برترین فرزهای نجاری ارائه شده توسط این برند هستند.

اور فرز نجاری کرون

کرون از دیگر برندهای تولیدکننده ابزار برقی است و در کشور چین تأسیس شده است. این برند در تلاش برای توسعه و به روز کردن فناوری محصولات خود است. لازم به ذکر است که ابزارآلات این برند به کشورهای آمریکایی و اروپایی صادر می شوند. اور فرز نجاری کرون مدل ct11001 و ct11002 از برترین اورفرزهایی هستند که توسط شرکت کرون به بازار عرضه شده اند.

اور فرز نجاری هیوندای

هیوندای یکی از برترین برندهای تولیدکننده انواع ابزار در جهان است که با تولید محصولات باکیفیت توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار ابزار را به خود اختصاص دهد. اور فرز نجاری هیوندای مدل hp1812 یکی از برترین فرزهای نجاری است که توسط شرکت هیوندای به بازار عرضه شده است.

اور فرز نجاری رونیکس

ابزار رونیکس یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه تولید انواع ابزارآلات است. این شرکت با تولید محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه توانسته است جایگاه ویژه ای را در بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی به دست آورد. از محبوب ترین اور فرز نجاری تولیدشده توسط این شرکت می توان از اور فرز نجاری رونیکس مدل 7108، 7113، 7112 نام برد.

اور فرز نجاری دس سی ای (dca)، ادون، آاگ، دیوالت، پوکا، سی ام تی و دیگر برندها از محبوب ترین شرکت هایی هستند که به تولید انواع فرز نجاری پرداخته اند.

قیمت اور فرز نجاری

قیمت دستگاه اور فرز نجاری به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل در قیمت دستگاه، شرکت تولیدکننده آن است. همانطور که می دانید انتخاب از برندهای معتبر، هرچه قدرت و توان دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. داشتن قابلیت هایی نظیر دیمر یا کنترل سرعت، دسته جانبی، گارانتی و خدمات پس از فروش و قابلیت های جانبی دیگر در قیمت این دستگاه بسیار مؤثر هستند. جهت اطلاع از لیست قیمت اور فرز نجاری با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول بدون واسطه ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت اور فرز نجاری ارزان را در اختیار شما قرار می دهد.

خرید اور فرز نجاری

برای خرید فرز نجاری می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فرز نجاری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان