ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی چهارسو

پیچ گوشتی چهارسو به انگلیسی Phillips Screwdriver نام دارد. این ابزار دستی پرکاربرد برای باز و بسته کردن پیچ‌های چهارسو استفاده می‌شود. پیچ گوشتی‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و وجود آن‌ها در منازل و کارگاه‌های صنعتی، یکی از لازمه‌های کار است. شکل ظاهری این ابزار دستی، همانند علامت مثبت است و نوک آن به صورت چهار پر طراحی شده است. نه تنها پیچ گوشتی چهار پهلو بلکه تمامی پیچ گوشتی‌های دستی، اجزای تشکیل دهنده مشابه به یکدیگر دارند. از اصلی‌ترین قسمت‌های تشکیل دهنده پیچ گوشتی‌ها می‌توان به نوک، بدنه و دسته اشاره کرد.

نوک یا سری پیچ گوشتی یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های پرکاربرد این ابزار دستی است. نوک پیچ گوشتی‌های چهارسو، از مواد اولیه مختلف مانند تیتانیوم، استینلس استیل، کروم وانادیوم و دیگر فلزات غیر‌آهنی ساخته می‌شود. لازم به ذکر است پیچ گوشتی‌هایی که از کروم وانادیوم ساخته می‌شوند، مقاومت بالاتری دارند. میله پیچ گوشتی از دیگر بخش‌های تشکیل دهنده این ابزار به شمار می‌آید. این بخش نیروی وارد شده از دسته را به نوک پیچ گوشتی منتقل می‌کند و فرآیند کار انجام می‌گیرد. این قسمت نیز در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارد. سایز میله پیچ گوشتی چهارسو نیز میزان اندازه ابزار را تعیین می‌کند. پیچ گوشتی‌ها به طور معمول در اندازه‌های 25، 60، 70، 80 و بیش از 300 میلی‌متر تولید می‌شوند.

دسته پیچ گوشتی چهارسو یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های تشکیل دهنده این ابزار است. دسته پیچ گوشتی می‌تواند میزان راحتی استفاده کاربران را تضمین کند. این بخش باید به گونه‌ای طراحی شود که به راحتی در دست کاربر قرار بگیرد و بدون هیچ مشکلی، امکان استفاده مداوم از آن وجود داشته باشد. دسته این پیچ گوشتی از جنس پلاستیک سخت یا فشرد و دسته پلاستیک نرم تولید می‌شود.

لازم به ذکر است پیچ گوشتی چهارسو موبایل یکی از پرمصرف‌ترین و رایج‌ترین انواع این ابزار کارآمد به شمار می‌آید. در لیست زیر از انواع پیچ گوشتی چهارسو نام برده شده است:

  • پیچ گوشتی چهارسو ضربه خور: در انتهای این ابزار بخش محکمی برای ضربه زدن تعبیه شده است. این ابزار به عنوان قلم بنایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای تفکیک یا جداسازی بخش کوچکی از یک قطعه، کاربرد دارد.
  • پیچ گوشتی چهارسو ساعتی: این پیچ گوشتی خاص در ابعاد ظریفی تولید می‌شود. این نوع چهارسو برای باز کردن و محکم کردن پیچ‌های ریز مناسب است.

قیمت پیچ گوشتی چهارسو

قیمت پیچ گوشتی چهارسو کوچک و بزرگ باتوجه به عواملی همچون جنس دسته، اندازه میله شافت، برند تولیدکننده و مواردی از این قبیل در بازار متغیر است. پیچ گوشتی چهارسو ایران پتک، رونیکس، توسن، نووا و آیرون مکس از بهترین تولیدکنندگان این ابزار به شمار می‌آیند.

خرید پیچ گوشتی چهارسو از راندنو

  • جنس سری: در ابتدا توجه داشته باشید که نوک پیچ گوشتی هیچگونه لب‌پریدگی، ترک‌خوردگی و زنگ‌زدگی نداشته باشد. همان‌طور که پیش از این گفته شد، باکیفیت ترین پیچ گوشتی‌ها از کروم وانادیوم ساخته می‌شوند.
  • جنس میله: به جنس میله توجه نمایید که از مواد اولیه مرغوب تهیه شده باشد. این ابزار دستی باید مقاومت بالایی داشته باشد و هنگام کار خم نشود. همچنین نقطه اتصال میله به دسته را به خوبی بررسی کنید و اطمینان داشته باشید که به اصطلاح لق نمی‌زند.
  • جنس دسته: به طور معمول دسته این پیچ گوشتی با استفاده از مواد اولیه پلاستیکی و به صورت عاج‌دار تولید می‌شود. همچنین توجه نمایید که دسته آن فاقد هرگونه پلیسه و خراش باشد.
  • نوع دسته: طراحی دسته این ابزار باید به گونه‌ای باشد که به راحتی در دست کاربر قرار بگیرد و طی استفاده طولانی مدت، هیچگونه فشار مضاعفی به دست وارد نکند.
  • طول دسته: برای کاربرانی که به فعالیت‌های حرفه‌ای مشغول هستند، انتخاب پیچ گوشتی چهارسو بلند بهترین گزینه به شمار می‌آید. همچنین استفاده از پیچ گوشتی چهارسو ریز برای انجام فعالیت‌های صنعتی و کارگاهی مناسب است.

برای خرید پیچ گوشتی چهار سو می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت پیچ گوشتی چهارسو رونیکس را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیچ گوشتی چهارسو رونیکس و برندهای دیگر و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند