ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

اور فرز

اور فرز یا فرز نجاری یکی دیگر از فرزهای پرکاربرد در صنعت می باشد که کاربرد زیادی در صنعت نجاری و برش دهی، فرم دهی، تراشکاری چوب دارد. اورفرز یکی از ابزارآلات پرکاربرد در صنعت نجاری، منبت کاری،‌ کابینت سازی، مبل سازی و ساخت دکوراسیون استفاده می شود. 

انواع اور فرز

  • اور فرز با پایه ثابت: این اور فرزها معمولا دارای میز می باشند یا بر روی میز ثابت نصب می شوند . از انها جهت ایجاد شیارهای با عمق کم و یا کارهایی با دقت بسیار بالا کاربرد دارد. 
  • اور فرز با پایه متحرک: این مدل از اور فرزها کاربرد بیشتری دارند و می توان به وسیله دسته هایی که روی آن قرار دارد آن را به  حرکت در آورد، از این نوع اور فرز می توان برای برش ها و شیارهای با عمق بیشتر استفاده می شود. این نوع در بین نجاران دارای کاربرد بیشتر و رایج تر می باشد و به عنوان اور فرز دستی نیز معروف می باشد. 

اجزای مهم تشکیل دهنده اور فرز

  1. کلید خاموش روشن: تمامی اور فرزها دارای کلیدی هستند که به وسیله آن می توان دستگاه را روشن و خاموش نمود، که بعضی از آنها دارای کلید دیمر است که می توان به کمک آن سرعت دستگاه را کنترل نمود.
  2. کولت نگه دارنده دستگاه: قسمتی از اور فرز است که وظیفه نگه داشتن تیغه را دارد، به منظور نصب تیغچه داخل کولت،  پایه تیغچه را در داخل کولت قرار داده و با چرخاندن مهره آن (معمولا توسط آچار های خود دستگاه)، پایه در جای خود ثابت می شود.
  3. تیغچه اور فرز: تیغچه اور فرز وظیفه برش و سایش را بر عهده دارد و امروزه در اشکال مختلفی تولید شده است که هر کدام وظایف متفاوتی دارد.

نکات مهم در هنگام خرید اور فرز

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در حین خرید اور فرز به‌ آن توجه داشته باشیم شرکت است که از آن خریداری می نماییم. امروزه شرکت های بسیاری به تولید این کالا می پردازند که از مهم ترین و برترین آن ها می توان به شرکت های آاگ، رونیکس، توسن، دیوالت،‌ بوش، محک، میلواکی، پوکا، هیوندای و بسیاری از برندهای دیگر اشاره کرد. از دیگر نکات قابل توجه چک کردن سلامت دستگاه و ضمانت نامه و گارانتی اور فرز می باشد. اور فرز ها دارای تیغچه های مختلف می باشند و می بایست متناسب با کار مورد نظر تیغچه آن را خریداری نماییم. خریداران در سایت راندنو می توانند، انواع و قیمت اور فرز شرکت های مختلف را درصفحه فروشندگان و عاملین فروش آن ها بدون هیچ واسطه ای مشاهده نمایند، هم چنین می توانند با ثبت استعلام با آنها در ارتباط باشند. 

مشاهده ادامه مطلب

برند


بازه سرعت


بازه توان