ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی دوسو

پیچ گوشتی دوسو یا پیچ گوشتی تخت یکی از انواع پیچ گوشتی است که جهت باز و بسته نمودن پیچ های معمولی مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار از خاصیت اهرمی و گشتاوری برخوردار است. انواع پیچ گوشتی دوسو کاربردهای به سزایی دارند و تنها در دو نتقطه با پیچ درگیر می شوند. این پیچ گوشتی همانطور که از نانش مشخص است، یک نوک تخت دارد و در ابعاد گوناگونی تولید می شود. از این مدل پیچ گوشتی جهت باز و بسته نمودن پیچ های تک شیار یا تک حفره استفاده می شود. به طور کلی پیچ گوشتی های دوسو در دو نوع کلی به بازار ارائه می شوند.

یکی از انواع این ابزار دستی به گونه ای طراحی شده است که جهت انجام فعالیت در فضاهای محدود، مورد استفاده قرار می گیرد. به طوریکه قطر نوک آن برابر با قطر میله است و اصطلاحاً به آنها پیچ گوشتی نوک باریک گفته می شود. نوعی دیگر از این ابزار تولید می شود که جهت باز و بسته نمودن پیچ های بزرگ کاربرد دارند. به گونه ای که قطر نوک آن، بزرگتر از قطر میله است و پیچ گوشتی نوک پهن نام دارند.

پیچ گوشتی دوسو

تاریخچه پیچ گوشتی دوسو

استفاده از پیچ گوشتی به قرن 15 میلادی در کشورهای آلمان و فرانسه برمی گردد. می توان گفت تقریبا پس از سال 1800 میلادی پیچ گوشتی اختراع شده است. در سال 1908 میلادی برای اولین بار پیچ مربعی و بعد از آن، انواع پیچ گوشتی های چهارسو و پیچ گوشتی های شش ضلعی یا آلن وارد بازار شدند. همچنین پیچ گوشتی چهارسو برای اولین بار در دهه 30 میلادی توسط شخصی به نام مستعار فیلیپس ابداع شد.

کاربرد پیچ گوشتی دوسو

همان طور که قبلاً اشاره کردیم، پیچ گوشتی دوسو با صرف نیروی کم در جهت باز و بسته کردن انواع پیچ های معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار جزو پرکاربردترین انواع ابزار آلات دستی در منازل و صنعت است. لازم به ذکر است که پیچ گوشتی ها باید از دسته مناسبی ساخته شده باشند. زیرا دسته پیچ گوشتی از مهم ترین قسمت های این ابزار به شمار می آید و میزان راحتی حین انجام کار، به این وسیله بستگی دارد. پیچ گوشتی های تخت بر اساس میلی متر یا اینچ، با توجه به عرض انتهای میله سایز بندی شده اند.

همانطور که می دانید، پیچ ها حفره های خاص و گوناگونی دارند. پیچ گوشتی های دوسو نیز مختص پیچ های تک شیار هستند و در انواع پروژه های صنعتی، مکانیکی و منازل مورد استفاده قرار می گیرند. می توان از این پیچ گوشتی جهت ساخت سازه های چوبی مانند میز، صندلی، کتابخانه، لوستر و ... استفاده نمود. با قرار گرفتن نوک پیچ گوشتی در شیار پیچ و چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت، پیچ بسته می شود. همچنین با قرار دادن نوک پیچ گوشتی درون شیار پیچ و چرخاندن آن خلاف جهت عقربه های ساعت، پیچ باز می شود.

کاربرد پیچ گوشتی دوسو

نکات مهم در خرید پیچ گوشتی دوسو

در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید این ابزار باید در نظر داشته باشید، خواهیم پرداخت.

  • یکی از نکاتی که هنگام خرید پیچ گوشتی دوسو باید مورد توجه شما قرار بگیرد، قابلیت آهنربایی یا مگنتیک آن است. وجود این قابلیت موجب افزایش سرعت در انجام فعالیت مورد نظر می شود.
  • از دیگر مسائل مهم در خرید این کالا، برخورداری از قابلیت ضربه خور است. پیچ گوشتی دوسو ضربه خور خاصیت کوبشی دارد و با استفاده از چکش می توان به دسته آن ضربه وارد نمود.
  • جنس پیچ گوشتی از اهمیت ویژه ای در خرید این محصول برخوردار است. بهترین جنس سری و میله پیچ گوشتی، فولاد کروم وانادیوم است که از مقاومت بالایی برخوردار است و می توان از آن در شرایط مختلف محیطی استفاده نمود. 
  • جنس دسته پیچ گوشتی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اغلب دسته پیچ گوشتی از جنس فلز با روکش پلاستیکی (سیلیکونی) یا به طور کامل از جنس پلاستیک ABS است. 
  • در حین خرید باید از سلامت پیچ گوشتی اطمینان حاصل نمایید. دسته و بدنه باید کاملاً سالم باشند و فاقد هر گونه پلیسه و زدگی باشد. 
  • دسته پیچ گوشتی نقش مهمی در چرخش و گشتاور آن ایفا می کند. از این رو انواع پیچ گوشتی دوسو بلند گشتاور بیشتر و بهتری را انجام می دهند.
  • نکته مهم دیگر طراحی ارگونومیک پیچ گوشتی است. دسته پیچ گوشتی باید کاملاً به صورت ارگونومیک و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید شده باشد تا در استفاده طولانی مدت مانع از خستگی دست کاربر شود. 

نکات مهم در خرید پیچ گوشتی دوسو

بهترین برند پیچ گوشتی دوسو

استفاده از پیچ گوشتی های تخت و انواع پیچ گوشتی ها کاربرد زیادی در انجام ابتدایی ترین کارها تا پیشرفت ترین کارها در صنعت دارد. از این رو شرکت های متعددی در صدد تولید این کالا برآمدند که در ادامه به برخی از برترین شرکت های تولید پیچ گوشتی دوسو اشاره می کنیم.

پیچ گوشتی دوسو رونیکس

برند رونیکس در تولید ایزار آلات به ویژه در ایران پیشرفت چشمگیری داشته است. ازمحبوب ترین پیچ گوشتی دوسو تولید شده توسط این شرکت می توان به پیچ گوشتی دوسو رونیکس مدل RH-2981،RH-2761،RH-2767،RH-2735  و ... اشاره کرد.

پیچ گوشتی دوسو استنلی

شرکت آمریکایی استنلی در سال 1857 تأسیس شد و یک برند تولید انواع ابزارآلات و ماشین آلات به شمار میرود. از محبوب ترین پیچ گوشتی های دوسو تولید شده توسط این شرکت می توان به پیچ گوشتی دوسو استنلی مدل 357-66-0، 011-65-0، 340-65-0، 443-65-0 و ... اشاره کرد.

پیچ گوشتی دوسو توسن

یکی از برندهای تولید ابزارآلات برقی و دستی، برند نام آشنای ایرانی توسن است. این شرکت از سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرده و با ارایه خدمات توانسته رضایت مشتریان زیادی را جلب کند. از محبوب ترین پیچ گوشتی دوسو تولید شده توسط این شرکت می توان به پیچ گوشتی دوسو توسن مدل  T906-150F،T906N-150F،T903N-150F،T903-100F،T48-250F،T48-200F و... اشاره کرد.

پیچ گوشتی دوسو اسپیرو

یکی دیگر از برندهای تولید کننده پیچ گوشتی دوسو و ابزارآلات، برند اسپیرو است. شرکت اسپیرو در سال 2016 موفق به اخذ نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش برند لاجتیک در ایران شد. از محبوب ترین پیچ گوشتی های دوسو تولید شده توسط این شرکت می توان به پیچ گوشتی دوسو اسپیرو مدل  051829906BX، 1851906BX و ... اشاره کرد.

پیچ گوشتی دوسو ایران پتک

برند ایران پتک یکی از برترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات دستی در ایران است. این شرکت در سال 1362 در شهر اراک تأسیس شد. همچنین محصولات تولیدشده توسط این برند با بهره گیری از روش های فورج، تولید و به بازار ارائه می شوند. از برترین پیچ گوشتی دوسو تولیدشده توسط این برند می توان از پیچ گوشتی دوسو ایران پتک مدل QB 1016 ،QB 1010 ،QB 1014 و ... نام برد.

شرکت های دیگری هم به تولید این محصول پرکاربرد می پردازند. از مهم ترین برندهای دیگر تولیدکننده این کالا می توان به پیچ گوشتی شیاومی، ورا، ویها، سوئیس تولز، متابو و ... اشاره کرد.  

قیمت پیچ گوشتی دوسو 

این پیچ گوشتی ها براساس ویژگی هایی که دارند، در بازار از قیمت های متنوعی برخوردار هستند. نوع پیچ گوشتی، جنس دسته، جنس سری پیچ گوشتی، برند و ... در قیمت پیچ گوشتی دوسو تأثیرگذار هستند. معمولاً پیچ گوشتی های ضربه خور قیمت بیش تری نسبت به نوع معمولی دارند. همچنین پیچ گوشتی هایی که قابلیت مغناطیسی دارند، قیمت بیشتری نسبت به نوع معمولی دارند. جهت اطلاع از قیمت پیچ گوشتی دوسو نووا با مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان این محصول می توانید در ارتباط باشید.

خرید پیچ گوشتی دوسو

برای خرید پیچ گوشتی دوسو می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیچ گوشتی دو سر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.        

 

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند