ثبت فروشگاه

تیغ فرز

تیغ فرز یا تیغه فرز قطعه‌ای است که بر روی دستگاه اورفرز نجاری قرار می‌گیرد. این قطعه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده دستگاه فرز است. تیغه فرز به تنهایی قابلیت استفاده ندارد و باید بر روی دستگاه فرز نصب شود. استفاده از این قطعه در زمینه ساخت قطعات صنعتی کاربرد زیادی دارد. تیغه فرز با توجه به نوع دستگاه و جنس قطعه کار در انواع مختلفی تولید می‌شود. هر یک از انواع این قطعه در شکل‌های مختلف و با اندازه‌های گوناگون در بازار موجود هستند.

فرزکاری یکی از رایج‌ترین عملیات حذف قسمت‌های اضافه از قطعه کار است. دستگاه فرزها قابلیت ایجاد طرح و شیار بر روی سطوح دارند. انجام عملیات مختلف بر روی سطوح، با استفاده از تیغه‌های مختلف نیز امکا‌ن‌پذیر است. به طور کلی تیغ فرز وسیله‌ای است که برای فرم‌دهی و براده‌برداری قطعات، استفاده می‌شود. با نصب این تیغه بر روی دستگاه و به واسطه نیروی دوار، فعالیت مورد نظر انجام می‌گیرد.

در این فرایند نیز در اثر برخورد قطعه دوار، بخش‌هایی از سطح کار به عنوان براده یا زائده جدا می‌شود. در نهایت، خروجی کار قطعه دلخواه و مورد نظر شما خواهد بود. این تیغه‌ها از قابلیت ایجاد طرح و شکل‌های مختلف بر روی قطعه کار برخوردار هستند. مواد اولیه به کار رفته در ساخت این تجهیزات می‌تواند فولاد کربنی، فولاد افزار آلیاژی تندبر، کاربید سمانته و عناصر دیگری همچون وانادیوم، کروم، ولفرام، مولیبدون و دیگر مواد باشد.

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، تیغه‌ها براساس ایجاد نوع برش، در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند. مقاومت و نوع کاربرد این قطعات با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

  • تیغ فرز انگشتی: این ابزار ظاهری استوانه‌ای شکل دارد. این دستگاه به صورت محوری و عمودی پرداخت قطعه کار را انجام می‌دهد. انواع تیغ فرز انگشتی به منظور ایجاد شیار بر روی قطعه کار استفاده می‌شوند. همچنین ایجاد شیار و براده‌برداری سطوح جانبی را با دقت بالایی انجام می‌دهد. تیغ فرز مینیاتوری نیز کاربردی شبیه به این قطعه دارد.
  • تیغ فرز غلطکی: قطر خارجی این ابزار فرایند براده برداری را انجام می‌دهد. لازم به ذکر است از این قطعه به منطور تراش سطوح نیز استفاده می‌شود.
  • تیغه فرز پولکی: استفاده از این تیغه بر روی دستگاه فرز عمودی کاربرد دارد. با استفاده از قطر خارجی این ابزار، براده‌برداری از قطعه کار امکان‌پذیر است.
  • تیغ فرز اره ای: ایجاد شیارهای باریک بر روی قطعه کار از اصلی‌ترین کاربرد این ابزار به شمار می‌آید. این ابزار بر روی دستگاه فرز افقی نصب می‌شود.
  • تیغ فرز کف تراش: جنس دندانه‌های این تیغه از کاربید ساخته شده است و طول عمر بالایی دارد. لازم به ذکر است این محصول برای ایجاد برش قطعات به صورت محوری مناسب نیست.
  • تیغه شیارزن: تیغ فرز شیارزن این ابزار یکی از پرکاربردترین انواع تیغه فرز به شمار می‌آید و به آن‌ها تیغ فرز چوب نیز گفته می‌شود. از این قطعه به منظور خالی کردن قطعات چوبی و ایجاد اتصالات مختلف، استفاده می‌شود. این ابزار با قطرهای گوناگون تولید می‌شود و سایزهای 12، 16 و 20 از کاربردی‌ترین انواع این محصول هستند.
  • تیغ فرز دم چلچله‌ای: استفاده از این تیغه در دستگاه سی ان سی عمودی مناسب است. همانطور که از نام این ابزار مشخص است، به منظور ایجاد شیارهای دم چلچله بر سطوح استفاده می‌شود.

از دیگر انواع تیغ فرز می‌توان به تیغ فرز کاسه تراش، تیغه فرز جناغی، تیغه فرز چوب بر و راست بر، تیغه پیشانی تراش، تیغه فرز پیچ تراشی، تیغه فرز T شکل و تیغه فرز مدولی اشاره کرد.

قیمت تیغ فرز

قیمت تیغه فرز چوب و دیگر انواع این تجهیزات به مواردی همچون به مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن، برند تولیدکننده، نوع و کاربرد تیغه، بستگی دارد.

خرید تیغ فرز از راندنو

برای خرید تیغ اور فرز کولت 6 و سایزهای دیگر می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت ست تیغ اور فرز رونیکس و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع