ثبت فروشگاه

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی دستگاهی است که به منظور انتقال مواد، نظافت و پاک کردن گرد و غبار و جمع آوری آلودگی ها و زباله ها مورد استفاده قرار می گیرد. از جارو برقی صنعتی در کارخانه ها، کارگاه های صنعتی و مکان های عمومی و ... استفاده می شود. همچنین از این ابزار به منظور بهبود وضعیت محیط کار از جنبه های مختلف و افزایش سطح ایمنی و بهداشت فعالیت های مختلف، بهره گیری می شود. لازم به ذکر است که این محصول در جهت پیشبرد عملکرد خود، نیازمند برق سه فاز است. همچنین در ساختار این ابزار از موتورهای توربینی و پمپ های ساید چنل بهره گیری می شود.

 از مزایای این وسیله می توان به صرفه جویی در زمان، منبع تغذیه قدرتمند، استفاده آسان، بهبود فرآیند نظافت کاری و همچنین زیست محیطی بودن آن اشاره نمود. جاروبرقی های صنعتی از نظر میزان هوادهی، مصرف انرژی، میزان مکش و نوع فیلتر مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و این معیارها در ارزیابی کیفیت این وسیله، از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

این ابزار ازنظر فیلتر، سیستم مکش و مخزن تخلیه تفاوت عمده ای با جاروبرقی های معمولی دارند. این نوع جاروبرقی ها از 2 یا 3 موتور جهت فرآیند مکش برخوردار هستند. درحالی که جاروبرقی های معمولی فقط از یک موتور برخوردار هستند.

جاروبرقی صنعتی

اجزای مهم جاروبرقی صنعتی

این ابزار نیز مانند دیگر ابزارآلات از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. در ادامه این بخش به ساختار تشکیل دهنده این ابزار کاربردی می پردازیم.

پمپ مکش

پمپ مکش همانطور که از نامش مشخص است، وظیفه مکش هوای داخلی این محصول را بر عهده دارد. این قطعه با برقراری خلأ باعث ایجاد اختلاف فشار، میان فضای داخل و خارج دستگاه می شود. به عبارتی قدرت و سرعت مکش در این دستگاه، به پمپ بهره گیری شده در آن وجود دارد. همچنین ظرفیت پمپ نیز سرعت مکش دستگاه را تعیین می کند.

لازم به ذکر است که پمپ های بهره گیری شده در انواع جارو برقی با یکدیگر متفاوت هستند. در تولید و ساختار جارو برقی های صنعتی از پمپ ساید چنل بهره گیری می شود. قدرت مکش این پمپ ها بسیار بالا است و هرچه پمپ این محصول قدرتمندتر باشد، قیمت آن نیزافزایش می یابد.

سیستم فیلتراسیون

انواع فیلتر، جداسازی گرد و غبار و ذرات ریز را از جریان هوا برعهده دارند. از این رو در محیطی که حجم آلودگی بسیار بالا است، کارکرد بهینه و نظافت آلودگی ها توسط این فیلتر، به راحتی فراهم می شود. همچنین فیلترهای بهره گیری شده در ساختار این محصول کارآمد در انواع کارتریجی، ستاره ای و پاکتی موازی هستند.

موتور جاروبرقی صنعتی

موتور یکی از اصلی ترین و مهم ترین اجزای تشکیل دهنده این ابزار محسوب می شود. انرژی مورد نیاز جهت عملکرد پمپ دستگاه، به واسطه موتور تأمین می شود. لازم به ذکر است که برخی از انواع این ابزار از موتور دیزل برخوردار هستند و یا موتور نداشته باشند. انواع فاقد موتور این محصول توسط یک پمپ ونتوری فرآیند کار را انجام می دهند که به عنوان مکنده صنعتی شناخته شده هستند.

مخزن

مخزن بهره گیری شده در ساختار این ابزار باتوجه به حجم بالای آلودگی، در ظرفیت بالا طراحی و تولید می شود. مخزن استفاده شده در این جارو برقی هااز جنس فولاد هستند و همچنین جهت نظافت آلودگی های به خصوص، در جنس های استیل ضد زنگ تولید و به بازار عرضه می شوند که از مقاومت بالایی برخوردار هستند. لازم به ذکر است که رایج ترین نوع مخازن در این دستگاه ها، از قابلیت جداشدن برخوردار هستند که دارای چرخ و دسته هستند.

اجزای مهم جاروبرقی صنعتی

مزایای جاروبرقی صنعتی

استفاده از این ابزار از مزایای قابل توجهی برخوردار است مه در ادامه به مختصری از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • هزینه های مقرون به صرفه
 • مقاومت بالا
 • جمع آوری انواع مایعات و جامدات
 • صرفه جویی در زمان
 • نظافت بهینه

مزایای جاروبرقی صنعتی

کاربرد جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی در جمع آوری گرد وغبار در محیط هایی مانند صنایع ساخت و ساز و محیط هایی که دارای غبارهای مضر و سمی هستند، کاربرد به سزایی دارد. به گونه ای که با مکش این ذرات به داخل مخزن، از جمع شدن آنها در یک مکان که سبب ایجاد خطر برای کارکنان می شود، جلوگیری می کند. این دستگاه در از بین بردن و جمع آوری آلودگی ها، بخارات و مایعات سمی و خطرناک صنعتی نیز کاربرد فراوانی دارند.

صنایع هوایی و دریایی، آهن و فولاد، پلاستیک و لاستیک سازی، نساجی، چوب و کاغذ، سیمان، الکترونیک، سرامیک و کاشی و غیره از جمله صنایعی هستند که از جاروبرقی صنعتی استفاده می کنند. در بسیاری از کارگاه های چوب بری و نجاری ها برای جمع آوری از خرده چوب ها و تراشه ها از جاروبرقی صنعتی استفاده می شود. تجمع گرد وغبارها در مدت زمان طولانی  برای ماشین آلات نیز مضر بوده و موجب خرابی و کاهش طول عمر دستگاه و درنتیجه افزایش هزینه ها می شود.

در مجموع در هر واحد صنعتی و کارگاه ها، وجود یک جاروبرقی صنعتی برای سلامت کارکنان و افزایش طول عمر ماشین آلات و دستگاه ها امری ضروری است که  به انجام امور سرعت بخشیده و عملکرد موثر و کارآمدی دارد. در بربرخی از مکنده ها قابلیت مکش مواد جامد و مواد مایع به صورت همزمان وجود دارد.

کاربرد جاروبرقی صنعتی

انواع دستگاه های جارو برقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی بر اساس نوع کاربردی که دارند به انواع گوناگونی تقسیم می شوند که در ادامه به انواع این محصول خواهیم پرداخت.

جارو برقی صنعتی آب وخاک

این نوع از جاروبرقی صنعتی همانطور که از نامش مشخص است، جهت جمع آوری آب مورد استفاده قرار می گیرند. به این ابزار اصطلاحاً آب جمع کن برقی نیز گفته می شود. طرز کار جاروبرقی آب وخاک به گونه ای است که زباله های تر و خشک را جمع آوری می کند. استفاده از این محصول در محیط هایی مانند آزمایشگاه ها که آلودگی متوسطی دارند، کاربرد به سزایی دارد.

جاروبرقی صنعتی آب و خاک

جاروبرقی سه فاز صنعتی

این نوع از جاروها از قدرت بالایی برخوردار هستند و کیفیت مطلوبی حین جمع آوری آلودگی ها دارند. این دستگاه از موتور قدرتمند فاز 2.2 تا 5.5 کیلو وات برخوردار است. به عبارتی این دستگاه صنعتی از کاربردی ترین انواع جاروها بوده و می توان به صورت شبانه روزی از این دستگاه بهره گیری نمود.

جاروبرقی سه فاز صنعتی

جاروبرقی ضد انفجار

استفاده از این محصول نیز در میحط هایی که آلودگی های خطرناکی مانند مواد آتش زا دارند، کاربرد دارد. موتور این جارو از نوع توربینی است و قدرت بالای این ابزار از مزیت های آن محسوب می شود. لازم به ذکر است که این محصول باید از استانداردATEX برخوردار باشد.

از دیگر انواع این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  جاروبرقی صنعتی سطلی
 2. جاروبرقی صنعتی غبارات خطرناک
 3. جاروبرقی صنعتی هواکار  
 4. جارو برقی های تجاری و ...

انواع دستگاه های جاروبرقی صنعتی

تفاوت جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی خانگی

همانطور که در ابتدا به این موضوع پرداختیم، جاروبرقی های صنعتی از لحاظ قدرت و جمع آوری زباله هایی که ذخیره می کنند، با انواع خانگی این محصول تفاوت دارند.جاروبرقی صنعتی به دلیل استفاده و کنترل آسان تر، به شکل استوانه ای طراحی و تولید می شوند. این ابزار از قدرت مکش بیشتری نسبت به نوع خانگی آن برخوردار است. همچنین از این دستگاه می توان در مدت زمان بیشتری بهره گیری نمود و استفاده کرد.

تفاوت جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی خانگی

نکات مهم هنگام خرید جاروبرقی صنعتی

در ادامه به راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی اشاره خواهیم کرد.

 1. در ابتدا هنگام خرید این محصول به نوع کاربرد خود و کارایی که از این وسیله انتظار دارید، اقدام نمایید.
 2. ظرفیت دستگاه از دیگر نکاتی است که هنگام خرید این ابزار باید به آن توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر جهت مصارف نیمه صنعتی و محیط های بزرگ قصد استفاده از این محصول را دارید، ظرفیت بالاتر این ابزار گزینه مناسبی است.
 3. قدرت موتور این ابزار از دیگر مواردی است که هنگم خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید. هرچه قدرت موتور بیشتر باشد، سرعت آن و میزان برق مصرفی این دستگاه افزایش می یابد.
 4. از دیگر نکات مهمی که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار بگیرد، گارانتی و خدمات پس از فروش این ابزار، برند تولیدکننده محصول و ... است.

نکات مهم هنگام خرید جاروبرقی صنعتی

بهترین جاروبرقی صنعتی

در ادامه به برترین برندهای تولیدکننده این محصول اشاره خواهیم کرد.

جارو برقی صنعتی بوش

برند بوش از محبوب ترین و قدیمی ترین برندهای تولیدکننده جاروبرقی صنعتی به شمار می آید. محصولات تولیدشده این برند از محبوبیت به سزایی برخوردار هستند. جارو برقی صنعتی بوش مدل GAS1200L ،GAS25-L-SFC ،GAS12-25PL  و ... از شناخته شده ترین ومحبوب ترین محصولات نظافتی این برند محسوب می شوند.

جاروبرقی صنعتی پارس

برند پارس از دیگر تولیدکنندگان محبوب و معتبر این ابزار به شمار می آید. جاروبرقی صنعتی 3 موتوره پارس از بهترین ماشین آلات نظافتی این شرکت به شمار می آید. از دیگر جاروبرقی صنعتی تولیدشده توسط این برند می توان به مدل 1515 اشاره کرد.

جاروبرقی صنعتی آسانا

از دیگر تولیدکنندگان معتبر این محصول، برند آسانا است. این برند با تولید اتواع جاروبرقی های صنعتی که از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند، توانسته است جایگاه خود را میان خریداران این محصول، تثبیت نماید. از برترین جاروبرقی تولیدشده توسط این برند می توان به مدل اداری آب و خاک 1400W اشاره کرد.

جاروبرقی صنعتی البرز، توسن، کسری، رویال، سپاهان و ... از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده این ابزار کارآمد محسوب می شوند.

قیمت جاروبرقی صنعتی

قیمت این محصول باتوجه به ویژگی هایی که از آنها برخوردار است، متغیر است. همچنین مکنده های صنعتی ایرانی از قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به انواع خارجی آن برخوردار هستند. عواملی مانند گارانتی، برند تولیدکننده، نوع دستگاه و ... همگی بر قیمت این محصول تأثیرگذار هستند.

خرید جاروبرقی صنعتی

برای خرید جاروبرقی صنعتی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت جارو برقی صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


فیلتر