ثبت فروشگاه

آژیر اعلام حریق

آژیر اعلام حریق یکی از تجهیزات سیستم اعلام حریق است. همانند دیگر تجهیزات الکتریکی اعلام حریق، این وسیله نیز به پنل مرکزی متصل است و پس از دریافت اطلاعات از کنترل پنل شروع به هشدار دادن می کند. هشدار دادن این وسیله به صورت بصری و شنیداری است. قیمت آژیر اعلام حریق به برند و شرکت محصولات اعلام حریق بستگی دارد. امروزه استفاده از این سیستم، ضرورت پیدا کرده است. به همین دلیل افراد به خرید آژیر اعلام حریق اقدام می کنند.

آژیر اعلام حریق

آژیر اعلام حریق چیست؟

آژیر اعلام حریق (Fire alarm) وسیله ای است که با صدای بلند وجود آتش را  اعلام می کند. آژیرها به با جلوه های بصری و سمعی افراد یک مجموعه را آگاه می کنند. برخی صدای زیاد از خود تولید می کنند و برخی دیگر نورهای قرمز و رنگی از خود تولید می کنند. آژیر ساختمان الکتریکی دارد و دو سر مثبت و منفی در آن وجود دارد. این محصولات به دو صورت سقفی و دیواری عرضه می شوند. آژیر اعلام آتش سوزی با جمع آوری اطلاعات از صفحه مرکزی و متصل کردن آن به کنترل پنل، افراد را به سرعت مطلع می کنند.

انواع آژیر اعلام حریق

در کل آژیر های اعلام حریق به دو دسته موتوری و الکترونیکی تقسیم می شوند. همین طور آژیر الکتریکی خود دو نوع دارد، آژیر پیزو و شیپوری. در تقسیم بندی دیگر می توان این آژیر ها را به تک صدا و چند صدا هم تقسیم کرد. از سوی دیگر این ابزار را می توان به دو دسته معمولی و ضد انفجار معرفی نمود. بر اساس مکان هم به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم می شوند که به آن ها outdoor و indoor می گویند. آژیر داخلی را در داخل نصب می کنند و آژیر خارجی را خارج مکان ها به کار می گیرند.

در ادامه به توضیح بیشتر درباره انواع آژیر می پردازیم.

آژیر الکتریکی پیزو

آژیر پیزو در 3 ولتاژ متفاوت 24 و 12 و 220 ولت در بازار عرضه می شود. این آژیر اغلب تک صدا است. این محصول در مکان های مسکونی و تجاری در زمینه سیستم اعلام حریق و سرقت کاربرد دارد.

آژیر الکتریکی شیپوری

آژیر الکتریکی شیپوری، آژیری است که معمولاً آن را در بخش های مختلف مجموعه ها دیده اید. اولین استفاده ما از این دستگاه در ماشین های آمبولانس، ماشین های آتش نشانی و سایر وسایل نقلیه خدماتی بوده است. نصب این محصول ساده است و به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. جهت اعلام خطر و دزدی این آژیر مناسب است. 

آژیر موتوردار

از آژیر موتوردار در مکان های بسیار بزرگ و صنعتی استفاده می شود. این آژیر امکانات پیشرفته تری دارد.

آژیر تک صدا

آژیر تک صدا تنها یک نو ع صدا دارد که آن هم به شدت بلند و قوی است.

آژیر چند صدا

این آژیر دارای چندین صوت متفاوت است که می توانید از میان آن ها صدای دلخواه خود را نسبت به مکان مورد نظر انتخاب کنید. همچنین می توانید برای اعلام حریق یک صدا و برای سرقت صدای دیگری در نظر بگیرید.

آژیر ضد انفجار

این نوع از آژیرها از جنس پلی استر ساخته شده اند و اغلب در سه رنگ زرد، آبی و قرمز ساخته می شوند. در مکان هایی که گازهای خطرناک و مختلف وجود دارد، از آژیر ضد انفجار استفاده می کنیم که معمولاً این محیط های نسبتاً بزرگ، مکان های صنعتی همچون پالایشگاه ها هستند.

لازم به ذکر است که آژیرها نیز همانند سایر تجهیزات اعلام حریق در انواع متعارف و آدرس پذیر عرضه می شوند.

انواع آژیر اعلام حریق

نحوه نصب آژیر سیستم اعلام حریق

اغلب آژیرها در کنار مرکز کنترل نصب می شوند. پس از نصب، اطمینان پیدا کنید که مدارها، دتکتورها و سایر المان های اعلام حریق به درستی فعالیت می کنند. پس از آن سیم آژیر ها را به دو سر مثبت و منفی  در محل مورد نظر نصب می کنیم.

نحوه تست آژیرهای اعلام حریق

ابتدا باید خط EOL  را چک کنیم که بین مدار باشد، سپس اتصال کوتاه انجام می دهیم. با ایجاد اتصال کوتاه آژیر به صدا در می آید و چراغ آن روشن می شود. اگر اتصال دکمه خطا را قطع کنیم، صدای  آژیر قطع می شود. اما چراغ آن روشن می ماند. برای خاموش کردن چراغ آژیر اتصال کوتاه را قطع می کنیم و به حالت اولیه بر می گردد.

برندهای برتر آژیر حریق

امروزه استفاده از سیستم اعلام حریق به موضوعی ضروری در مجموعه ها تبدیل شده است. به همین دلیل افراد به خرید این سیستم ها اقدام می کنند. شرکت های زیادی به تولید و ساخت تجهیزات اعلام حریق می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

آژیر اعلام حریق زیتکس

زیتکس یکی از اولین تولیدکننده های سیستم اعلام حریق آدرس پذیر در ایران است که در سال 1386 تاسیس شده است. این شرکت 5000 شعبه دارد و تمامی ابزار آلات اعلام حریق را عرضه می کند.

آژیر اعلام حریق  زتا

این شرکت با برندZETA ، از شرکت (GLT EXPORTS) در کشور انگلستان تاسیس شده است. زتا تجهیزات سیستم اعلام حریق متعارف را که شامل دتکتور های دود، دتکتور های حرارت، آژیر و.. تولید و عرضه می کند. 

آژیراعلام حریق آریاک

سابقه فعالیت برند آریاک به سال 1367 برمی گردد. در سال 1375 این شرکت ثبت شده است. در سال 1395 هم کارخانه خود را تاسیس کرده است. شرکت آریاک تمام تجهیزات سیستم اعلام حریق را طراحی، تولید و به بازار عرضه می کند.

آژیر اعلام حریق سنس

سنس نام تجاری شرکت فن آوری سانا است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1387 اغاز کرده است و در زمینه تولید و توزیع سیستم های اعلام حریق متعارف و آدرس پذیر فعالیت می کند. برند سنس یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های داخل کشور است.

قیمت آژیر اعلام حریق

قیمت این کالا به عواملی مانند برند، نوع، مکانیزم آن، نوع مکان انتخابی و دیگر موارد بستگی دارد. نوع آژیر انتخابی شما هم بر روی قیمت آن بی تاثیر نیست، انواع های مختلف آژیر قیمت های متغیر دارند.

خرید آژیر اعلام حریق

برای خرید آژیر سیستم اعلان حریق می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات آژیر های اعلام حریق را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آژیر اعلام حریق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند


رنگ


درجه حفاظت