ثبت فروشگاه

فرز سنگبری

فرز سنگبری یکی از متداول ترین انواع فرز است و از آن جهت برش و سنباده زدن متریال هایی از جنس سنگ استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه می توان انواع سنگ را در ابعاد و اندازه های گوناگون به شکل دلخواه برش زد. این ابزار جهت انجام کارهای سنگین مانند ساختمان سازی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه این دستگاه در بازار از تنوع بالای برخوردار بوده و علاوه بر برش سنگ ها جهت صیقل دادن، تراشیدن قطعات سنگی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. جهت اطلاع از قیمت سنگ فرز سنگبری با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید. راندنو امکان خرید فرز سنگبری را برای شما فراهم نموده است.

به طور معمول فرز های سنگ بری از سرعت در حالت بی باری 6000 تا 6500 دور در دقیقه برخوردار هستند. به عبارتی تعداد دور سنگ فرز در ثانیه از این میزان در فرزهای آهنگری، کمتر است. همچنین قابلیت برش سنگ هایی تا قطر 230 میلی متر را دارند. لازم به ذکر است که به دلیل بزرگتر بودن دنده های این فرز، سرعت چرخش آن نسبت به فرز آهنگری نیز کمتر است.

فرز سنگبری

کاربرد فرز سنگبری

همانطور که در ابتدا گفته شد، از این ابزار به منظور انجام برش و سایش سنگ ها استفاده می شود. از کاربردهای این ابزار در ساخت و ساز و صنایع گوناگون می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انجام کارهای سنگین ساختمان سازی مانند بازسازی، نوسازی و نمای ساختمان ها
 • این ابزار در کارخانه های سنگبری کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.
 • جهت سنباده زدن، کنار تراشی و صفحه تراشی انواع سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • همچنین جهت چرخ دنده تراشی و شیار زدن انواع سنگ ها نیز کاربرد دارد.

کاربرد فرز سنگبری

مزایای فرز سنگبری

استفاده از این فرزها از ویژگی های به سزایی برخوردار است. در ادامه به چند نمونه از ویژگی های این ابزار اشاره خواهیم کرد.

 • این ابزار مجهز به سیستم محافظ در برابر انجام کارهای سنگین بوده و به خوبی مانع آسیب به دستگاه می شود.
 • در برخی از مدل های این محصول از سیستم خاموشی اتوماتیک بهره گیری شده است. وجود این سیستم از آسیب به موتور جلوگیری کرده در نتیجه طول عمر آن افزایش می یابد. لازم به ذکر است که موتور این ابزار ذغالی بوده و هنگامی که زمان تعویض ذغال سنگ فرارسیده باشد، سیستم خاموشی اتوماتیک به صورت خودکار این دستگاه را خاموش می کند.
 • برخی از این فرزها مجهز به متعلقاتی هستند که با نصب و اتصال آنها به فرز، می توان دستگاه را به جاروبرقی متصل کرد. با این ویژگی می توان گرد و غبار و براده های حاصل از برش یا تراش را جمع آوری کرد.
 • این فرز از دسته قابل تنظیم و جداشدنی برخوردار است.

مزایا فرز سنگبری

اجزای تشکیل دهنده فرز سنگبری

این دستگاه مانند دیگر ابزارآلات از قطعات مختلفی تشکیل شده است. در ادامه به معرفی اجزای تشکیل دهنده این فرز می پردازیم.

صفحه برش (سنگ فرز)

یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده دستگاه فرز سنگبری، دیسک برش آن است که از دانه های سایشی بسیار ریزی تشکیل شده است. همانطور که در ابتدا گفته شد، این صفحه برش ها، فرزکاری و سایش سطوح و مواد مختلف را انجام می دهند. این قطعه به تنهایی قابل استفاده نیست و باید بر روی ابزارآلاتی مانند فرز و پروفیل بر نصب شود. این قطعه انواع مختلفی دارد که هر یک قابلیت برش مواد مختلف را برعهده دارند. از رایج ترین صفحات برش می توان به صفحه گرانیت بر، سرامیک بر، آهن بر و دیگر موارد اشاره کرد.

جهت تهیه سنگ فرز مناسب سنگبری می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

دیمر (کنترل سرعت)

این قطعه دکمه ای است که بر روی این ابزار تعبیه شده است و معمولاً در انتهای دستگاه فرز قرار می گیرد. این قطعه از شماره یک تا شش مدرج شده است که کاربران توسط آن می توانند سرعت دستگاه را کنترل نمایند.

موتور

مهم ترین قسمت تشکیل دهنده فرزها، موتور آن است که قدرت آن برای هر نوع و مدل متفاوت است.

از دیگر اجزای تشکیل دهنده فرزهای سنگبری می توان به حفاظ، کلید خاموش و روشن، دسته نگه دارنده و کابل رابط اشاره کرد. 

اجزای تشکیل دهنده فرز سنگبری

نحوه عملکرد فرز سنگبری

هنگام برش سنگ ها و قطعات سنگی در ابتدا باید لبه تیز این فرز را داخل سنگ فرو ببرید. پس از انجام این کار، دستگاه به طرف جلو حرکت می کند و تیغه فرز به آرامی به سمت جلو حرکن می کند. پس از انجام این فرآیند سطح تراش خورده قطعه کار، صاف و هموار می شود. لازم به ذکر است که دنده این دستگاه خرده سنگ های حاصل از فعالیت برش کاری را به کناره های این ابزار هدایت می کند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، نحوه در دست گرفتن این دستگاه است. این ابزار را باید به گونه ای نگه دارید که جهش چرخش آن به سمت بیرون قرار گرفته باشد تا براده های سنگ به سمت بیرون پرتاب شوند.

تفاوت فرز سنگبری و آهنگری

همان طور که از نام این دو محصول مشخص است، از فرزهای آهنگری به منظور برش آهن و فلزات و قطعات دیگر و از مدل سنگبری به منظور برش و سایش مواد سنگی استفاده می شود. اما اصلی ترین و مهم ترین تفاوت این دو فرز در سرعت چرخش آنها است. سرعت گردش آزاد فرزآهنگری حدود 2000 دور بیشتر از مدل های سنگبری است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، سرعت فرزهای سنگبری بین 6000 تا 6500 دور در دقیقه بوده در حالی که سرعت گردش آزاد فرزهای آهنگری بین 8000 تا 8500 دور در دقیقه است. به همین دلیل استفاده از مدل های سنگبری به منظور برش ویا سایش قطعات آهنی و فلزی امری خطرناک بوده و موجب خرابی دستگاه و هم چنین کار انجام شده می شود. همچنین از دیگر تفاوت های این دو فرز می توان به اندازه قطر صفحه این دو ابزار اشاره کرد. لازم به ذکر است که قطر صفحه فرز آهنگری نسبت به فرز سنگبری، کوچکتر است. از عوامل دیگری که موجب تفاوت صفحه برش سنگ و آهن از یکدیگر می شود،

تفاوت فرز سنگبری و فرز آهنگری

نکات ایمنی در استفاده از فرز سنگبری

 • قبل از استفاده از این ابزار اطلاعات کافی از طرز استفاده صحیح آن را داشته باشید و تا حدی که امکان دارد دفترچه راهنمای آن را نیز مطالعه نمایید.
 • قبل از استفاده از این دستگاه تیغه های فرز را چک کرده و از محکم و سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
 • در هنگام استفاده از این دستگاه تمام نکات ایمنی را رعایت کنید و از لباس، دستکش ایمنی، کفش ایمنی و عینک ایمنی استفاده نمایید تا از بدن و صورت خود در برابر اصابت نخاله های ناشی از برش و سایش مواد مختلف، محافظت شود. 
 • قطعه کار را از فاصله استاندارد تا فرز قرار دهید که احتمال آسیب دیدن انگشتان شما کاهش یابد. همچنین دست ها و بدن خود را هنگام استفاده از فرز، در فاصله استاندارد قرار دهید.
 • متناسب با عملیات برش از صفحه برش مناسب استفاده نمایید. هر دیسکی برای کار مشخصی طراحی شده است، به همین دلیل لازم است که دستور العمل های خاص را برای هر دیسک مطالعه کنید. به عنوان مثال: لازم است هنگامی که دیسک در حال برش کاشی های سرامیکی است، از آب نیز به عنوان روان کننده استفاده کرده و از قرار دادن صفحه برش هایی که به سختی بر روی فرز قرار می گیرند خودداری نمایید.

نکات ایمنی در استفاده از فرز سنگبری

نکات مهم در انتخاب و خرید فرز سنگبری

هنگام خرید این دستگاه باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه به راهنمای خرید فرز سنگ بری پرداخته شده است.

قدرت موتور دستگاه

قدرت و سرعت این محصول را باید متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید انتخاب نمایید و تا جایی که ممکن است از فرزهای دارای حفاظ استفاده کنید. انتخاب قدرت موتور مناسب باتوجه به نیاز استفاده کاربر، جهت مصارف صنعتی یا خانگی باید انتخاب شود.

سرعت دستگاه

از نکات دیگری که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید، سرعت آن است. انتخاب سرعت این دستگاه باتوجه به نیاز کاربر بسته به انجام کارهای سبک و سنگین است.

قطر صفحه

قطر صفحه این محصول نیز از دیگر نکته هایی است که هنگام خرید این ابزار، باتوجه به نیاز و کارکرد خود باید به آن توجه کنید. پرکاربردترین قطرهای استاندارد صفحه های برش در اندازه های 115، 125، 150، 180، 210، 230، 250، 300 و 350 در بازار موجود هستند. به طورکلی صفحه های سابشی از ضخامت 4 تا 5 میلی متر برخوردار هستند.

کنترل سرعت

این قابلیت شرایطی خاصی را برای کاربران فراهم می کند. با استفاده از دیمر یا کنترل سرعت این محصول، می توانید سرعت دستگاه را حین انجام کار کنترل نمایید. توسط این قابلیت دیگر امکان خطا در برش با استفاده از فرزها وجود ندارد.

طراحی ارگونومیک

برخورداری از طراحی خاص و دسته ارگونومیک موجب افزایش عملکرد و راندمان کاری می شود. از این رو هنگام انتخاب و خرید این ابزار به طراحی و ساختار بدنه این ابزار توجه نمایید تا دستان شما حین انجام کار خسته نشود.

برند تولیدکننده محصول

در هنگام انتخاب و خرید این فرز باید به سلامت، ضمانت نامه و خدمات پس از فرودش فرز توجه داشته باشید. امروزه برندها و شرکت های معتبر بسیاری به تولید این محصول می پردازند. در نتیجه سعی بر این داشته باشید از برندهای معتبر محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

بهترین فرز سنگبری

برندهای بسیاری به تولید این ابزار پرداخته اند که در ادامه به معرفی برترین برندهای این محصول می پردازیم.

فرز سنگبری آروا

شرکت آروا در راستای حمایت از تولیدات ملی، توانسته است جایگاه قابل توجهی از بازار تولید ابزارآلات را به خود اختصاص دهد. برند آروا با تولید ابزارآلات با کیفیت مطلوب و مقرون به صرفه توجه مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است. استفاده از فرز سنگبری اروا در میان کاربران بسیار محبوب واقع شده است. از محبوب ترین فرزهای سنگ بری تولید شدده توسط این برند می توان به فرز سنگبری آروا مدل 5534، 5536، 5532 و مدل های دیگر اشاره کرد.

فرز سنگبری رونیکس

برند رونیکس از دیگر تولیدکنندگان محبوب و معتبر در زمینه ابزارآلات به شمار می آید. محصولات تولیدی این شرکت در کشورهای مختلفی تولید و مونتاژ می شوند. لازم به ذکر است که تمام محصولات تولیدی این شرکت باتوجه به استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند. همچنین این شرکت دارای گواهینامه ISO 9001-2008 است. از برترین فرز تولیدشده توسط این شرکت می توان از فرز سنگبری رونیکس مدل 3241، 3220، 3230 و 3240 نام برد.

فرز سنگبری توسن

شرکت توسن فعالیت خود را از سال 1382 آغاز کرد. این شرکت محصولات خود را با توجه به استانداردهای بین المللی و با کیفیتی مطلوب تولید و عرضه می کند. توسن با 22 سال سابقه قعالیت در زمینه تولید ابزارآلات دستی و برقی توانسته است رضایت مشتریان چشمگیری را به خود اختصاص دهد. از محبوب ترین سنگ فرز تولیدشده توسط این شرکت می توان از فرز سنگبری توسن مدل 3620A ،3287A ،3062A و دیگر موارد نام برد.

فرز سنگبری ماکیتا

ماکیتا از دیگر تولیدکنندگان محبوب و معتبری است که از سال 1915 در زمینه تولید ابزارآلات برقی فعالیت خود را آغاز نمود. این برند با ارتقای شرکت خود توانسته است جایگاه خود را در بازار ابزارآلات برقی، ازجمله فرزها تثبیت نماید. فرز سنگبری ماکیتا 9020، ga9040s و مدل های دیگر از بهترین دستگاه های سنگ فرزی هستند که توسط این برند به بازار عرضه شده اند.

فرز سنگبری بوش

بوش یکی از برترین برندهای ارائه دهنده انواع ابزارآلات در جهان است. احتمالاً می دانید که این شرکت در ابتدا به تولید لوازم خانگی می پرداخته است. امروزه بوش با بیش از یک قرن سابقه در زمینه تولید ابزارآلات، توانسته است سهم ویژه ای از بازار ابزار را به خود اختصاص دهد. از برترین فرزهای سنگبری تولیدشده توسط این برند می توان به مدل های gws 21-230h ،gws 22-230 h ،gws 20-230 h ،gws 24 230 h و نمونه های دیگر اشاره نمود.

فرز سنگبری پوکا، گوجیانگ، آاگ، کرون، کرون، حدید برش و دیگر برندها از برترین تولیدکنندگان این ابزار به شمار می آیند.

قیمت فرز سنگبری

قیمت فرز سنگبری به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل در قیمت دستگاه، شرکت تولیدکننده آن است. هرچه قدرت و توان دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. داشتن قابلیت هایی نظیر دیمر یا کنترل سرعت، دسته جانبی، گارانتی و خدمات پس از فروش و قابلیت های جانبی دیگر در قیمت این دستگاه بسیار مؤثر هستند. جهت اطلاع از قیمت فرز سنگبری ماکیتا با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول ارتباط برقرار نمایید.

خرید فرز سنگبری

برای خرید فرز سنگبری و فرز سنگبری بوش آلمان می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فرز سنگبری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه سرعت


بازه توان