ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی دوسو

پیچ گوشتی دوسو به انگلیسی با نام slotted-screwdriver شناخته شده است. در ابتدا لازم است بدانید به این ابزار پیچ گوشتی دوسر نیز گفته می شود. این محصول یکی از انواع پیچ گوشتی است که جهت باز و بسته کردن پیچ های معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار دستی از خاصیت اهرمی و گشتاوری بالایی برخوردار است. انواع پیچ گوشتی کاربردهای به سزایی دارند و مدل های دوسو تنها در دو نتقطه با پیچ درگیر می شود. در ادامه به بررسی عوامل مؤثر بر قیمت پیچ گوشتی دوسو و چهارسو می پردازیم.

درنتیجه می توانید با آگاهی کامل نسبت به خرید پیچ گوشتی دوسو اقدام نمایید. لازم به ذکر است این پیچ گوشتی همانطور که از نامش مشخص است، یک نوک تخت دارد و در ابعاد گوناگونی تولید می شود. از این مدل پیچ گوشتی جهت باز و بسته نمودن پیچ های تک شیار یا تک حفره استفاده می شود. به طور کلی پیچ گوشتی های دوسو در دو نوع کلی به بازار ارائه می شوند. یکی از انواع این ابزار به گونه ای طراحی شده است که جهت انجام فعالیت در فضاهای محدود، مورد استفاده قرار می گیرد.

به طوریکه قطر نوک آن برابر با قطر میله است و اصطلاحاً به آنها پیچ گوشتی نوک باریک گفته می شود. نوعی دیگر از این ابزار تولید می شود که جهت باز و بسته نمودن پیچ های بزرگ کاربرد دارند. به گونه ای که قطر نوک آن، بزرگتر از قطر میله است. پیچ گوشتی هایی که برای پیچ های بزرگ استفاده می شوند، با نام پیچ گوشتی دوسو پهن شناخته شده اند.

پیچ گوشتی دوسو

تاریخچه پیچ گوشتی دوسو

استفاده از پیچ گوشتی به قرن 15 میلادی در کشورهای آلمان و فرانسه برمی گردد. می توان گفت تقریبا پس از سال 1800 میلادی، پیچ گوشتی اختراع شده است. در سال 1908 میلادی برای اولین بار پیچ مربعی و بعد از آن، انواع پیچ گوشتی چهارسو و پیچ گوشتی های شش ضلعی یا آلن وارد بازار شدند. لازم به ذکر است نوع چهارسو این ابزار برای اولین بار در دهه 30 میلادی توسط شخصی به نام مستعار فیلیپس ابداع شد. امروزه استفاده از این ابزار بسیار کارآمد واقع شده است.

همچنین در ابعاد مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. پیچ گوشتی دو سو متوسط یکی از پرطرفدارترین اندازه های این کالا است. به این نکته توجه نمایید که این نوع از پیچ گوشتی ها انواع خاصی ندارند. اما برخی از مدل های این محصول به بازار ارائه شده اند که با عنوان پیچ گوشتی دوسو چاکدار به فروش می رسند. لازم به ذکر است که برخی از کاربران این محصول را با نام پیچ گوشتی وسط خالی نیز می شناسند.

کاربرد پیچ گوشتی دوسو

در این بخش به سؤال کاربرد پیچ گوشتی دوسو و چهارسو چیست، پاسخ می دهیم. پیچ گوشتی های دوسر و چهارسو کاربرد تقریباً مشابهی به یکدیگر دارند. با این تفاوت که پیچ گوشتی های چهارسو برای انجام کار بر روی پیچ های چهارپر مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که قبلاً اشاره کردیم، این پیچ گوشتی با صرف نیروی کم در جهت باز و بسته کردن انواع پیچ های معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار جزو پرکاربردترین انواع ابزار آلات دستی در منازل و صنایع است.

توجه نمایید که پیچ گوشتی ها باید از دسته مناسبی ساخته شده باشند. زیرا دسته پیچ گوشتی از مهم ترین قسمت های این ابزار به شمار می آید و میزان راحتی حین انجام کار، به این وسیله بستگی دارد. این پیچ گوشتی ها بر اساس میلی متر یا اینچ، با توجه به عرض انتهای میله سایز بندی شده اند. همانطور که می دانید، پیچ ها حفره های خاص و گوناگونی دارند. پیچ گوشتی های دوسو نیز مختص پیچ های تک شیار هستند و در انواع پروژه های صنعتی، مکانیکی و منازل مورد استفاده قرار می گیرند.

می توان از این پیچ گوشتی جهت ساخت سازه های چوبی مانند میز، صندلی، کتابخانه، لوستر و مواردی از این قبیل استفاده نمود. با قرار گرفتن نوک پیچ گوشتی در شیار پیچ و چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت، پیچ بسته می شود. همچنین با قرار دادن نوک پیچ گوشتی درون شیار پیچ و چرخاندن آن خلاف جهت عقربه های ساعت، پیچ باز می شود. اگر قصد باز و بسته کردن پیچ های غیر قابل دسترس را دارید، با استفاده از یک پیچ گوشتی دو سو کوچک می توانید فعالیت مورد نظر را انجام دهید.

کاربرد پیچ گوشتی دوسو

نکات مهم در خرید پیچ گوشتی دوسو

در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید این ابزار باید در نظر داشته باشید، خواهیم پرداخت.

  • یکی از نکاتی که هنگام خرید این ابزار باید مورد توجه شما قرار بگیرد، قابلیت آهنربایی یا مگنتیک آن است. وجود این قابلیت موجب افزایش سرعت در انجام فعالیت مورد نظر می شود.
  • از دیگر مسائل مهم در خرید این کالا، برخورداری از قابلیت ضربه خور است. پیچ گوشتی دوسو ضربه خور خاصیت کوبشی دارد و با استفاده از چکش می توان به دسته آن ضربه وارد نمود.
  • جنس پیچ گوشتی از اهمیت ویژه ای در خرید این محصول برخوردار است. بهترین جنس سری و میله پیچ گوشتی، فولاد کروم وانادیوم است که از مقاومت بالایی برخوردار است و می توان از آن در شرایط مختلف محیطی استفاده نمود.
  • جنس دسته پیچ گوشتی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اغلب دسته پیچ گوشتی از جنس فلز با روکش پلاستیکی (سیلیکونی) یا به طور کامل از جنس پلاستیک ABS است. 
  • در حین خرید باید از سلامت پیچ گوشتی اطمینان حاصل نمایید. دسته و بدنه باید کاملاً سالم باشند و فاقد هر گونه پلیسه و زدگی باشد. 
  • دسته پیچ گوشتی نقش مهمی در چرخش و گشتاور آن ایفا می کند. از این رو انواع پیچ گوشتی دوسو بلند گشتاور بیشتر و بهتری را انجام می دهند.
  • نکته مهم دیگر طراحی ارگونومیک پیچ گوشتی است. دسته پیچ گوشتی باید کاملاً به صورت ارگونومیک و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید شده باشد تا در استفاده طولانی مدت مانع خستگی دست کاربر شود. 

جهت تهیه پیچ گوشتی خاص با مارجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزارآلات پرکاربرد را مشاهده نمایید.

نکات مهم در خرید پیچ گوشتی دوسو

بهترین برند پیچ گوشتی دوسو

استفاده از پیچ گوشتی های دوسر و انواع پیچ گوشتی ها کاربرد زیادی در انجام ابتدایی ترین کارها تا پیشرفته ترین کارها در صنعت دارد. از این رو شرکت های متعددی در صدد تولید این کالا برآمدند که در ادامه به معرفی برترین و محبوب ترین آنها می پردازیم.

پیچ گوشتی دو سو نوا

نووا یکی از برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در ایران استو محصولات این بقرند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای روز جهان تولید و عرضه می شوند. پیچ گوشتی دوسو نووا مدل NTS2163 ،150-6 ،NTS1126 و مدل های دیگر از برترین پیچ گوشتی های دوسری هستند که توسط این شرکت به بازار عرضه شده است. توجه نمایید جهت اطلاع از قیمت پیچ گوشتی دوسو نووا با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار دستی را مشاهده نمایید.

پیچ گوشتی دوسو رونیکس

رونیکس از دیگر برندهای معتبر و شناخته شده انواع ابزارآلات دستی و برقی در ایران است. محصولات شرکت رونیکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس استانداردهای جهانی تولید می شوند. این برند در تولید ابزارآلات به ویژه در ایران پیشرفت چشمگیری داشته است. ازمحبوب ترین پیچ گوشتی های دوسو تولید شده توسط این شرکت می توان به پیچ گوشتی دو سر رونیکس مدل RH-2981،RH-2761،RH-2767،RH-2735  و دیگر مدل ها اشاره کرد.

پیچ گوشتی دوسو استنلی

شرکت آمریکایی استنلی در سال 1857 تأسیس شد و یک برند تولید انواع ابزارآلات و ماشین آلات به شمار میرود. از محبوب ترین پیچ گوشتی های دوسو تولید شده توسط این شرکت می توان به پیچ گوشتی دو سو استنلی مدل 357-66-0، 011-65-0، 340-65-0، 443-65-0 و مدل های دیگر اشاره کرد.

پیچ گوشتی دوسو توسن

یکی از برندهای تولیدکننده ابزارآلات برقی و دستی، برند نام آشنای ایرانی توسن است. این شرکت از سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرده و با ارایه خدمات توانسته رضایت مشتریان زیادی را جلب کند. از محبوب ترین پیچ گوشتی دو سر تولید شده توسط این شرکت می توان به مدل های T906-150F،T906N-150F،T903N-150F،T903-100F،T48-250F،T48-200F و مدل های دیگر اشاره کرد.

پیچ گوشتی دوسو اسپیرو

یکی دیگر از برندهای تولید کننده ابزارآلات از جمله پیچ گوشتی، برند اسپیرو است. شرکت اسپیرو در سال 2016 موفق به اخذ نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش برند لاجتیک در ایران شد. از محبوب ترین پیچ گوشتی های دوسو تولید شده توسط این شرکت می توان به پیچ گوشتی دو سر اسپیرو مدل  051829906BX، 1851906BX و و دیگر مدل ها اشاره کرد.

پیچ گوشتی دو سو ایران پتک

برند ایران پتک یکی از برترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات دستی در ایران است. این شرکت در سال 1362 در شهر اراک تأسیس شد. همچنین محصولات تولیدشده توسط این برند با بهره گیری از روش های فورج، تولید و به بازار ارائه می شوند. از برترین پیچ گوشتی های دوسو تولیدشده توسط این برند می توان از پیچ گوشتی دوسو ایران پتک مدل QB 1016 ،QB 1010 ،QB 1014 و مدل های دیگر نام برد.

شرکت های دیگری هم به تولید این محصول پرکاربرد می پردازند. از مهم ترین برندهای دیگر تولیدکننده این کالا می توان به پیچ گوشتی شیاومی، ورا، ویها، سوئیس تولز، متابو و برندهای دیگر اشاره کرد.  

قیمت پیچ گوشتی دوسو

این پیچ گوشتی ها براساس ویژگی هایی که دارند، در بازار از قیمت های متنوعی برخوردار هستند. نوع پیچ گوشتی، جنس دسته، جنس سری پیچ گوشتی و برند تولیدکننده در قیمت انواع پیچ گوشتی دوسو تأثیرگذار هستند. معمولاً پیچ گوشتی های ضربه خور قیمت بیشتری نسبت به نوع معمولی دارند. همچنین پیچ گوشتی هایی که قابلیت مغناطیسی دارند، قیمت بیشتری نسبت به نوع معمولی دارند. جهت اطلاع از قیمت انواع پیچ گوشتی دستی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزارآلات را مشاهده نمایید.

خرید پیچ گوشتی دوسو

برای خرید پیچ گوشتی دوسو می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انواع پیچ گوشتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.       

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند