ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی چهارسو

پیچ گوشتی چهارسو ابزاری دستی و کارآمد از انواع پیچ گوشتی است. پیچ گوشتی ها از انواع گوناگونی برخوردار هستند و و جود آنها در منازل و کارگاه های صنعتی، یکی از لازمه های کار است. پیچ گوشتی های چهارسو کاربردهای گسترده ای در باز و بسته نمودن پیچ های بهع شکل چهارسو دارند. شکل ظاهری این ابزار دستی، همانند علامت مثبت است و از نوک چهار پری برخوردار است.

پیچ گوشتی چهارسو

قسمت های مختلف پیچ گوشتی چهارسو

نه تنها پیچ گوشتی چهار پهلو بلکه تمامی پیچ گوشتی های دستی، اجزای تشکیل دهنده مشابه به یکدیگر دارند. از اصلی ترین قسمت های تشکیل دهنده پیچ گوشتی ها می توان به نوک، بدنه و دسته اشاره نمود. در ادامه به طور کامل تری به اجزای تشکیل دهنده پیچ گوشتی چهارسو خواهیم پرداخت.

نوک پیچ گوشتی

نوک پیچ گوشتی یکی از اصلی ترین قسمت های کاربری این ابزار دستی محسوب می شود. به عبارتی انواع پیچ گوشتی ها با این قسمت از یکدیگر از یکدیگر متمایز می شوند. نوک پیچ گوشتی چهارسو، چهار پر است که کاربردهای گوناگونی در باز و بسته نمودن این پیچ ها دارند. نوک انواع پیچ گوشتی ها از جمله چهارسو، از جنس های تیتانیوم، استینلس استیل، کروم وانادیوم و دیگر فلزات غیر آهنی ساخته می شوند. لازم به ذکر است که پیچ گوشتی هایی که از جنس کروم وانادیوم هستند، از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

میله یا شافت پیچ گوشتی

بخش دیگری که تشکیل دهنده پیچ گوشتی چهارسو است، میله این ابزار است. این بخش میانی کاربرد به سزایی در استفاده از پیچ گوشتی چهارسو ایجاد می کند. به طوری که نیروی واردشده از دسته را به نوک پیچ گوشتی منتقل می کند و فرآیند کار انجام می گیرد. این قسمت نیز در برابر ضربه و فشار از مقاومت بالایی برخوردار است.

سایز میله پیچ گوشتی چهارسو میزان اندازه این ابزار را تعیین می نماید. پیچ گوشتی ها به طور معمول در اندازه های 25، 60، 70، 80 و ... تا 300 میلی متر تولید و به بازار ارائه می شوند.

دسته پیچ گوشتی

دسته پیچ گوشتی چهارسو یکی از اصلی ترین قسمت های تشکیل دهنده این ابزار است. دسته پیچ گوشتی ها میزان راحتی استفاده کاربران را تضمین می کند. در نتیجه این قسمت باید به گونه ای طراحی و تولید شود که به راحتی در دست قرار بگیرد و بدون هیچ گونه مشکلی بتوان به صورت مداوم از آن استفاده نمود.

در گذشته دسته پیچ گوشتی ها از متریال های چوب و فلز ساخته می شدند. اما امروزه ساختار این ابزار دستی تغییرات به سزایی داشته است و در دو نوع متداول تولید و عرضه می شوند. دسته پلاستیک نرم و دسته پلاستیک سخت از انواع رایج پیچ گوشتی های چهارسو هستند. در ادامه ویژگی های هر یک از انواع دسته پیچ گوشتی چهارسو را مورد بررسی قرار می دهیم.

دسته پلاستیک سخت یا فشرده: این نوع از دسته های پیچ گوشتی معمولاً مورد استفاده مهندسین و مکانیک ها قرار می گیرد. حین استفاده از پیچ گوشتی هایی که از دسته سخت برخوردار هستند، جای هیچگونه روغن یا گریسی بر روی آنها باقی نمی ماند. می توان گفت که این ویژگی یکی از اصلی ترین مزایای این نوع پیچ گوشتی های چهارسو به شمار می آید.

دسته پلاستیک نرم: در ساخختار این گونه از دسته های پیچ گوشتی، از مواد لاستیکی یا مواد ترکیبی با لاستیک بهره گیری شده است. استفاده از انواع پیچ گوشتی دسته نرم، در کارگاه های نجاری کاربردهای به سزایی دارد. استفاده از این پیچ گوشتی ها نسبت به پیچ گوشتیی های دسته سخت، بسیار آسان تر است. همچنین شما حین انجام کار می توانید نیروی پیچشی بیشتری را استفاده نمایید و کنترل بیشتری بر روی قطعه کار داشته باشید. لازم است بدانید که در ساختار بهترین دسته پیچ گوشتی از متریال های سیلیکونی استفاده شده است. مواد سیلسکونی از لغزش پیچ گوشتی هنگام انجام فعالیت، جلوگیری می کند.

قسمت های مختلف پیچ گوشتی چهارسو

راهنمای خرید بهترین پیچ گوشتی چهارسو

هنگام خرید پیچ گوشتی چهارسو به نکات زیر توجه داشته باشید.

جنس نوک

در ابتدا توجه داشته باشید که نوک پیچ گوشتی هیچگونه لب پریدگی، ترک خوردگی و زنگ زدگی نداشته باشد. همچنین همانطور که پیش از این گفته شد، باکیفیت ترین پیچ گوشتی ها با جنس های کروم وانادیوم ساخته می شوند. لازم به ذکر است که برخی از انواع این محصول در جهت سرعت بخشیدن به کار، در انواع آهنربایی تولید و ارائه می شوند.

جنس دسته

انواع پیچ  گوشتی باید به گونه ای طراحی شوند تا در برابر لغزش مقاوم باشند. از این رو بیشتر دسته های این محصول را با بهره گیری از متریال های پلاستیک و به صورت عاج دار ساخته می شوند. هنگام خرید پیچ گوشتی توجه داشته باشید که دسته آن فاقد هرگونه پلیسه و خراشی باشد.

نوع دسته

طراحی دسته پیچ گوشتی چهارسو و دوسو باید به گونه ای باشد که به راحتی در دست قرار بگیرد و طی استفاده طولانی مدت، هیچگونه فشار مضاعفی به دست وارد نکند.

طول دسته

طول دسته پیچ گوشتی از دیگر پارامترهایی است که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید. همچنین کاربرانی که به فعالیت های حرفه ای مشغول هستند، باید به طول دسته توجه داشته باشند. در نتیجه پیچ گوشتی چهارسو بلند بهترین گزینه برای شما محسوب می شود تا فعالیت های خود را به راحتی انجام دهید. همچنین استفاده از پیچ گوشتی چهارسو دسته بلند در فعالیت های صنعتی و کارگاهی کاربرد مطلوبی دارد.

جنس میله

جنس میله پیچ گوشتی چهارسو و دوسو باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا هنگام کار خم نشود. همچنین هنگام خرید پیچ  گوشتی چهارسو نقطه اتصال میله به دسته را به خوبی بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که لق نزند.

انتخاب پیچ گوشتی عایق

برخی از انواع این محصول هستند که در برابر جریان برق عایق هستند و از ایجاد هرگونه حادثه احتمالی، از شما محافظت می نماید. بنابراین اگر قصد انجام فعالیت هایی را دارید که خطرناک هستند و مرتبطط با زمینه برق هستند، نوع پیچ گوشتی چهارسو عایق را انتخاب نمایید.

راهنمای خرید بهترین پیچ گوشتی چهارسو

معرفی بهترین مارک پیچ گوشتی چهارسو

همانطور که می دانید برندهای متعددی به تولید این محصول پرکاربرد پرداخته اند. در ادامه به بهترین و معتبرترین برندهای پیچ گوشتی چهارسو خواهیم پرداخت.

پیچ گوشتی چهارسو رونیکس

رونیکس یکی از محبوب ترین و بزرگترین تولیدکنندگان انواع ابزارذ برقی و دستی در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد و امروزه به یکی از بزرگترین تأمین کنندگان انواع ابزارآلات در ایران و جهان تبدیل شده است. محصولات تولیدشده برند رونیکس طبق استانداردهای بین المللی تولید و به بازار ارائه می شوند. همچنین تمامی ابزارآلات رونیکس از کیفیت مطلوب و قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. از برترین پیچ گوشتی تولیدشده توسط این شرکت می توان از پیچ گوشتی چهارسو رونیکس مدل RH-2856 ،RH-2855 ،RH-2862 ،RH-2836 و ... نام برد.

پیچ گوشتی چهارسو نوا

برند نووا از دیگر تولیدکنندگان محبوب انواع ابزار برقی، دستی و بادی به شمار می آید. این برند در سال 1387 تأسیس شد و کیفیت محصولات تولیدشده این شرکت، بسیار مطلوب واقع شده است. از برترین پیچ گوشتی چهارسو تولیدشده توسط این برند می توان به مدل های NTS2170 ،NTS-1125 ،NTS.

پیچ گوشتی چهارسو توسن

از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده پیچ گوشتی چهارسو می توان به برند توسن اشاره نمود. شرکت توسن فعالیت خود را از سال 1382 آغاز نمود و امروزه یکی از مشهورترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در بازار است. محصولات تولیدی برند توسن از کیفیت خوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید و ارائه می شوند. از برترین پیچ گوشتی چهارسو برند توسن می توان به مدل های T903N-150 و T906-125PH و TDSH110-PH و T906N-150PH و ... اشاره نمود.

قیمت پیچ  گوشتی چهارسو

قیمت پیچ گوشتی چهارسو باتوجه به عواملی همچون جنس دسته، اندازه میله شافت، برند تولیدکننده و ... در بازار متغیر است. با مراجعه به سایت راندنو می توانید در رابطه با قیمت پیچ گوشتی چهارسو بلند و قیمت پیچ گوشتی ضربه ای اطلاعات کافی را کسب نمایید.

خرید پیچ گوشتی چهارسو

برای خرید پیچ گوشتی چهارسو می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پیچ گوشتی چهارسو و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند