ثبت فروشگاه

دمنده و مکنده

دمنده و مکنده هوا یا بلوور یک نوع ابزار الکتریکی کارآمد است که جهت تمیز کردن گرد و غبار مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی این دستگاه دمندگی هوا با فشار بالا است. این ابزار توسط حرکت موتور، جریان هوا را ایجاد می کند. سپس به کمک لوله بهره گیری شده در این ابزار، آن را با فشار بالایی به طرف خروجی هدایت می کند. این دستگاه  کاربرد ویژه ای در صنعت آی تی (IT) جهت تمیز کردن کیس ها و رک های سرور، به منظور جلوگیری از خرابی آن ها دارد. به عبارتی دمنده هوا برای کامپیوتر وسیله نظافتی مهم و کاربردی به شمار می آید.

ازبلوورهای هوا در نجاری ها و صنایع چوب، صنایع فلزات و سنگ و حتی در صنایع سنگین نیز استفاده می شود. لازم به ذکر است که انواع بلوور می تواند به صورت دمنده و مکنده، مکنده و یا دمنده باشد. همچنین نوع دمنده این محصول همانطور که از نامش مشخص است، فرآیند دمندگی را انجام می دهد. مکنده ها نیز فرآیند مکش آلودگی ها را انجام می دهند.

همچنین نوع مکنده این ابزار مانند جاروبرقی عمل کرده و گرد و غبار را به آسانی از محیط مورد نظر، جمع آوری می کند. براساس منبع تغذیه در دو نوع برقی و شارژی تولید و به بازار غرضه می شود. معمولاً برخی از انواع این دستگاه، از یک کیسه برخوردار هستند که مانع از پخش گرد و غبار و جذب آنها در محیط می شود.

لازم به ذکر است که جهت تبدیل دمنده به مکنده، ابتدا باید لوله خزطومی را از قسمت جلویی که دهانه مکنده است، جدا نمایید. سپس آن را بر دهانه خروجی از قسمت موتور نصب نمایید. به عبارتی جریان هوای خروجی از مکنده متمرکز می شود و دستگاه مورد نظر، فرآیند کار را از دمنده به مکنده تغییر می دهد.

دمنده و مکنده

ویژگی های مهم انواع بلوور

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره کردیم، دستگاه های دمنده و مکنده دو وظیفه اصلی دارند که در ادامه به وظایف اصلی این محصول می پردازیم.

دمندگی با فشار بالا

دستگاه بلوور فشار بالای تولید شده به وسیله چرخش دستگاه را به وسیله لوله، با فشار زیاد به سمت خروجی هدایت می کند. سپس آن را به سطح مورد نظر می دمد تا موجب تمیز شدن آن سطح شود. همچنین این فشار با توان دستگاه و اندازه لوله مکنده رابطه مستقیم دارد.

مکش گرد و غبار

این دستگاه نیز همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره کردیم، همانند یک جارو برقی عمل می کند و باعث مکش گرد و غبار می شود.

ویژگی های مهم انواع بلوور

انواع بلوور

انواع دمنده و مکنده ها براساس کارکرد به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به انواع این محصول کاربردی اشاره خواهیم کرد.

  1. روتس بلوور: این نوع از دمنده و مکنده دارای دامنه هوا دهی بسیار گسترده هستند. این محصول در صنایع اسید سازی، پرورش ماهی و میگو، تصفیه آب و فاضلاب و انتقال مواد، صنایع فولاد سازی و خلا کاربرد ویژه ای دارد.
  2. ساید چنل بلوور: نحوه کارکرد این نوع بلوور به این گونه است که با ایجاد توربولانس و عمل گردابی عملیات را انجام می دهد. از این نوع بلوور در صنایع هوادهی های کم عمق و کم فشار و هم چنین سیستم های بادی استفاده می شود.
  3. فن بلوور: این نوع دستگاه، یک دمنده است و عمل دمندگی را انجام می دهد. فن بلوور توسط موتور الکتریکی کار می کند و فرآیند عملیات را انجام می دهد. از این محصول در فشار کم و جهت تصفیه هوا بهره گیری می شود. 
  4. اسکرو بلوور: این نوع بلوور برای هوای فشرده و با فشار بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرند. 

مکنده ها نیز در براساس اندازه، قدرت موتور و میزان مکش در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. از انواع مکنده ها می توان به مرکزی، صنعتی و سالنی به صورت دوقلو یا تک‌ اشاره کرد. همچنین هر یک از انواع این مکنده ها، با توجه به حجم کار و فضای کارگاه انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که مکنده های تنها، همان جاروبرقی های صنعتی به شمار می روند.

انواع بلوور

کاربرد دستگاه دمنده و مکنده

این ابزار جهت نظافت محیط و سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین انواع بلوور در دو نوع مکنده و دمنده تولید و عرضه می شوند. در ادامه به کاربردهای این دستگاه می پردازیم.

  • نظافت قطعات کامپیوتر
  • تمیز کردن فضای اتوموبیل
  • پاکسازی گرد و غبار حاصل از انواع برش در نجاری
  • تمیز کردن حیاط و وسایل منزل مانند پرده ها
  • خشک کردن آب باران و دیگر مایعات و ...

کاربرد دستگاه دمنده و مکنده

نکات مهم هنگام خرید دستگاه دمنده و مکنده

هنگام خرید این دستگاه به نکات زیر توجه داشتهباشید تا خریدی موثر داشته باشید.

نوع کاربری

اولین نکته ای که هنگام خرید این ابزار باید در نظر داشته باشید، نوع مصرفی است که قصد دارید با این ابزار انجام دهید. در ابتدا باید تصمیم بگیرید که کارکردی که از این دستگاه انتظار دارید، دمندگی و یا مکندگی آن است. به عبارتی باتوجه به مصارف صنعتی و یا خانگی، نوع مناسب ایت مخصول را انتخاب نمایید.

قدرت دستگاه

از دیگر نکات مهمی که حین خرید این دستگاه باید به آن توجه داشته باشید، قدرت دستگاه است. بنابراین هر چه میزان قدرت موتور بیشتر باشد، سرعت دستگاه و در نتیجه فرآیند دمندگی یا مکندگی آن بیشتر می شود. همچنین لازم به ذکر است که هر چه قدرت موتور بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز افزایش پیدا می کند.

مجهز به کیسه جمع آوری

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، معمولاً نوع مکنده این ابزار، از یک کیسه جهت جمع آوری آلودگی ها برخوردار است. لازم به ذکر است که برخی از انواع این محصول، از دو عدد کیسه جانبی، جهت جمع آوری گرد و غبار برخوردار هستنند.

حجم هوای خروجی

از دیگر نکات قابل توجه در خرید این دستگاه، می توان به حجم هوای خروجی آن اشاره کرد. حجم هوای خروجی با توان موتور این محصول، ارتباط مستقیم دارد. به عبارتی هرچه توان دستگاه انتخابی بیشتر باشد، حجم هوای خروجی ایجاد شده توسط آن، بیشتر می شود.

قابلیت تنظیم سرعت

برخورداری از قابلیت کنترل سرعت این محصول، از دیگر نکات حائز اهمیتی است که باید به آن توجه داشته باشید. برخورداری از این قابلیت این امکان را در اختیار قرار می دهد که با توجه به نوع کار خود، بتوان سرعت دستگاه را تنظیم نمود.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه دمنده و مکنده

بهترین دمنده و مکنده

در ادامه به محبوب ترین برندهای دمنده و مکنده در بازار اشاره خواهیم کرد.

دستگاه دمنده و مکنده رونیکس

برند رونیکس از برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان این ابزار محسوب می شود. محصولات تولیدشده این برند طبق تکنولوژی روز دنیا و با بهره گیری از استانداردهای بین المللی تولید و ارائه می شوند. از بهترین بلوور تولیدشده توسط این شرکت می توان به دمنده و مکنده رونیکس مدل 1205، 1207، 1206 و ... اشاره کرد.

دمنده و مکنده باس

باس از دیگر شرکت های معتبر تولیدکننده این دستگاه به شمار می آید. ابزارآلات تولیدشده این برند ساخت کشور چین است و جزو پر فروش ترین برندهای ابزارآلات است. از برترین بلوور تولیدشده توسط این برند می توان از مدل های بلوور باس مدل VC002 و ... نام برد.

دمنده و مکنده بوش

برند بوش از بزرگترین وقدرتمندترین تولیدکنندگان این ابزار در جهان است. این برند بیش از یک قرن تجربه و سابقه در حوزه مهندسی، تولیدات لوازم خانگی و ابزارآلا دارد. از بهترین دستگاه دمنده و مکنده تولید شده توسط این شرکت، می توان به بلوور بوش مدل GBL 800E، دمنده و مکنده بوش مدل Universal Vac 20 و ... اشاره کرد.

دیگر برندهای معتبر تولیدکننده این ابزار برندهای آیرون مکس، ماکیتا، توسن، کرون، دیوالت، پروکسیما، هیوندای، ادون، آروا و ... به شمار می آیند.

قیمت بلوور

قیمت دستگاه دمنده و مکنده در بازار با توجه به ویژگی هایی که از آن برخوردار است، متغیر است. عواملی همچون توان دستگاه، نوع دمنده و یا مکنده بودن، قابلیت تنظیم سرعت، برخورداری از کیسه و ... در قیمت این دستگاه تأثیرگذار هستند. جهت اطلاع از قیمت دمنده هوا با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید. راندنو لیست فروشندگان دمنده ارزان قیمت را برای شما در سایت قرار داده است.

خرید بلوور

برای خرید دمنده و مکنده می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت بلوور و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع