ثبت فروشگاه

فرز نجاری آاگ مدل RT 1350

از ۴,۱۸۰,۰۰۰ تا ۴,۱۸۰,۰۰۰ تومان

لیست مقایسه

اور فرز

اور فرز یا فرز نجاری یکی از فرزهای پرکاربرد در صنعت است.

کاربرد فرز نجاری

اورفرز کاربرد زیادی در صنعت نجاری و برش دهی، فرم دهی و تراشکاری چوب دارد و برای منبت کاری،‌ کابینت سازی، مبل سازی و ساخت دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد. فرز نجاری همان اور فرز است.

انواع اور فرز

فرز نجاری در انواع زیر تولید و به بازار عرضه می شود:

اور فرز با پایه ثابت

 این اور فرزها معمولاً دارای میز هستند یا بر روی میز ثابت نصب می شوند. از آنها جهت ایجاد شیارهایی با عمق کم و یا کارهایی با دقت بسیار بالا استفاده می شود.

اور فرز با پایه متحرک

این مدل اور فرز کاربرد بیشتری دارد و می توان به وسیله دسته هایی که روی آن قرار دارد، آن را به حرکت درآورد. از این نوع اور فرز می توان برای ایجاد برش ها و شیارهایی با عمق بیشتر استفاده کرد. این نوع دستگاه در بین نجاران کاربرد بیشتری دارد و رایج تر است و به عنوان اور فرز دستی نیز شناخته می شود.

اجزای مهم تشکیل دهنده فرز نجاری

  1. کلید خاموش روشن: تمامی اور فرزها دارای کلیدی هستند که به وسیله آن می توان دستگاه را روشن و خاموش کرد. بعضی از فرزهای نجاری دارای کلید دیمر هستند که به کمک آن می توان سرعت دستگاه را کنترل کرد.
  2. کولت نگه دارنده دستگاه: قسمتی از اور فرز است که وظیفه نگه داشتن تیغه را برعهده دارد. به منظور نصب تیغچه داخل کولت، پایه تیغچه را در داخل کولت قرار دهید و با چرخاندن مهره آن (معمولاً توسط آچارهای خود دستگاه)، پایه در جای خود ثابت می شود.
  3. تیغچه اور فرز: تیغچه اور فرز وظیفه برش و سایش را برعهده دارد و امروزه در اشکال مختلفی تولید می شود که هرکدام وظایف متفاوتی دارد.

نکات مهم در هنگام خرید اور فرز

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در حین خرید اور فرز به‌ آن توجه داشته باشید، شرکتی است که از آن محصول مورد نظر خود را خریداری می کنید. امروزه شرکت های زیادی به تولید این کالا می پردازند که از مهم ترین و برترین آن ها می توان به شرکت های آاگ، رونیکس، توسن، دیوالت،‌ بوش، محک، میلواکی، پوکا، هیوندای و بسیاری از برندهای دیگر اشاره کرد. از دیگر نکات قابل توجه، چک کردن سلامت دستگاه، ضمانت نامه و گارانتی اور فرز است.

اور فرزها دارای تیغچه های مختلفی هستند. می بایست متناسب با کار مورد نظر تیغچه آن را خریداری کنید. خریداران در سایت راندنو می توانند، انواع فرزهای نجاری و قیمت اور فرز شرکت های مختلف را در صفحه فروشندگان و عاملین فروش آن ها بدون هیچ واسطه ای مشاهده نمایند. 

برند


بازه سرعت


بازه توان