ثبت فروشگاه

جاروبرقی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟ جارو برقی صنعتی دستگاهی است که به منظور انتقال مواد، نظافت محیط، پاک کردن گرد و غبار، جمع‌آوری آلودگی‌ها و زباله‌ها، بخارات و مایعات سمی و خطرناک استفاده می‌شود. استفاده از جاروبرقی صنعتی در کارخانه‌ها، کارگاه‌های صنعتی و مکان‌های عمومی کاربرد دارد. همچنین تأثیر زیادی بر بهبود وضعیت محیط کار از جنبه‌های مختلف، افزایش سطح ایمنی و بهداشت نیز دارد. تجمع گرد وغبار در مدت زمان طولانی برای ماشین‌آلات مضر است و موجب خرابی، کاهش طول عمر دستگاه و در نتیجه افزایش هزینه‌ها می‌شود. به همین دلیل، با وجود این دستگاه می‌توان از آصسیب‌های احتمالی در محیط نیز جلوگیری کرد.

این دستگاه نظافتی برای پیشبرد کار به برق سه فاز نیاز دارد. از مزایای این دستگاه می‌توان به صرفه‌جویی در زمان، منبع تغذیه قدرتمند، استفاده آسان، بهبود فرایند نظافت و همچنین زیست محیطی بودن آن اشاره کرد. جاروبرقی‌های صنعتی از نظر میزان هوادهی، مصرف انرژی، میزان مکش و نوع فیلتر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و این معیارها در ارزیابی کیفیت این وسیله، اهمیت زیادی دارند. این ابزار از نظر فیلتر، سیستم مکش و مخزن تخلیه نیز تفاوت عمده‌ای با جاروبرقی‌های معمولی دارد. جاروبرقی صنعتی به 2 یا 3 موتور برای فرایند مکش مجهز شده‌اند. درحالی که جاروبرقی معمولی فقط از یک موتور برخوردار است. همچنین در ساختار این ابزار موتورهای توربینی و پمپ‌های ساید‌چنل نیز به کار می‌رود.

صنایع هوایی و دریایی، آهن و فولاد، پلاستیک و لاستیک‌سازی، نساجی، چوب و کاغذ، سیمان، الکترونیک، سرامیک و کاشی از جمله صنایعی هستند که از جاروبرقی صنعتی استفاده می‌کنند. همچنین در کارگاه‌های چوب و نجاری برای جمع‌آوری خرده چوب‌ها و تراشه‌ها نیز از جاروبرقی صنعتی استفاده می‌شود. لازم به ذکر است در برخی از مکنده‌ها، قابلیت مکش مواد جامد و مواد مایع به صورت همزمان نیز دارد. جاروبرقی صنعتی به دلیل استفاده آسان، به شکل استوانه‌ای طراحی می‌شوند. این ابزار از قدرت مکش بیشتری نسبت به نوع خانگی آن برخوردار است. همچنین از این دستگاه می‌توان در مدت زمان بیشتری استفاده کرد.

جاروبرقی‌های صنعتی براساس نوع کاربرد در انواع مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

  • جارو برقی صنعتی آب وخاک: این دستگاه برای جمع‌آوری آب کاربرد دارد. به این ابزار اصطلاحاً آب جمع کن برقی نیز گفته می‌شود. طرز کار جاروبرقی آب و خاک به گونه‌ای است که زباله‌های تر و خشک را جمع‌آوری می‌کند. استفاده از این محصول در محیط‌هایی همچون آزمایشگاه‌ها که آلودگی متوسطی دارند، کاربرد دارد.
  • جاروبرقی سه فاز صنعتی: این نوع از جاروها از قدرت بالایی برخوردار هستند و کیفیت مطلوبی حین جمع‌آوری آلودگی دارند. این دستگاه از موتور قدرتمند سه فاز 2.2 تا 5.5 کیلووات برخوردار است. به عبارتی این دستگاه صنعتی از کاربردی‌ترین انواع جارو صنعتی است و می‌توان به صورت شبانه روز از این دستگاه استفاده کرد.
  • جاروبرقی ضد انفجار: از جارو صنعتی هواکار یا ضد انفجار در میحط‌هایی که آلودگی‌های خطرناکی مانند مواد آتش‌زا وجود دارد، استفاده می‌شود. موتور این جارو از نوع توربینی است و از قدرت بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است این دستگاه مطابق با استاندارد ATEX تولید می‌شود.

از دیگر انواع این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.  جاروبرقی صنعتی سطلی
  2. جاروبرقی تجاری
  3. جاروبرقی نیمه صنعتی
  4. جاروبرقی تک فاز
  5. جاروبرقی صنعتی غبارات خطرناک

قیمت جاروبرقی صنعتی

قیمت جارو برقی صنعتی بزرگ و کوچک باتوجه به ویژگی‌های محصول متغیر است. همچنین جاروهای صنعتی ایرانی قیمت مقرون به صرفه‌تری نسبت به مدل‌های خارجی دارند. مواردی همچون توان دستگاه، نوع جارو صنعتی و برند تولیدکننده نیز بر قیمت این ابزار صنعتی تأثیرگذار هستند. جاروبرقی صنعتی رونیکس، البرز، کارچر، بوش، آنا، ابراهیم، کسری، پارس خزر و محک از تولیدکنندگانی هستند که نام آن‌ها در لیست بهترین جارو برقی صنعتی قرار می‌گیرد.

خرید جارو برقی صنعتی از راندنو

برای خرید جاروبرقی صنعتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت جارو صنعتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


فیلتر