ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی دوسو

پیچ گوشتی دوسو چیست و چه کاربردی دارد؟ این ابزار با نام پیچ گوشتی تخت یا پیچ گوشتی دوسر نیز شناخته می‌شود. این ابزار با خاصیت اهرمی و گشتاوری بالا، باز و بسته کردن پیچ‌های دوسو را فراهم می‌کند. به عبارت دیگر، از این مدل پیچ گوشتی برای باز و بسته کردن پیچ‌های تک شیار یا تک حفره استفاده می‌شود. برای باز کردن پیچ توسط این ابزار، ابتدا باید نوک پیچ گوشتی را درون پیچ قرار داد. سپس با چرخاندن آن در جهت حرکت عقربه‌های ساعت، می‌توان پیچ مورد نظر را باز کرد. برای بستن یا محکم کردن پیچ نیز باید به همین روش ادامه داد با این تفاوت که ابزار را باید خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت چرخاند.

این ابزار از ساده‌ترین انواع پیچ گوشتی به شمار می‌آید. قدمت این ابزار دستی به اواخر قرون وسطی بازمی‌گردد. این ابزار یک نوک تخت دارد و در ابعاد گوناگونی تولید می‌شود.  این پیچ گوشتی‌ها براساس میلی‌متر یا اینچ، با توجه به عرض انتهای میله سایز بندی می‌شوند. استفاده از این وسیله برای انجام پروژه‌های صنعتی، مکانیکی و استفاده در منازل نیز کاربرد دارد. از کاربردهای اصلی این پیچ گوشتی می‌توان به ساخت سازه‌های چوبی مانند میز، صندلی، کتابخانه و لوستر، تعمیر وسایل برقی، انجام فعالیت‌های نجاری، اتصال دو قطعه به یکدیگر، نصب تابلو، محکم کردن وسایل چوبی، فلزی، پلاستیکی و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

لازم به ذکر است قیمت پیچ گوشتی دوسو به پارامترهایی همچون جنس بدنه، سایز پیچ گوشتی و برند تولیدکننده آن بستگی دارد. در نتیجه با توجه به پارامترهای نام برده شده، می‌توانید به خرید پیچ گوشتی دوسو مناسب اقدام نمایید. سایز پیچ گوشتی دوسو براساس قطر حفره پیچ تعیین می‌شوند و تنوع زیادی دارد. پیچ گوشتی سایز 20، 21، 8*200، 150*6، 75*3 و موارد دیگر، از سایزهای مختلف این ابزار هستند. این پیچ گوشتی‌ها براساس نوع ساختار و کاربردی که دارند، از یکدیگر متمایز می‌شوند. در ادامه به بررسی انواع مختلف پیچ گوشتی تخت پرداخته شده است:

  • پیچ گوشتی مشتی دوسو: این نوع پیچ گوشتی تخت ابعاد کوچکتری نسبت به انواع دیگر دارد. استفاده از این ابزار در محیط‌های محدود و باریک که امکان استفاده از مدل‌های دسته بلند وجود ندارد، مناسب است.
  • پیچ گوشتی دوسو ضربه خور: انتهای این ابزار فلز تخت قرار گرفته است و موجب افزایش استحکام و ضربه‌پذیر بودن ابزار شده است. از این ابزار به عنوان قلم بنایی نیز استفاده می‌شود.
  • پیچ گوشتی دوسو چاکدار: پیچ گوشتی دو سو وسط خالی یا آچاری نام دیگر این ابزار است. از این ابزار برای باز و بسته کردن پیچ‌های خاص استفاده می‌شود.
  • پیچ گوشتی دوسو ترمینالی: بر روی دسته این ابزار، روکش عایق قرار گرفته است و استفاده از آن در برابر جریان برق مناسب است. معمولاً تمامی برق‌کاران در کیف ابزار خود، یک پیچ گوشتی ترمینالی دارند.
  • پیچ گوشتی دوسو بلند: بلندی سری این محصول برای دسترسی آسان به محیط‌های محدود که دسترسی به آن‌ها دشوار است، کاربرد دارد. استفاده از پیچ گوشتی با دسته بلند موجب سهولت در انجام کارها می‌شود.

قیمت پیچ گوشتی دوسو

قیمت پیچ گوشتی دو سو ریز، کوچک و بزرگ براساس ویژگی‌های محصول تعیین می‌شود. نوع پیچ گوشتی، جنس دسته، جنس سری پیچ گوشتی و برند تولیدکننده آن، از مهم‌ترین پارامترهای تأثیرگذار بر قیمت انواع پیچ گوشتی دوسو هستند. لازم به ذکر است مدل‌های ضربه خور قیمت بیشتری نسبت به نمونه‌های معمولی دارند.

توسن، آیرون مکس، نووا و پیچ گوشتی دوسو رونیکس از بهترین تولیدکنندگان این ابزار به شمار می‌آیند.

خرید پیچ گوشتی دوسو از راندنو

برای خرید ست پیچ گوشتی دوسو پهن می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های‌مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیچ گوشتی دوسو بلند و کوچک و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.       

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند