ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی  

پیچ گوشتی ابزاری ازخانواده ابزارآلات دستی می باشد که با خاصیت اهرمی  برای باز وبسته کردن انواع پیچ مورد استفاده قرارمیگیرد . پیچ گوشتی های دستی عموما از نوک، دسته ومیله تشکیل شده است که دسته معمولا عایق است و به راحتی دردست قرار می گیرد تا فشار وارده به دست را کنترل کند. دسته پیچ گوشتی ها دارای طراحی متنوع، رنگ وسایزهای مختلف می باشد. دسته هایی ازجنس پلاستیک سخت، در پیچ گوشتی های معمولی استفاده می شود. توجه داشته باشید میله دراین وسیله باید از جنس کروم یا وانادیوم باشد تا فشارهای وارده را خوب کنترل کند ودربرابرخوردگی مقاوم باشد. همچنین سری دراین ابزار میتواند از آلیاژهای مختلفی  مانند تیتانیوم،استیل ضدزنگ،CVM و... باشد.

 انواع پیچ گوشتی ها براساس سری آن ها 

 •  دوسو: پیچ گوشتی تخت یا دوسو برای کار درفضاهای محدود طراحی شده است. البته به اندازه دسته پیچ گوشتی هم بستگی داد.
 • چهارسو: چهار پره دارد که نقطه ی اتصال چهارپره درون سرپیچ چهارسو قرار می گیرد وباعث  کنترل بیشتر روی پیچ وامکان سرخوردن آن داخل پیچ گوشتی را کمتر می کند.
 • ستاره ای : دارای شش پره است که باعث می شود شکل ستاره مانندی به خود بگیرد نوک این وسیله درون سرپیچ های ستاره ای کاملا چفت می شود و عیب این وسیله این است که اگرنیروی چرخش زیاد اعمال شود سر وسیله می شکند.
 •  سه پره : برای بازوبسته کردن پیچ هایی متفاوت مانند تلفن،دوربین و وسایل بازی است.
 •  ساعتی: بسیارظریف است وبرای پیچ های ریزمناسب است بخش انتهایی آن جدای بدنه می چرخد.
 • آلن: برای باز و بسته کردن پیچ های آلن استفاده می شود.
 •  همه کاره: این وسیله نیز کاربرد بسیاری  در صنعت دارد. این مدل از پیچ گوشتی ها از یک دسته و یک میله ساخته شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که بتوان سری پیچ های مختلف را بر روی آن نصب نمود. 

تقسیم بندی انواع پیچ گوشتی ها براساس ساختار 

 1. عایق: پیچ گوشتی هایی که با برق سر و کار دارند دارای یک پوشش پلاستیکی برروی دسته خود می باشند تا جریان الکتریسیته به دست کاربر انتقال پیدا نکند. پوشش عایقی این پیچ گوشتی ها با رنگ بندی متفاوتی تولید می شود.
 2. ضربه خور: درپیچ های شیاردار مورد استفاده قرار میگیرد میله این وسیله متصل به دسته ای ازجنس کروم وآلیاژفشرده است تیغه دراین نوع به صورت شش گوش می باشد.
 3. برقی: استفاده از این ابزار درکارهای صنعتی متداول است وبیشتر جهت سرعت بخشیدن به کارمی شود واز چند قطعه مهم تشکیل شده است که شامل سوییچ روشن وخاموش، چراغ، نگهدارنده سرپیچ های آن وباتری می شود .
 4.  پیچ گوشتی جغجغه ای : مزیتی که این وسیله دارد این است که بدون برداشتن دست ازروی دسته، می توان پیچ را باز و بسته کرد ودارای سوراخ های آهن ربایی برای جای دادن سری ها هستند .
 5. پیچ گوشتی نود درجه : زاویه دسته باسری آن نوددرجه است و برای جاهایی که دسترسی کم است، از آن استفاده می شود .

روش استفاده صحیح از پیچ گوشتی 

ابتدا اطمینان حاصل کنید که پبچ با پیچ گوشتی انتخابی شما چفت می شود سپس پیچ را در محل مورد نظر مستقیم نگه دارید. سروسیله باید منطبق با شیارهای پیچ باشد و پیچ را به آرامی به داخل فرو ببرید ودرجهت عقربه های ساعت بپیچانید. درصورت نیاز به درآوردن پیچ، دسته وسیله را درخلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. 

نکات ایمنی هنگام کار :

استفاده نادرست باعث خورده شدن سر پیچ ها می شود. پیچ گوشتی مانند هرابزاری خطراتی دارد بنابراین هنگام استفاده از این وسیله باید به نکاتی از جمله چفت بودن سری پیچ درشیارپیچ، استفاده از نوع مگنتی در مکان هایی که دسترسی سخت دارند،عدم استفاده از پیچ گوشتی با دسته شکسته و غیره توجه نمود. جنس دسته آن می بایست به صورت ارگونومیک ساخته شده باشد و از لحاظ کیفی  به گونه ای باشد که از لغزش و لیز خوردن دست در حین کار با آن جلوگیری کند.

خرید پیچ گوشتی: 

درهنگام خرید این وسیله باید به اندازه که شامل طول و اندازه سری می باشد، توجه کرد همچنین این وسیله گاها به صورت بسته بندی در جعبه های چند عددی ارايه می شود. در این بسته ها چندین سایز به صورت دوسو و چهار سو وجود دارد. خریداران به راحتی می توانند درخواست خرید خود را به فروشندگان از طریق ثبت استعلام، اعلام نمایند. برای خرید به صرفه می توانید چندین کالا را از لحاظ کمی و کیفی با یکیدگر مقایسه نمایید.

 

لیست مقایسه

برند


نوع پیچ گوشتی