ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی در انواع مختلف ساخته شده و به منظور انتقال مواد، نظافت و پاک کردن گرد و غبار و جمع آوری آلودگی ها و زباله ها مورد استفاده قرار می گیرد. از جارو برقی صنعتی در کارخانه ها، کارگاه های صنعتی و مکان های عمومی به منظور بهبود وضعیت محیط کار از جنبه های مختلف و نیز افزایش سطح ایمنی و بهداشت فعالیت های مختلف می باشد. در کارگاه های نجاری معمولا یک دستگاه جاروبرقی صنعتی مشاهده می شود. از مزایای این وسایل می توان به صرفه جویی در زمان، منبع تغذیه قدرتمند، استفاده آسان، بهبود فرآیند نظافت کاری و همچنین زیست محیطی بودن آن اشاره کرد. جاروبرقی های صنعتی از نظر میزان هوادهی، مصرف انرژی، میزان مکش و نوع فیلتر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و این معیارها در ارزیابی کیفیت این وسیله از اهمیت بالایی برخوردار هستند. جاروبرقی های صنعتی ازنظر فیلتر، سیستم مکش و مخزن تخلیه تفاوت عمده ای با جاروبرقی های معمولی دارند. این نوع جاروبرقی ها دارای 2 یا 3 موتور برای مکش هستند درحالیکه جاروبرقی های معمولی فقط از یک موتور برخوردار می باشند.


کاربرد جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی در جمع آوری گرد وغبار در محیط هایی مانند صنایع ساخت و ساز و محیط هایی که دارای غبارهای مضر و سمی هستند نیز کاربرد به سزایی داشته به گونه ای که با مکش این ذرات به داخل مخزن، از جمع شدن آنها در یک مکان که سبب ایجاد خطر برای کارکنان می شود، جلوگیری می کند. این دستگاه در از بین بردن و جمع آوری آلودگی ها، بخارات و مایعات سمی و خطرناک صنعتی نیز کاربرد فراوانی دارند. صنایع هوایی و دریایی، آهن و فولاد، پلاستیک و لاستیک سازی، نساجی، چوب و کاغذ، سیمان، الکترونیک، سرامیک و کاشی و غیره از جمله صنایعی هستند که از جاروبرقی صنعتی استفاده می کنند. در بسیاری از کارگاه های چوب بری و نجاری ها برای جمع آوری از خرده چوب ها و تراشه ها از جاروبرقی صنعتی استفاده می شود. تجمع گرد وغبارها در مدت زمان طولانی  برای ماشین آلات نیز مضر بوده و موجب خرابی و کاهش طول عمر دستگاه و درنتیجه افزایش هزینه ها می شود. در مجموع در هر واحد صنعتی و کارگاه ها، وجود یک جاروبرقی صنعتی برای سلامت کارکنان و افزایش طول عمر ماشین آلات و دستگاه ها امری ضروری می باشد که  به انجام امور سرعت بخشیده و  عملکردی موثر و کارآمدی دارد. در بربرخی از مکنده ها قابلیت مکش مواد جامد و مواد مایع به صورت همزمان وجود دارد.انواع جارو برقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی بر اساس نوع کاربردی که دارند به انواع زیر تقسیم می شوند:‌

 1.  جاروبرقی صنعتی خاک
 2.  جاروبرقی صنعتی دستی
 3. جاروبرقی صنعتی آب و خاک
 4.  جاروبرقی صنعتی ضد انفجار
 5. جاروبرقی صنعتی غبارات خطرناک
 6. جاروبرقی صنعتی ایمنی و بهداشت
 7.  جاروبرقی صنعتی تراشه و مواد روغنی
 8. جاروبرقی صنعتی صنایع غذایی و دارویی
 9. جاروبرقی صنعتی انتقال مواد
 10. جاروبرقی صنعتی صنایع بسته بندی
 11. جاروبرقی صنعتی هواکار  

نکات مهم در خرید جاروبرقی صنعتی


در هنگام انتخاب و خرید جاروبرقی های صنعتی یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب شرکت تولیدکننده آن می باشد. از بهترین تولیدکننده های جاروبرقی صنعتی در سطح جهان می توان به شرکت های پارس، کارشر، کسری، ابراهیم، رونیکس، البرز، بوش و... اشاره کرد. قدرت و سرعت مکش نیز در این نوع محصولات از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و درهنگام انتخاب و خرید باید به آن نیز توجه داشت.علاوه بر این، توان موتور، جنس بدنه، فیلتر، گنجایش مخزن و قدرت مکش از ویژگی هایی هستند که تعیین کننده کیفیت و ارزش خرید این نوع محصولات می باشند. در سایت راندنو انواع جاروبرقی های صنعتی از برندهای گوناگون توسط فروشندگان مختلف قیمت گذاری وعرضه شده است.

 

 

برند


فیلتر