ثبت فروشگاه

دستگاه فراخوان و نوبت دهی

دستگاه فراخوان نوبت دهی یکی از پرکاربردترین دستگاه ها است که در هر فروشگاه، رستوران، بانک، کارخانه ها و ... قابل مشاهده اند. از این دستگاه ها جهت جلوگیری از ازدحام مقابل باجه تولید و صندوق رستوران استفاده می شود به همین علت صاحبان کسب کار برای نظم در کار خود اقدام به خرید دستگاه فراخوان می کنند. قیمت دستگاه فراخوان بسته به کاربرد خود در سیستم نوبت دهی اعم از پیامکی، فیزیکی و اینترنتی متفاوت است. 

دستگاه فراخوان و نوبت دهی

دستگاه فراخوان چیست

دستگاه فراخوان از یک پنل و صفحه نمایش تشکیل شده است که فرد می تواند با دستور به سیستم، شماره مشتری را روی صفحه نمایش نشان دهد و یا حتی با صدای رسا شماره مشتری را پخش کند. به صورت کلی سیستم فراخوان به دو نوع دستگاه فراخون مشتری و دستگاه فراخوان کارکنان تقسیم می شود:

 • پیجر فراخوان کارکنان: این پیجر بیشتر در رستوران ها و کارخانه ها کاربرد دارد که این پیجر صوتی در رستوران ها در صورت داشتن سفارش مورد استفاده قرار می گیرد.
 • پیجر فراخوان مشتری: پیجر فراخوان مشتری نیز بیشتر در رستوران ها و بانک ها کاربرد دارد به این صورت که اگر نوبت مشتری فرا برسد، با کمک این دستگاه مشتری به باجه مربوطه فراخوانده می شود.
 • پیجر ساعتی فراخوان کارکنان: این پیجر نیز یکی از انواع پیجر فراخوان کارکنان است که در شرکت ها و رستوران های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد به این صورت که در رستوران اگر مشتری دکمه دستگاه فراخواندن گارسون را بزند، درخواست آن روی پیجر ساعتی گارسون ها نشان داده می شود.

اجزای دستگاه نوبت دهی

سیستم نوبت دهی یا سیستم صف مجموعه ای از ابزارهای مختلف است که جهت تحلیل جریان بازدیدکننده ها و مدیریت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم علاوه بر جلوگیری از تشکیل صف، به مدیریت بیشتر مراجعه کنندگان و کارکنان نیز کمک شایانی می کند. این سیستم در بانک ها، بیمارستان ها، مراکز اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد و از چند بخش مختلف تشکیل شده است:

 • پیجر نوبت دهی: این پیجرها شامل چند نوع دستگاه با نام های پیجر فراخوان گارسون و پیجر فراخوان مشتری می شوند. پیجرهای فراخوان گارسون کلیدهایی دارند که با فشردن آن ها پیام روی پیجر گیرنده گارسون ظاهر می شود و پس از آن گارسون به مبدا فرستنده پیام مراجعه می کند. پیجر فراخوان مشتری نیز دستگاهی است که زمانی برای آن تعیین شده است و با پایان رسیدن آن پیجر زنگ می زند یا از خود نور تولید می کند. در این زمان مشتری باید به پیشخوان مراجعه کند.
 • مانیتور نوبت دهی: روی مانیتور شماره هایی نشان داده می شود که با شماره مشتری مطابقت دارد. این شماره ها از بلندگو نیز اعلام می شوند.

انواع سیستم نوبت دهی بر اساس کاربرد

 • سیستم نوبت دهی فیزیکی: در این سیستم امکان برنامه ریزی برای انواع خدمات وجود دارد. به این صورت که پس از انتخاب خدمات مورد نظر، نوبت مشتری ثبت می شود. این سیستم قابلیت تعیین مدت زمان تقریبی انتظار مشتری و تعداد نفراتی که قبل از او هستند را دارد. 
 • سیستم نوبت دهی پیامکی: این نوع سیستم در دسترس عموم مردم قرار دارد و به آن ها این امکان را می دهد که بتوانند در هر زمان و مکانی نوبت خود را ثبت کنند. با کمک این سیستم کارفرماها می توانند مشتری را از زمان مراجعه بعدی آن ها آگاه سازد. این سیستم بیشتر در درمانگاه ها و مطب پزشکان استفاده می شود. 
 • سیستم نوبت دهی اینترنتی: سیستم نوبت دهی آنلاین یکی از پیشرفته ترین سیستم های مدیریت صف به شمار می رود. امروزه برای نوبت دهی اینترنتی معمولاً از اپلیکیشن ها و سامانه های مختلف استفاده می شود. استفاده از این سیستم بسیار راحت است و به نرم افزار و سخت افزار خاصی نیاز ندارد.

انواع پیجر نوبت دهی

 1. پیجر نوبت دهی کابلی: پیجرهای کابلی عملکردی مستقل از کامپیوتر دارد. استفاده از آن ها بسیار آسان و راحت است و علاوه بر این، پیجرهای نوبت دهی کابلی از یک کابل واحد جهت انتقال دیتا و برق استفاده می کنند.
 2. پیجر نوبت دهی بیسیم: از این نوع پیجر می توان بدون کابل و داکت کشی استفاده کرد. نقل و انتقالات آن راحت تر صورت می گیرد و به دلیل استفاده از امواج رادیویی در این پیجر دیگر نیازی به کامپیوتر نخواهید داشت.
 3. پیجر نوبت دهی رومیزی: این نوع از پیجرهای نوبت دهی قابلیت نصب هم به صورت کابلی و هم به صورت بیسیم دارند. این پیجر به دلیل داشتن سایزی کوچک در محیط هایی با فضای کم مورد استفاده قرار می گیرد. تکنولوژی امواج رادیویی در این پیجر نیز تعبیه شده است.
 4. پیجر نوبت دهی لمسی: پیجرهای لمسی قابلیت لمس به صورت کابلی و بیسیم را دارند. نمایشگر آن ها معمولا 19 اینچی است.

انواع پیجر نوبت دهی

مزایای استفاده از سیستم فراخوان و نوبت دهی

 • مدیریت صحیح زمان
 • ایجاد بهره وری بیشتر
 • آرامش و اطمینان خاطر مشتریان
 • ارائه خدمات در محیطی منظم
 • گزارش از خدمات استفاده شده
 • گزارش از عملکرد مشتریان
 • افزایش دقت و سرعت متصدیان

بهترین برند دستگاه فراخوان

به علت کاربرد و کارایی این محصول شرکت های بسیاری اقدام به تولید دستگاه فرخوان کرده اند. در ادامه به بررسی بهترین برند موجود در بازار می پردازیم.

دستگاه فراخوان صف آرا

شرکت بهسام تولید کننده سیستم نوبت دهی هوشمند که مهم ترین محصول این شرکت به نام صف آرا به بازار عرضه می شود. این دستگاه در انواع دستگاه فراخوان نوبت دهی بی سیم و با سیم، وابسته به کامپیوتر و غیر وابسته به کامپیوتر طراحی و تولید می شود. این برند با داشتن کادری مجرب و در کمترین زمان توانسته است در بازار دستگاه فراخوان ایران شناخته شود.

از دیگر تولید کنندگان این محصول می توان به دستگاه فراخوان آریا، نوین ایران، اسکار و سهند اشاره کرد.

قیمت دستگاه فرخوان و نوبت دهی

قیمت دستگاه فرخوان و نوبت دهی به عوامل مختلفی همچون برند، برد دستگاه، کارایی آن، تجهیزات جانبی، نوع بی سیم و با سیم و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید دستگاه فراخوان و نوبت دهی

برای خرید دستگاه فراخوان و نوبت دهی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات دستگاه فراخوان و نوبت دهی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت خرید دستگاه فراخوان و نوبت دهی و دیگر محصولات و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی و مراکز فروش آن را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند