ثبت فروشگاه

تجهیزات موتورخانه مجموعه وسایلی هستند که برای تنظیم سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی استفاده می‌شوند. لوازم موتورخانه وظیفه کنترل سیستم‌های تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش ساختمان‌های اداری و مسکونی را برعهده دارند. موتورخانه‌ها از سالیان گذشته و پس از منسوخ شدن بخاری‌ها، در ساختمان‌ها به وجود آمدند. موتورخانه ساختمان وظیفه تأمین آب گرم مصرفی و انرژی گرمایشی را برعهده دارد. گرمایش در سیستم موتورخانه‌ها از طریق شوفاژ و تجهیزات مشابه تأمین می‌شود.

به طور کلی موتورخانه فضا یا مکانی برای نصب و نگهداری تمامی دستگاه‌های مکانیکی، کنترل‌کننده‌های الکتریکی و راه‌اندازی شوفاژها است. معمولاً در ساختمان‌ها، تمامی تجهیزات و تأسیسات لازم برای انتقال سرما و گرما در موتورخانه‌ها وجود دارد. در واقع در محیط موتورخانه، فرآیند تعمیرات ساده می‌شود. توجه نمایید محیط‌های وسیعی مانند بیمارستان‌ها، هتل‌ها و کارخانه‌ها با توجه به متراژ بالایی که دارند، به چندین اتاق برای راه‌اندازی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی نیاز دارند. موتورخانه‌های کوچک نیز در زیر زمین خانه‌ها قرار دارند.

به همین دلیل، در محیط مورد نظر باید یک پنجره یا محفظه خاص برای ایجاد جریان هوا در موتورخانه وجود داشته باشد. همچنین موتورخانه بیمارستان و دیگر ساختمان‌های بزرگ، به دلیل سنگینی تأسیسات و ایجاد صداهای زیاد تجهیزات، در خارج از فضای منزل قرار می‌گیرند. افزایش بهره‌وری، بهبود عملکرد دستگاه‌ها، افزایش طول عمر تجهیزات، کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات، سلامتی کارکنان و ساکنین از مهم‌ترین مزایای استفاده از تجهیزات موتورخانه محسوب می‌شوند.

نحوه عملکرد تجهیزات موتورخانه به این صورت است که در ابتدا آب وارد سختی‌گیر می‌شود. پس از رسوب‌زدایی و تصفیه، وارد بویلر می‌شود و توسط آن گرم می‌شود. پس از گرم شدن از طریق سیستم لوله‌کشی، وارد مدار گرمایشی می‌شود و به سیستم‌های انتقال دهنده گرما منتقل می‌شود. رادیاتور موتورخانه و فن کویل از کاربردی‌ترین سیستم‌های انتقال دهنده گرما هستند. جریان هوا در موتورخانه و ورود هوای خارج به آن، از گرم شدن بیش از حد دستگاه‌ها جلوگیری می‌کند. در نتیجه هنگام فراهم کردن تأسیسات موتورخانه باید به تهویه هوای محیط توجه کرد. دیگ یا بویلر از مهم‌ترین تجهیزات موتورخانه مرکزی است و در دسته مولدهای گرمایی قرار می‌گیرد.

دیگ آب داغ، دیگ بخار و دیگ آبگرم از انواع بویلرها هستند که براساس نوع مصرف از یکدیگر متمایز می‌شوند. دی اریتور، چیلر، کندانسور، استیف یا سختی‌گیر، پمپ شوفاژخانه، هواگیر، کلکتور، ترموستات، شیرآلات موتورخانه، منبع انبساط، لوله‌ها و مبدل حرارتی موتورخانه از دیگر تجهیزات موتورخانه محسوب می‌شوند.

قیمت تجهیزات موتورخانه

قیمت تجهیزات شوفاژ خانه و لوازم موتورخانه استخر، شوفاژ و ساختمان‌های دیگر براساس نوع محصول و شرکت تولیدکننده آن تعیین می‌شود. تجهیزات موتورخانه ساختمان و صنعتی نیز در گستره وسیعی قرار می‌گیرند که پیش از خرید باید به تمامی آن‌ها توجه کرد.

خرید تجهیزات موتورخانه از راندنو

برای خرید تجهیزات موتورخانه بخار و تجهیزات موتورخانه استخر خانگی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت تجهیزات موتورخانه شوفاژ را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت تجهیزات موتورخانه مرکزی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد. همچنین در راندنو امکان مشاهده مشخصات و آدرس بورس لوازم موتورخانه نیز وجود دارد.

لیست مقایسه

برند