ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

فرز سنگبری

فرز سنگبری یکی از متداول ترین نوع فرزهاست که از آن، جهت برش گرانیت و انواع سنگ استفاده می شود و در ساختمان سازی، کارخانه های سنگبری و نمای ساختمان استفاده می شود. فرز های سنگ بری قابلیت برش سنگ هایی تا قطر 230 میلی متر را دارند. 

تفاوت فرز سنگبری و فرز آهنگری

همان طور که از نام این دو محصول مشخص است، از فرزهای آهنگری به منظور برش آهن و فلزات و قطعات دیگر و از فرز سنگبری به منظور برش و سایش مواد سنگی استفاده می شود، اما اصلی ترین و مهم ترین تفاوت این دو فرز در سرعت گردش آزاد آن دو می باشد، سرعت گردش آزاد فرزهای آهنگری حدودا تا 2000 دور بیشتر از فرزهای سنگبری می باشد،  سرعت فرزهای سنگبری بین 6000 تا 6500 دور در دقیقه است در حالی که سرعت گردش آزاد فرزهای آهنگری بین 8000 تا 8500 دور در دقیقه می باشد به همین دلیل استفاده از فرزهای سنگبری به منظور برش ویا سایش قطعات آهنی و فلزی امری خطرناک است که موجب خرابی دستگاه و هم چنین کار انجام شده می شود. 

اجزای تشکیل دهنده فرز سنگبری

  1. صفحه برش(سنگ فرز): یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده فرز سنگ فرز است که از دانه های سایشی بسیار ریزی تشکیل شده است و در تنوع مختلف تولید شده است. این قطعه همان گونه که از اسمش مشخص است از آن جهت برش و ساییدن سطوح و مواد مختلف استفاده می شود، این قطعه به تنهایی قابل استفاده نیست و می بایست بر روی ابزارآلاتی مثل: فرز و پروفیل بر نصب شود. این قطعه انواع مختلفی دارد که هر کدام قابلیت برش مواد مختلف را دارد. از رایج ترین صفحات برش می توان به صفحه گرانیت بر، سرامیک بر، آهن بر و... اشاره کرد. در اصطلاح بازار به این قطعه سنگ فرز سنگ بر نیز می گویند.
  2. دیمر (کنترل سرعت): دکمه ای است که معمولا در انتهای دستگاه فرز تعبیه شده و از شماره یک تا شش مدرج شده که کاربران به وسیله آن می توانند سرعت دستگاه را کنترل نمایند. 
  3. موتور: بدون شک مهم ترین عضو تشکیل دهنده فرزها به شمار می رود، که قدرت آن برای هر نوع و مدل متفاوت است. 

از دیگر اجزای تشکیل دهنده فرزهای سنگبری می توان به حفاظ، کلید خاموش و روشن، دسته نگه دارنده و کابل رابط اشاره کرد. 

نکات مهم در استفاده از فرز سنگبری

  • قبل از استفاده از دستگاه فرز سنگبری طرز استفاده از آن را یاد بگیریم و تا حدی که امکان دارد دفترچه راهنمای آن را نیز مطالعه نماییم.
  • در هنگام استفاده از این دستگاه تمام نکات ایمنی را رعایت کنیم و از لباس، دستکش ایمنی، کفش ایمنی و عینک ایمنی استفاده نماییم تا از بدن و صورت خود در برابر اصابت نخاله های ناشی از برش و سایش مواد مختلف، محافظت نماییم. 
  • متناسب با عملیات برش از صفحه برش مناسب استفاده نماییم. هر دیسکی برای کار مشخصی طراحی شده است، به همین دلیل لازم است که دستور العمل های خاص را برای هر دیسک مطالعه کنیم. به عنوان مثال: لازم است هنگامی که دیسک در حال برش کاشی های سرامیکی است، از آب نیز به عنوان روان کننده استفاده کنیم و از قرار دادن صفحه برش هایی که به سختی بر روی فرز قرار می گیرند خودداری نماییم.

نکات مهم در انتخاب و خرید فرز سنگبری

در هنگام انتخاب و خرید فرز سنگبری باید به سلامت، ضمانت نامه و خدمات پس از فرودش فرز توجه داشته باشیم. امروزه برندها و شرکت های معتبر بسیاری به تولید این محصول می پردازند، همواره باید سعی کنیم که از برندهای معتبر و برتر تولید کننده این محصول خرید نماییم. از برترین شرکت های تولید کننده این محصولات می توان به شرکت های بوش، ماکیتا، دیوالت، رونیکس، توسن، آاگ، متابو، هیوندای و دی سی ای اشاره کرد. قدرت و سرعت فرز سنگبری را باید متناسب با کاری که می خواهیم انجام دهیم انتخاب نماییم و تا جایی که ممکن است از فرزهای دارای حفاظ استفاده کنیم. خریداران در سایت راندنو می توانند لیست قیمت فرزهای سنگبری را در فروشگاه های عرضه کننده آن مشاهده و محصول خود را سفارش دهند.

برند


بازه سرعت


بازه توان