ثبت فروشگاه

آژیر اعلام حریق یکی از تجهیزات سیستم اعلام حریق است. همانند دیگر تجهیزات الکتریکی اعلام حریق، این وسیله نیز به پنل مرکزی متصل است و پس از دریافت اطلاعات از کنترل پنل شروع به هشدار دادن می‌کند. هشدار دادن این وسیله به صورت بصری و شنیداری است. قیمت آژیر اعلام حریق به برند و شرکت محصولات اعلام حریق بستگی دارد. امروزه استفاده از این سیستم، ضرورت پیدا کرده است. به همین دلیل افراد به خرید آژیر اعلام حریق اقدام می‌کنند. آژیر اعلام حریق (Fire alarm) وسیله ای است که با صدای بلند وجود آتش را  اعلام می‌کند. آژیرها به با جلوه های بصری و سمعی افراد یک مجموعه را آگاه می‌کنند. برخی صدای زیاد از خود تولید می‌کنند و برخی دیگر نورهای قرمز و رنگی از خود تولید می‌کنند. آژیر ساختمان الکتریکی دارد و دو سر مثبت و منفی در آن وجود دارد. این محصولات به دو صورت سقفی و دیواری عرضه می‌شوند. آژیر اعلام آتش سوزی با جمع آوری اطلاعات از صفحه مرکزی و متصل کردن آن به کنترل پنل، افراد را به سرعت مطلع می‌کنند.

در کل آژیرهای اعلام حریق به دو دسته موتوری و الکترونیکی تقسیم می‌شوند. همین طور آژیر الکتریکی خود دو نوع دارد، آژیر پیزو و شیپوری. در تقسیم‌بندی دیگر می‌توان این آژیرها را به تک صدا و چند صدا هم تقسیم کرد. از سوی دیگر این ابزار را می‌توان به دو دسته معمولی و ضد انفجار معرفی نمود. بر اساس مکان هم به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند که به آن‌ها outdoor و indoor می‌گویند. آژیر داخلی را در داخل نصب می‌کنند و آژیر خارجی را خارج مکان‌ها به کار می‌گیرند. در ادامه به توضیح بیشتر درباره انواع آژیر می‌پردازیم.

  • آژیر الکتریکی پیزو: آژیر پیزو در 3 ولتاژ متفاوت 24 و 12 و 220 ولت در بازار عرضه می‌شود. این آژیر اغلب تک صدا است. این محصول در مکان‌های مسکونی و تجاری در زمینه سیستم اعلام حریق و سرقت کاربرد دارد.
  • آژیر الکتریکی شیپوری: آژیر الکتریکی شیپوری، آژیری است که معمولاً آن را در بخش‌های مختلف مجموعه‌ها دیده‌اید. اولین استفاده ما از این دستگاه در ماشین‌های آمبولانس، ماشین‌های آتش نشانی و سایر وسایل نقلیه خدماتی بوده است. نصب این محصول ساده است و به صورت ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت اعلام خطر و دزدی این آژیر مناسب است. 
  • آژیر موتوردار: از آژیر موتوردار در مکان‌های بسیار بزرگ و صنعتی استفاده می‌شود. این آژیر امکانات پیشرفته تری دارد.
  • آژیر تک صدا: آژیر تک صدا تنها یک نوع صدا دارد که آن هم به شدت بلند و قوی است.
  • آژیر چند صدا: این آژیر دارای چندین صوت متفاوت است که می‌توانید از میان آن‌ها صدای دلخواه خود را نسبت به مکان مورد نظر انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای اعلام حریق یک صدا و برای سرقت صدای دیگری در نظر بگیرید.
  • آژیر ضد انفجار: این نوع از آژیرها از جنس پلی استر ساخته شده اند و اغلب در سه رنگ زرد، آبی و قرمز ساخته می‌شوند. در مکان‌هایی که گازهای خطرناک و مختلف وجود دارد، از آژیر ضد انفجار استفاده می‌کنیم که معمولاً این محیط‌های نسبتاً بزرگ، مکان‌های صنعتی همچون پالایشگاه‌ها هستند.

لازم به ذکر است که آژیرها نیز همانند سایر تجهیزات اعلام حریق در انواع متعارف و آدرس پذیر عرضه می‌شوند.

قیمت آژیر اعلام حریق

قیمت این کالا به عواملی مانند برند، نوع، مکانیزم آن، نوع مکان انتخابی و دیگر موارد بستگی دارد. نوع آژیر انتخابی شما هم بر روی قیمت آن بی تاثیر نیست، انواع های مختلف آژیر قیمت‌های متغیر دارند. از برندهای معتبر این محصول می‌توان به آژیر اعلام حریق زیتکس، آریاک، آپولو و هورینگ اشاره کرد. 

خرید آژیر اعلام حریق از راندنو

برای خرید آژیر سیستم اعلان حریق می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات آژیرهای اعلام حریق را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت آژیر اعلام حریق و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

ولتاژ


برند


رنگ


درجه حفاظت