ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

دمنده و مکنده 

دمنده و مکنده هوا یا بلوور یک نوع ابزار الکتریکی است که وظیفه اصلی آن تمیز کردن گرد و غبار می باشد. این دستگاه  کاربرد ویژه ای در صنعت آی تی (IT) و برای تمیز کردن کیس ها و رک های سرور به منظور جلوگیری از خرابی آن ها استفاده می شود. ازبلوورهای هوا در نجاری ها و صنایع چوب، صنایع فلزات و سنگ و حتی در صنایع سنگین نیز استفاده می شود. بلوور ها می توانند دمنده و مکنده ،مکنده تنها و یا دمنده تنها نیز، باشند. منیع تغذیه این دستگاه ها نیز می توانند برقی یا شارژی باشند. معمولاً‌ این دستگاه دارای یک کیسه است که مانع از پخش گرد و غبار جذب شده در محیط می شود. 

وظیفه بلوور

دستگاه های دمنده و مکنده دو وظیفه اصلی دارند: 
•    دمندگی با فشار بالا: دستگاه بلوور فشار بالای تولید شده به وسیله چرخش دستگاه را به وسیله لوله با فشار زیاد به سمت خروجی هدایت می کند و به سطح مورد نظر می دمد تا باعث تمیز شدن آن سطح شود. این فشار با توان دستگاه و اندازه لوله مکنده رابطه مستقیم دارد.
•    مکش گرد و غبار: دقیقا همانند یک جارو برقی عمل می کند و باعث مکش گرد و غبار می شود.

انواع بلوور

  1.   روتس بلوور: این نوع از دمنده و مکنده دارای دامنه هوا دهی بسیار گسترده هستند و کاربرد ویژه ای در صنایع اسید سازی، پرورش ماهی و میگو، تصفیه آب و فاضلاب و انتقال مواد، صنایع فولاد سازی و خلا دارد.
  2.  ساید چنل بلوور: نحوه کارکرد این نوع بلوور به این گونه است که با ایجاد توربولانس و عمل گردابی عملیات را انجام می دهد. از این نوع بلوور در صنایع هوادهی های کم عمق و کم فشار و هم چنین سیستم های بادی استفاده می شود.
  3.   فن بلوور: این نوع دستگاه، یک دمنده است و عمل دمندگی را انجام می دهد. فن بلوور توسط موتور الکتریکی به کار می افتد و از آن در فشار کم و برای تصفیه هوا استفاده می شود. 
  4.  اسکرو بلوور: این نوع بلوور برای هوای فشرده با فشار خیلی بالا استفاده می شود. 
  5.  مکنده ها نیز در اندازه، قدرت موتور و میزان مکش مختلف در بازار موجود هستند از انواع مکنده ها می توان به مرکزی، صنعتی و سالنی به صورت دوقلو یا تک‌ به اشاره کرد، که هر کدام با توجه به حجم کار و فضای کارگاه انتخاب و خریداری می‌ شوند. مکنده های تنها، همان جاروبرقی های صنعتی به شمار می روند.

نکات مهم در انتخاب و خرید بلوور

  1.    مجهز بودن به کیسه هوا جهت جلوگیری از پخش شدن گرد و غبار در محیط. 
  2.  در هنگام خرید باید به شرکت تولید کننده دستگاه توجه داشته باشیم، امروزه در سراسر جهان شرکت های زیادی به تولید بلوور می پردازند که از مهم ترین آن ها می توان به شرکت های توسن، هیوندا، ماکیتا، فمی، ونوس، آیرون مکس، بوش، محک، انکور و رونیکس اشاره کرد. 
  3. توان دستگاه، ظرفیت مخزن، دهانه لوله، وزن، جریان هوای خروجی از دیگر نکاتی است که قبل از خرید می بایست به آن توجه نماییم.
  4. وزن دستگاه می بایست تا حد امکان پایین باشد تا جا به جایی آن توسط کاربران آسان تر صورت پذیرد.

خریداران در سایت راندنو می توانند با عضویت رایگان و ایجاد استعلام از فروشندگان و نمایندگان انواع دستگاه دمنده و مکنده بدون هیچ واسطه ای خرید نمایند. 

برند


نوع