ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی چیست و چه کاربردی دارد؟ پیچ گوشتی یا پیچ گشتی از کاربردی‌ترین و متداول ترین انواع ابزارآلات دستی است. این ابزار دستی توسط خاصیت گشتاوری و اهرمی برخوردار است و برای باز و بسته کردن انواع پیچ به کار می‌رود. انواع پیچ گوشتی دستی عموماً از نوک، دسته و میله تشکیل می‌شوند. دسته برخی از انواع این ابزار، با روکش عایق تولید می‌شوند و به آسانی در دست قرار می‌گیرند تا فشار وارده به دست کاربر کنترل شود. دسته پیچ گوشتی‌ها از طراحی نیز در مدل‌های متنوع، رنگ و سایزهای گوناگون ساخته می‌شوند.

به طور معمول برای ساخت دسته این ابزار، از پلاستیک سخت استفاده می‌شود. همچنین برای ساخت میله این ابزار از کروم وانادیوم استفاده می‌شود تا فشار وارده را به خوبی کنترل کند و در برابر خوردگی نیز مقاوم باشد. در ساختار سری این ابزار نیز آلیاژهای مختلفی مانند تیتانیوم، استیل ضد زنگ و CVM به کار می‌رود. پیچ گوشتی‌ها براساس ساختار به چند دسته رایج پیچ گوشتی چکش خور، پیچ گوشتی تقویت پذیر و پیچ گوشتی عایق برق تقسیم می‌شوند. این ابزار باتوجه به نوع سری و پیچ‌های مورد استفاده نیز در مدل‌های مختلفی در بازار موجود است که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

 • پیچ گوشتی دو سر: پیچ گوشتی دوسو نام دیگر این ابزار است و از ساده‌ترین انواع این ابزار به شمار می‌آید. با استفاده این ابزار می‌توان پیچ‌های معمولی و تخت را باز و بسته کرد.
 • پیچ گوشتی سه پر: این پیچ گوشتی خاص برای باز و بسته کردن پیچ‌های خاص، مانند پیچ دستگاه‌های کنسول بازی، دوربین، لپ تاپ و موارد مشابه استفاده می‌شود.
 • پیچ گوشتی چهارسو: این ابزار جهت باز و بسته کردن پیچ‌های چهارسو مناسب است.
 • پیچ گوشتی ستاره ای: پیچ گوشتی ترکس یا ستاره‌ای شش پره دارد و نوک آن درون سرپیچ‌های ستاره‌ای کاملا چفت می‌شود.
 • پیچ گوشتی آهنربایی: در قسمت سری این پیچ گوشتی یک آهنربا به کار رفته است. وجود این آهنربا موجب جذب پیچ به پیچ گوشتی می‌شود و هنگام چرخش، از افتادن آن نیز جلوگیری می‌کند.
 • پیچ گوشتی ساعتی: این پیچ گوشتی ظاهر بسیار ظریف و نازکی دارد و برای انجام فعالیت‌های ظریف‌کاری مناسب است. استفاده از این ابزار برای کار بر روی پیچ‌های ریز مناسب است.
 • پیچ گوشتی جغجغه ای: این پیچ گوشتی امکان چرخش پیچ را تنها در یک جهت انجام می‌دهد.
 • پیچ گوشتی آلن: این ابزار برای باز و بسته کردن پیچ شش گوش مناسب است.
 • پیچ گوشتی دسته T: این پیچ گوشتی ظاهری شبیه به حرف T انگلیسی دارد. هنگام کار با این ابزار می‌توان از نیروی گشتاور بیشتری برای باز و بسته کردن انواع پیچ استفاده کرد. 
 • پیچ گوشتی مشتی: این پیچ گوشتی اندازه کوچکی دارد و استفاده از آن در محیط‌هایی که نمی‌توان از پیچ گوشتی دسته بلند استفاده کرد، کاربرد دارد.
 • پیچ گوشتی 90 درجه: از این ابزار در شرایطی که دسترسی به قطعات دشوار است یا فضای کافی برای انجام کار وجود ندارد، استفاده می‌شود.
 • پیچ گوشتی چند کاره: سری پیچ‌های مختلف را می‌توان بر روی این ابزار نصب کرد. جهت اطلاع از قیمت پیچ گوشتی همه کاره با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید و به صورت کاملاً مستقیم با آن‌ها ارتباط برقرار نمایید.

قیمت پیچ گوشتی

قیمت پیچ گوشتی دسته بلند و کوتاه با توجه به نوع ابزار، جنس دسته، نوع میله شفت، برند تولیدکننده و مواردی از این قبیل متغیر است. همچنین استانداردهای بهره‌گیری شده در ساختار این محصول، از دیگر عواملی است که بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. پیچ گوشتی نووا، رونیکس، آیرون مکس و توسن  از بهترین تولیدکنندگان این ابزار دستی به شمار می‌آیند.

شما کاربران گرامی جهت تهیه پیچ گوشتی عایق برق رونیکس با مراجعته به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

خرید پیچ گوشتی از راندنو

پیش از خرید این ابزار کاربردی بهتر است به نکات زیر توجه شود:

 • توجه به سری پیچ گوشتی
 • توجه به شفت یا میله محور
 • توجه به دسته پیچ گوشتی

برای خرید پیچ گوشتی ریز و درشت می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیچ گوشتی رونیکس و قیمت پیچ گوشتی دوسو چهارسو و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع پیچ گوشتی