ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

لبه گیر

لبه گیر که یک نوع اور فرز به حساب می آید و وسیله ای بسیار کاربردی در صنعت چوب و نجاری است. از کاربرد این دستگاه می توان به صاف کردن، فارسی بر کردن، ایجاد شیار و شکل دادن به گوشه و کناره های کارهای انواع چوب اشاره کرد.

انواع لبه گیر

لبه گیر در بازار با دو نوع لبه گیر دستی و لبه گیربرقی تولید می شود که خریداران با توجه به نیاز خود می توانند نوع مورد نیاز خود را خریداری کنند. این ابزار در وزن و اندازه های مختلف وجود دارد که انتخاب وزن و اندازه متناسب با کار شما بسیار مهم می باشد. اگر شما تصمیم به استفاده ازنوع دستی را دارید باید دقت کنید که در وحله ی اول وزن کم تری نسبت به نوع رومیزی داشته باشد تا در کار تداخل ایجاد نکند و در وحله دوم اندازه یی از این وسیله را تهیه کنید که کار کردن با آن برای شما مشکل نباشد. لبه گیرهای رومیزی و دستی نیز به دو صورت شارژی و برقی وجود دارند.

تیغ لبه گیر

تیغ های به کار رفته در این دستگاه همان تیغ های اور فرز هستند برای جلوگیری از سایش زود هنگام این تیغه ها لازم است که از کیفیت بالای این ابزار استفاده کرد. تیغه اور فرز در انواع تیغه کف تراش، تیغه دم چلچله، تیغه جا کلیدی، تیغه جای شیشه، تیغه شیارخزینه، تیغه پخ، تیغه پرداخت، تیغه شیار زن و پرداخت و تیغه فروشگاهی وجود دارد که هر کدام از این تیغه ها کاربرد مخصوص خود را دارند. تیغه های لبه گیر نیز در استفاده از اشیا نیز به انواع مختلف از جمله  لبه گیر پله، لبه گیر دیوار، لبه گیر چرم، لبه گیر کاغذ دیواری، لبه گیر شیشه و... تقسیم می شوند.

نکات مهم در استفاده از لبه گیر

  • برای تضمین کیفیت و دوام تیغه لبه گیر خود لازم است این تیغه از آلیاژ مرغوب استفاده شده باشد.
  • در هنگام کار با لبه گیر باید از لباس ایمنی از جمله، دستکش، عینک، محافظ صورت و... استفاده شود.
  •  قبل از استفاده از لبه گیر حتما دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه نمایید و بعد از یادگیری کامل از این دستگاه استفاده کنید.
  •  هنگام تعویض تیغه لبه گیر از خاموش بودن دستگاه و قرار گرفتن دیسک در جای خود اطمینان حاصل نمایید.

نکات مهم در خرید لبه گیر

لبه گیر ها در سرعت های مختلف در دسترس هستند که با توجه به نوع کار خود دستگاه مور نیاز را انتخاب نمایید. امروزه شرکت های زیادی در صدد تولید این دستگاه برآمده اند که یکی از معروف ترین برندها رونیکس می باشد. گارانتی و خدمات پس از فروش لز مهمترین نکات خرید در ابزارآلات می باشد.
  
   

برند


بازه سرعت


بازه توان